ترافیک شدید در جناح راست استقلال
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نداف کرمانی 4
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
ریزخور_2
کلاسینو_2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۵۹۶
۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۹
۱۱۰۴
در حالی که طبق قوانین باید 30 روز قبل از پایان نقل و انتقالات پیش فصل نام بازیکنان مازاد به سازمان لیگ ارسال شود اما باشگاه استقلال در انجام این اقدام ضروری تأخیر به خرج داده تا عملاً نتواند بازیکنانی که با این باشگاه‌ها قرارداد دارند را از لیست کنار بزند.

ایران ورزشی: در حالی که طبق قوانین باید 30 روز قبل از پایان نقل و انتقالات پیش فصل نام بازیکنان مازاد به سازمان لیگ ارسال شود اما باشگاه استقلال در انجام این اقدام ضروری تأخیر به خرج داده تا عملاً نتواند بازیکنانی که با این باشگاه‌ها قرارداد دارند را از لیست کنار بزند.

به این ترتیب نام احمد موسوی که از سوی مجیدی در لیست خروج استقلال قرار گرفته بود باید همچنان در فهرست بازیکنان این باشگاه باقی بماند. بدون شک اگر فرهاد مجیدی و سرپرست تیم استقلال (بیژن طاهری) که باید این امور را زیر نظر داشته باشند، قدری روی این ماجرا حساس‌تر عمل می‌کردند و از قوانین اطلاع کافی به دست می‌آوردند و زودتر از پایان زمان تعیین شده سازمان لیگ برای ارسال نام مازاد‌ها اقدام می‌کردند، احمد موسوی مجبور نبود یک فصل دیگر در استقلال بماند در حالی که فرهاد مجیدی در تاریخ 16 آبان‌ماه نامه عدم نیاز به او را به باشگاه داده بود.

این اشتباه باعث می‌شود تا خود موسوی هم از ادامه حضور در استقلال لطمه ببیند و یک فصل پر از تردید را سپری کند. پرواضح است که با افشای نامه نگاری مجیدی به باشگاه در اعلام عدم نیاز به موسوی، سرمربی استقلال به طور آشکار از بی میلی خود برای ادامه همکاری با این بازیکن رونمایی کرده است و حالا روشن نیست که با ادامه حضور موسوی در استقلال این بازیکن از لحاظ روحی و روانی و حتی فنی در شرایطی خواهد بود که برای سرمربی استقلال بازیکن مفیدی باشد یا خیر؟!

در این شرایط که کنار گذاشتن موسوی منتفی شده، فرهاد مجیدی برای پست دفاع راست اقدام به جذب بازیکن خارجی (یامگا) کرده و درعین حال وریا غفوری هم باید در استقلال باقی بماند.

البته هنوز عقد قرارداد با کوین یامگا نهایی نشده است و باشگاه استقلال هنوز به طور رسمی با این فرانسوی قراردادی منعقد نکرده است و می‌شود با توجه به شرایط خاصی که در این پست به وجود آمده این بازیکن را جذب نکرد و با یک عذرخواهی ماجرا را فیصله داد اما با توجه به خبرهایی که از باشگاه استقلال به گوش می‌رسد مجیدی روی جذب این بازیکن تأکید قطعی دارد و به نظر می‌رسد عقد قرارداد با مدافع-هافبک راست جدید قطعی باشد.

حال در این شرایط فرهاد مجیدی باید ترافیک شدیدی که در جناح راست به وجود آمده را مدیریت کند. از طرفی بیرون نشاندن احمد موسوی به ضرر آینده این بازیکن خواهد بود (حاشیه‌هایی را هم برای تیم ایجاد خواهد کرد) و از سوی دیگر مجیدی هم رسماً اعلام کرده به این بازیکن نیازی ندارد. در چنین شرایطی نیمکت‌نشین کردن یامگا نیز انتقادهایی را روانه باشگاه استقلال خواهد کرد و این پرسش مهم را به وجود خواهد آورد که اگر به این بازیکن نیاز نبود، چرا با دستمزد دلاری به خدمت گرفته شد؟!

بیرون نشاندن وریا غفوری نیز تبعات خاص خودش را خواهد داشت و با توجه به آماری که این بازیکن در فصل گذشته از خود به جا گذاشته نیمکت‌نشین کردن او نیز یک اشتباه تاکتیکی بزرگ خواهد بود.

در واقع فرهاد مجیدی و دیگر مسئولان باشگاه استقلال که باید به دقت مسائل را رصد می‌کردند و از قوانین آگاهی می‌یافتند، با یک اشتباه بزرگ ترافیک بزرگی را در تیم خود به وجود می‌آورند و از سویی ضرر مالی ناشی از این ماجرا نیز انتقادهایی را متوجه باشگاه استقلال خواهد کرد.

معمولاً همه مربیان در پست‌های کناری دو بازیکن جذب می‌کنند و حتی مربیانی برای افزایش تعداد بازیکنان خود در پست‌های حساس‌تر از بازیکنان دو پُسته‌ای استفاده می‌کنند که قابلیت بازی در کناره‌ها را هم داشته باشند اما سرمربی استقلال با شرایطی که اکنون به وجود آورده، 3 بازیکن تخصصی را برای پست مدافع-هافبک راست انتخاب کرده که این موضوع در طول فصل مسأله‌ساز خواهد بود و باید دید که سرمربی استقلال چه راه حلی را برای عبور از این چالش جدی پیش‌بینی خواهد کرد.

نظر سازمان لیگ درباره ماجرای موسوی

بی‌توجهی باشگاه استقلال به زمانبندی اعلام شده از سوی سازمان لیگ سبب شد نام احمد موسوی همچنان در لیست استقلال باقی بماند. طبق گفته محمودزاده، رئیس کمیته نقل و انتقالات فدراسیون فوتبال موسوی فقط در حالتی که خودش راضی به فسخ باشد از لیست استقلال کنار می‌رود.

رئیس کمیته نقل و انتقالات درباره این ماجرا می‌گوید: «طبق قوانین باشگاه‌ها تا یک ماه قبل از پایان نقل و انتقالات می‌توانند بازیکن را در فهرست مازاد قرار بدهند.

تا روز شانزدهم این ماه هم این فرصت وجود داشت. اگر این اتفاق رخ داد بازیکن می‌تواند با باشگاه جدیدش توافق کند و سپس برای گرفتن رضایتنامه اقدام کند و جدا شود اما اگر باشگاهی تا یک ماه قبل از مهلت نقل و انتقالاتی این کار را انجام ندهد، یا باید با آن بازیکن به صورت توافقی فسخ کنند یا اینکه بازیکن و باشگاه به صورت یکطرفه قرارداد را فسخ کنند.

طبیعتاً‌ هر کدام از طرفین قرارداد را یکطرفه فسخ کنند تاوان آن به عهده طرف فسخ‌ کننده است.

تاریخ نقل و انتقالات لیگ برتر ما 16 مهرماه بوده و اگر باشگاهی بعد از این تاریخ بازیکنی را در فهرست مازاد قرار بدهد، باید مسؤولیت آن را به عهده بگیرد.»

انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:26
Iran (Islamic Republic of)
09:56 - 1400/07/24
دور ریختن پول تا کی؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۴
ایران ورزشی .به تو چه مربوط ..سر پیازی یا ته پیاز..شما به فکر شخصیت خودتان نیستید ..ازتون خواستن یا دعوتتون کردن .که در باره کاری که بتون مربوط نیست اظهار نظر کنی.. بسه دیگه ....
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
عارفی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر