مرزبان: سپاهان جزء مدعیان قهرمانی است
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
متال تهران _ d
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
استخدام_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر ولدخانی_1
دکتر ولدخانی_3
اپیلاسیون نانا 3
استخدام_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر ولدخانی_4
استخدام_4
دکتر ولدخانی_2
اپیلاسیون نانا 2
استخدام_2
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۵۵۶۵۳
۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۷
۵۹۹
ما هنوز خود را یکی از مدعیان قهرمانی می‌دانیم. در لیگ ایران تیم‌های فوق‌العاده قوی وجود دارند که با کیفیت کار می‌کنند و بازیکنان خوبی دارند. ما خود را جزء این تیم‌ها می‌دانیم و این درایت را داریم که جزء مدعیان قهرمانی باشیم.

فرهیختگان: تیم سپاهان در آخرین هفته از رقابت‌های لیگ فصل قبل از قهرمانی باز ماند و شاید کسب سهمیه تنها دلخوشی شاگردان محرم نویدکیا باشد. آنها هرچند قهرمان نشدند ولی عملکرد خوبی داشتند. بدون‌شک محرم نویدکیا در اولین فصل مربیگری خود همچون دوران بازی‌اش نشان داد توانایی‌های زیادی دارد.

هرچند در این بین نباید منکر توانایی و حمایت‌های دستیاران وی باشیم. قطعا علیرضا مرزبان در موفقیت‌های نویدکیا و تیم سپاهان نقش پررنگی ایفا کرد و نباید منکر تاثیر‌گذاری او باشیم. این‌بار هم برای اطلاع از آخرین وضعیت آماده‌سازی سپاهان با مرزبان هم‌کلام شدیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» با علیرضا مرزبان را در ادامه می‌خوانید.

از روند آماده‌سازی تیم سپاهان پیش از شروع فصل راضی هستید؟

قبل از شروع تمرینات، سعی کردیم بررسی و آنالیز عمومی از شرایط فصل قبل داشته باشیم. به همین دلیل تیم را از نظر تاکتیکی، بدنسازی و عملکرد بازیکنان مورد بررسی قرار دادیم و نقاط ضعف و قوت را شناسایی کردیم و مشکلات را مطرح کرده و راجع به این ضعف‌وقوت‌ها به جمع‌بندی رسیدیم. در ادامه قرار شد تمرینات را به شکلی برگزار کنیم که مشکلات تیم به شکل کاملا حرفه‌ای حل شود. از طرفی به این نتیجه رسیدیم که فقط درمورد مشکلات حرف نزنیم بلکه برای حل آنها برنامه داشته باشیم.

برای رسیدن به این مهم به یک آنالیز خوب از اتفاقات فصل قبل نیاز داشتیم. پس بررسی هر بازیکن و پستی که در آن بازی می‌کند، مسائل تاکتیکی فردی و گروهی تیم و تحلیل استراتژی عمومی تیم لازم بود. درنهایت موفق شدیم مسائل را روشن کرده و حالا تمرینات تیم سپاهان براساس همین معیار‌ها برگزار می‌شود. می‌توانم بگویم تقریبا خیلی خوب تمرین می‌کنیم و از نظر تاکتیکی و روحی در شرایط خوبی هستیم.

یارگیری خوبی داشتید و به نظر می‌رسد باید منتظر سپاهان قدرتمندتری باشیم؟

سه بازیکن ملی‌پوش را از دست دادیم. در فصل پیش‌رو احسان حاج‌صفی، پیام نیازمند و محبی را دیگر در اختیار نداریم. درنتیجه لازم بود فضا را با بازیکنانی پر کنیم که کیفیت بازی خوبی دارند و از نظر شخصیتی قوی هستند و می‌توانند ما را در مسائل تاکتیکی و درون‌گروهی قوی‌تر کنند. خوشبختانه بازیکنان که به خدمت گرفتیم از با شخصیت‌ها بوده و کیفیت فنی خوبی دارند. ما براساس معیارهای فنی خودمان این نفرات را انتخاب کردیم تا مسائل درون‌گروهی را خوب پوشش داده و بتوانیم معیارهای تاکتیکی خود را بهتر کنیم. لازم بود در فاز حمله و دفاع بهتر کار کنیم و این نفرات بازیکنان با کیفیتی هستند و انتظار می‌رود نتایج خوبی بگیریم.

جذب بازیکنانی از استقلال و پرسپولیس برای هواداران این دو تیم ناراحت‌کننده بود؟

همان‌طور که ما 3 ملی‌پوش از دست دادیم باشگاه‌های دیگری هم هستند که بازیکنان خوب خود را از دست دادند ولی بازیکنان خوبی دوباره به خدمت گرفتند و این نقل و انتقالات در همه جای دنیای فوتبال وجود دارد. فوتبالیست‌ها به دنبال اهداف جدید هستند، باشگاه‌ها براساس نیاز تیم‌شان نقاط ضعف را با جذب بازیکنان جدید ترمیم می‌کنند. این موضوع مختص ما نیست بلکه برای همه شرایط یکسان است و همه در جهت رفع و ترمیم نقاط ضعف تیم خودشان تلاش می‌کنند.

هدف سپاهان در فصل پیش‌رو چیست؟

ما هنوز خود را یکی از مدعیان قهرمانی می‌دانیم. در لیگ ایران تیم‌های فوق‌العاده قوی وجود دارند که با کیفیت کار می‌کنند و بازیکنان خوبی دارند. ما خود را جزء این تیم‌ها می‌دانیم و این درایت را داریم که جزء مدعیان قهرمانی باشیم. این توانایی را کتمان نمی‌کنیم و خیلی راحت این ادعا را مطرح می‌کنیم. از این‌رو تلاش می‌کنیم بین تیم‌های قدرتمند لیگ ایران به این مهم برسیم. اینکه خود را تنها مدعی قهرمانی در لیگ بدانیم تفکر اشتباهی است از این‌رو همه سعی و تلاش خود را به کار می‌گیریم تا بین مدعیان، قهرمان شویم.

جای خالی پیام نیازمند با خرید جدیدتان پر می‌شود؟

بعد از اینکه نیازمند ما را ترک کرد برای پیدا کردن جانشین او خیلی تلاش کردیم. ما گلر باکیفیتی چون علی کی‌خسروی داریم که هرچند جوان است ولی کیفیت فنی خوبی دارد و از آینده‌داران فوتبال ایران است. درکنار او نیما میرزازاد را از تیم نساجی به خدمت گرفتیم. کریستوفر کنت دیگر دروازه‌بانی است که از لیگ یونان می‌آید و بسیار با کیفیت است. از این‌رو بسیار خوشحالیم که 3 دروازه‌بان واقعا باارزش داریم که می‌توانند جای پیام را پر کنند. البته جای این بازیکن به دلیل شخصیت خوب و عملکرد حرفه‌ای‌اش پیش ما خالی است ولی سه گلری که به خدمت گرفتیم کیفیت کاری خوبی دارند و از خرید آنها راضی هستیم.

از عملکرد سپاهان فصل قبل راضی بودید؟

ما سعی می‌کنیم کیفیت کاری خود را ادامه دهیم. فصل قبل موفق شدیم برای سپاهان 65 امتیاز بگیریم که در تاریخ باشگاه سپاهان بی‌سابقه بود. کیفیت خوبی از خود نشان دادیم و تا روز آخر شانس قهرمانی داشتیم. سهمیه آسیایی که گرفتیم ما را خیلی خوشحال کرد و از بابت موفقیت‌هایی که به دست آوردیم راضی هستیم. عملکرد فصل قبل ما را امیدوار کرد که در فصل آینده هم می‌توانیم عملکرد خوبی داشته باشیم و به جایگاه خوبی برسیم. مهم‌تر از امتیازاتی که می‌گیریم این است که فوتبال تماشاگرپسند بازی کنیم. فوتبال نفوذی با کلاسی به نمایش گذاشتیم. فوتبال زیبایی بازی کردیم که فاکتورهای فوتبال اروپایی را در خود داشت و این خوشحال‌کننده است.

از تیمی که بستید راضی هستید؟

از تیمی که داریم راضی هستیم؛ چراکه تیم کاملی است و در هر پست دو بازیکن با ارزش داریم. بازیکنان با شخصیتی داریم که به نوعی کلاسیک هستند. در کنار بازیکنان باتجربه جوان‌ها را قرار دادیم که همگی می‌توانند تیم قوی را ساخته و روانه مسابقات کنیم.

خیلی‌ها مدعی هستند سپاهان به‌عنوان تیمی دولتی برای جذب بازیکن موردنظرش هزینه زیادی می‌کند.

اگر به اطراف خود نگاه کنیم می‌بینیم تیم‌هایی چون استقلال، پرسپولیس، فولاد، پیکان، مس و همه تیم دولتی هستند و می‌توان گفت 95 درصد تیم‌های حاضر در لیگ ما ریشه صنعتی و در نتیجه دولتی دارند. این باید روشن شود که فوتبال ایران تا مرز خصوصی‌سازی راه طولانی در پیش دارد. فوتبال ایران از نظر مارکتینگ بسته است و تیم‌ها و باشگاه‌ها قدرت انتخاب درمورد مارکتینگ، پخش تلویزیونی و مجوزهایی از این قبیل را ندارند.

از این‌رو بخش بزرگی از تیم‌های ما با طناب به دولت وصل هستند و باید روشن بگویم این موضوع وجود دارد. امیدوارم بحث خصوصی‌سازی خوب پیش برود. لازم است تبلیغات محیطی، پخش تلویزیونی و دیگر امتیازات که درحال حاضر مشکل است حل شود. سازمان لیگ باید از فدراسیون تفکیک شود درحالی که این مهم انجام نمی‌شود. فدراسیون فوتبال باید مرزهای خود را با سازمان لیگ مشخص کند.

فکر می‌کنید تفکیک این دو با توجه به وابستگی تیم‌های لیگ برتر به جیب دولت امکان‌پذیر باشد؟

سازمان لیگ باید برگزارکننده مسابقات باشد. لازم است سازماندهی بخش تبلیغات، حق پخش و سازماندهی این مجموعه‌های لیگ برتر و لیگ یک متحد باشد تا درمورد بحث حرفه‌ای بودنش مسئولیت داشته باشد. درکنار آنها فدراسیون فوتبال باید بخش تیم ملی و دپارتمان‌ها را داشته باشد که این مسائل در ایران با هم ترکیب شده و دو نهاد در امور هم دخالت می‌کنند. به‌عنوان مثال کمیته آموزش برای فدراسیون فوتبال فعالیت می‌کند ولی سازمان لیگ در آن دخالت‌هایی دارد. چون انتخاب شرایط و تاریخ‌های فیفا‌دی را برعهده دارد.

از این‌رو تداخل رخ می‌دهد. واقعیت این است که سازمان لیگ فوتبال ایران نمی‌تواند بدون فدراسیون به حیات خود ادامه دهد؛ چراکه با دستان خودشان شرایط را پیچیده کردند و همچنان معضل بزرگ فوتبال ایران عدم‌مسئولیت‌پذیری و ادغام این دو نهاد است. این ارتباط مستقیم شرایطی را به وجود آورده که انگار سازمان لیگ دپارتمانی از فدراسیون فوتبال است و درنتیجه هزاران کیلومتر با تفکرات حرفه‌ای فاصله دارد. تا زمانی که این مشکل حل نشود ما در تاریخ‌های فیفا و بحث مارکتینگ و خصوصی‌سازی این مشکلات را به دنبال خودمان داریم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
انجمن پرستاری ایران_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
انجمن پرستاری ایران_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
سفیر بار ساقدوش_4
انجمن پرستاری ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_2
انجمن پرستاری ایران_2
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
کلینیک فرشته_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کیان برنا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک فرشته_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر عارفی - فوتر