قاسم‌پور: این طلا کم بود، قانعم نکرد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۶۰۳۴۳
۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹
۱۰۵۴
قهرمان وزن ۹۲ کیلوگرم کشتی آزاد جهان از احساس عجیبش بعد از قهرمانی می‌گوید، که طلای جهان برایش عالی، اما کم بوده و کاش بیشتر از این‌ها تا امروز مدال گرفته بود.

خبرگزاری تسنیم: کامران قاسم‌پور در مورد اینکه در سال‌های قبل چرا تصمیم به تغییر وزن نگرفت تا پشت خط تیم ملی نماند، گفت: باید شرایط وزنی‌ام برای حضور در وزن بالاتر مساعد می‌شد. من همین پارسال وزنم 85 کیلو بود، یعنی حتی برای کشتی گرفتن در 86 کیلو، زیر وزن بودم اما امسال 88 کیلو شدم و دو کیلو وزن بدنم بالا آمد و دیدم زورم نسبتا به 92 کیلو می‌رسد. قبلا اگر این تصمیم را نگرفتم، بیشتر به خاطر وزنم بود، کم داشتم و نمی‌شد تغییر وزن دهم.

وی درباره اینکه درنهایت چه شد که تصمیم به تغییر وزن و امتحان کردن شانس خود در وزن 92 کیلوگرم گرفت، عنوان کرد: دیدم المپیک هم برایم تمام شده و آن را از دست داده بودم. بعد هم گفتند بچه‌هایی که مدال المپیک بگیرند، مستقیما در مسابقات جهانی هم شرکت می‌کنند و دیدم دیگر هیچ شانسی در 86 کیلو ندارم، این شد که تصمیم گرفتم به 92 کیلو بروم.

قاسم‌پور در مورد زیرگیری‌های خیره کننده‌اش که کشتی دوستان دنیا را به وجد آورده بود، گفت: کشتی‌ام بیشتر روی زیرگیری است. خداراشکر آنقدر خوب تمرین کردم و روی کارم تمرکز کرده بودم که به بهترین شکل مسابقات جهانی را تمام کردم. حواسم خیلی جمع بود که به موقع زیر بگیرم و به موقع دفاع کنم. خوشحالم که برنامه‌ام جواب داد و هر کشتی را خوب مدیریت کرده و رو به جلو پیش بردم.

وی که پیش از این هم تاکید کرده بود به کشتی با کاکس فکر نمی‌کند و می‌خواهد فقط کار خودش را انجام دهد، اضافه کرد: واقعا از قبل من اصلا به کشتی با جیدن کاکس فکر نمی‌کردم، اینقدر که در مورد این مبارزه در رسانه‌ها صحبت شد، به آن توجه نداشتم. به خودم می‌گفتم من کشتی خودم را می‌گیرم و کاکس هم کشتی خودش را. او سبک خودش را دارد و من هم سبک خودم را. هر کسی بهتر مبارزه کند، برنده می‌شود. همین اتفاق هم افتاد. من کشتی خودم را گرفتم. قبل از مبارزه بخش‌هایی از کشتی او را دیده بودم، از همان نقاط زیر گرفتم و به امتیاز رسیدم. می‌توانستم حتی راحت تر از این کشتی بگیرم و با اختلاف بیشتر او را شکست دهم.

قهرمان وزن 86 کیلوگرم امیدهای جهان گفت: زیر آخر را اشتباه کردم، گرفتم و ماندم. او کاری نکرد، من زیر گرفتم و او به امتیاز رسید.

قاسم‌پور در مورد اینکه آیا واقعا کاکس کشتی گیر فوق العاده قوی و شکست ناپذیری به نظر می‌آمد؟، تصریح کرد: کشتی گیر خیلی خوبی است، اما شکست ناپذیر نیست.

این کشتی‌گیر مازندرانی در مورد اینکه کاکس وعده مسابقه بعدی و جبران این شکست را داده، گفت: ان شاءالله در کشتی بعدی سعی می‌کنم بهتر کشتی بگیرم و ضعف‌های این کشتی‌ام را پوشش دهم.

وی در مورد احساسش بعد از رسیدن به طلای جهانی خاطرنشان کرد: این قدر در این مدت پشت خط مانده بودم، بعد از طلا حس عجیبی داشتم. بعد از اینکه فینال را بردم، چند ثانیه همانجا دراز کشیدم و به این فکر می‌کردم که یکی کمه، تا الان باید چند تا طلا گرفته بودم. خدا را بابت طلا شکر کردم اما حسم این بود که ای کاش این چندمین مدالم بود. در این چند سال خیلی به من فشار وارد شد. نمی‌دانم چطور حس آن لحظه‌ام را توصیف کنم، طلا خیلی عالی بود اما این برایم قانع کننده نبود، بالاتر از طلا که نداریم، ولی برایم کم بود. البته حسن یزدانی همیشه یک پهلوان بود، او در انتخابی من را برد و صاحب دوبنده تیم ملی شد.

قهرمان جهان اضافه کرد: تنها چیزی که من را قانع می کند، طلای المپیک است. امیدوارم به آن برسم.

کامران قاسم‌پور در مورد اینکه بعد از کسب طلای جهان دوست داشت با چه کسی صحبت کند، گفت: خیلی خسته بودم، روی سکو هم معلوم بود، ولی بعدش دوست داشتم با پدر و مادرم صحبت کنم که واتس آپ به صورت جهانی مختل شد. یکی از بچه‌ها می‌گفت با آن زیرگیری‌ها سیم واتس آپ را تو لگد کردی و پاره شده است. شاید این اتفاق یک بار در سال رخ دهد و از شانس من درست زمانی بود که طلا گرفته بودم و بیشتر از هر زمان دیگری دوست داشتم با پدرم ومادرم صحبت کنم.

وی در پاسخ به این سوال که در مدت پشت خط ماندن چه کسی بیشتر از همه کمکش کرده، عنوان کرد: بیشتر از همه خانواده‌ام، آنها خیلی کنارم بودند. خیلی روزها ناامید می‌شدم که چرا من نباید مدال بگیرم، آن هم در بهترین روزهای دوره ورزشی‌ام، چرا من حداقل یک مدال نباید داشته باشم، اما پدر و مادرم دلداری‌ام می‌دادند.

این کشتی‌گیر جویباری در مورد اینکه چه زمانی به وزن المپیکی می رود، افزود: فعلا در 92 کیلو کشتی می‌گیرم، سال قبل از المپیک به تغییر وزن فکر می‌کنم.

کامران قاسم‌پور در پایان با اشاره به سنگ تمام هم محلی‌هایش در روستا و همه استانی‌هایش، گفت: از همه هموطنانم در سراسر کشور، همشهری‌ها و هم استانی‌های عزیزم بابت انرژی مثبت شان تشکر می‌کنم. در روز استقبال در باران سنگ تمام گذاشتند، دست شان درد نکند. از کادرفنی تیم ملی و همه مربیانم بابت زحمات شان ممنونم و از رئیس فدراسیون و تمام پرسنل فدراسیون و خانه کشتی هم کنارمان بودند. ما یک تیم همدل و یکدست بودیم. خداراشکر که نتیجه گرفتیم و امیدوارم در سال‌های آینده نتایج بهتر از این هم باشد.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شفا_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر