حقایقی که آقایان درباره سرطان پروستات نمی‌دانند
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۶۰۸۱۱
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۶
۴۰۰۰
پروستات در برخی از آقایان همراه با افزایش سن بوجود می آید، اما در بعضی مواقع مشکلات بزرگی رابوجود می آورد که ممکن است زندگی شمارا مختل کند.

برترین‌ها: پروستات در برخی از آقایان همراه با افزایش سن بوجود می آید، اما در بعضی مواقع مشکلات بزرگی رابوجود می آورد که ممکن است زندگی شمارا مختل کند.

دربسیاری از مردان مشکلات پروستات بخشی طبیعی از افزایش سن است و تغییرات هورمونی باعث بزرگ شدن پروستات تقریباً در 90درصد مردان در 80 سالگی می شود اما در حالی که بزرگ شدن آن می تواند ناراحت کننده نباشد، این سرطان پروستات است که مردان باید بیشتر نگران آن باشند.

سرطان پروستات یک نوع سرطان با رشد آهسته است که در صورت تشخیص زودهنگام کنترل می شود به همین دلیل مهم است که در مورد آن و برخی از حقایق شگفت انگیز این نوع سرطان بیشتر بدانید.

حقیقتی که احتمالا درباره سرطان پروستات نمیدانید

سرطان پروستات می تواند مردان جوان را نیز تحت تأثیر قرار دهد

میانگین سن تشخیص سرطان پروستات 66 سال است اما مردان جوانتر نیز می توانند مبتلا شوند. در حقیقت سرطان پروستات در مردان جوان (زیر 50 سال) اغلب تهاجمی تر است و می تواند سریعتر گسترش یابد و درمان را دشوارتر کند به همین دلیل، مردان بالای 40 سال باید از هرگونه تغییر در سلامتی خود آگاه شوند. برخی از علائم سرطان پروستات که باید از آنها آگاه باشید عبارتند:

  • تکرر ادرار
  • وجود خون در ادرار
  • جریان ضعیف ادرار
  • نیاز ناگهانی به ادرار کردن در نیمه شب
  • درد یا سوزش در هنگام ادرار

در مطلب " سرطان پروستات از اولین نشانه تا آخرین درمان " بطور کامل درباره علائم و درمان این مشکل دردناک مردانه توضیح داده شده است.

شایع تر از آن است که فکر می کنید

به گفته موسسه ملی سرطان، سرطان پروستات شایع ترین نوع سرطان غیر پوستی در بین مردان است و پس از سرطان ریه، دومین علت اصلی مرگ و میر ناشی از سرطان در مردان بشمار می رود.

اگر زود تشخیص داده شود، قابل درمان است

یکی از بزرگترین تصورات غلط در مورد سرطان پروستات این است که این بیماری نسبتاً خوش خیم است و رشد کندی دارد. با تشخیص زودهنگام، درمان سرطان پروستات تقریباً به 99 درصد می رسد اما این تعداد در سرطان های تهاجمی تر یا پس از متاستاز شدن به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

این نشان می دهد که غربالگری و تشخیص زودهنگام برای نجات جان مردان مبتلا به سرطان پروستات چقدر حیاتی است.

ممکن است نیاز به غربالگری زودهنگام داشته باشید

از آنجا که تشخیص زودهنگام می تواند تأثیر بسزایی روی نتیجه بیمار داشته باشد، متخصصان مراجعه به پزشک را پیشنهاد می کنند تا ارزیابی های دقیق را در مورد زمان شروع غربالگری به جای انجام معاینه استاندارد در سن 50 سالگی انجام دهند. بسته به سابقه خانوادگی و سایر عوامل خطر، شروع غربالگری در سن 40 سالگی ممکن است انتخاب مناسبی باشد.

حقیقتی که احتمالا درباره سرطان پروستات نمیدانید

علائم آنها قطعی نیستند

علائم سرطان پروستات، در صورت وجود می توانند به چیزهای دیگری مانند پروستاتیت نسبت داده شوند. اینها می تواند مواردی مانند نیاز به دفع مکرر یا مشکل در کنترل جریان ادرار و همچنین مسائل جنسی مانند اختلال نعوظ یا انزال دردناک باشد. در صورت مشاهده هر یک از این موارد با پزشک خود مشورت کنید، اما قبل از غربالگری سرطان پروستات منتظر تجربه آن نباشید.

سرطان پروستات همیشه به جراحی یا درمان نیاز ندارد

هنگام تشخیص ابتلای یک مرد به سرطان پروستات، تهاجمی بودن سرطان با استفاده از ابزاری به نام مقیاس گلیسون تعیین می شود. سرطان پروستات با نمره 6 یا کمتر کم خطر، 7 متوسط ​​و 8 تا 10 پرخطر محسوب می شود.

افرادی که جز رده کم خطر هستند این احتمال را دارد که سرطان آنها آنقدر آهسته رشد کند که در طول زندگی خود نیازی به درمان نداشته باشند و به جای درمان، پزشک ممکن است نظارت فعال را توصیه کند که شامل:آزمایش های منظم PSA و بیوپسی برای اطمینان از عدم تهاجم بیشتر.

درمان عوارض طولانی مدتی دارد

بیمار و پزشک باید اثرات بالقوه طولانی مدت درمان را در نظر بگیرند و آنها را در برابر تهاجمی بودن سرطان مقایسه کنند. مطالعه ای نشان داد که 15 سال پس از جراحی یا پرتودرمانی سرطان پروستات، تعداد قابل توجهی از مردان دچار اختلال عملکرد جنسی، مشکلات ادرار یا هر دو شده اند مسائلی که می تواند کیفیت زندگی مردان را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

حقیقتی که احتمالا درباره سرطان پروستات نمیدانید

درمانها بسیار متفاوت هستند

درمان برای هر بیمار متفاوت است، بنابراین برنامه درمان برای هر مورد سرطان پروستات به صورت موردی تعیین می شود و ممکن است به یک روش جراحی برای از بین بردن تومورها یا برداشتن پروستات نیاز باشد و یا شاید از اشعه، شیمی درمانی، درمان هورمونی یا ایمونوتراپی استفاده شود یا پزشک ترکیبی از این موارد را توصیه کند.

تغییر در شیوه زندگی کمک کننده است

برخی مطالعات نشان می دهد بین عوامل سبک زندگی مانند رژیم غذایی و چاقی و افزایش سرطان پروستات ارتباط وجود دارد، هرچند سن، سابقه خانوادگی و نژاد مهمترین عوامل خطر هستند. تغییر در شیوه زندگی مردان برای بهبود سلامت پروستات، مواردی است که سلامت کلی بدن را بهبود می بخشد، تغییراتی شامل:ترک سیگار، حفظ وزن سالم و داشتن رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات، غلات سبوس دار و کاهش مصرف گوشت بسیار مهم است.

حقیقتی که احتمالا درباره سرطان پروستات نمیدانید

ارتباط ژنتیکی با سرطان پروستات ممکن است

سن و شیوه زندگی می تواند در ایجاد سرطان پروستات نقش داشته باشد. با این حال، مطالعات نشان می دهد که عوامل ارثی می توانند علت باشند. ثابت شده است که جهش ژنی BRCA1 یا BRCA2 منجر به سرطان پروستات می شود (این همان جهش ژنی مرتبط با برخی از سرطان های سینه است). مردانی که در خانواده خود مردانی مبتلا به سرطان پروستات دارند باید خود را به دقت زیر نظر داشته باشند و با پزشک مشورت تا علائم سرطان پروستات را جستجو کنند.

اکثر مردان از سرطان پروستات جان سالم به در می برند

اکثر مردان مبتلا به این سرطان زنده می مانند. نود و پنج درصد از کل موارد سرطان پروستات در حالی که سرطان داخل پروستات است تشخیص داده می شود در این صورت سرطان هنوز در یک منطقه محدود قرار گرفته و تشخیص و درمان آن بسیار ساده تر می شود.

همچنین 99 درصد از مردان مبتلا به سرطان پروستات حداقل پنج سال پس از تشخیص زنده می مانند به همین دلیل تشخیص زودهنگام اهمیت زیادی دارد و می تواند تأثیر زیادی بر درمان داشته باشد.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
11:29 - 1400/07/21
من با خواهش بعد بادعوا همسرم و راضی میکنم شاید چند ماه یاسالی یکبار یه ویزیت یاازمایش بده اقایون چه تصوری از بدن خودشون دارن ؟اینکه مریض نمیشن یا بی خیال
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
ترجمه زندگی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
پارسیان طب - فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی