هادی عامل: با مردم ارتباط عاطفی دارم
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۵۱۲۰
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۶
۱۰۷۱
به جرات می‌توان گفت که کشتی ایران بدون صدای او چیزی کم دارد. مردی که با صدای دلنشین‌اش همراه با تواضع و فروتنی‌اش خیلی‌ها را مجذوب خود کرده است.

روزنامه خراسان: به جرات می‌توان گفت که کشتی ایران بدون صدای او چیزی کم دارد. مردی که با صدای دلنشین‌اش همراه با تواضع و فروتنی‌اش خیلی‌ها را مجذوب خود کرده است. یکی از پرهیجان‌ترین گزارشگران حال حاضر ایرانی است که در هنگام گزارشگری غیرتش زبانزد است و با اصطلاحات خاصی که استفاده می‌کند، بر دل‌ها می‌نشیند. برای همین است که مسابقات مهم و حساس کشتی بدون صدای ‌هادی عامل‌ اصلا جذابیتی ندارد. گزارشگری که با ترکیب‌هایی همچون ‌خسته‌نباشی دلاور، خدا‌قوت پهلوان‌، ‌چغر بد بدن‌، زبل بد ‌افت‌ و ‌شیرمادر و نان پدر حلالت دلاور‌ در دل مردم جا خوش کرده و برای همیشه در یادها می‌ماند.

مردی بی‌ادعا که سادگی و خاکی بودن را از کشتی به ارث برده‌ و صدایش را فقط خرج کشتی کرده است. هر جا کشتی باشد،‌ هادی عامل هم حضور دارد. برای گزارشگری در یک مسابقه، ساعت‌های طولانی مطالعه می‌کند تا با اطلاعات بی‌حد و مرزش واژگانی را برای مردم میهنش بسراید که بر دل بنشیند و این کار از کسی بر می‌آید که عاشق کارش باشد. هادی عامل را می‌توان یکی از پرافتخارترین‌ها در ورزش کشتی دانست، کسی که در 7 دوره المپیک، 6 دوره بازی‌های آسیایی و بیش از‌40 دوره مسابقات جهانی رده‌های مختلف حضور داشته و کشتی‌های بهترین‌های دنیا را از نزدیک دیده ‌و یک صاحبنظر محسوب می‌شود.

اما به نظر نگارنده هنوز مراسم تقدیری در شأن و مقام این افتخارآفرین صورت نگرفته‌ که امیدواریم مسئولان قدر‌ سرمایه‌های گرانبهای ورزشی که با کوله‌باری از تجربه هستند را بدانند؛ چرا‌که افرادی همچون ‌هادی عامل‌ها در دیگر کشورها خواهان بسیاری دارند و اگر در حق آن‌ها کوتاهی شود، جبران‌ناپذیر است. هادی عامل سال‌های متمادی برای روزنامه خراسان قلم زده و تعصب خاصی به ‌خراسان‌ دارد و جزو نویسندگان این رسانه محسوب می‌شود. وی تا چند روز دیگر عازم مسابقات جهانی نروژ است که این موضوع بهانه‌ای شد تا‌گفت‌وگویی با این گزارشگر صاحبنظر مردمی داشته باشیم که تقدیم مخاطبان می‌شود.

سختی‌های المپیک

هادی عامل هرچند‌ در دوران نوجوانی با مصدومیت در کشتی مواجه شد و دیگر نتوانست کشتی را به صورت حرفه‌ای دنبال کند، اما عاشق کشتی بود و باعث شد تا جوری دیگر در این مسیر قرار گیرد‌. تا این که توانست استعداد خود را در گزارشگری امتحان کند که خوشبختانه با تلاش و پشتکاری که داشت حالا به یک مرد پرافتخار تبدیل شده است. کسی که در 7 دوره المپیک حضور داشته و کمتر ورزشکاری دیده می‌شود که چنین تجربه و سابقه‌ای را داشته باشد. او به‌تازگی از المپیک توکیو برگشته و همانند دوره‌های قبل تجربیات جدیدی کسب کرده.

او از روزهای سخت‌و پرفشار اما دیدنی مسابقات المپیک این‌گونه می‌گوید: «المپیک توکیو به خاطر شرایط کرونا با محدودیت‌های زیادی همراه بود. جدای از این که تماشاگر نداشت و سختگیری‌های زیادی وجود داشت، مردم توکیو هم مخالف برگزاری این رویداد مهم بودند. اما دولت این کشور چون از قبل هزینه کرده بود، ناچار بود‌ مسابقات را برگزار کند. ولی محدودیت‌های زیادی در شهر و سالن‌ها حاکم بود.

البته در جریان مسابقات مردم غرق بازی‌های المپیک شدند و حساسیتی نشان ندادند.» وی اضافه می‌کند: «مردم ژاپن آدم‌های خوب و مثبت‌اندیشی هستند. روح اطاعت را دارند و سخت‌کوش هستند و ما شاهد یک رویداد خیلی خوبی با وجود کرونا بودیم.»

بهترین عملکرد

هادی عامل معتقد است که کشتی در المپیک توکیو وظیفه خود را به خوبی انجام داده و بیشترین مدال را در بین کاروان ورزشی ایران کسب کرده است. وی اظهار می‌دارد: «به‌نظرم کشتی‌گیران در المپیک عملکرد خوبی داشتند و اگر مدال حسن یزدانی از نقره به طلا تبدیل می‌شد، عالی بود. اما با این‌وجود در حدود‌60 درصد مدال‌های کاروان ورزشی ما از آن کشتی‌گیران بود. البته باید با دیگر رقیبان هم مقایسه کنیم که آن‌ها با چه امکاناتی روانه المپیک شدند و ایران با چه امکاناتی حضور یافته است.»

وی به مبارزه حسن یزدانی در مقابل تیلور اشاره و تصریح می‌کند: «مردم حسن یزدانی را دوست دارند. تا 15‌ثانیه قبل از پایان مسابقه برنده میدان بود. اما جور دیگری رقم خورد. البته این ذات ورزش کشتی است. از طرفی ما زحمات و تلاش‌های تیلور را هم نباید نادیده بگیریم که برای رسیدن به المپیک سختی‌های زیادی‌ متقبل شده است.»

مبارزه یزدانی با تیلور

تا چند هفته دیگر کشتی ایران در مسابقات جهانی نروژ حضور پیدا می‌کند و مردم با گزارش‌های خوب ‌هادی عامل از کشتی‌های کشتی‌گیران لذت می‌برند. او در این باره می‌افزاید: «مسابقات جهانی پیش‌رو خیلی مهم است و هر کشوری برای بهترین نتیجه راهی این رقابت‌ها می‌شود.»

کشورهایی مثل روسیه و آمریکا حضور پرقدرتی خواهند داشت. اما تیم ملی ایران هم در دو رشته آزاد و فرنگی شرایط خوبی دارند و به‌دنبال افتخار آفرینی هستند. البته فرنگی از با تجربه‌ها استفاده می‌کند و آزاد با رویکرد جوان‌گرایی پا به میدان می‌گذارد. فقط همه منتظر کشتی حسن یزدانی هستند که ان‌شاا... بتواند انتقام مسابقه مقابل تیلور را بگیرد. پیش‌بینی می‌کنم که یزدانی بتواند پیروز میدان شود. من خوشبین هستم.»

وی همچنین به عملکرد فدراسیون کشتی اشاره می‌کند و می‌افزاید: «فدراسیون کشتی در طی این مدت در بحث زیر‌ساخت‌ها خیلی خوب و عالی کار کرده است. دو سالن کشتی که به‌صورت مخروبه درآمده بود بازسازی شده و الان جزو سالن‌های خوب کشور است. پشتوانه‌سازی خوبی هم در رد‌ه‌های پایه انجام شده که در آینده خروجی خوبی خواهد داشت. به‌نظرم عملکرد رئیس فدراسیون خیلی خوب بوده‌. ‌مسیری را رفته که روسای قبلی رفته‌اند و راضی‌کننده است.»

قدردان پدر و مادر

کشتی خراسان‌رضوی سال‌های متمادی است که در تیم ملی جایگاهی ندارد و چندین سال است که افت کرده‌. اما ‌هادی عامل در این‌باره می‌گوید: «این مختص خراسان‌رضوی نیست و خیلی از استان‌های دیگر هم از نظر کشتی افت کرده‌اند. برخی از استان‌ها خوب کار می‌کنند. به‌طور کلی در همه استان‌ها چنین مشکلاتی وجود دارد. اما کشتی در دراز‌مدت خودش را نشان می‌دهد. هیئت کشتی فعلی هم به نوبه خود کارهای خوبی کرده‌ و باید مداومت داشته باشد. وقتی استانی افت می‌کند، قطعا استانی دیگر در‌حال حرکت است. لذا الان باید هم عقب‌ماندگی را جبران کنیم و هم برنامه رو به جلو داشته باشیم. اما هیچ چیزی غیر‌ممکن نیست.»

هادی عامل در‌ادامه سخنان خود به توجه و مهربانی‌های مردم نسبت به او اشاره می‌کند و می‌گوید: «خدا‌راشکر می‌کنم که صدای بنده حقیر به دل مردم نشسته است. با این‌وجود بیشتر احساس مسئولیت می‌کنم. سعی می‌کنم برای حضور در هر مسابقه ساعت‌های طولانی مطالعه داشته باشم تا با اطلاعات زیاد برای مردم گزارشگری کنم. ارتباط عاطفی با مردم به‌وجود آمده‌ و این حس قشنگ را لمس و با‌ انرژی گزارشگری می‌کنم.»

عامل درباره اصطلاح جدیدی که در المپیک توکیو به‌کار برده‌، می‌گوید: «حس خوبی نسبت به پدر‌و مادر‌ها داشتم و آن جمله ‌شیرمادر و نان پدر حلالت دلاور‌ را بر زبان جاری کردم. چون اعتقاد دارم باید قدردان پدر و مادرمان باشیم. ارج نهادن به پدر و مادر که سختی‌های زیادی برای فرزندانشان می‌کشند، ارزشمند است و خواستم با این جمله قدردان آن‌ها باشم که خوشبختانه به دل مردم هم نشست.»

وی که سال‌های متمادی برای روزنامه خراسان در برهه‌های مختلف قلم زده، می‌گوید: «تعصب خاصی به روزنامه خراسان دارم و خودم را عضو کوچکی از خراسان می‌دانم. خداقوت می‌گویم به تمام خراسانی‌ها‌.»

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:3
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
عارفی_4
عارفی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
کالازم_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر
کالازم_فوتر
شفا_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
اورانوس_فوتر2