مقتدایی: پرونده برجام در وزارت خارجه ماند
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر استرکی_1
دکتر ولدخانی_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر استرکی_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر ولدخانی_3
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
دکتر استرکی_2
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۳۳۰
۲۹ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۶
۱۱۰۱
عباس مقتدایی، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،بیان کرد: بنابراین اکنون آنچه که تصمیم اصلی است این است که دولت در قالب وزارت امور خارجه، پیگیری موضوع را برعهده داشته باشد، البته به نظر می رسد در هفته ها و ماه های آینده به این جهت که موضوع برجام، اهمیت ویژه در دستگاه دیپلماسی ایران نخواهد داشت و به عنوان یک موضوع عادی با آن برخورد می شود، همچنان وزارت امور خارجه پیگیر این امر باشد.

انتخاب: نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: هرگاه که طرفهای مقابل، بنا را بر این بگذارند که منافع ملی ایران مورد لحاظ قرار گیرد و بنایی بر فریب کاری نداشته باشند مذاکرات می تواند تداوم یابد، این مذاکرات برای مذاکره یا مذاکره برای قانع کردن ایران، به منظور از دست دادن منافع ملت ایران، عملا از راه های انحرافی است.

عباس مقتدایی، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پاسخ به این سوال که در بحث مذاکرات وین، کدام نهاد عهده دار پیشبرد مذاکرات خواهد شد؟ گفت: موضوع رسیدگی به مباحث کلان در کشور هم از نظر ساختاری و هم از نظر سازمان و برنامه ریزی مبتنی بر منطقی است که آن منطق را قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مشخص کرده است.

مقتدایی: پرونده برجام در وزارت خارجه ماند

او افزود: ما هم ساختار وزارت امور خارجه را برای رسیدگی به مباحث مربوط به روابط خارجی به عنوان یک سازمان و نهاد اصلی و اساسی داریم و هم موضوعات مهم در شورای عالی امنیت ملی کشور بررسی و در صورت هرگونه صلاحدیدی که تصمیم گیری شود اقدامات لازم انجام می پذیرد، البته تصمیمات شورای عالی امنیت ملی به تایید مقام معظم رهبری هم می رسد.

مقتدایی ادامه داد: بر این اساس در مقطعی از زمان، تصمیم گیری شده بود تا دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، موضوع مباحث مرتبط با روابط ایران در عرصه انرژی هسته ای را دنبال کند و در دولت یازدهم و دوازدهم تصمیم بر این شد که وزارت امور خارجه، متولی این امر باشد.

این نماینده مجلس بیان کرد: بنابراین اکنون آنچه که تصمیم اصلی است این است که دولت در قالب وزارت امور خارجه، پیگیری موضوع را برعهده داشته باشد، البته به نظر می رسد در هفته ها و ماه های آینده به این جهت که موضوع برجام، اهمیت ویژه در دستگاه دیپلماسی ایران نخواهد داشت و به عنوان یک موضوع عادی با آن برخورد می شود، همچنان وزارت امور خارجه پیگیر این امر باشد کما اینکه هم وزیر امور خارجه و هم آقای رئیس جمهور به صورت تلویحی و در برخی مقاطع،به صورت صریح گفته اند که بنا ندارند با موضوع برجام به عنوان یک مبحث ویژه برخورد کنند و آن را یک موضوع در کنار سایر موضوعات خواهند دید.

این چهره اصولگرا اشاره کرد: البته شرایط و محیط کنشگری ایران در عرصه بین الملل نیز دچار تغییراتی شده و اکنون جمهوری اسلامی ایران که با نگاه به آسیا، موضوعات را دنبال می کند و در کنار آن با همه کشورهای جهان به صورت قبلی، اعلام کرده است که بنا به همکاری دارد، می تواند سطح بالاتری از انتخاب را برای خود در عرصه رقابت خارجی در زمینه های مختلف تجاری و اقتصادی داشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: تصور من این است که در ماه های آینده وزارت امور خارجه می تواند این موضوع را با تکیه بر توانمندی های داخلی، دستاوردهای پس از شکل گیری دولت سیزدهم و بر اساس منافع ملت ایران دنبال کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس در پاسخ به این سوال که سفر آقای اسلامی را به وین چگونه می بینید؟ عنوان کرد: انجام مراودات بین المللی، فعال شدن دیپلماسی هسته ای و دیپلماسی اقتصادی و سایر عرصه هایی که به مراودات و انجام مذاکرات کمک می کند می تواند به عنوان یک محور فعالیت در وزارت امور خارجه، سازمان انرژی اتمی و نهادهای دیگری که متولی بخش های مربوطه هستند، دنبال شود.

او اظهار کرد: بنابراین حضور رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران و یا حضور رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در وین، یک مراوده دو جانبه فنی است و صرفا باید از آن در بخش فنی، تجهیزاتی و مراودات مربوط به ایران و سازمانهای بین المللی از جمله شورای اقتصادی و اجتماعی ملل متحد و سازمان تخصصی زیر مجموعه آن یعنی آژانس بین المللی انرژی اتمی مورد تفسیر و تحلیل قرار گیرد.

مقتدایی در پاسخ به این سوال که چه زمانی به مذاکرات وین برمی گردیم؟ اشاره کرد: هرگاه که طرفهای مقابل، بنا را بر این بگذارند که منافع ملی ایران مورد لحاظ قرار گیرد و بنایی بر فریب کاری نداشته باشند مذاکرات می تواند تداوم یابد، این مذاکرات برای مذاکره یا مذاکره برای قانع کردن ایران، به منظور از دست دادن منافع ملت ایران، عملا از راه های انحرافی است. جمهوری اسلامی ایران به دنبال مذاکراتی است که منافع ملت ایران تامین شود، نه خواسته های یک طرفه اتحادیه اروپا یا آمریکایی های پیمان شکن.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
سفیر بار ساقدوش_1
استخدام_1
استخدام_3
شیرآلات زمانی_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شیرآلات زمانی_4
استخدام_4
سفیر بار ساقدوش_2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کیان برنا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر عارفی - فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک فرشته_فوتر