امید به تغییر سهمیه به لطف درخشش پرسپولیس
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
کلاسینو_2
ریزخور_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۵۵۹۲۴
۰۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۲
۱۱۹۵
کنفدراسیون فوتبال آسیا هرسال براساس سیستم امتیازدهی خود رده‌بندی کشورها برای حضور در مسابقات باشگاهی را اعلام می‌کند تا مشخص شود هر کشور در مناطق شرق و غرب این قاره چه تعداد سهمیه در دو رقابت لیگ قهرمانان آسیا و همچنین AFC کاپ خواهند داشت.

فرهیختگان: رده‌بندی جدید کشورهای آسیایی این نوید را برای تیم‌های ایرانی دارد که از سال 2023 و رقابت‌های دو دوره بعدی لیگ قهرمانان آسیا یک سهمیه مستقیم بیشتر در مرحله گروهی خواهند داشت و سهمیه تیم‌های ایرانی به‌جای 2+2 تبدیل به 3+1 خواهد شد و به این ترتیب تنها یک تیم ایرانی راهی مسابقات پلی‌آف می‌شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هرسال براساس سیستم امتیازدهی خود رده‌بندی کشورها برای حضور در مسابقات باشگاهی را اعلام می‌کند تا مشخص شود هر کشور در مناطق شرق و غرب این قاره چه تعداد سهمیه در دو رقابت لیگ قهرمانان آسیا و همچنین AFC کاپ خواهند داشت. در آخرین رده‌بندی اعلام‌شده از سوی این نهاد ایران به رتبه چهارم فهرست آسیا و دوم در منطقه غرب صعود کرده و به این ترتیب سهمیه مستقیم تیم‌های ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان افزایش‌یافته است.

حذف امتیازها به‌دلیل کرونا

البته در دوره کنونی لیگ قهرمانان آسیا که مرحله یک‌هشتم نهایی آن به‌تازگی به پایان رسیده است سهمیه ایران 3+1 بود و تنها تیم فولاد خوزستان در مرحله پلی‌آف این مسابقات حاضر شد. در این دوره رنکینگ کشورها براساس آنچه در سال 2019 اعلام‌شده بود، محاسبه شد و به این ترتیب قطر با 97.644 امتیاز در صدر تیم‌های منطقه غرب و دوم آسیا پس از چین قرار داشت که هر 100 امتیاز ممکن را به‌دست آورده بود. در رتبه دوم غرب آسیا نیز عربستان با 88.449 امتیاز قرارگرفته بود و ایران نیز به‌عنوان تیم سوم این منطقه 81.724 امتیاز داشت.

به این ترتیب هر سه کشور صاحب 3+1 سهمیه شدند و امارات که رتبه چهارم غرب آسیا را به خود اختصاص داده بود با 2+2 سهمیه در این مسابقات شرکت کرد. در منطقه شرق اما شیوع کرونا باعث کناره‌گیری برخی تیم‌ها و تغییراتی در جدول مسابقات شد. یکی از تیم‌های چینی و سه تیم استرالیایی از مسابقات کنار رفتند تا ژاپن، کره‌جنوبی و تایلند صاحب 4 سهمیه مستقیم در مرحله گروهی شوند. در این رنکینگ امتیاز کشورها در سال 2020 به‌دلیل شیوع کرونا و نیمه‌تمام ماندن برخی مسابقات از جمله AFC کاپ مورد محاسبه قرار نگرفت و در سال‌های بعد نیز این امتیازها محسوب نشد.

برای رقابت‌های دوره بعدی همین رنکینگ و امتیازها مورد محاسبه قرار گرفت با این تفاوت که تغییراتی در سهمیه برخی کشورها ایجاد شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت در سال جدید به ترکمنستان، لبنان و سوریه که سال گذشته نتوانسته بودند پروانه حرفه‌ای باشگاه‌های خود را دریافت کنند یک سهمیه بدهد و به این ترتیب ترکمنستان یک سهمیه مستقیم و دو کشور دیگر دو سهمیه در مرحله پلی‌آف بدست آوردند. این تغییرات باعث شد سهمیه ایران به 2+2 تغییر پیدا کند و به این ترتیب فقط دو تیم پرسپولیس و فولاد مستقیما راهی مرحله گروهی خواهند شد و سپاهان و استقلال باید در دیدارهای پلی‌آف به مصاف حریفان بروند.

سقوط قطر و چین

در رنکینگ جدید اما تغییرات زیادی در جایگاه تیم‌ها ایجاد شده و به این ترتیب دوباره سهمیه ایران به 3+1 تیم تغییر پیدا کرده که این جابه‌جایی‌ها در مسابقات سال آینده اعمال خواهد شد. در رنکینگ جدید ژاپنی‌ها توانسته‌اند به صدر جدول برسند و این بار آنها 100 امتیازی شده‌اند. عربستان سعودی نیز که به لطف قهرمانی الهلال در سال 2019 و همچنین صعود دو تیم این کشور به مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های این دوره امتیازات خوبی کسب کرده با اختلاف کمی نسبت به کره‌جنوبی در رده دوم قرار دارد. آنها فعلا یک پله صعود در این رنکینگ داشته‌اند و با 96.977 امتیاز 3+1 سهمیه خود در فصل 2023 را تا اینجا قطعی کرده‌اند.

در رتبه سوم این فهرست نام کره‌جنوبی دیده می‌شود که به‌لطف کناره‌گیری استرالیایی‌ها و حضور کمرنگ تیم‌های چینی در این دوره توانسته‌اند سه نماینده در جمع 8 تیم برتر آسیا داشته باشند و به این ترتیب بهترین عملکرد را تا اینجا در بین کشورهای این قاره ارائه کرده‌اند. این کشور فعلا 96.357 امتیاز به‌دست آورده و با توجه به اینکه حداقل یک نماینده در نیمه‌نهایی خواهد داشت، مسلما امتیازاتش بیشتر هم خواهد شد. رسیدن ایران به این مرحله بیش از اینکه مرهون عملکرد خوب نمایندگان این کشور و کسب امتیاز در پارامترهای مختلف باشد مدیون نمایش ضعیف قطری‌ها در این فصل و افت آنهاست که نسبت به دوره قبل -که در رده نخست غرب آسیا و دوم این قاره بودند- دچار افول شده‌اند.

قطر حالا در جایگاه پنجم ایستاده و تقریبا 17 امتیاز از دست داده که بعید است بتواند به این زودی دوباره به جایگاه سابق خود برگردد، به‌خصوص که تیم‌های این کشور همگی در مرحله گروهی مسابقات امسال حذف شدند و حداقل تا شروع فصل جدید این مسابقات پیشرفتی در این فهرست نخواهند داشت.

کناره‌گیری تیم‌های استرالیایی و همچنین حضور چینی‌ها با بازیکنان ذخیره و تیم‌های جوان خود در این مسابقات باعث شده آنها هم افت زیادی را تجربه کنند و هر دو کشور 5 پله سقوط کرده‌اند. البته چینی‌ها همچنان 4 سهمیه دارند که به‌صورت 2+2 خواهد بود اما استرالیا تنها یک سهمیه مستقیم در مسابقات 2023 خواهد داشت و دو تیم دیگر این کشور باید راهی مسابقات AFC کاپ شوند. از دیگر نکات جالب این رنکینگ صعود ازبکستان است که باعث شده فعلا سهمیه این کشور از 1+1 به 2+2 افزایش پیدا کند. حتی هنگ‌کنگ که امسال امتیازات خوبی را جمع‌آوری کرده، نسبت به سال گذشته 13 پله رشد داشته و حالا مدعی کسب سه سهمیه در لیگ قهرمانان سال 2023 است که می‌تواند اتفاقی عجیب و جالب‌توجه باشد.

البته هنوز این رنکینگ ملاک نهایی برای مشخص شدن سهمیه کشورهای برای مسابقات سال 2023 لیگ قهرمانان نخواهد بود و کشورها هنوز فرصت دارند که بتوانند جایگاه خود را در این رنکینگ بهتر کنند اما در شرایط کنونی ایران با قرار گرفتن در رده چهارم آسیا و اختلاف خوبی که با قطر دارد می‌تواند امیدوار باشد این سهمیه را حفظ کند. به‌خصوص پرسپولیس به‌عنوان نماینده کشورمان همچنان در رقابت‌های این دوره حضور دارد و اگر بتواند به مراحل پایانی راه پیدا کند، باعث خواهد شد امتیازهای ایران در این رنکینگ بالاتر برود و شانس بهتری برای حفظ جایگاه دومی در غرب آسیا و رسیدن سه تیم ایران به سهمیه مستقیم مرحله گروهی خواهیم داشت.

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:15
Iran (Islamic Republic of)
13:04 - 1400/07/01
تغییر سهمیه ای که به خاطر لنگ حقیر و بدبخت سوگلی خاص حکومتی باشه همون نباشه صد در صد بهتره ما را به خیر اونا حاجت نیست شر نرسانند
پاسخ ها
امید صادقی
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۰۱
پماد چی واست سفارش بدم که سوزشت کمتر بشه کیسه کش تو اصلا میدونی سهمیه آسیا یعنی چی که اظهار نظر میکنی
خخخخخخخ
Iran (Islamic Republic of)
13:43 - 1400/07/01
پرسپولیس نبود که طی این پنج سال اخیر سهمیه ایران به دو تیم میرسید و کیسه کش های متوهم و هوچیگر خواب پلی اف رو هم نمیدیدند. ۶ساله آبرو و اعتبار فوتبال لیگ ایران فقط و فقط به خاطر بزرگی و اعتبار سرور وسالار کیسه تنان ،پرسپولیس کبیر هست
Iran (Islamic Republic of)
14:36 - 1400/07/01
نگران‌نباشید ما‌واسه کیسه سهمیه میگیریم
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
ادیب_1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
خرید باکس 4
عارفی_4
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کالازم_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
انجمن پرستاری ایران_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کالازم_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر