ساروی: المپیک یک مدال طلا به من بدهکار است
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
لاله زار مال_1
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
ریزخور_3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
دکتر نداف کرمانی 2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۱۶۲۴۸۸
۲۷ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶
۷۹۳
قهرمان کشتی معتقد است سطح مسابقات جهانی به هیچ وجه پایین نیست و تمامی کشور‌های برای گرفتن بهترین مدال و نتیجه وارد این مسابقات می‌شوند.

ایلنا: محمد هادی ساروی درحالی موفق شد در وزن 97 کیلو گرم در مسابقات کشتی قهرمانی آزاد جهان در نروژ به مدال طلایی این مسابقات دست پیدا کند که دو ماه قبل از این مسابقات در رقابت‌های المپیک 2020 توکیو موفق شد به مدال برنز این رقابت ها دست پیدا کند. قهرمان جهان در گفتگوی که با خبرنگار ما داشته است در خصوص مطالب جالبی حرف زده که در ادامه آن را خواهیم خواند.

چه شود از مدال برنز المپیک 2020 توکیو در کمتر از 2 ماه به مدال طلایی جهان رسیدید؟

در المپیک نیز که حضور داشتم همه تلاش و برنامه ریزی من این بود که بتوانم در المپیک ابتدا به فینال برسم و بعد از آن به مدال طلا دست پیدا کنم. اما یک اتفاق باعث شد تا از رسیدن به مسابقات فینال باز بمانم و نتوانم به هدفی که داشتم دست پیدا کنم. خدا را شاکر هستم که توانستم به مدال برنز برسم؛ به هرحال کسب مدال در المپیک برای هر فردی ارزشمند است و من موفق شدم مزد چند سال زحمت خود را در این آوردگاه به دست بیاورم. بعد از مسابقات المپیک طی گفتگو و برنامه ریزی که با مربیان خود داشتم توانستم روزهای خوبی را در این دو ماه پشت سر بگذارم و شرایط خود را به خوبی حفظ کنم و اشتباهات خود را کاهش دهم و در مسابقات جهانی نمایش خوبی را از خود ارائه دهم و خدا را شکر موفق شدم پرچم ایران را به اهتزار در بیاورم و به مدال طلا برسم.

برخی معتقد هستند اگر تیم ملی نتیجه خوبی در مسابقات جهانی گرفته بخاطر غیبت برخی از قهرمانان المپیک است. نظر شما چیست؟

به هیچ وجه اینگونه نیست. در نهایت می‌توان گفت که شاید یکی از حریفان در مسابقات حضور نداشته است و حقیقتا مسابقات جهانی از سطح بالای برخوردار است؛ تیم ها و ورزشکاران برای کسب مدال وارد این مسابقات می‌شوند. تیم ملی در این دوره نتایج درخشانی را کسب کرده است که در تاریخ بی سابقه بوده و این را به خوبی از برخورد مردم و نوع رفتار و شادی آنها به خوبی می‌توان فهمید که کشتی در این روزها توانسته روزهای شیرینی را برای مردم ایران رقم بزند.

تیم ملی کشتی فرنگی در این دوره از مسابقات عملکرد بی نظیری را داشته است؛ علت این موفقیت چیست؟

در این دوره از مسابقات چه در کشتی آزاد و فرنگی همبستگی و تعامل خوبی بین بازیکنان، مربیان و فدراسیون وجود داشته و همین موضوع توانایی بچه ها را به خوبی به رخ جهان کشید و همه توانستند مدال های خوش رنگی را کسب کنند. همه این اتفاقات به تلاش های بی وقفه کادرفنی و شخص آقای دبیر و سوریان باز می‌گردد امیداور هستم این روند ادامه دار باشد و تنها برای همین دوره نباشد.

در کشتی برخلاف سایر رشته ها مدیران فدراسیون از بنده کشتی هستند آیا این موضوع به موفقیت این رشته در مسابقات جهانی کمک کرده است؟

به نظرم حضور ورزشکارانی که خود در این رشته بودند و بدن آنها به تشک کشتی خورده است می‌تواند مفیدتر از شخصی باشد که صرفا تنها مدیر است و از طرفی افرادی که به خوبی بالا و پایین و سرد و گرمی این رشته را چشیده‌اند و آگاه به مشکلات هستند می‌تواند به خوبی همه چیز را درک کند و به این روند رو به رشد کمک کند. قطعا حضور علیرضا دبیر و حمید سوریان می‌تواند روزهای خوبی را برای این رشته رقم بزند.

کشتی فرنگی به قبل و بعد از حضور محمد بنا تبدیل شده و روزهای طلایی با این مربی برای ما رقم خورده است؛ کار کردن زیر نظر ایشان چطور است؟

کار کردن با محمد بنا افتخار بزرگی برای من و سایر کشتی گیران است. بعد از اینکه تیم ملی نتوانست عملکرد خوبی در مسابقات جهانی داشته باشد و به در جای سیزدهم دنیا قرار گرفت ایشان با وجود تعطیلی مسابقات بخاطر کرونا در مدت زمان کوتاهی موفق شد 4 مدال طلا را کسب کند و تیم ملی را نایب قهرمان جهان کند در حالی که به حق ما با این حجم از کدال های که کسب کردم حق‌مان بود که روی سکوی قهرمانی بایستیم. ایشان به خوبی شرایط را مدیریت می‌کنند و من به شخص چیزهای زیادی را از ایشان در طول این سالیان یاد گرفته ام و از همین جا باید فرصت را غنیمت بشمارم و بابت تمامی زحمت های که برای ما کشیده است تشکر کنم. کشتی ما خیلی به محمد بنا بدهکار است.

با توجه به عملکری که در مسابقات المپیک و جهانی داشته‌اید حالا توقعات از شما بالا رفته است؛ فکر می‌کنید در مسابقات المپیک 2024 پاریس بتوانید به مدال طلا برسید؟

من همیشه هر زمان در هر رقابتی که حضور پیدا کردم تمام تلاش و توان خود را به کار گرفته‌ام تا بتوانم بهترین عملکرد را از خود به جای بگذارم و طوری رقابت کنم تا باعث افتخار کشورم و مردم بشوم. قطعا در مسابقات پیش رو نیز همین کار را خواهم کرد تا بتوانم خنده را بر روی لبان مردم کشورم بیاورم. المپیک یه مدال طلا به من بدهکار است و از امروز برای به دست آوردن این مدال برنامه ریزی میکنم و در راستای رسیدن به این هدف تلاش خواهم کرد.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
دارو سازی عبیدی - فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران پارسیان_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دارو سازی عبیدی - فوتر
کلینیک النا_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر