به مرغ‌ها آنتی بیوتیک می‌دهند نه تریاک
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۶۰۹۴۶
۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷
۱۱۴۹
مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به ادعای استفاده از تریاک در مرغ گفت: به مرغ‌ها نیز تریاک داده نمی شود.

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به ادعای استفاده از تریاک در مرغ گفت: به مرغ‌ها نیز تریاک داده نمی شود. تنها آنتی بیوتیک داده می شود که مریض نشوند. طرح تحقیقاتی در مورد آنتی بیوتیک انجام شد که باقی مانده‌اش در گوشت مرغ وجود نداشته و اگر هم بوده در حد مجاز بوده است.

 «حسین عزیزی» مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو در نشستی به مناسب روز جهانی غذا گفت: ۲۴ مهر ماه مطابق با روز جهانی غذاست و وزارت بهداشت هم وظیفه دارد در ارتباط با سلامتی غذا هرساله این روز را گرامی داشته و طبق روال هرساله هفته آینده را برای آن برنامه داریم. برنامه‌ها در جهت معرفی رژیم غذایی سالم است.

او با اشاره به شعار کاهش مصرف نمک و شکر و روغن گفت: مصرف متعادل این مواد مشکل ندارد اما مصرف بیش از حد باعث دیابت و فشار خون و دیگر مسائل خواهد شد. در محصولات غذایی یک نشانگر گذاشته شده که سه رنگ است. سبز یعنی از نظر ارزش غذایی خوب است، زرد متوسط و قرمز یعنی هشدار اینکه شکر، نمک و چربی آن محصول زیاد است. مخصوصا افراد دارای بیماری زمینه ای باید به آن نشانگر توجه کنند و انتخاب غذا براساس آن برای داشتن زندگی سالم باید رعایت شود.

او افزود: ما ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی داریم که با دانشگاه‌های آزاد حدود ۷۰ دانشگاه هستند. که اینها هر روز در هفته غذا یک برنامه را خواهند داشت که شامل مسابقه برای دانشجویان است که چه قدر با ارزش مواد غذایی آشنا هستند و با برنامه‌های مختلف آگاهی‌رسانی به مردم انجام خواهد شد.

او در ارتباط با شناسنامه دار کردن مزارع برای کاهش سموم گفت: مساله تولید غذا مهم است و نظارت باید از مزارع و باغات شروع شود. هشت سال پیش تفاهم نامه‌ای بین وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی درارتباط با این قضیه منعقد شد که وضعیت سموم را در مزارع شناسایی کند. اما جهاد کشاورزی نتوانسته است آن‌ها را شناسنامه دار کند. محصولات چون شناسنامه ندارند و معلوم نیست دقیقا از کجا آمده‌اند ما فقط، می توانیم وضعیت موجود محصولات کشاورزی را اعلام کنیم که نیترات یا مواد دیگر در این مواد تا چه اندازه است. اما در کل پیگیری از سمت جهاد کشاورزی انجام نمی شود. ۳۰۰ هکتار طبق اعلام جهاد کشاورزی شناسنامه دار شده اند. به برخی از آن‌ها هم گواهی داده اند. این رقم بسیار کم است و هیچ چیزی نیز به سازمان غذا و دارو معرفی نشده است.

او در ادامه در ارتباط با نحوه تعامل با سازمان دامپزشکی درباره لبنیات سنتی و دام‌ها گفت: وزارت بهداشت مسئول ارزیابی سلامتی است و آخر زنجیره را می بیند، چه در سازمان غذا و دارو که تولیدات صنعتی را ارزیابی میکندو چه در سطح معاونت بهداشت که عرضه را نظارت می کند.

او افزود: با سازمان دامپزشکی تعامل خوبی داریم و مرغداری‌ها و مراکزی که پروتئین‌های حیوانی را تهیه می کنند کنترل می شود و مواد اولیه‌ای که به کارگاه‌ها و کارخانه‌ها وارد می شود وضع خوبی دارد. در مورد لبنیات سنتی تعداد واحدهای صنفی زیاد است اما خودشان سراغ ما آمده‌اند که تحت کنترل قرار بگیرند. انشالله آن‌ها هم سروسامان بهتری به زودی پیدا خواهند کرد و وضعیت امیدبخشی دارند.

او در ادامه با اشاره به مساله استفاده از تریاک در مرغ که توسط یکی از مسئولان ادعا شده بود، گفت: این مساله را مدیر مرکز سلامتی وزارت کشاورزی گفت اما مدیر فعلی تکذیب کرد و گفت چنین چیزی نیست. طبق بررسی ما اثری از این قضیه نبود. فکر می کنم این موضوع بیشتر جنبه شایعه دارد و کار کارشناسی راجع به آن انجام نشده و فرد مطرح کننده این صحبت بهتر بود بررسی می کرد و با مدارک و مستندات این مساله را مطرح می کرد، چون این مساله باعث تشویش اذهان عمومی می شود و نمی خواهیم قبل از اثبات مساله‌ای موضوعات باعث تشویق اذهان شوند.

او گفت: بحث هورمون‌ها هم سال هاست مطرح شده اما صحت ندارد و به مرغ‌ها نیز تریاک داده نمی شود. تنها آنتی بیوتیک داده می شود که مریض نشوند. طرح تحقیقاتی در مورد آنتی بیوتیک انجام شد که باقی مانده‌اش در گوشت مرغ وجود نداشته و اگر هم بوده در حد مجاز بوده است.

او درارتباط با مساله امنیت غذایی گفت: همانطور که اشاره شد امنیت غذا و تامین آن به عهده وزارت جهاد کشاورزی است. وزارت کشاورزی باید گندم را تولید کند و یا کمبودی است از طریق واردات و براساس نیاز کشور تامین کند. در بحث تولید و تامین آن وزارت بهداشت دخالت ندارد اما درمورد سلامتی نظارت داریم و هرچیزی که وارد شود تحت نظارت ماست و قبل از ورود آنالیز و بعد از خروج نیز بررسی می شوند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:22
Iran (Islamic Republic of)
12:26 - 1400/07/21
هم آنتی بیوتیک سالم و ناسالم میدن وهم تریاک و هم هزار آشغال دیگه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران پارسیان_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
دکتر عارفی - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو