رنگ موهایی که آرايشگرها هم نمی شناسند
۱۱۵۵۹
۰۲ آبان ۱۳۹۰ - ۱۵:۰۶
۲۶۵۷۷
هنگام رنگ كردن چه نكاتي را رعايت كنيد؟
چگونه از موها مراقبت كنيم كه رنگ‌شان هميشه براق و زنده باقي بمانند ديگر لازم نيست مدام براي بازگرداندن زيبايي آن‌ها موها را رنگ كنيد. در اينجا هر آنچه لازم است براي حفظ رنگ موها بدانيد به شما مي‌گوييم تا هميشه موهايي خوش رنگ و آراسته داشته‌باشيد.
برترین مجله اینترنتی ایران


خيلي جاها خواند‌ه‌ايم و شنيده‌ايم كه رنگ كردن بيش‌ازحد موها يعني بيشتر از 10 بار درسال مي‌تواند ضررهايي براي موها و گاهي هم بر سلامت ما داشته‌باشد اما گاهي رنگ موها كدر يا  بد رنگ مي‌شود يا زيبايي خود را از دست مي‌دهد و در نتيجه براي ما چاره‌اي جز رنگ كردن باقي نمي‌ماند اما اگر ياد بگيريم، چگونه از موها مراقبت كنيم كه رنگ‌شان هميشه براق و زنده باقي بمانند ديگر لازم نيست مدام براي بازگرداندن زيبايي آن‌ها موها را رنگ كنيد. در اينجا هر آنچه لازم است براي حفظ رنگ موها بدانيد به شما مي‌گوييم تا هميشه موهايي خوش رنگ و آراسته داشته‌باشيد.

كدام رنگ پايدارترين است؟

معمولا كساني كه موهاي‌شان را مش يا هاي‌لايت مي‌كنند نسبت به كساني كه تمام موهاي‌شان را رنگ مي‌كنند مدت زمان بيشتري رنگ روي موي آن‌ها باقي مي‌ماند، به‌خصوص اگر اين مش يا هاي‌لايت روي موهاي طبيعي خود شما باشد چون وقتي ريشه‌ موها درمي‌آيند كمتر خود را نشان خواهند داد. البته بايد توجه كنيد رنگ هاي‌لايت يا مشي كه انتخاب مي‌كنيد هم وابسته به رنگ پوست است، هم سن و سال و هم اين‌كه چقدر وقت داريد تا به موهاي خود برسيد. اگر پوست تيره داريد از رنگ‌هاي پايه قرمز يا رنگ‌هاي گرم مانند شرابي، مسي، آلبالويي و قرمز استفاده كنيد و اگر پوست روشن داريد از رنگ‌هاي بلوند طلايي، كاراملي، بژ يا صدفي و مرواريدي و يخي - گلبهي- ياسي- سوسني و بنفش و… استفاده كنيد. اگر نخستين‌بار است كه موهاي‌تان را مش يا هاي‌لايت مي‌كنيد پيشنهاد مي‌كنم با فويل چند قسمت از موهاي‌تان را تست كنيد يعني به جاي اين‌كه در يك بار تمام موي‌تان را هاي‌لايت كنيد تكه‌اي از موي خود را رنگ كنيد. اين به شما امكان مي‌دهد هر دفعه كه بخواهيد به‌راحتي رنگ خود را عوض كنيد تا بهترين رنگ مناسب خود را پيدا كنيد.

  اتــو، موهـا را بدرنـگ مي‌كنـد

به‌طور كلي تمام وسايل حالت‌دهنده داغ مثل اتو‌، فركننده‌ها يا.... مي‌توانند رنگ موها را كدر و بدرنگ كنند به‌خصوص اگر رنگ موهاي‌تان بور يا قهوه‌اي مايل به قرمز باشد. اگر مي‌خواهيد كمترين آسيب را موهاي رنگ‌كرده‌تان ببيند بايد اول آب موها را كاملا با حوله بگيريد تا جايي كه موها فقط كمي نم‌دار به‌نظر برسند بعد از آن از سشوار يا اتو استفاده كنيد، البته پيشنهاد مي‌كنيم با كمترين دماي ممكن موها را حالت دهيد، همچنين براي سشوار كشيدن‌، سشوار نبايد هرگز با مو تماس داشته باشد و بهتر است با فاصله و از حرارت ملايم آن استفاده شود. علاوه‌بر اين‌ها، براي برس زدن از شانه‌هايي كه فاصله دندانه‌هاي كمي دارند استفاده نكنيد زيرا باعث شكنندگي موهاي رنگ شده مي‌شوند‌.  با چه تكنيكي از نرم‌كننده استفاده كنيد

اگر تا به حال از كانديشنرها يا نرم‌كننده‌ها استفاده نمي‌كرديد بعد از رنگ كردن حتما بايد از اين نوع محصولات استفاده كنيد، اما استفاده از نرم‌كننده و كانديشنر نيز تكنيك‌هاي خاصي دارد؛ اول از همه اين‌كه بايد بدانيد وقتي موها خيلي خيس و پر از آب باشند مواد مختلف موجود در كانديشنرها به‌راحتي جذب ساقه موها نمي‌شوند بنابراين بهترين كار اين است كه در حمام قبل از مصرف نرم‌كننده يا كانديشنر كمي آب موها را بگيريد تا مواد نرم‌كننده به‌خوبي روي ساقه موها بنشيند، بعد مي‌توانيد با انگشتان يا يك شانه دندانه درشت به‌خوبي نرم‌كننده را بين موها پخش كنيد.

اگر موهاي‌تان خيلي زبر و خشن شده‌ است پيشنهاد مي‌كنيم حتما هفته‌اي يك‌بار از يك نرم‌كننده عميق و قوي استفاده كنيد.

  به موهاي‌تان مرطوب‌كننده بزنيد

آبرساني به موها يك قدم اساسي در حفظ سلامت آن‌هاست همچنين موهايي كه آب خود را از دست نداده‌باشند ‌مدت زمان بيشتري رنگ را در خود حفظ مي‌كنند، در كنار استفاده از نرم‌كننده (كانديشنر) بيشتر، شامپوي كمتر، استفاده از محصولات و ماسك‌هاي آبرسان مو مي‌تواند دوام رنگ موهاي شما را بيشتر كند، البته بايد از دستگاه‌هايي حالت‌دهنده گرم چون اتو و... نيز كمتر استفاده كنيد. بعضي‌ از راه‌حل‌هاي خانگي هم هست كه مي‌تواند بسيار كمك‌كننده باشد مثل استفاده از روغن زيتون يا نارگيل يا... بنابراين حتما هفته‌اي يك‌بار با چنين محصولاتي موهاي‌تان را آبرساني كنيد.    چه زماني ژل يا موس‌ سر شما فاسد است؟

به مرور زمان، مواد فعال و اثربخش موجود در محصولات زيبايي و بهداشتي مربوط به مو تجزيه مي‌شوند و در نتيجه اثربخشي آن‌ها بسيار كاهش مي‌يابد، بنابراين قبل از استفاده از هر محصولي اول از همه به تاريخ انقضاي آن توجه كنيد و مطمئن شويد كه هنوز تاريخ آن نگذشته‌باشد. به‌طور معمول از شامپوها و نرم‌كننده‌ها (كانديشنرها) مي‌توانيد تا 3 سال استفاده كنيد اما محصولات حالت‌دهنده مثل ژل و موس‌ها و... تاريخ مصرف طولاني‌تري دارند، از اين محصولات مي‌توانيد بين 3 تا 5 سال استفاده كنيد البته محصولاتي كه حاوي مواد طبيعي هستند دوام كمتري دارند. چون مواد نگهدارنده موجود در آن‌ها كمتر است و در نتيجه زودتر خراب مي‌شوند.

براي اين‌كه بفهميد محصول شما فاسد شده يا نه، اول به يكدستي مواد آن توجه كنيد، بعد ببينيد آيا رنگ يا بوي آن تغيير كرده‌است يا نه، همچنين اگر مي‌خواهيد محصولات‌تان عمر بيشتري داشته‌باشند آن‌ها را در حمام نگهداري نكنيد، چون رطوبت موجود در حمام در رشد باكتري‌ها تاثير زيادي دارد.چه رنگي بخريد؟

در انتخاب رنگ مو اول از همه به استاندارد وزارت بهداشت توجه كنيد. رنگ‌هايي كه به‌صورت كيلويي و غيربسته‌بندي در بعضي از مراكز يا مغازه‌ها به فروش مي‌رسند قابل اعتماد نيست، بنابراين توصيه مي‌شود از مصرف آن‌ها خودداري كنيد. همچنين ممكن است فرد نسبت به رنگ مو آلرژي يا حساسيت داشته باشد كه در اين صورت بايد به پزشك متخصص پوست مراجعه شود بنابراين بهتر است پيش از استفاده از رنگ مو از لحاظ نداشتن آلرژي آن را آزمايش كنيد. به دستورات بروشور محصول براي انجام اين آزمايش توجه كنيد. مقدار اندكي از رنگ مو را پشت گوش‌تان آزمايش كنيد، اگر پس از 2 روز نشانه‌هاي آلرژي مانند خارش، سوزش و قرمزي ظاهر نشد، تا حدي مي‌‌توانيد مطمئن باشيد كه به رنگ مو حساسيت نداريد.هنگام رنگ كردن چه نكاتي را رعايت كنيد؟

1. رنگ مو را براي مدتي بيش‌ازحد نياز روي سر باقي نگذاريد.
2. پوست سرتان را پس از رنگ شدن مو كاملا با آب بشوييد.
3. هنگام كاربرد رنگ روي موهاي‌تان دستكش بپوشيد.
4. به دقت دستورات روي بسته رنگ مو را رعايت كنيد.
5. هرگز فرآورده‌هاي متفاوت رنگ مو را با هم تركيب نكنيد.
6. هرگز ابروها و مژه‌هاي‌‌تان را با رنگ مو رنگ نكنيد. واكنش آلرژي نسبت به رنگ ممكن است باعث تورم يا افزايش خطر عفونت در ناحيه چشم شود. ريختن اتفاقي رنگ مو به درون چشم نيز ممكن است آسيب دائمي ايجاد كند. سازمان غذا و داروي آمريكا، استفاده از رنگ مو براي ابرو و مژه‌ها را حتي در سالن‌هاي زيبايي ممنوع كرده است.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها Bartarinha.ir

مجله اینترنتی برترین ها


انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
13:48 - 1390/08/04
بسیار عالی است برای من که 50 ساله شدم این مطالب بسیار مفید است که چکار کنم ممنمون از مطالب خوب شما
-
11:55 - 1394/12/04
سایتتون خیلی پر باره خیلی به درد من خورد ممنون از همه کسایی که زحمت می کشند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج