جوگیر نشوید آقای صدری!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
اپیلاسیون نانا 1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
دکتر نداف کرمانی 1
کلاسینو_1
ریزخور_1
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۶۱۵۸۶
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۹
۹۵۸
پرسپولیس، تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، امشب از ساعت 21:30 به وقت تهران به مصاف الهلال می‌رود تا بازی حساسی را از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تجربه کند.

روزنامه شرق: پرسپولیس، تنها نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا، امشب از ساعت 21:30 به وقت تهران به مصاف الهلال می‌رود تا بازی حساسی را از مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا تجربه کند. شاگردان یحیی گل‌محمدی که فصل پیش تا فینال این رقابت‌ها پیش رفته‌اند، امید زیادی دارند در این دوره بتوانند جامی که سال‌ها انتظارش را می‌کشند به دست بیاورند.

پرسپولیسی‌ها که در سال‌های اخیر بارها نشان داده‌اند بهترین تیم ایران هستند، برای جدال امشب با توجه به میزبانی الهلال، کار چندان ساده‌ای پیش‌رو نخواهند داشت؛ هرچند این تیم دست‌کم در پنج سال اخیر نشان داده به‌خوبی بلد است از شرایط سخت و غیرقابل تصور عبور کند. بازی امشب پرسپولیس با الهلال در شرایطی قرار است برگزار شود که سفر این تیم به عربستان بی‌حرف‌و‌حدیث نبوده و نه‌تنها انرژی زیادی از مجموعه سرخ‌ها گرفته بلکه تمرکز کادر فنی و بازیکنان پرسپولیس را هم به هم زده است.

ماجرا از این قرار است که این تیم طبق برنامه قبلی، روز چهارشنبه، 21 مهر، ساعت 11 قصد داشت با پروازی مستقیم از فرودگاه مهرآباد به ریاض در عربستان سفر کند. با وجود آنکه بازیکنان این تیم همگی از صبح زود در فرودگاه حاضر بودند ولی اجازه پرواز به پرسپولیسی‌ها از سوی عربستان داده نشد تا بعد از قریب به پنج ساعت بلاتکلیفی این پرواز لغو شود و بازیکنان به خانه‌هایشان برگردند. نهایتا بعد از از‌دست‌رفتن یک جلسه تمرینی، این پرواز با تأخیری عجیب و غریب پنجشنبه بعدازظهر، انجام شد تا نماینده ایران فرصت کمی برای سازگاری با شرایط عربستان و البته تمرین برای بازی حساس با الهلال داشته باشد.

نکته مهم در این مورد یافتن مقصری است که باعث شد قهرمان ایران در فرودگاه مهرآباد زمین‌گیر شود. مطابق با انتظار می‌شد حدس زد که خیلی سریع از اتفاق رخ‌داده به‌عنوان «کارشکنی» تازه عربستانی‌ها یاد شود. عربستان در عرصه سیاسی ارتباط چندان حسنه‌ای با ایران در سال‌های اخیر نداشته و همین مورد باعث شده فضای ورزشی دو کشور هم تحت تأثیر قرار بگیرد. عدم سفر تیم‌های عربستانی به ایران یکی از معضلاتی است که ناشی از اختلاف دیپلماتیک دو کشور است. مسئولان باشگاه پرسپولیس و در رأس آن، مجید صدری، سرپرست این باشگاه، در اولین اقدام با رفتن به صفحه اینستاگرامش تقصیر را گردن عربستانی‌ها انداخت و از این گفت که «با قدرت» از حق پرسپولیس دفاع می‌کند و بابت این رفتار تلخ رخ‌داده شکایت می‌کند. او نوشت: «اتفاق باورنکردنی دیگری علیه پرسپولیس رقم خورد. همه‌ چیز را مهیا کرده بودیم تا تیم در ساعت 11 امروز 21 مهر به عربستان سفر کند اما از سوی کشور عربستان اجازه فرود به پرواز ما داده نشد.

به‌همین‌خاطر تصمیم بر این شد تا بازیکنان برای استراحت، به منزل برگردند. بااین‌حال شخصا این موضوع را از طریق شکایت به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیگیری می‌کنم و تا انتهای مسیر و روشن‌شدن دلایل این اتفاق تلخ، پیش می‌روم تا دست مقصر یا مقصران رو شود. هیچ‌ کسی حق ندارد علیه پرسپولیس کارشکنی کند. البته من به‌ خاطر این کوتاهی از همه هواداران عذرخواهی می‌کنم. قطعا امید دارم با شکست الهلال جواب دندان‌شکنی به ایشان خواهیم داد»؛ بعد از انتشار چنین پیامی در صفحه شخصی نوبت به پرسپولیسی‌ها رسید تا با صدور بیانیه‌ای رسمی لغو پرواز را گردن عربستانی‌ها بیندازند. در بخشی از بیانیه پرسپولیسی‌ها آمده بود: «عرف بین‌المللی می‌طلبد که تیم‌های ورزشی، بدون مشکل، موفق به خروج از کشورهای خود و رسیدن به کشور مقصد شوند اما این‌طور به نظر می‌رسد که کارشکنی از سوی فرودگاه ریاض باعث ایجاد شرایطی شد تا اعضای تیم فوتبال پرسپولیس ساعت‌ها در فرودگاه مهرآباد معطل شوند و در نهایت حاصلی برای شروع سفر نداشته باشند».

زمان زیادی از صدور بیانیه پرسپولیس و متن عجیب و غریب مدیر «جوزده» این باشگاه نگذشته بود که مشخص شد مقصر لغو چنین پروازی نه عربستان، بلکه مجموعه مدیریت پرسپولیس بوده است! در واقع این موضوعی بود که بعد از صحبت‌های حمیرا اسدی، مسئول امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال، در گفت‌وگو با رادیو مشخص شد؛ او در بخشی از صحبت‌هایش به این مورد اشاره کرد که فدراسیون فوتبال و عربستان نقشی در این اتفاق نداشته‌اند: «اگر بخواهم واقعیت این موضوع را بگویم در این مدت که تیم‌های ایرانی به عربستان سفر کرده‌اند، فدراسیون فوتبال کشور مقصد همکاری‌های لازم را با ما داشته است. معمولا ۷ تا ۱۰ روز زودتر از پرواز باید اطلاعات تیم از باشگاه به ما داده شود و ما این اطلاعات را به فدراسیون میزبان اعلام کنیم تا آنها با سازمان هواپیمایی کشورشان که در هر کشوری می‌تواند این مرجع متفاوت باشد، هماهنگی کنند تا مجوز پرواز گرفته شود. باشگاه پرسپولیس ساعت ۱۸ (سه‌شنبه) اطلاعات پرواز تیمش را به فدراسیون فوتبال ایران ارسال کرد و ما نیز این اطلاعات را به فدراسیون فوتبال عربستان ارسال کردیم ولی طبیعتا این ساعت، زمان اداری در هیچ کشوری نیست». اسدی در واکنش به اینکه بنابراین کارشکنی‌ از سوی فدراسیون یا دولت عربستان شکل نگرفته است، گفت: «خیر، چنین چیزی نبوده است».

سرپرست باشگاه پرسپولیس در شرایطی در عملی شتاب‌زده به عربستانی‌ها تاخته و وعده شکایت از الهلال به AFC را داده که مسئولان فدراسیون عربستان هم می‌گویند هیچ نقشی در این زمینه نداشته و خود پرسپولیسی‌ها مقصر بوده‌اند. ابراهیم قاسم، دبیر کل فدراسیون فوتبال عربستان، گفت: «مسئولیت میزبانی بر عهده فدراسیون است و نه باشگاه‌ها؛ بنابراین اعتراض باشگاه پرسپولیس به الهلال ارتباطی ندارد. فدراسیون‌ها بر مبنای ضوابط و مقررات در این خصوص اقدام می‌کنند. علت صادرنشدن مجوز پرواز پرسپولیس این بود که آنها تأخیر زیادی در ارسال اطلاعات مرتبط با پرواز اختصاصی خودشان به ریاض داشتند. درباره این موضوع با کنفدراسیون فوتبال آسیا هم تماس گرفتیم. از یک هفته پیش مدارک را خواستیم اما پرسپولیس با تأخیر زیاد روز سه‌شنبه این مدارک را ارسال کرد. انجام امور اداری لازم در این خصوص زمان‌بر است». نکته جالب درباره فرار رو به جلوی مجید صدری اینکه پیش‌تر مشابه همین مشکل برای پرسپولیسی‌ها در سفر به هند رخ داده بود و عجیب اینکه همان زمان هم پرسپولیس با صدور بیانیه‌ای از «کارشکنی هندی‌ها» گلایه کرده بود!

با وجود این و با تمام اتفاقات رخ‌داده، پرسپولیس بالاخره عصر روز پنجشنبه مجوز پرواز به عربستان را به دست آورد و در روزی که عربستانی‌ها در فرودگاه با شاخه گل از بازیکنان پرسپولیس استقبال کردند، وارد ریاض شد. حالا فقط می‌ماند بررسی وعده‌ای که مجید صدری داده است؛ او گفته تا انتها پیش می‌رود تا مقصر یا مقصران این اتفاق تلخ را معرفی کند؛ آیا صدری در بازگشت تیم از عربستان، قرار است از هواداران بابت تأخیر پرواز و جوگیری‌اش عذرخواهی کند؟

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_تزریق چربی موبایل
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
زمردی_فوتر اصلی
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر