ضرری که ستاره‌های جدا شده به پرسپولیس زدند
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
ریزخور_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_2
ریزخور_2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۲۱۷۶
۲۶ مهر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۹
۱۱۶۲
درباره دلایل شکست پرسپولیس در ریاض تحلیل‌های متفاوتی وجود دارد، اما شاید بارزترین نکته به ضعف مشهود بازیکنان این تیم در مقایسه با رقیب قدرتمند عربستانی مربوط است که از چهار بازیکن خارجی کارآمد بهره می‌برد و قرمز‌ها نه‌تن‌ها بازیکن خارجی در ترکیب نداشتند که نفرات کارآمد داخلی قبلی خود را نیز دراختیار نداشتند.

فرهیختگان: پرسپولیس بی‌تردید موفق‌ترین تیم ایران در سال‌های اخیر برگزاری لیگ قهرمانان آسیا بود که توانست دو بار به فینال برسد و در دوره جاری هم تنها نماینده ایران در یک‌چهارم نهایی بود که مقابل الهلال حرفی برای گفتن نداشت و از رسیدن به نیمه‌نهایی بازماند.

درباره دلایل شکست پرسپولیس در ریاض تحلیل‌های متفاوتی وجود دارد، اما شاید بارزترین نکته به ضعف مشهود بازیکنان این تیم در مقایسه با رقیب قدرتمند عربستانی مربوط است که از چهار بازیکن خارجی کارآمد بهره می‌برد و قرمزها نه‌تنها بازیکن خارجی در ترکیب نداشتند که نفرات کارآمد داخلی قبلی خود را نیز دراختیار نداشتند و شاید پیش از شروع بازی هم قابل پیش‌بینی بود که الهلال باتوجه به کیفیت بالاتر و البته استفاده از شرایط میزبانی شانس به‌مراتب بیشتری برای رسیدن به نیمه‌نهایی خواهد داشت.

پرسپولیس البته در سال‌های اخیر نشان داد که با تکیه بر نفرات تاثیرگذار خود توان رقابت با ابرقدرت‌های آسیا حداقل در منطقه غرب را دارد، با این‌حال گل‌محمدی که فصل پیش نفراتی مثل خلیل‌زاده و بشار رسن را از دست داد، پیش از شروع فصل جدید هم سه بازیکن تاثیرگذار خود یعنی حسین کنعانی‌زادگان، احمد نورالهی و شهریار مغانلو را از دست داد و هرگز نتوانست نفراتی در حد آنها را جایگزین کند.

به‌غیر از مغانلو چهار بازیکنی که نام‌شان برده شد، در فینالیست شدن تیم در دوره قبلی نقش غیرقابل انکاری داشتند و غیبت‌شان در این دوره کاملا به چشم آمد؛ چراکه در غیاب خلیل‌زاده و کنعانی‌زادگان از صلابت دفاعی قبلی خبری نبود، رضا اسدی نتوانست جای خالی و مهم نورالهی را پر کند و خلأ یک بازی‌ساز مثل رسن هم در بازی‌های اخیر قرمزها دیده شد. پرسپولیس به‌خاطر ضعف مدیران قبلی و فعلی و از دست دادن ستاره‌هایش متضرر شد و این‌بار نه به فینال که حتی به نیمه‌نهایی هم نرسید، اما سوال این است که نفرات جداشده چه سرنوشتی پیدا کردند. بازیکنانی که با درخشش در دوره قبلی لیگ قهرمانان آسیا توانستند مشتریان دست‌به‌نقد در فوتبال حاشیه خلیج‌فارس پیدا کنند.

آخرین خبرها از قطر حاکی‌از آن است که شجاع خلیل‌زاده به‌خاطر اشتباهاتی که در بازی‌های اخیر الریان داشته، ممکن است در فهرست مازاد قرار بگیرد. الریان در دوره اخیر لیگ قهرمانان حضور داشت و در گروهی که پرسپولیس هم حاضر بود با بدترین نتایج از دور مسابقات کنار رفت و اکنون هم تیم ششم لیگ قطر محسوب می‌شود و نسبت‌به مدعیان شانس کمتری برای کسب جواز سهمیه لیگ قهرمانان دارد.

حسین کنعانی در الاهلی مثل خلیل‌زاده به مدافع ثابت تبدیل شده، اما تیم او حال و روز خوبی در لیگ ستارگان ندارد و اکنون در رده یازدهم جدول دوازده تیمی لیگ قطر قرار گرفته و یکی از گزینه‌های سقوط محسوب می‌شود! بشار رسن هم به القطر رفته که تیم هشتم لیگ فعلی است و شانسی برای حضور در لیگ قهرمانان ندارد، ضمن اینکه بشار از زمانی که پرسپولیس را ترک کرده، جایگاهش در تیم ملی عراق را هم از دست داده است. درنهایت به احمد نورالهی می‌رسیم که با تبلیغات فراوانی عازم امارات و تیم شباب الاهلی شد، اما نتوانست انتظارات را برآورده کند و مدام اخبار احتمال قرار گرفتنش در لیست مازاد و بازگشتش به پرسپولیس منتشر می‌شود.

بی‌شک این نفرات ازنظر مالی قراردادهای بسیار بهتری با تیم‌های عربی منعقد کردند، اما سوال این است چقدر به اعتبارشان در فوتبال لطمه خورده است؟ شاید اگر پرسپولیس را رها نمی‌کردند، بازهم بازی در بالاترین سطح فوتبال باشگاهی آسیا و فینال لیگ قهرمانان را تجربه می‌کردند و شانس بالا بردن جام قهرمانی را هم داشتند.

انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:26
Iran (Islamic Republic of)
09:50 - 1400/07/26
علت اصلی نبود سلطانی فر بوده
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
خرید باکس 4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
سوییچ ایران_2
خرید باکس 2
ادیب_2
عارفی_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_تزریق چربی
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کالازم_فوتر
تنورستان_فوتر
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
اورانوس_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر