«رنگ» قدرتمندتر از سامانه‌های تهویه مطبوع!
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر استرکی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۴۷۸۷
۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۱
۱۲۰۶
از آنجایی که تغییرات آب و هوایی موجب افزایش امواج گرمایی در سراسر جهان شده، راه حل های نوآورانه برای کاهش فشار اضافی بر شبکه برق سراسری مورد نیاز است.

عصر ایران: بنابر یک بیانیه مطبوعاتی، پژوهشگران دانشگاه پردو در آمریکا رنگی به اندازه ای سفید را تولید کرده اند که استفاده از آن برای رنگ کردن ساختمان می تواند نیاز به استفاده از سامانه های تهویه مطبوع را کاهش داده یا حتی از بین ببرد. این رنگ به اندازه ای سفید است که به عنوان سفیدترین رنگ جهان در کتاب رکوردهای جهانی گینس نیز ثبت شده است.

در ماه آوریل، تیم دانشگاه پردو از دستیابی به فرمول رنگی سفید که 98.1 درصد نور را بازتاب می دهد، خبر داده بود. پس از آزمایش مواد بازتابنده مختلف برای رنگ خود، پژوهشگران در نهایت استفاده از غلظت بالایی از ترکیبی شیمیایی به نام سولفات باریم که به طور معمول در ساخت کاغذ عکس و لوازم آرایشی سفید کاربرد دارد را مد نظر قرار دادند.

«رنگ» قدرتمندتر از سامانه‌های تهویه مطبوع!

همچنین، تیم پژوهشی دانشگاه پردو طیف گسترده ای از اندازه های مختلف ذرات سولفات باریم را در رنگ خود استفاده کرده که به آن اجازه می دهد دامنه گسترده‌تری از طیف نور خورشید پراکنده کند زیرا اندازه های مختلف ذرات موجب پراکندگی طول موج های مختلف نور خورشید می شود. به گفته شیولین روان، استاد مهندسی مکانیک در دانشگاه پردو، زمانی که این پروژه را حدود هفت سال پیش آغاز کردیم، صرفه جویی در مصرف انرژی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی را در ذهن داشتیم.

تیم دانشگاه پردو این رنگ سفید را به گونه ای توسعه داده تا نور خورشید را از ساختمان ها بازتاب دهد. از آنجایی که رنگ تولیدی آنها گرمای کمی را از تابش خورشید جذب می کند، حتی می تواند سطحی که با آن پوشش داده شده است را خنک کرده و نیاز به تهویه مطبوع را کاهش دهد. این گامی بزرگ در جهت کاهش اثرات مضر سامانه های تهویه مطبوع بر محیط زیست است زیرا حتی رنگ های بازتابنده تجاری موجود در بازار به طور معمول بین 80 تا 90 درصد نور خورشید را بازتاب داده و سطوح را خنک نمی کنند.

تیم دانشگاه پردو مدعی است که پوشش سقفی به مساحت تقریبی 1,000 فوت مربع (92 متر مربع) با این رنگ سفید قدرت خنک کنندگی معادل 10 کیلووات را فراهم خواهد کرد که به گفته شیولین روان، قوی‌تر از سامانه های تهویه مطبوع مرکزی مورد استفاده در بسیاری از خانه هاست.

از آنجایی که تغییرات آب و هوایی موجب افزایش امواج گرمایی در سراسر جهان شده، راه حل های نوآورانه برای کاهش فشار اضافی بر شبکه برق سراسری ناشی از فعالیت سامانه های تهویه مطبوع مورد نیاز است.

تیم دانشگاه پردو اعلام کرده اند که می توانند رنگ خود را حتی سفیدتر کنند، اما فرمولی که در حال حاضر استفاده شده از نظر تجاری بهترین گزینه است. آنها قصد دارند در آینده نزدیک با یک شرکت برای تولید و عرضه رنگ خود به بازار همکاری کنند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
استخدام_1
سفیر بار ساقدوش_1
شیرآلات زمانی_3
استخدام_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
کیان برنا_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر