بله، الهلال لیاقتش را داشت و پرسپولیس نداشت!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی1
دکتر نداف کرمانی 1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
کلاسینو_3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۱۹۳۸
۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹
۷۵۳۱
نماینده ایران در آسیا، بازی را با سه گل به رقیب عربستانی واگذار کرده و این همه واقعیت نیست.

برترین‌ها - سیامک رحمانی: نماینده ایران در آسیا، بازی را با سه گل به رقیب عربستانی واگذار کرده و این همه واقعیت نیست. الهلال می‌توانست در همین بازی بیش از سه گل به پرسپولیس بزند. همانطور که اگر اراده می‌کرد در دیدار استقلال هم گل‌های باز هم بیشتری می‌زد. این شکست و حذف برای باشگاه‌های ایرانی سخت و دردناک است. هواداران دو تیم، جدا از کری‌هایی که برای هم می‌خوانند، می‌توانند این شکست‌ها را به شیوه‌ها و با توضیحات متفاوتی برای خود توجیه کنند؛ اما برتری حریف عربستانی غیرقابل انکار است.

در نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان در غرب آسیا، دو تیم از عربستان حضور دارند و این باید تردیدها را برطرف کند. گذشته گذشته است و آینده هنوز نرسیده. امروز رقبای ما در آنسوی خلیج‌فارس دست بالا را دارند و این که ما خود را با داستان‌هایی مثل «بدشانسی» و «لابی‌گری حریف» و مفاهیمی از این دست مشغول کنیم چیزی را تغییر نمی‌دهد. باید اعتراف کنیم که اگر در گذشته هم توانسته‌ایم در شرایطی کم و بیش مشابه از چنین مخمصه‌هایی عبور کنیم، این بار به مانع سخت خورده‌ایم. داستان هم کمی فراتر از یک نود دقیقه فوتبالی است. هواداران پرسپولیس اگر تعصب را کنار بگذارند می‌پذیرند که با این تیم ما اگر پنجاه بار دیگر به مصاف این الهلال برویم چهل‌ونه بار آن را خواهیم باخت و شاید یک بار مساوی کنیم.

غم‌انگیز است اما الهلال شایستگی این صعود و پیروزی مقابل دو باشگاه بزرگ و پرطرفدار ایرانی را داشته است. این شایستگی هم فقط به خاطر این نیست که چند بازیکن باکیفیت و یک مربی سطح بالا دارد و توپ را بهتر از ما در زمین می‌دواند و بهتر به تور دروازه می‌رساند. البته که اینها را دارد. اما قصه همین نیست.

بله، الهلال لیاقتش را داشت و پرسپولیس نداشت!
یک- الهلال حتی اگر بازیکنان و شرایط بهتری هم داشته باشد، لیاقتش را داشته. ما سال‌هاست دل به تحقیر دلارهای نفتی و شاهزاده‌های ثروتمند خوش کرده‌ایم و خواسته‌ایم اینطوری برتری‌ حریفان را زیر سوال ببریم. یادمان نبوده که ما هم دلارهایمان همان بو را می‌دهد و سرمایه‌داران و اسپانسرهای تیم‌هایمان، تقریبا همیشه، چهره‌های علیه‌السلامی نبوده‌اند. ما هم اگر پول بیشتری داشتیم بازیکنان و مربیان بهتری به خدمت می‌گرفتیم.

این که آن پول را نداریم هم نشان‌دهنده عقب‌ماندگی و بی‌لیاقتی خودمان است. این که درآمدهای کشورمان به کمترین حد رسیده و ارزش پول ملی‌مان مایه حقارت و خجالت است، تقصیر کسی جز خودمان و سیاست‌هایمان نیست –هرچند که همیشه خواسته‌ایم توپ را به زمین دیگران بیاندازیم و دست خارجی ها را در این قضیه ببینیم-. بله ما هم اگر دلار بیشتر و ارزانتری داشتیم بازیکنان بهتری به خدمت می‌گرفتیم. اگرچه باز هم لیاقتش را نداشتیم که امکانت و زیرساخت‌هایمان را توسعه دهیم و مثل حریف فرودگاه و هتل و ورزشگاه مجهز بسازیم و بازی را به نفع خود عوض کنیم. کاری که همه این چند دهه نکرده‌ایم و بلکه در حال پسروی بوده‌ایم.

دو- گفتیم اگر دلار و سرمایه بیشتری داشتیم بازیکن خارجی می‌آوردیم. فقط هم این نیست. اگر دست‌مان پر بود، ستاره‌هایمان را راحت از دست نمی‌دادیم و با بازیکنان ضعیفتر عوض نمی‌کردیم. همین پرسپولیس پیش از فصل بهترین مدافع، بهترین هافبک و بهترین مهاجمش را از دست داده چون پولش را نداشته آنها را نگه دارد. کنعانی‌زادگان، نورالهی و مغانلو. همانطور که استقلال الماس تراش‌نخورده‌اش قائدی را از دست داده و این اتفاق در فصل‌های اخیر مدام برایش تکرار شده.

ما به دلیل شرایط خودساخته و به دلیل بستن مرزها و قطع ارتباط منطقی با دنیا، حتی تبلیغ مناسب برای روی پیراهن تیم‌هایمان نداریم و درآمد آن را هم نداریم. یادتان هست که روزگاری روی پیراهن پرسپولیس و استقلال نقش LG و SAMSUNG نشسته بود. این که ما خودمان را از همه این درآمدها محروم می‌کنیم و دلمان می‌خواهد منزوی باشیم که دیگر تقصیر عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس نیست. برای همین است که اگر آنها درآمد بیشتری دارند و نتیجه‌اش را می‌گیرند، لیاقتش را هم دارند و ما نه.

بله، الهلال لیاقتش را داشت و پرسپولیس نداشت!
سه- هفته‌هاست که به میزبانی عربستان اعتراض می‌کنیم. این مشکل را در فصل‌های قبل هم داشته‌ایم و نتوانسته‌ایم میزبان تیم‌های عربستانی باشیم و هم هزینه بالاتر داده‌ایم و هم امتیاز میزبانی از کف‌مان رفته. قبول کنید که اینجا هم چوب رفتارهای خودمان را می‌خوریم. ما بازی را وقتی باختیم که عده‌ای هیجان‌زده و بی‌فکر تصمیم گرفتند از دیوار سفارت و کنسولگری کشوری دیگر بالا بروند و آتش بیفروزند. جایی بازی را باختیم که دیپلماسی و روابط حسنه بین‌المللی را بازیچه تفکرات کودکانه و احساسات خام‌مان کردیم. وقتی چنین اتفاقی افتاد، عربستانی‌ها هم می‌توانستند به تلافی به سفارت ما حمله کنند. نمی‌توانستند؟ اما آنها لب گزیدند. ما چند سال است داریم بابت آن خطا تقاص پس می‌دهیم. جز این است؟

چهار- همه روزهای اخیر را در اعتراض به استادیوم پر از جمعیتی گذراندیم که برایمان تدارک دیده بودند. خودمان را گول زدیم. نخواستیم قبول کنیم که اینجا هم با گل به خودی باخته‌ایم. به سیاست‌های مرگباری که در پیش گرفتیم و مقابل واردات واکسن ایستادیم تا حالا شرایط حضور تماشاگران را نداشته باشیم. به سیاست‌هایی که اجازه نمی‌دهند زنان به استادیوم بیایند و اگر بازی در تهران بود هم معلوم نبود ما بتوانیم اجازه حضور تماشاگران را از نهادهای بالادستی چون AFC و FIFA بگیریم. انصاف داشته باشید، این شرایط نابرابر و این برتری حریف از شایستگی آنها و بی‌لیاقتی ما ناشی نمی‌شود؟

بله، الهلال لیاقتش را داشت و پرسپولیس نداشت!
پنج- قطر میزبانی جام‌جهانی را گرفته است و ما دهه‌هاست نتوانسته‌ایم بک تورنمنت بین‌المللی را میزبانی کنیم. تیم‌های بزرگ به تهران نمی‌آیند و تیم ملی ما برای برگزاری دیدارهای دوستانه با تیم‌های بزرگ مشکلاتی غیرقابل باور دارد. بخش بزرگی از شکست‌ها و حسرت‌های ما نتیجه تصمیمات خودخواسته است. شاید بگویید پس چرا تیم‌ملی ما در صدر گروه است و کشتی ما افتخار می‌افریند. چرا این مشکلات جلوی موفقیت‌های آنها را نمی‌گیرد. پاسخ ساده و روشن است. همین تیم ملی فوتبال ما اگر می‌توانست در استادیومی مملو از جمعیت و در حضور بانوان به دیدار کره‌جنوبی برود، شرایط فرق می‌کرد. کشتی ما اگر می‌توانست در داخل کشور میزبان مسابقات قهرمانی جهان باشد شرایط فرق می‌کرد. اما اینها شدنی نیست و باید شاهد ایده‌های مضحکی باشیم که امثال جواد خیابانی می‌دهند و دنبال میزبانی مشترک در مسابقات کشتی هستند. نه ما شایستگی بسیاری از پیروزی‌های بزرگتر و بیشتر را نداریم چون خودمان نخواسته‌ایم.

شش- مدیریت عقب‌مانده و مفلوک ما که دیگر تقصیر کسی نیست. این که هر بار می‌خواهیم به کشوری برویم پروازها عقب می‌افتند و مجوزها صادر نمی‌شوند. این که مدام جریمه می‌شویم و باید چند برابر درآمدهایمان هزینه اشتباهات را بدهیم. چند میلیون دلار جریمه به ویلموتس بدهیم، میلیون‌ها دلار جریمه به بازیکنان و مربیان خارجی که از ایران رفته‌اند بدهیم و مدام پنجره‌های نقل و انتقالاتی‌مان بسته شود. این بی‌عرضگی‌ها تقصیر کیست؟ تیم‌های خارجی و عربی هم اینقدر نقره‌داغ می‌شوند؟

بهانه می‌آوریم که الهلال هیچ جایگاه و بلیتی به هواداران ایرانی پرسپولیس اختصاص نداده و اعتراف نمی‌کنیم که ما اصلا تقاضایی برای این بلیت و جایگاه نداشته‌ایم. درخواستی نداده‌ایم. قانونا حریف تخلفی نکرده و تماشاگری را از رفتن به استادیوم منع نکرده. فقط نق می‌زنیم و بهانه می‌گیریم تا شکست‌ها و عقب‌ماندگی‌هایمان را توجیه کنیم.

بله، الهلال لیاقتش را داشت و پرسپولیس نداشت!
...و سرانجام، ما این بازی و این مسابقات را باخته‌ایم و باید برگردیم سر خانه اول. فصل بعد شاید بهتر از این باشیم و شاید تا همین مرحله هم بالا نرویم. اما این اشکالات و اشتباهات سر جای خود هستند. ما همیشه دو گل از خودمان عقبیم و همیشه با دست و پای بسته به دیدار حریفان می‌رویم. ما توانایی‌ها و شایستگی‌های خودمان را داریم و البته بی‌لیاقتی‌های خودمان را. و برای آنچه اتفاق افتاده، یادمان باشد که ما بیشترین لطمه را از رفتار و سیاست‌های خودمان خوردیم و می‌خوریم. آنها شایستگی پیروزی و صعود داشتند و ما نداشتیم. برویم و فکر کنیم ببینیم دیگر چه خطاهایی داشته‌ایم. چگونه در شن‌زار فرو می‌رویم و حواسمان نیست و داریم در دوردست‌ها دنبال مقصر می‌گردیم.

انتشار یافته: 156
در انتظار بررسی:4
Iran (Islamic Republic of)
10:56 - 1400/07/25
حق!
پاسخ ها
صبا
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
البته همان افراد بیفکری که ازسفارت عربستان بالا رفتند الان دردولت جدیدپستهای بسیار ارزشمندتر از میزبان شدن برای عربستان بدست آوردند
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
زدی توی خال صبا. همینه بدبختیه مملکتمون
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
یکی اینو به بالادستیا بفهمون
هرچند همش از روی برنامست
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
حق نگه دارت باشه ،دمت گرم ،مفید و مختصر و خیلی سلیس و واضح حق مطلب رو ادا کردی ،فقط با اجازه یه موضوع رو به نوشته ات اضافه کنم شش ایتمی رو که بدرستی گفتی فقط تو فوتبال و برای استقلال و پرسپولیس و فوتبال و ورزش نیست تو تمام زمینه ها در ایران (بدون استثنا)،ورزش ،اقتصاد ،،سیاست،،دین و فرهنگ و تمام مسایل و مشکلات اجتماعی مملکت همین شش ایتم گریبانگیرمون هست و اکثرا با بی انصافی و بدون تفکر تقصیر اعراب ،امریکا ،غرب،چین ،روسیه،و ........ قلمداد میشه ،کلا ما خوبیم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
و اونایی که اطراف سفارت رو خالی و دیگران را تحریک کردن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
کسی از آذری جهرمی خبر داره ؟
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
پرسپولیس رفته بود انتقام استقلال رو بگیره یکی بیشتر خورد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
آذری جهرمی ، حالا کی انتقام پرسپولیسو بگیر
Iran (Islamic Republic of)
10:56 - 1400/07/25
بسیار زیبا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
احسنت.واقعیت همینه.تا این طرز فکر درجامعه حاکم است.وضع همینه
فریاد
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
بسیار عالی احسنت عالی بازهم عالی
Iran (Islamic Republic of)
10:57 - 1400/07/25
بالاخره یکی دور از ترس های سیاسی حرفاشو زد
از برترین ها بعید بود
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
واقعا این حرف دل همه ما ایرانی ها بوده وهست.
انزوای خود ساخته ما است و نه کسی دیگر سیاست بالای سیاست غلط بهتر ازاین هم نمی شود حرف دل ما را زدیددستت درد نکنه
آبی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
آخه چرا به راحتی از کنار چیزایی مثل اینکه تیم سه روز قبل از مسابقه در اون شهربازی مستقر بشه اینا یه روزشو با ندادن روادید سوزوندن بعدم جمعا۷ساعت سه ساعت ایران ۴ساعت عربستان تو فرودگاه معطل کردن طبق قانون نصف ورزشگاه باید مال طرفدارای تیم ایرانی میبود انقدر لابیشون قوی بود که یه تماشاگر ایرانی و یه تماشاگر تیم اماراتی تو ورزشگاه نبود..خیلیا تو ایران پولدارن میرن کم تو کشورای عربی طرفدار داریم انقدر که تو امارات ورزشگاه پرشد هم برا استقلال هم پرسپولیس تو ترکیه کم ایرانی پولدار داریم بی انصاف یه نگاه به شبکه های اجتمایی بنداز بارو با خانواده با ساک و پرچم از کانادا بیلیط به دست عکس گذاشته..بماند پول مدافعشون از کل پرسپولیس بیشتره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
وقتی نوشته رو نمیخونی و نظر میدی همین میشه آقا یا خانم آبی. ببین چی نوشته. پرسپولیس اگر درخواست جایگاه داده نامه اش رو منتشر کنه و بگه ما درخواست دادیم اما به ما جا ندادن
بدون نام
Netherlands
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
اونها پول رو جای درست هزینه کردن نتیجه هم گرفتن این الان ایرادش کجاست ؟؟ هر مسئله ای میشه از عالم و آدم ایراد می‌گیرند این طرز فکر باید عوض بشه وگرنه این وضع تا ابد ادامه داره چه در ورزش چه اقتصاد چه سیاست و....
Iran (Islamic Republic of)
10:57 - 1400/07/25
وقتی صلاح ما همیشه دعای خیر مردمی باشه انتظار بیش تر از این نمیره .دیشب واقعا زور پرسپولیس به الهلال نمیرسید
پاسخ ها
آبی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
دلیلش چی بود..این دوتیم رو خصوصی کنید اگر از آلمان وکانادا مشتری نیومد بعدش اگر تیمای آسیا نفس کشیدن از دست استقلال پرسپولیس
افشين
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
آقا يا خانم آبي توظاهرا مطلب نويسنده رو نگرفتي ، ايشون كاملا واضح نوشتن مشكل جاي ديگه س ولي شما باز حرف خودت رو ميزني، مگه تو اين اوضاع كسي مغز خر خورده بياد تو ايران تيمداري كنه، تيمي كه فقط بايد هزينه بشه و هيچ درآمدي ندارشته باشه و الي آخررررر!!!!
Iran (Islamic Republic of)
10:59 - 1400/07/25
واقعیت ها را به بهترین شکل بیان کردی
ممنون ....... تمام
پاسخ ها
عاشقتم پرسپولیس
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
واقعاً نم دمتون گرم البته اگه بشنون
Iran (Islamic Republic of)
10:59 - 1400/07/25
کاملا درست وبجا گفتین،،این حرفها،حرفهای ما هواداران هم هست ولی افسوس که اینجا توایران هوادار یعنی کشک
Iran (Islamic Republic of)
11:01 - 1400/07/25
چه نقد خوب و عالی اواین بار انگار یکی حرف دلمان رازد
Iran (Islamic Republic of)
11:03 - 1400/07/25
تحلیلی بود منظق داشت چرتو پرت هم داشت
پاسخ ها
بی نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۵۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
یا خودت رو زدی کوچه علی چپ و یا اصلا نخوندی و نظر دادی
Iran, Islamic Republic of
11:03 - 1400/07/25
اقا نگیرنت بخاطر این حرفا
تو این مملکت حرف زدن از توسعه و پیشرفت و ارتباط موثر با دنیا و ... جرمه
Iran (Islamic Republic of)
11:04 - 1400/07/25
شماهانمیخوادانتقام ماروبگیریدخواهشن آبروریزی نکنید درضمن به کنعانی زادگان بگوییدنذرش رااداکند
Iran (Islamic Republic of)
11:05 - 1400/07/25
با نویسنده فهیم و با شعور این متن کاملا موافقم . هر کاری توی این مملکت میشه به ضرر مردمه نه نفعشون.
Iran (Islamic Republic of)
11:08 - 1400/07/25
واقعا اگه این ورزشگاه آزادی را هم از قبل نداشتیم باید چیکار میکردیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
11:09 - 1400/07/25
ای داد بی داد از اینکه یه ایرانی هستم جلو کشور های عربی خجالت میکشم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
آهان سایت متقلب، بالانس آمار شروع شد
Iran (Islamic Republic of)
11:10 - 1400/07/25
مدیرهای بالیاقتی هم داشتند و دارند
Iran (Islamic Republic of)
11:10 - 1400/07/25
تا شما قلم فروشا هستین به جایی نمیرسین چرا نمیگی اگه استقلا نصف بازیکناش بودن الهلالو میترکوند چرا نمیگی استقلال زمین تمرین نداره مجبور میشه یه هفته زودتر بره امارات تا توی زمینی مناسب تمرین کنه چرا نمیگی هرساله سناریوی فراری دادن هشتاددرصد بازیکنارو چیدن برا اینکه لنگ بره بالا چرا نمیگی اگه یه سال دست از سر تیم ما بردارن قهرمان میشه چون لیاقشو داره ولی اگه رئالو بارسا هم باشی وقتی هشتاد درصد بازیکناتو فراری بدن زمین تمرین نداشته باشی سالن بدنسازی نداشته باشی بازم به جایی نمیرسی چرا نمیگی لنگ پول پارسال بازیکنارو تسویه کرده بیس درصد از امسالو هم بهشون دادن تا روحیه داشته باشن اما تیم ما با وجود تمام مشکلات هنوز با بدبختی پنجاه درصد از پارسالو دادن و هنوز یک ریال بابت امسال نگرفتن و تو گروه مرگ صدرنشین شد اما بازم تیمو از هم پاشوندن مبادا بره ستاره سومو بگیرن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
اگر فکر کنی برات توضیح داده. مشکل اینه که نمیخوای فکر کنی. طرفدار متعصب و بدون تعقل
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
تو دیگه خیلی عقب مونده ای
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
تو وامثال تو فقط بلدن چرت وپلا بگن ازمنط منطق چیزی حالیت نیست مملکت به این روز افتاد از دست شما وزمام دارامور همچون شما تنگ نظر ومستبد هستن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
تو این مملکت دوغ و دوشابو یکی می کنن چرا نمی گه استقلال از نظر مالکیت و تعداد شوت و ایجاد خطر بیشتر از الهلال کار کرد بنحوی که بعد از بازی خواستار اخراج مربیشون شدن با وجود مشکلات هزاران برابر پرسپولیس چرا نمی گه بهترین ستاره شون دروازه بانشون بود تو بازی استقلال چرا نمی گه تا سوت پایان با ترس بازی کردن نه مثل دیشب که بعد از بیست دقیقه سرود پیروزی سر دادن
United States of America
11:11 - 1400/07/25
واقعا متن زیبایی بود
همه مشکلات کشور ما همین نپذیرفتن اشتباهاتمانه
Iran (Islamic Republic of)
11:11 - 1400/07/25
دمت گرم واقعا دمت گرم همه چی مارا اقازادهها دلها مدیر بی کفیت بخدا 8سال جنگ بادنیاجنگیدیم پیروز شدیم اونوقت بیایم به عربها ببازیم کجایم ما تورا صدام میشنوی70 سالم دیشب اشکم درامد چرا چرا حتا بازی دوستانه تومملکت مابرگزارنمیشه چراچرا برید درددل این ملت فقط به فوتبال خوشه اون هم دارن میگرن خدایا توکمکمون کن
Iran (Islamic Republic of)
11:14 - 1400/07/25
نویسنده طرفدار پیروزی
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
تو چی میگی تاژی (شیشتیقلالی)
Iran (Islamic Republic of)
11:15 - 1400/07/25
افرین ودرود
ازدور برای خاورمیانه دست تکان دهید که از ما خیلی جلوتر رفته اند
ایدءولوژی نگهدارمان باش
Iran (Islamic Republic of)
11:16 - 1400/07/25
بعد از سالها یه متنی خوندم که به دلم نشست و دوباره خوندمش.
نویسنده عزیز دمت گرم و شیر مادر حلالت.
پاسخ ها
دهه هشتادی
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
تاجی کیف نکن، چون نگفت تاج میتونست برنده باشه از موقعیتاش استفاده نکرد، گفت الهلال میتونست ب استقلال بیشتر بزنه، در حالیکه گلای الهلال ب استقلال رو اشتباه مدافعا زده شد و فقط سه تا موقعیت داشت ک دو تاش گل شد، نویسنده خواسته باخت پیروزی رو تو جیه کنه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
احسنت واقعا قشنگ ومو شکافانه نوشته بود حرف دل همه ایران وایرانیان است
Iran (Islamic Republic of)
11:16 - 1400/07/25
تا وقتی لیگ قهرمانان آسیا با این فرمت برگزار میشه هیچ تیم ایرانی نمیتونه قهرمان بشه !!! مسابقات بدفعه تعطیل میشه میره چند ماه بعد اصلا نظم نداره آسیا
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
چرا بقیه نتیجه میگیرن و فقط این سیستم برای ما بده؟ توجیح نکن داداش. ول مطلیم
بدون نام
Netherlands
۱۱:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
جوک نگو پس چرا تیم های شرق و غرب آسیا مشکلی با این قضیه ندارند. چرا هی ماله میکشید رو اشتباه خودتون
چرا قبول نمیکنید اشتباه از شماست نه بقیه
همیشه یاد گرفتید انگشت اتهام سمت بقیه دنیا بگیرید
خسته شدیم از این طرز فکر احمقانه بس کنید
علی
Iran (Islamic Republic of)
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
بدون نام درست صحبت کن خودت جوک نگو
Iran (Islamic Republic of)
11:19 - 1400/07/25
اقا زیاد بزرگ وتاقچه بالا گذاشتی حریف را * تیم‌های ما درزمان حساس داشته‌ های خود راازدست می‌دهند ولی حریفان آن طرف آب هزینه می‌کنند پس جای هیچگونه بحث و گفتگو نیست تمام
پاسخ ها
بدون نام
Netherlands
۱۱:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
ما سال‌هاست دل به تحقیر دلارهای نفتی و شاهزاده‌های ثروتمند خوش کرده‌ایم و خواسته‌ایم اینطوری برتری‌ حریفان را زیر سوال ببریم. یادمان نبوده که ما هم دلارهایمان همان بو را می‌دهد و سرمایه‌داران و اسپانسرهای تیم‌هایمان، تقریبا همیشه، چهره‌های علیه‌السلامی نبوده‌اند. ما هم اگر پول بیشتری داشتیم بازیکنان و مربیان بهتری به خدمت می‌گرفتیم.
(((متن رو با دقت مطالعه کنیم)))
در ضمن اونها منابع مادی و انسانی رو درست مدیریت میکنند و آخرسر نتیجه هم میگیرند. الکی غر نزنیم دنبال رفع ایرادهای خودمان باشیم.
Iran (Islamic Republic of)
11:23 - 1400/07/25
تو این متن نشون دادی که لنگی هستی آقای نویسنده آب بریز همونجا که میسوزه تو بازی استقلال دروازه بان الهلال بهترین بازیکن زمین شد استقلال با یکم خوش‌شانسی میتونست برنده بازی بشه اما پرسپولیس کل بازی یه موقعیت جدی نداشت یا ننویس یا مینویسی درست بنویس با این جور نوشتن از سوزشت کم نمیشه
Iran (Islamic Republic of)
11:23 - 1400/07/25
بهترین مقاله تمام سالهای اخیر ممنون دمت گرم و این دردهایی که گفتی تعمیم بده به همه مشکلاتی که مردم اینروزها اسیرش هستن بیکاری تورم تولید ورشکسته دلال بازی اختلاس و برو تا الی ماشا...
Iran (Islamic Republic of)
11:25 - 1400/07/25
عالی اگه استقلال نبردش چهارده تا توپ زد به سمت دروازش که هفت تا تو چهار چوب بود استقلال با بد شانسی حذف شد پرسپولیس ی پخ هم بش نکرد
Germany
11:26 - 1400/07/25
دم نویسنده ی فهیم گرم خییییییییییلی مردی
Iran (Islamic Republic of)
11:27 - 1400/07/25
درود بر شما واقعاً که دقیق و کامل گفتی
Iran (Islamic Republic of)
11:28 - 1400/07/25
افرین بر قلم خوبت ، ولی حیف فعلا در داره رو یه پاشنه میچرخه ، دنیا به کجا رسیده مسولین حکومت ما کجا
Iran (Islamic Republic of)
11:34 - 1400/07/25
تو واقعا حرف دلمون رو زدی ولی افسوس که این روز ها رو می بینیم و هیچ امیدی نیست.
Iran (Islamic Republic of)
11:35 - 1400/07/25
شما در حد سواد واطلاعات خودت حرف زدی وقتی خیلی چیزا رو نمیدونی تحلیل نده هنوزالفبای سیاست رو هم نمیدونی مملکت فقط فوتبال چیزای دیگه رو هم ببین اینقد سنگ دشمناتو به سینه نزن لیاقت لیاقت راه ا نداختی کدوم کشور بهت واکسن میداد نگرفتن اون آمریکای لعنتی یا بقیه خیلی ساده اندیش تشریف دارید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
ما داریم هزینه تعصب و کوری شما رو میدیم. همه مملکت رو بابت این اعتقاداتتون به باد دادید و نابود کردید. فوتبال رو نابود کردید. بسه دیگه به خودتون بیاید. خود مسئولین اعتراف کردن که یک میلیارد گرفتن برکت درست کنن و به خاطرش جلوی ورود واکسن رو گرفتن. اون یه میلیارد چی شد؟ کو اون واکسن تولیدی؟ خجالت بکشید. من دو نفر از خانواده ام مرده و دیگه به اینجام رسیده. بعد سبک مغزها میان میگن کار دشمنه. دشمن چرا فقط به ما کار داره. عربستان این همه تماشاگر داره تو ورزشگا چرا ما نداریم. به خاطر تعصب همین تو و امسال تو
Iran (Islamic Republic of)
11:35 - 1400/07/25
فوتبال برد و باخت داره بایرن هم هشت تا به بارسا زد ولی حرفای شما متینه
Iran (Islamic Republic of)
11:36 - 1400/07/25
بارها باید خواند و هزاران بار گریست


از ماست که بر ماست
Iran (Islamic Republic of)
11:38 - 1400/07/25
احسنت
این درد فوتبال نیست
واقعیت کل جامعه است.
یک کلام عقب موندیم در تمام امور از کل دنیا
با افکار پوچ یه عده ،یک کشور و یک ملت به فنا رفت.
Iran (Islamic Republic of)
11:38 - 1400/07/25
راستی
میگن این مملکت صاحبش امام زمان ست

من معتقدم که آلمان صاحبش امام زمان است
چون افتخار و میشرفت را اونجا میبینم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
شما سرگرم همین داستانها باش
Iran (Islamic Republic of)
11:39 - 1400/07/25
واقعا دیگر یک ایرانی بودن افتخار نیست ، متاسفانه
Iran (Islamic Republic of)
11:40 - 1400/07/25
اونا از چاه نفتشون به بهترین شکل استفاده میکنند
ما هم از چاه جمکران.
تفاوت رو سیاست ها و آینده نگری ها رقم میزنه.
Iran (Islamic Republic of)
11:40 - 1400/07/25
حالا تا یکسال دیگه هی بزنید توسرتیم.اونادبهتربودند،بردند.دیگه این همه شاهنامه نداره.
Iran (Islamic Republic of)
11:41 - 1400/07/25
وقتی یک حکومت با تمام دنیا سر جنگ داشته باشه عواقبش دامن همه چی رو میگیره حتی ورزش
Iran (Islamic Republic of)
11:45 - 1400/07/25
ما هم به جای پیشرفت مثل سگ و گربه به جون هم افتادیم و همو مسخره میکنیم
Iran (Islamic Republic of)
11:47 - 1400/07/25
کاملا موافقم بسیار زیبا حقایق را گفتید.
Iran (Islamic Republic of)
11:52 - 1400/07/25
نویسنده نامرد تو بازی با استقلال دروازبان حریف بهترین بازیکن میدان شد میدونی یعنی چی یا خودتو زدی ب خریت، چرا میخواین سوزشتون کم بشه اسم سرورتونو میگیرین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
اینم از سطح فهم و سواد حرف زدن بعضی استقلالیا. البته من دوست استقلالی زیاد دارم که خیلی هم فهمیده و با ادبن
Iran (Islamic Republic of)
11:52 - 1400/07/25
اگه فولاد خوزستان دیشب بازی میکرد خیلی آبرومندانه تر بازی می کرد فارغ از نتیجه دیشب آبروی ایران رفت با این
بازی دو روز دیگه با لابی و رانت همین تیم ذلیل سر تیمای شهرستانی رو می بره البته اگر در بر همون پاشنه چند سال گزشته بچرخه
Iran (Islamic Republic of)
11:53 - 1400/07/25
اخرش به حقیقت رسیدید و اینهمه حاشیه خلیج فارس و واین خزعبلات رو به خورد خودتان دادید وپول و دلار نفتی که انگار خودتان ندارید ولی حقیقت پنهان نمیمونه و درنهایت فهمیدید که در همه مجالها ضعیفید بهترین جام جهانی تاریخ در قطر خواهد بود بدون شک وما دریغ از یک میزبانیه ساده هرچند که هنوز بعضی ها خوابند
Iran (Islamic Republic of)
11:56 - 1400/07/25
آفرین حرف حق،جواب ندارد و واقعا همه مطالب درست است،
Iran (Islamic Republic of)
11:56 - 1400/07/25
خیلی به حق نوشتی
شیر و نان حلالت
Iran (Islamic Republic of)
11:57 - 1400/07/25
زبان قاصر است از تمجید
به به به این نوشته و دیدگاه....
Iran (Islamic Republic of)
12:00 - 1400/07/25
خدا پدرت روبیامرزداین است واقعیت فوتبال ما نه تعصبات وکریهای بی ارزش کری درشرایط برابرباحریفان خوندن داره
Iran (Islamic Republic of)
12:02 - 1400/07/25
بسیار عالی لب مطلب را بیان نمودید خانه از پای بست ویرانه است ودر ضمن کو گوش شنوا این مملکت درست شدنی با این مدیران بی لیاقت نیست
Iran (Islamic Republic of)
12:05 - 1400/07/25
حرف حسابی جوابی نداره. ..ورزشکاران ما به خودمان می بازن
Iran (Islamic Republic of)
12:06 - 1400/07/25
با این شیوه کشورداری‌ انتظار روزهای خیلی بدتر با بکشیم انتخاب خودمون است
Iran (Islamic Republic of)
12:09 - 1400/07/25
مطلب بالاراخواندم واقعانظری کارشناسانه وبدون تعصبات بیخودی است وواقعیت مملکت مارادرتمآم زمینه هاتحلیل کرده و این دردتمام شئون مملکته انقلاب زده ماست که خودخواهانه همه مقصرندغیرازخودمان وخودشیفتگی کاذب حکومت همه جای مملکت ماراداغون کرده وایکاش حکومت این پیامهاوحرفهاراگوش میکردوعمل مینمود البته حاکمیت توان مدیریت صحیح را ندارند همه چیزهارامیدانندودراجراناتوان وقتی رسماو تلویحاتجاوزبه سفارتخانه های کشورهاراتاییدمیکنندوبخیالخودشان دارندمقابله میکنندنمیداننددرحقیقت حقارت خودرابه دنیانشان میدهندونهایتااین ملت انقلاب زده هستندکه تاوان همه این گندهای حکومت رابایدپس ردهند
Iran (Islamic Republic of)
12:10 - 1400/07/25
واقعا حرف دلموزدی ممنون ازشما که واقعیت را میگی به والا واقعیت همین است
Iran (Islamic Republic of)
12:15 - 1400/07/25
واقعا باید تاسف خورد به حال این فوتبال و سیاست های ایران که باعث ناراحتی میلیون ها هوادار پرسپولیس و استقلال و تیم های دیگه میشن
Iran (Islamic Republic of)
12:33 - 1400/07/25
عالی بود حقیقت همینه روز به روز هم به عقب بر میگردیم
Iran (Islamic Republic of)
12:37 - 1400/07/25
ایرانیان لیاقتشان خیلی بالاترازاین چيزهاست منتهی مسئولان بی لیاقت دارند، هوادارن پرسپولیس بیش از کل جمعیت عربستان است،دوتیم پرطرفدارایران حتی یک زمین تمرین قرضی هم ندارند ولی تیم مقابل تمام امکانات روزدنیارادراختیاردارد، چونکه مسئولان آنهااول به فکرآسایش ورفاه مردمشان هستند،نه مزدوراستخدام می‌کنند دردیگر کشورها ونه اندوه لبنان و فلسطین رادارند، کمک می‌کنند، ولی اولویت بامردم خودشان است..
Iran (Islamic Republic of)
12:38 - 1400/07/25
وقتی یه تیم با بازیکنهای پر ادعا و با مربیی که دوستان خبر نگار و اهل فن میگن باید به جای اسکوچیچ بشه مربی تیم ملی، حتی نتونستن ۴ تا پاس درست بدن، فقط لو دادن توپ از اول بازی تا آخر بازی کارشون بود ....
Iran (Islamic Republic of)
12:53 - 1400/07/25
تما م اینهمه تقصیر افراددنادان ومشاورانیس که،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،
Iran (Islamic Republic of)
12:55 - 1400/07/25
رحمت به شیری که خوردی، باید این متن زیبا را با آب طلا نوشت و در دفتر تمام مسئولین و مدیران کشور نصب کرد.
Iran (Islamic Republic of)
12:56 - 1400/07/25
کلا ما به رزونامه کیهان و امثال اون باختیم
Iran (Islamic Republic of)
13:05 - 1400/07/25
واقعا دستت درد نکنه بااین تحلیل عالی،مادرکلیه امور روزمره زندگی بدبخت شدیم،دیگه اینایی که شما شمردید....بماند ما عقب گرد کردیم به قرون وسطی،اول با پای چپ وارد دستشویی بشیم؟
Iran (Islamic Republic of)
13:06 - 1400/07/25
این پرسپولیس نبود ایران بود
مدیریتش بی ثبات بهترین بازیکنانش مهاجرت کردند.تحت تحریم بود و بازیکن خارجی نمیتوانست بگیرد دستورالعمل داخلی هم جذب بازیکن خارجی را ممنوع کرده بود یه چارتر براش نگرفتند حتی از فرودگاه برش گرداندند از حق قانونی ۱۰ درصد تماشاچی محروم
دستمزد بازیکنانش از همه تیمها کمتر
الهلال متمول و پر از امکانات با حمایت مراکز قدرت حق ده درصد تماشاچی ایران را هم بالا کشید
دم ظریف گرم، راست میگفت
خودمون_خواستیم_اینجوری_زندگی_کنیم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
ظریف شکر خورد
Iran (Islamic Republic of)
13:21 - 1400/07/25
حق نوشتی واقعا
خلایق هر چه لایق
ما لیاقتمون همین مسئولین
Iran (Islamic Republic of)
13:22 - 1400/07/25
در باره استقلال نظر نده مقابل استقلال حرفی برا گفتن نداشت بچس ب لنگ حقیر
Iran (Islamic Republic of)
13:24 - 1400/07/25
ورزش ما در اوج تحریمهای دولت احمدی نژاد بهترین نتایج تاریخ ورزش ایران را گرفت.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۵
بله درسته. نمونه اش نتایج آخرین المیک دوره دولت دهم.
Iran (Islamic Republic of)
13:27 - 1400/07/25
تحلیلی برمبنای واقعیتهای موجود
بسیار عالی
Iran (Islamic Republic of)
13:31 - 1400/07/25
آخه ایران چیش درسته که شما حالا به فکر فوتبال هستید
Iran (Islamic Republic of)
13:50 - 1400/07/25
ایول داداش نقد بسیار جالب ، پر محتوا و کاملا درستی از اوضاع نه تنها فوتبال بلکه کل زندگی فلاکت زده ی ما ملت از همه جا رونده ی بدبخت رو ارائه دادی که واقعا صد درصد حقیقته و بس. ایول ایول ایول.
Iran (Islamic Republic of)
13:52 - 1400/07/25
یک طرفه به قاضی رفته ای جناب، دو یا سه پارامتر را خواندم ،پی بردم که از داغ باخت همه چیز را باخته ای لذا ما بقی را نخواندم. منصفانه قضاوت کن.
Iran (Islamic Republic of)
13:53 - 1400/07/25
فكر كردين الهلال رو ميبرين
اين همه هياهو براي چيه
باختيد اونم ٣-٠
خدا رو شكر كنيد بازي تموم شد
Iran (Islamic Republic of)
14:20 - 1400/07/25
جلو تاج که شانس آورد همه هم دیدن
یه گلم که بازیکن سر خورد
اون لنگه که اینطور افتضاح بازی میکنه
Iran (Islamic Republic of)
14:33 - 1400/07/25
بسیار کامل و جامع بود.حرف حساب جواب ندارد
Iran (Islamic Republic of)
14:37 - 1400/07/25
ما که نمی‌تونیم این مشکلات رو حل کنیم چون نمیخوایم پس بهتر اینه کلا مسابقات بین المللی رو از تقویم ورزشی مون حذف کنیم تا بیشتر از تحقیر نشیم کار به باخت ندارم با این سیاستها ایران رو به حدی کوچک کردید که هیچکس جز تعداد معدودی حزب ما رو قبول ندارن پادشاه عربستان تا زانو جلوی ما خم میشد چی شد کجا رفت
Iran (Islamic Republic of)
14:47 - 1400/07/25
دیشب گزارشگر بازی میگفت تیم الهلال چند ملیتی است مگر پاریسن ژرمن نیست چرا به اونا نمیگی ..چرا اینقدر دنبال بهانه تراشی هستید....تا چه وقت
Iran (Islamic Republic of)
15:01 - 1400/07/25
باسلام .همه اینها واقعیت زندگی در ایران می‌باشد.باتشکر از نویسنده این متن
Iran (Islamic Republic of)
15:05 - 1400/07/25
نویسنده توانست در این نوشتار خوب خودش را خالی کند و عقده دل بگشاید.
Iran (Islamic Republic of)
15:22 - 1400/07/25
حرف دل میلیونها ایرانی ران نوشتی دستمریزاد
Iran (Islamic Republic of)
15:46 - 1400/07/25
بسیارعالی ومنطقی.. البته استقلال میتونست مساوی کنه وحتی دنبال برد باشه ولی پرسپولیس ازاول دنبال سوت پایان بود.
Iran (Islamic Republic of)
16:20 - 1400/07/25
واقعا دمت گرم ،آقایون تصمیم گرفتند ما اینجوری زندگی کنیم
Iran (Islamic Republic of)
16:25 - 1400/07/25
این نوشته ازهرکه باشدبسیارعالی وبدون تکلف و واقعی است .دست مریزاد
Iran (Islamic Republic of)
16:45 - 1400/07/25
این باخت نمادسو مدیریت دولتی است.
Iran (Islamic Republic of)
16:54 - 1400/07/25
پرسپولیس واقعا بد بود حالا میخاید بگید دلارها و تماشاچی باعث باخت شون شده
Iran (Islamic Republic of)
17:03 - 1400/07/25
استقلال به تیم دانشجویان باخته
Iran (Islamic Republic of)
17:06 - 1400/07/25
حالا که چی...باختن که گریه نداره...اگر میبردیم بازم این چرت و پرت ها میگفتین ...ایران همبن بوده و هست
Iran (Islamic Republic of)
17:46 - 1400/07/25
لنگ بهتره جایی نره آبروریزی میکنه و بس
Iran (Islamic Republic of)
17:58 - 1400/07/25
درود بر شما که واقعیت را بیان کردید. متاسفانه از سرمربی گرفته تا بقیه نفرات همگی دل به منافع خود دارند، پبکار در میادین بین المللی و پیروزی برای مملکت باید بزرگترین هدف باشد. دیروز بجز تحقیر چیزی نصیبمان نشد.
Iran (Islamic Republic of)
18:35 - 1400/07/25
واقعا حق اونا بود خارج از تعصب خیلی خوب بازی کردن ما خوب نبودیم
Iran (Islamic Republic of)
18:38 - 1400/07/25
احسنت جانا سخن از زبان ما می گوییح
Iran (Islamic Republic of)
19:00 - 1400/07/25
احسنت بارک الله به نوبسندش.خدابیامرزه پدرومادرت رو
Iran (Islamic Republic of)
19:35 - 1400/07/25
بسیار عالی حق مطلب را گفتین از ماست که بر ماست
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
19:47 - 1400/07/25
چه خوب شد ۹۰ دقیقه بود فقط
Iran (Islamic Republic of)
20:26 - 1400/07/25
اینا رو هی مینویسین که حرص بخورین
Iran (Islamic Republic of)
21:51 - 1400/07/25
چه قشنگ نوشتی
من یه دهه شصتیم ، تعجب کردم مطلبت اجازه ی انتشار گرفته
چه زیبا سرنوشت شوم ما رو که والدین ساده انگارمون واسمون رقم زدن تصویر کردی
گریزی نیست از جهنم پیشرو
از ورشکستگی سیاسی و اقتصادی
حتی اگه پرسپولیس قهرمان آسیا هم میشد این واقعیت ترسناکی که تصویر کردی وجود داشت و غیرقابل انکار بود، اینکه هممون در تمام زمینه ها باخته ایم
Iran (Islamic Republic of)
21:56 - 1400/07/25
جواد ظریف: ما خودمون خواستیم بد بخت باشیم
Iran (Islamic Republic of)
22:25 - 1400/07/25
لیاقت که تو لیگ هم نداشت بابا سلطان کرد تو لیگ با له کردن و ضعیف کردن رقباش

همه تبما از بی پولی کلی بازیکن از دست میدادن لنگ کثیف هرسال قوی تر میشد بدون از دست دادن بازیکن
Iran (Islamic Republic of)
23:02 - 1400/07/25
این بازی فوتبالی که تیم پیروزی(پرسپولیس) در برابر تیم الهلال عربستان انجام داد خیلی مشکوک بود!اگر با دقت بازی دو تیم را مشاهده کنید متوجه میشوید که اکثر بازیکنان تیم پیروزی به راحتی دریبل میشدند و بازی بسیار ضعیفی در برابر تیم الهلال انجام میدادندو احتمال دریافت رشوه و اجیر شدن بازیکنان تیم پیروزی یا مهندسی این بازی بسیار زیاد است و یادمان باشد که این بازی برای عربستان بسیار مهم و حیاتی بود
Iran (Islamic Republic of)
23:14 - 1400/07/25
مرسی از متن زیباتون عین واقعیت را مطرحه کرده. این گوشهای از واقعیت این روزهای ماست دیر یا زود درون باتلاق فرو خواهیم رفت . واقع پذیر باشیم
Iran (Islamic Republic of)
23:37 - 1400/07/25
ولله بلله ما دلمون میخواد با صلح و دوستی ارتباط داشته باشیم با کل مردم دنیا.. مارک سامسونگ و ال جی هم رو لباسامون باشه.. 99 درصد مردم ایران این رو میخوان.. چه کنیم که متاسفانه همون 1 درصد....
Iran (Islamic Republic of)
23:43 - 1400/07/25
احسنت. بالآخره یک روزنامه‌نگار مرد جرأت کرد و واقعیتها را بازگو کرد. لااقل دلمان خنک شد عده‌ای که باید این حرف‌ها را می‌شنیدند، شنیدند. هرچند به درست شدن آن آدم‌ها امیدی نداریم. اما زده شدن هر از چند گاهی این حرف‌ها خودش یک قدم رو به جلو است.
Iran (Islamic Republic of)
23:46 - 1400/07/25
واقعی ترین و زیباترین و تلخ ترین متنی که این چند وقت خوانده ام....
Iran (Islamic Republic of)
00:16 - 1400/07/26
نه مقصر ما نیستیم آمریکای جهان خوار که نمی‌گذارد ما پیشرفت کنیم مرگ برامریکا اگر آمریکا نبود هر دو تیم ما الهلال را می‌برد ولی این شیطا ن بزرگ با شعبده کاری می‌کند که بازیکنان نای حرکت ندارند ونمیتوانند توپ را در زمین به درستی بچرخانند
Iran (Islamic Republic of)
00:46 - 1400/07/26
دست مریزاد 'واقعاحرف دل میلیونهاایرانی رو زدی'
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_3
عارفی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
دکتر نائبی_4
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان