صنایع اروپایی از گرانی گاز به زانو درآمدند
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
دکتر ولدخانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر ولدخانی_2
دکتر استرکی_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۰۶۷
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۱:۲۳
۸۸۶
افزایش قیمتهای انرژی در اروپا فقط به مصرف کنندگان عادی آسیب نمی زند بلکه فعالیتهای صنعتی هم در این وضعیت ضربه می خورند و روند احیای پساکرونایی در اقتصادهای اروپایی به خطر می افتد.

ایسنا: افزایش قیمتهای انرژی در اروپا فقط به مصرف کنندگان عادی آسیب نمی زند بلکه فعالیتهای صنعتی هم در این وضعیت ضربه می خورند و روند احیای پساکرونایی در اقتصادهای اروپایی به خطر می افتد.

شرکتهای بزرگ اروپایی از تولیدکنندگان مواد شمیایی و معدنکاران گرفته تا صنایع غذایی می گویند قیمت بالای گاز و برق به حاشیه سود آنها لطمه زده و بعضی از آنها را وادار کرده است فعالیتهایشان را محدود کنند.

صنایع اروپایی از گرانی گاز به زانو درآمدند

بعضی از کارخانه ها به دلیل قیمت بالای گاز طبیعی تطعیل کرده اند. تحلیلگران می گویند احتمال متوقف شدن گسترده تر فعالیت صنعتی در سراسر اروپا در هفته های آینده وجود دارد.

در این بین قیمتهای بالای گاز طبیعی در اروپا باعث افزایش قیمت محموله های تک LNG در آسیا شده که برای این وقت از سال یعنی بین اوج تقاضای تابستانی و پیش از رسیدن فصل گرمایش زمستان بی سابقه است.

محدودیت عرضه در بازار گاز اروپا، سرعت پایین باد و ذخایر اندک غیرمعمول گاز و قیمت بالای کربن همگی در هفته های اخیر دست به دست هم داده و باعث افزایش قیمت پایه گاز اروپا و صعود قیمت برق به رکوردهای بالا در اقتصادهای بزرگ این منطقه شده اند. قیمتهای گاز و برق در اروپا تقریبا هر روز به رکوردهای جدیدی صعود می کنند و باعث اعتراض مصرف کنندگان به افزایش صورتحسابهای برق شده و دولتها را تحت فشار قرار داده اند.

اما فقط مصرف کنندگان نیستند که با قیمتهای بالای انرژی دست و پنجه نرم می کنند. صنایع هم از افزایش هزینه های انرژی در تنگنا قرار گرفته اند. شرکت "سی اف اینداستریز" که تولیدکننده هیدروژن و محصولات نیتروژن است، اخیرا اعلام کرد فعالیت مجتمعهای تولیدش در بیلینگام و اینس انگلیس را به دلیل قیمتهای بالای گاز طبیعی متوقف کرده است. این شرکت برآوردی از زمان ازسرگیری تولید در این تاسیسات ندارد.

شرکت نروژی "یارا" که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آمونیاک جهان است، تولیدش را به دلیل بالا رفتن بی سابقه قیمت گاز کاهش داده است. شرکت کراپ انرژیز که بزرگترین تولیدکننده بیو اتانول آلمان است، اعلام کرد حاشیه سود عملیاتی این شرکت در سه ماهه دوم سال مالی تقریبا نصف شد که به دلیل هزینه بالاتر مواد خام و افزایش قیمتهای انرژی بود. همچنین در آلمان BASF که بزرگترین تولیدکننده مواد شیمیایی اروپاست و Aurubis که تولیدکننده بزرگ مس است، قیمتهای بالای انرژی را بار به شدت سنگینی بر سود و حاشیه سود خود اعلام کرده اند. شرکتهای صنعتی بزرگ در فرانسه مانند ترئوس که بزرگترین تولیدکننده شکر است و شرکت روکت فِرِرز که تولیدکننده نشاسته است، به بلومبرگ اعلام کردند که قیمتهای بالای انرژی، فشارهای تورمی بر وضعیت مالی آنها و هزینه های دیگر داشته است.

تمامی این موانع برای صنعت اروپا ممکن است تازه یک شروع باشد به خصوص اگر زمستان جاری در اروپا و آسیا سردتر از حد معمول باشد و تقاضا برای گاز و برق را افزایش دهد.

گلدمن ساکس هشدار داده است صنایع در اروپا در خطر خاموشی در یک زمستان سرد قرار دارند. تحلیلگران این بانک آمریکایی در یادداشتی نوشتند: تحت چنین شرایطی تنها مکانیزم متعادل کننده، افزایش بیشتر قیمتهای گاز و برق اروپایی خواهد بود که منعکس کننده نیاز به مهار تقاضاست و تقاضای نیرو در بخش صنعتی با خاموشی ها، محدود می شود.

کندی فعالیت بخش صنعتی یکی از آخرین اتفاقاتی است که اروپا در حال حاضر نیاز دارد به خصوص درست وقتی که اقتصادهای این منطقه در حال بهبود از دوران همه گیری ویروس کرونا هستند.

بعلاوه رقابت از سوی آسیا در بازار LNG به معنای آن است که اروپا ممکن است LNG بیشتری نتواند دریافت کند. قیمت محموله های تک در آسیا به رکورد بالایی صعود کرده اما خریداران بدون اهمیت به این موضوع خرید می کنند زیرا نگران هستند کمبود جهانی گاز طبیعی با نزدیک شدن فصل زمستان وخیم تر شود.

بر اساس گزارش اویل پرایس، نیروگاهها و صنایع در اروپا و احتمالا دولتها امیدوارند زمستان ملایم و بادی در پیش باشد وگرنه کمبود گاز طبیعی ممکن است تا پایان سه ماهه نخست سال ۲۰۲۲ ادامه پیدا کند.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
شیرآلات زمانی_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر