تفاهم برای واردات ۵۰میلیون دُز واکسن چینی
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
لایکو_1
سمپاشی امحا_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
لایکو_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
سمپاشی امحا_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
سمپاشی امحا_2
لایکو_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۳۶۲۴
۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
۱۵۴۹
رئيس اتاق مشترک بازرگاني ايران و چين ضمن ارائه توضيحاتي درباره علل تسريع در واردات واکسن کرونا از چين در دولت سيزدهم، از تفاهم براي واردات ۴۰ تا ۵۰ ميليون دوز واکسن کرونا از چين در دوماه آينده خبر داد.

تسنیم: رئيس اتاق مشترک بازرگاني ايران و چين ضمن ارائه توضيحاتي درباره علل تسريع در واردات واکسن کرونا از چين در دولت سيزدهم، از تفاهم براي واردات ۴۰ تا ۵۰ ميليون دوز واکسن کرونا از چين در دوماه آينده خبر داد.

مجيدرضا حريري درباره علل افزايش سرعت واردات واکسن کرونا در دولت سيزدهم اظهار داشت: روند واردات واکسن کرونا از ارديبهشت‌ماه آغاز شد و تا به امروز ادامه پيدا کرده است اما تسريع در واردات واکسن کرونا از چين، دو علت عمده مي‌تواند داشته باشد که يکي از آن‌ها، افزايش هماهنگي بين همه دستگاه‌ها در دولت سيزدهم است که شايد در دولت قبلي به دليل اختلاف ديدگاه‌هاي سياسي بين دولت مستقر و ساير نهادها، به اين صورت وجود نداشت. در دولت گذشته ميان وزارتخانه‌ها هماهنگي لازم نبود و وزارت بهداشت در مسائل مختلف به موقع عمل نمي‌کرد.

وي ادامه داد: دوم آن‌که وعده‌هايي درباره واکسن کروناي توليد داخل داده شده بود که مشخص شد در مدتِ کوتاه اعلام شده، تحقق نمي‌يابد و بنابراين بلافاصله برنامه‌ريزي براي افزايش واردات واکسن کرونا صورت گرفت.

حريري افزود: نکته قابل توجهي که وجود دارد اين است که تا پيش از اين، هر کشوري که واکسن کرونا مي‌ساخت، ابتدا تزريق واکسن به شهروندان خود را در اولويت قرار مي‌داد و از صادرات حجم انبوه واکسن امتناع مي‌کرد اما اکنون کشورهاي سازنده واکسن کرونا در جهان، نيازهاي داخلي خود را به حد زيادي برآورده کردند و بنابراين ميزان بيشتري از واکسن را در اختيار کشورهاي متقاضي قرار مي‌دهند.

وي با تأکيد بر لزوم پرهيز از تبديل واکسن کرونا به ابزار سياسي گفت: مسائلي مانند بهداشت عمومي هرچه از سياست فاصله بگيرد نتايج بهتري براي مردم دارد. ما بايد از تلاش‌هايي که براي توليد و واردات واکسن کرونا تاکنون صورت گرفته تقدير کنيم؛ اما هماهنگي‌هاي مختلفي که در سطوح مختلف سياسي در دولت سيزدهم ايجاد شده، واردات واکسن را تسهيل کرده است.

وي با بيان اين‌که سفارت ايران در پکن از اواسط زمستان سال گذشته درگير تأمين واکسن کرونا از چين بوده است، گفت: بر اساس توافقات اوليه با چين، در مجموع 90 ميليون دوز واکسن کرونا از اين کشور وارد خواهد شد که تا الان حدود 40 ميليون دوز آن وارد شده و تا يکي – دو ماه آينده 40 تا 50 ميليون دوز واکسن از چين وارد مي‌شود و هفتگي 5 ميليون دوز واکسن کرونا در حال ورود به کشور است.

رئيس اتاق مشترک بازرگاني ايران و چين با بيان اينکه تمام واکسن‌هاي وارداتي از چين تاکنون توسط هلال احمر وارد شده است، خاطرنشان کرد: از زماني که اقدام به خريد واکسن کرونا مي‌شود تا زماني که واکسن کرونا وارد کشور شود تقريباً دو هفته طول مي‌کشد اما پيش از آن مذاکرات و هماهنگي‌هاي بسياري انجام مي‌شود.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
استخدام_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
کیان برنا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی بانو_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کیان برنا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان