آزمون - طارمی؛ ۱۲ بازی و تأثیر روی ۲۸ گل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ریزخور_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۵۹۳
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۵۴
۵۵۰
شاید اگر از هر فوتبال‌دوست و یا کارشناسی درباره نقطه قوت فعلی تیم ملی ایران سؤال کنید، بدون شک از خط حمله مخوف و قدرتمند ایران نام می‌برند و نام سردار آزمون و مهدی طارمی را به زبان می‌آورند.

ایران ورزشی: شاید اگر از هر فوتبال‌دوست و یا کارشناسی درباره نقطه قوت فعلی تیم ملی ایران سؤال کنید، بدون شک از خط حمله مخوف و قدرتمند ایران نام می‌برند و نام سردار آزمون و مهدی طارمی را به زبان می‌آورند. دو مهاجمی که البته هیچ‌گاه دوست ندارند با زوج رویایی خداداد عزیزی و علی دایی مقایسه شوند اما قیاس می‌شوند و آن هم به دلیل عملکرد فوق‌العاده آنها در سال‌های اخیر است. دو مهاجمی که به خوبی یکدیگر را تکمیل می‌کنند و می‌توانند هر خط دفاعی را در قاره آسیا به هم بریزند.

سردار نخستین بار، یکی دو ماه قبل از سفر تیم ملی به جام جهانی 2014 توسط کارلوس کی‌روش به تیم ملی دعوت شد اما او آن زمان که جوانی 18 ساله بود، نتوانست همراه سایر بازیکنان راهی برزیل شود. خودش بعدها گفت حقش نبود که به جام جهانی 2014 برود. سردار اما بلافاصله بعد از پایان جام جهانی، دوباره به اردو دعوت شد و البته این بار با توپ پر برگشت. او در جام ملت‌های آسیای 2015 به مهاجم اصلی تیم ملی بدل شد و آهسته آهسته از رضا قوچان‌نژاد سبقت گرفت. آن گل دیدنی سردار به قطر نیز در همین جام ملت‌ها به ثمر رسید.

در سال‌های اخیر هم آزمون به مهاجم اصلی تیم ملی بدل شده و 37 گل ملی نیز وارد دروازه حریفان کرده. آماری شگفت‌انگیز از مهاجمی که این روزها یک مهره کلیدی در ترکیب زنیت نیز محسوب می‌شود. سردار البته در بازی‌های اخیر تیم ملی نیز نقش خود را تغییر داده و بدل به یک پاسور قهار شده. او برابر عراق، با پاسی تماشایی مهدی طارمی را در موقعیت گلزنی قرار داد و او هم با کنترلی مطمئن و ضربه‌ای تمام‌کننده دروازه حریف را گشود.

برابر امارات هم سردار با پاسی به موقع توانست طارمی را در موقعیت گل قرار بدهد و مهاجم پورتو هم توانست دروازه میزبان را باز کند. هت‌تریک سردار در پاس گل، این بار برابر کره‌جنوبی رقم خورد و او از توپی مرده، پاس گلی برای علیرضا جهانبخش ساخت تا او گل تساوی را به ثمر برساند.

مهدی طارمی نیز برای نخستین بار بعد از جام ملت‌های آسیا در سال 2015 و زمانی که بازی‌هایش در پرسپولیس گل کرده بود، به تیم ملی دعوت شد و از آن به بعد رفته رفته در ترکیب جا افتاد. او در زمان مربیگری کارلوس کی‌روش بیشتر به عنوان بال چپ در ترکیب حضور داشت اما در دوران مارک ویلموتس و دراگان اسکوچیچ تبدیل به زوج سردار آزمون شده و نشان داده که چه مکمل خوبی برای مهاجم زنیت است.

اگر به 12 بازی اخیر تیم ملی که سردار و طارمی با هم در ترکیب تیم ملی بوده‌اند، نگاهی بیندازیم به عملکرد خیره‌کننده آنها پی می‌بریم. سردار در 12 بازی اخیر تیم ملی، 9 گل زده و 5 پاس گل داده. یعنی او روی 14 گل تیم ملی نقش داشته و تأثیر مستقیم گذاشته. طارمی هم در این مدت 7 بار دروازه رقبا را باز کرده، 5 پاس گل داده و 2 پنالتی هم گرفته. آماری جالب برای مهاجمی که همین چند هفته قبل دروازه لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا را هم گشود.

طارمی و آزمون در خط حمله تیم ملی و در 12 بازی اخیر، روی 28 گل مؤثر بوده‌اند و این نشان از آمادگی بالای آنها و همچنین درک متقابل از توانایی‌های یکدیگر است. به قول معروف آنها به زمین می‌روند و به هم می‌گویند توپ را روی بند کفش‌هایم بینداز تا گل بزنم. اتفاقی که امیدواریم در بازی‌های آینده نیز رخ بدهد و این دو همچنان بتوانند دروازه حریفان را با هماهنگی بالایی که دارند، باز کنند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان