تفریح خطرناک فوتبالیست‌ ها و دانشجویان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
سمپاشی امحا_1
کتاب لند_1
اپیلاسیون نانا 1
لایکو_1
کتاب لند_3
لایکو_3
سمپاشی امحا_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
سمپاشی امحا_4
لایکو_4
کتاب لند_4
لایکو_2
اپیلاسیون نانا 2
سمپاشی امحا_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۱۶
۲۴ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۸:۰۵
۱۳۵۶۴
یک وکیل دادگستری گفت: قلیان که زمینه ساز اعتیاد است به تفریح جوانان،دانشجویان و فوتبالیست ها تبدیل شده و برخورد با این پدیده مقطعی است.
خبرگزاری مهر: عبدالصمد خرمشاهي وکیل دادگستری با ابراز نگرانی از وضعیت اعتیاد اظهار داشت: تمامي دستگاه‌ها امكانات كافي براي آگاه كردن مردم را دارند. ولي نتوانستند از ابزارهايي كه در اختيار دارند به درستي استفاده كنند. مسئولان اين موضوع را ساده‌ گرفته بودند در صورتي كه مواد مخدر ، منشا خيلي از مشكلات و مسائل در كشور است.

وي در ادامه با انتقاد از عملكرد تمامي دستگاه‌هاي مربوطه گفت: موادمخدر زاييده معلول ديگري است كه رشد پيدا كرده است. عوامل گرايش جوانان به موادمخدر را همه مي‌دانند. مواردي مانند عدم سرگرمي كافي و امنيت شغلي، بيكاري و... جزئي از اين عوامل هستند.

اما موضوعي كه به تازگي به فرهنگ تبديل شده و جوانان از آن بسيار استقبال مي‌كنند، كشيدن قليان است. قليان خود مقدمه اعتياد است اما هنوز اين معضل جدي گرفته نشده است. چندين بار آيين‌نامه و بخشنامه در اين مورد تهيه شد اما بعد از گذشت چند روز مبارزه با آن متوقف و كشيدن قليان دوباره شايع شد. همين مستمر نبودن برخورد، باعث شده كه قبح مصرف آن از بين برود و قليان به تفريح دانشجويان، فوتباليست‌ها، جوانان و... تبديل شود.

خرمشاهي با اشاره به اين كه در برخي موارد خانواده‌ها خود سرمنشاء مشكل هستند، تاكيد کرد: آيا اين ايده‌آل است كه خانواه‌ها فقط نقش پند دهنده را ايفا كند؟ به آمار طلاق نگاه كنيد. در بسياري موارد طلاق به استفاده از موادمخدر باز مي‌گردد. خانواده‌ها آموزش كافي نديده‌اند و در بسياري مواقع كاري از دستشان برنيامده است.

در اين مورد بار عمده به عهده دولت است. خانواده‌ها از دولت تاثيرپذيرند، اما دولت‌ها تاكنون از اين مهم استفاده بهينه نكرده‌اند كه فرهنگ لازم را در خانواده‌ها جا بيندازند.

اين وكيل دادگستري افزود: اعتياد همه اقشار را خواسته يا ناخواسته درگير خود مي‌كند و صدا و سيما و رسانه‌ها تاثير بسيار مهمي در مبارزه با آن دارند اما ذره اي از اين پتانسيل استفاده نمي‌شود.

90 درصد جرايمي كه اتفاق مي افتد ناشي از فقر يا موادمخدر است. چقدر زنداني موادمخدر داريم كه خانواده‌هاي اين افراد هم ناخواسته درگير مواد افيوني مي‌شوند؟

 خرمشاهي با اشاره به علل گرايش جوانان به موادمخدر ادامه داد: جواني كه با مشكلات عديده‌اي دست و پنجه نرم مي‌كند، امنيت شغلي، سرگرمي و تفريح كافي ندارد و دلهره‌هاي زندگي به او فشار مي‌آورد، گاهي راحت‌ترين كار يا همان مصرف موادمخدر را انتخاب مي‌كند تا سختي‌هاي خود را به فراموشي بسپارد.

درواقع اين پناه بردن به مأمني زودگذر و خانمانسوز است. ضمن آن كه اعتياد كل جامعه را فلج مي‌كند. زيرا جوانان نيروي عظيم كار يك كشور هستند و با گرايش آنها به موادمخدر جامعه فلج مي‌شود.

وي با تاكيد بر اين كه راهكار پيشگيري از گرايش به موادمخدر مشخص است،گفت: بخش عمده‌اي از جرم زندانيان كشورمان موادمخدر است. زماني كه بيكاري در جامعه وجود داشته باشد جوانان بالاجبار راحت‌ترين راه درآمد را انتخاب كرده و به پخش موادمخدر به عنوان پادو مي‌پردازند و خود و خانواده‌هايشان در باندهاي مافيايي اسير مي‌شوند.

مسئولين ما هنوز اين قضيه را جدي نگرفته اند. عليرغم راهكارهايي هم كه ارائه شده ، هنوز قدم جدي برداشته نشده و به نظر من اولين قدم برچيده شدن نمايش مسخره قليان كشيدن در اماكن عمومي است.

اين وكيل دادگستري با اشاره به اين كه جوانان از اعتياد به قرص اطلاع ندارند و بايد به فكر كاهش تقاضا باشيم، افزود: تا زماني كه تقاضا نباشد عرضه‌اي هم نخواهد بود. لذا تنها راه اين است كه با اجتماعي كردن مسئله اعتياد زمينه‌هاي تقاضا را از بين ببريم. بايد جوانان را در مورد مضرات خطرات مصرف قرص آگاه كرد تا جوان ما بداند اگر قرصي براي تمركز، كم‌خوابي و... به او پيشنهاد مي‌شود براي يك دوره كوتاه تاثير خواهد داشت و بعد از آن فقط اعتياد و مشكلات روحي و رواني اعتياد برايشان خواهد ماند.

علاوه بر آن بايد خانواده‌ها هم به آثار موادمخدر پي ببرند و آموزش‌هاي لازم را ببينند. متاسفانه بخشي از خانواده‌ها درگير معضل موادمخدر هستند ولي نمي‌دانند چگونه با اين مسئله برخورد كنند، مسلما با نصيحت نمي‌توان به جنگ اعتياد رفت بلكه نياز به عزم ملي دارد.

مسئولان سه قوه، مردم، كارشناسان و... بايد براي ريشه‌كني توزيع موادمخدر و پخش آن، اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي جوانان و نوجوانان، حل بيكاري، عدم امنيت شغلي، سرگرمي، پديده‌هايي مثل طلاق و... راهكارهاي اجرايي و اصولي را ارائه كنند.

وي با اشاره به اين كه سوداگران مرگ سود كلاني به جيب مي‌زنند و مبارزه با آنها بسيار سخت و دشوار است، تاكيد کرد: مادامي كه پاي پول ميان باشد و باندهاي مافيايي سودهنگفت از ترانزيت به دست مي آورند، ساير مسايل فرعي مي‌شود. مافياي موادمخدر باندهاي عظيمي دارد كه همه جور امكاناتي دارند و حتي در مسير ترانزيت خود در همه كشورها پمپ بنزين زيرزميني دارند.

اين امكانات باور نكردني كه باندهاي قاچاق موادمخدر ‌دارند، برخورد و مبارزه را خيلي مشكل مي‌كند. اما بايد مبارزه در تمام بخش‌ها با هم پيش برود نه اينكه صرفا توجه به خانواده‌ها كنيم و موادمخدر به راحتي و در عرض 5-6 دقيقه در دسترس قرار گيرد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
استخدام_1
بهمن پور_داخلی1
شیرآلات زمانی_3
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
بهمن پور_داخلی4
استخدام_4
شیرآلات زمانی_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
بهمن پور_داخلی2
استخدام_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کیان برنا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
ایرانیان-فوتراصلی222
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو