ماجرای پزشکان سهمیه‌ای و بخت سوخته‌ی ما
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
ریزخور_3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۲۹۴۵
۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۴
۸۸۷۰
سهمیه‌ای یا آزاد، مسئله این است؛ مسئله‌ای مهم که مشخص می‌کند دانشجویی براساس شایستگی و نمره مطلوبی که به‌دست آورده وارد رشته‌ای مانند پزشکی شده، یا براساس سهمیه‌ای انتصابی یا انتسابی.

روزنامه فراز: شاید برای بسیاری ازما پیش آمده که با دیدن پیشوند تخصص یا فوق تخصص فلان پزشک، به مطب وی مراجعه کرده‌ایم؛ اما به‌عنوان یک بیمار که تنها می‌تواند از علایمی که دارد گزارش بدهد، در نهایت متوجه شده‌ایم این پزشک، انتخاب درستی نبوده است.

ماجرای پزشکان سهمیه‌ای و بخت سوخته‌ی ما

برای بسیاری از ما پیش آمده که حتی پس از رفت و آمد بین مطب‌های مختلف، در نهایت سراغ یک پزشک مسن رفته‌ایم، زیرا به این نتیجه رسیده‌ایم که پزشکان امروز، یا تجربه و یا سواد کافی ندارند؛ پزشکانی که حتی از تحلیل یک عکس معمولی رادیولوژی عاجزند و مانند خود بیمار تنها به آن خیره می‌‎شوند و نمی‌‎توانند و نمی‎‌دانند در مورد آن، چه بگویند، به‌‎خصوص اگر عکس، اسکن یا آزمایش، فاقد گزارش متخصص مربوطه باشد، که اوضاع به سمت شگفت‎ زدگی و طنز می‎رود؛ چون پزشک محترم بیمار را به مرکز تشخیص پزشکی ارجاع می‌دهد تا برای عکس و آزمایش و ... گزارش متخصص را دریافت کند!

سهمیه؛ اولین عنصر مخرب در تولید متخصص بیسواد

براساس گزارش قائم مقام معاونت وزارت بهداشت، ۶۰ درصد از دانشجویان رشته پزشکی، سهمیه‌ای هستند، افرادی که نمرات و رتبه آنان در کارنامه آزمون کنکور، به‌شدت پائین است و حتی در برخی از دروس، نمره صفر یا منفی دریافت کرده‌اند، اما با رتبه‌های بالای حداقل ۵۰ هزار-و گاهی بیش از ۱۰۰ هزار-، وارد دانشکده‌های پزشکی دولتی روزانه می‌شوند! این افراد در دانشکده پزشکی، در کنار آن ۴۰ درصدی می‌نشینند که با تلاش شبانه‌روزی و مطالعه دقیق دروس مختلف، توانسته‌اند رتبه‌های واقعی تک، دو یا حداکثر سه رقمی به دست آورند.

طبعا حضور این افراد با پیش‌نیاز اندکی که در رابطه با این رشته دارند، هم بار آموزشی کلاس را پائین می‌آورند و هم بر زحمت اساتید می‌افزایند که باید در بسیاری از موارد وقت کلاس را صرف توضیح اولیات دروس به این دانشجویان کنند، دانشجویانی که در طول تحصیل حداقل سه ترم مشروط می‌شوند! اما نکته نگران‌کننده، خروجی این افراد به‌عنوان پزشک عمومی و گاه متخصص است. افرادی که فاقد کمترین اطلاعات و تجربه لازم در خصوص رشته‌ای هستند که با جان و سلامت مراجعان ارتباط مستقیم دارد.

ماجرای پزشکان سهمیه‌ای و بخت سوخته‌ی ما

ثروت؛ دومین عنصر مخرب در تولید متخصص بیسواد

پس از سهمیه، که معمولا در دانشگاه‎های دولتی و در سه رشته مهم پزشکی، یعنی داروسازی، پزشکی و دندان‎پزشکی، اعمال ۶۰ درصدی می‌‎شود. برخی از دانشجویان، با رتبه و تراز پائین، وارد دانشگاه‌‎های آزاد می‎‌شوند. این دانشجویان به‌واسطه ثروت والدین خود، در بسیاری از موارد در کلاس درس حاضر نمی‌شوند، اما می‌توانند نمره‌های مطلوب را بخرند. در دوره اینترنی و رزیدنتی نیز، در حالی‌که باید در بیمارستان‌های دانشگاهی حضور داشته و به‌طورعملی دانشی را که حفظ کرده‌اند، تجربه کنند و به‌صورت عملی بیاموزند، شیفت و نوبت خود را در ازای مبلغی به دانشجویان کم‌بضاعت سپرده و خود به تفریح و سرگرمی می‌پردازند.

پزشکی و سلامت کشور در چنبره بی‌اعتمادی

رئیس سازمان نظام پزشکی به نکته تکان دهنده‌ای اشاره می‌کند: «من مطلعم برای دانشگاه علوم پزشکی تهران نفراتی که رتبه ۵۲ و ۵۳ کنکور را داشتند، به‌صورت آزاد هم قبول نشدند؛ چون سهمیه‌های کنکور بیش از حد بوده‌است و باید آن‌ها را پذیرش می‌کردند. به نظر من این سهمیه‌ها برای هر رشته‌ای تا حدی قابل قبول است، ولی ۶۰ درصد سهمیه پزشکی باعث شده امکان حضور افراد با استعداد و افرادی که واقعا درس می‌خوانند و برای رشته‌های سخت پزشکی تلاش می‌کنند به‌وجود نیاید. در واقع، افرادی که می‌توانند برای آینده پزشکی کشور مفید باشند کاهش می‌یابند»

ماجرای پزشکان سهمیه‌ای و بخت سوخته‌ی ما

نخستین نتیجه‌این روش؛ ناکارآمدی و ضعف بنیه علمی و تجربی درجامعه پزشکی است؛ بیمارانی که به این پزشکان مراجعه می‌کنند، از چند و، چون قبولی و نحوه دانش‌اندوزی این افراد اطلاع ندارند. مراجعان با دیدن عنوان «دکتر»، به آنان اعتماد می‌کنند و جسم دردمند خود را به دست آن‌ها می‌سپارند. اما درعمل این اعتماد، رفته‌رفته رنگ می‌بازد و در نهایت کار به‌جایی می‌رسد که مردم به مطب و یا کلینیک پزشکانی هجوم می‌برند که عمری از آن‌ها گذشته و حاصل دانشگاه‌های این چند دهه نیستند. پزشکانی که در رشته خود، استخوان ترکانده‌اند واطلاعات عمیق و گسترده‌ای در رشته تخصصی خود دارند. اما آیا این وضع به نفع بیماران است؟

مسلما نه! هر چه مراجعان یک پزشک متبحر بیشتر باشد، صف انتظار طولانی‌ترخواهد شد و زمان و فرصت مناسب برای درمان از دست خواهد رفت. هرچه پزشکی، تائید بیشتری از جامعه بگیرد و هواخواهان بیشتری داشته باشد، امکان گرایش او به فساد مالی، دریافت زیرمیزی و حق‌العمل خارج از عرف و قانون، از طرف او افزایش خواهد یافت. برخی از این پزشکان تا پول کلان به حساب‌شان واریز نشود، بیمار دم مرگ را حتی نگاه هم نمی‌کنند.

پزشکان سهمیه‌ای و اعتقاد راسخ به اختراع دوباره چرخ

آن ۶۰ درصد سهمیه‌ای که به افراد مختلف و به دلایل مختلف واگذار می‌شود؛ اعتماد عمومی به جامعه پزشکی را از بین می‌برد. اگر بخشی از گرایش مردم به خوددرمانی و مراجعه به عطاران، گرانی حق ویزیت پزشکان و دارو باشد؛ مسلما دلیل بخش دیگری از این گرایش، عدم اعتماد به پزشکان است. اخیرا برخی از بیماران با وارد کردن علایم بیماری خود در گوگل، دارو‌های مرتبط با بیماری را- درست یا غلط- به‌صورت آزاد از داروخانه‌ها تهیه می‌کنند و البته در برخی موارد، به جسم و جان خود آسیب می‌زنند؛ وقتی از آنان علت چنین رفتاری پرسیده می‌شود؛ به صراحت می‌گویند که سواد علمی من از فلان دکتری که چندبار به وی مراجعه کرده‌ام، بیشتر است.

اگر نتیجه این سهمیه ۶۰ درصدی در رشته‌های پزشکی؛ افزایش فساد در میان پزشکان متبحر و عدم اعتماد و مراجعه مردم به پزشکان است؛ باید پرسید هنگام سیاستگذاری در رابطه با سهمیه‌مدار کردن دانشگاه‌های به‌ویژه پزشکی، مسئولان ذیربط به چنین عوارضی اندیشیده‌اند یا باید هربار در هر موردی دوباره چرخ اختراع شود؟

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 103
در انتظار بررسی:34
United States of America
07:01 - 1400/07/29
حالا اینا کوتاه بیان با این سطح سواد پزشکی رو بیخیال بشن
پاسخ ها
دکتر
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
من پزشک بدون سهمیه ای هستم ولی فقط 5 درصد سهمیه شاهد با رتبه نجومی میان پزشکی 55 درصد بقیه سهمیه رزمندگان دارند که اصلا زیاد نیست میشه گفت ناچیزه این جو بخاطر جو جامعه ضد پزشک هست که درست کردن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
بختتون نسوخته ملت غرغروی خرابکار عاقبتش همینه تازه از سرتون هم زیاده
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
دکتر منم دکترم ولی با سهمیه دکترشدم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
مشکل فقط از سیستم دانشگاه‌هاست ،اصلا مهم کی با چه نمره ای وارد رشته پزشکی میشه ،بلکه مهمه با چه نمره ای مدرک پزشکی وخروجی محسوب میشه ،پس آنقدر ورودی و سهمیه جدی نگیرید زو خروجی تمرکز کنید حله
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
کاشکی یه آمارم از اینکه سهمیه ها مربوط به چیه میگفتین
اکثرا فکر میکنن سهمیه رزمنده، جانباز و شهدا هست
خیلی از سهمیه‌ها الکیه
مثلا بستگان هیئت علمی یا یه مسئول چرا باید سهمیه خاص داشته باش!؟؟
دانشگاه پولیا هم که اصلا سهمیه یا رتبه کنکور نمیخواد، فقط جیبپ چقد پره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
کسانی که از سهمیه استفاده کردند حق الناس هست! خداروشکر که گرفتارش نشدم!!!!!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
گذشته ازپزشکان بیشترمسیولینی که حالا لقب دکتریامهندس رایدک می کشند سوادابتدایی هم ندارند
من خودم فقط تاسوم دبستان درس خواندم ولی الان مدرک لیسانس مکانیک دارم
خدایش سه سال بیشترمدرسه نرفتم
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
بنده با رتبه 400 در کلاسی بودم که رتبه 15000 هم در آن کلاس بود و حروف الفبای انگلیسی را هم نمی دانست در نتیجه علیرغم فقر مالی هم مجبور به پرداخت شهریه در کلاسهای شبانه شهید بهشتی شدم و هم در رشته ای قبول شدم که علاقه و استعدادی در آن نداشتم
سجاد
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
پس همینه هر رو بر تشخیص نمیدید
Iran (Islamic Republic of)
07:13 - 1400/07/29
همین سهمیه ای ها حق بجه های ما را خوردند
پاسخ ها
بدون نام
United States of America
۲۰:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
برن براشون دانشگاه جدا بزنن بعد هم تو بیمارستانهای جدا خدمت کنند ملت چکار کنند فرصتهاشون رو از دست میدن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
تنها پزشکی نیست که حتی سهمیه ایا ازموناشونم جداس بخصوص موقعه استخدام بحث پزشکی نیست وکالت قضاوت هرشغلی نظرت بیاد اینا باید جداگانه ازمون بدن اونم با درصدا خیلی کم پذیرش و بعدم همین میشه که هیچ کاری نمیکنن و اونیم که باسواده و علاقه و انرژی میشه بیکار و موتاد و دزد طرف میشناسم مهندس شیمی الان زده تو کاره اشپزخونه چون وزارت نفت استخدامش نکرد به جاش سهمیه ایو جاش استخدام کرد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
می تونید نرید مطباشون وقتی بیسواده نرین و کل اشناها بگین فلانی بیسواده سهمیه ای هست البته تنها پزشکی نیست تو رشته ها وکالت قضاوت ازمونا استخدامی پستا حساس مثله نفت و وزارت خونه و....متاسفانه سهمیه ایا بهتره بگیم سواده حتی نوشتنم ندارن
Iran (Islamic Republic of)
07:19 - 1400/07/29
یکی از این پزشکان سهمیه ای مرگ فرزندم را رقم زد و برای همیشه داغ به دلمان گذاشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۱۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اگه من جای شما بودم به روش خودم محاکمش میکردم تا خانوادش به داغش بشینن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
لطفا اسمش رو بگید مردم آگاه بشن
آرمان
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
اسمش؟
اگه راست بود حتما اسمش رو هم میگفتی؟
دیگه شما ها کی هستین؟
گفتی جانمونم....
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
چه پزشک چه وکیل و...دیدین اینطوریه ازش به روش خودش حمله کنید وگرنه شکایتو...نتیجه نداره چون اینا مصون از اجرا قانون هستن بخصوص پزشکان تهش پول میدن
Iran (Islamic Republic of)
07:19 - 1400/07/29
سهمیه رشته های پزشکی از چهل سال قبل بوده و از همون موقع هم پزشکای سهمیه ای اکثرا پله های ترقی رو به سرعت طی کردن و الان دارای بالاترین رده های مدیریتی وزارت بهداشت و سهامدار بزرگترین بیمارستانها هستن ومطبهای بسیار شلوغی هم دارن. گرچه سواد درست و حسابی ندارن ولی نونشون خوب تو روغنه. وقتی یه همچین رانت چرب و چیلی وجود داره و وقتی انگل زاده ها دارن روز به روز زیادتر میشن چرا درصد سهمیه تو دانشکده پزشکی بالا نره؟ سالهای بعد از این بیشتر هم خواهد شد.
پاسخ ها
پ
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
امسال که همه با تقلب وخرید سوالای کنکور،پزشکی قبول شدن
Iran (Islamic Republic of)
07:23 - 1400/07/29
امسال بعد از مصاحبه دانشجویان دکترای در گروه توسط من و همکارانم دانشجویی پذیرفته شد که از نمره ۳۰ یک نمره او هم بالای ده نبود
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
متاسفم برای کشورم
Iran (Islamic Republic of)
07:27 - 1400/07/29
ممنون از برترین ها که واقعیت رو اینقدر دقیق و شفاف بیان کرد
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
باید مجلس سهمیه رو از تمام ازمونا حذف کنه چه کنکور چه استخدامی چه هرچی همه برابر همن
Iran (Islamic Republic of)
07:30 - 1400/07/29
این سهمیه خانواده شهدا،جانبازان، ایثارگران کی تمام می شود ؟ در رشته های پزشکی و غیر پزشکی سهمیه دارند، در استخدام سازمانها، نهادهای دولتی در اولویت هستند، ما هم در جنگ بودیم،حالا بدشانسی آوردیم یا کارما درست بود و آن اصول جنگ را رعایت کردیم، که روی مین نرفتیم، غیرمستقیم نخوردیم، وووو...... الان هم که بچه های ما پیر شدند،نوه های ما هم بیکار، حذف کنید این سهمیه ها را ،هرکه لایق بود استخدام شود و.....
پاسخ ها
پ
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
هزار تا سهمیه هست،دیگه فرزند شهید کجا بود،مملکت پر از پارتی بازیه،یه نگاهی هم به اونا بندازین،فرزند اساتید،فرهنگی،حتی کمیته وبهزیستی هم سهمیه دارن،ناتوانی خودتون رو به پای بقیه ننویسین
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
همیشه هستن متاسفانه حق امسال من و شما رو خوردن ، من بشخصه از حق خودم نخواهم گذشت امیدوارم خدا تاوان کارشونو بگیره
Iran (Islamic Republic of)
07:35 - 1400/07/29
خوب سهمیه است، هم برای قبولی در کنکور و بعد از آن قبولی تخصص به راحتی آب خوردن و صد البته جز هیات علمی شدن به واسطه پیگیری دفاتر خاص. فاجعه بدتر هیات علمی شدن این افراد و پرورش عده دیگری توسط این قشر بیسواد است.
Iran (Islamic Republic of)
07:37 - 1400/07/29
قبلنا که جنگ بود به رزمندگان بعلت اینکه فرصت درس خواندن نداشتند سهمیه ی دانشگاه می دادند وکاردرستی هم بود اتفاقا"متخصص وباسواد از دانشگاه فارغ می شدندچون همت داشتند.الآن دیگه هیچ سهمه ای نباید باشد حتی به فرزندان همان رزمندگان چون همه وقت درس خواندن دارند.
پاسخ ها
آریا
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۳۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
احسنت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
بابا انواع اقسام هنوز کمکای مالی بهشون میشه ماهی دولت بهشون حقوق میده و....رسما از تنبل هم تنبلترن این قشر
Iran (Islamic Republic of)
07:40 - 1400/07/29
رانت در همه امور جامعه ما هستش
Iran (Islamic Republic of)
07:55 - 1400/07/29
شما كه ميدونيد داد زدن چه فايده
Iran (Islamic Republic of)
08:01 - 1400/07/29
همین سهمیه من رو بدبخت کرد دوبار کنکور دادم با رتبه خوب پزشکی نیاوردم الانم افسرده و گرفتار توو یع شغل بخور نمیر جواب استعداد نابود شده من رو کی میده
Iran (Islamic Republic of)
08:26 - 1400/07/29
با رتبه 800 پزشکی قبول نشدم ولی همون سال رتبه 30 هزار با پزشکی خوند. من که نمی گذرم.
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
چرادروغ میگین رتبه 2000هم امسال قبولی داشت
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
شاید شهر خودشون رو میگه
Iran (Islamic Republic of)
08:36 - 1400/07/29
یه زمانی این حرفها رو نمی شد به زبان آورد.حالا هم دیگه کار از کار گذشته
Iran (Islamic Republic of)
08:55 - 1400/07/29
مگه بازم فرزند شهید و جانباز تو سن کنکور داریم؟
شهدای مدافعان حرم هم که بچه‌هاشون کوچیکند!
این جو سازی برای چیه؟!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
کجای کاری!!!!! مثل سیل فراوانن
Iran (Islamic Republic of)
08:58 - 1400/07/29
همین ادمهااکثرشون وزیرووکیل واستانداروشهردارمیشن وفاتحه ایران روقشنگ میخونن
Iran (Islamic Republic of)
09:17 - 1400/07/29
سهمیه ها تاثیر چندانی ندارن
اکثر پزشکان کشورمون با تلاش و کوشش به این جایگاه رسیدن پزشکان ما حتی از پزشگان کاناد و اروپا با سوادترن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۳۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
مشخصه خودت سهمیه ای هستی که میگی تاثیر نداره
بدون نام
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۰:۱۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
معلومه جنس خوب زدی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
از نمونه حرفهای یک پزشک سهمیه ای
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
چرا همه سهمیه ایا خودشونو در حد کانادا اروپا میدونن وقتی حتی انگلیسیم بلد نیستن؟
Iran (Islamic Republic of)
09:26 - 1400/07/29
بااین سهمیه بندی دانشگاهها تمام نخبگان جوان و مستعد سرکوب وفراری شدند وبجاش یک مشت بیسواد وبی استعداد رانتی آمدند ودست به کار نابودی وفلاکت شدند
Iran (Islamic Republic of)
09:33 - 1400/07/29
مملکت بی دروپیکرهمینه من چه قدردرس خوندم زحمت کشیدم ولی نتیجه‌ی نداشت الان همه زحمت ها به باد رفته
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
چیکار میشه کرد باید سوخت و ساخت هر چقدر خودمونو عذاب بدیم مگه براشون فرقی هم میکنه؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
09:36 - 1400/07/29
آقا فرزند شهید همه پیر شدن چرا الکی جو میدین، سهمیه چی؟ دیگه خبری نبود تا اینو پخش نکنین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
راست میگی الان نوه هاشونم دارن سهم میبرن یعنی تا هفت پشت همین اش و همین کاسس
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۵۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
بله پیر شدن ولی در جوانی خوب از سهمیه استفاده کردن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
چی میگین شما؟؟؟؟؟ همکلاسی های من پدران جانباز دارن که با رتبه افتضاح پزشکی قبول میشن !!!!!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
سهمیه ای هستی بهت فشار اومده؟ من می بوسم تک تک کلماتی که نویسنده این مطلب تایپ کرده چون خبر واقعی منتشر کرده شما سهمیه ایا اگه باسوادین بیایین باما ازمون بدین چرا جدایین هان؟درصداتونم دیدیم بیست درصد ده درصد حتی منفی قبولین استخدامم که یه نامه میارین از نهادتون و درجا استخدامین
Iran (Islamic Republic of)
09:37 - 1400/07/29
اینه مملکتی که درست کردند و بهش افتخار می کنند
Iran (Islamic Republic of)
09:47 - 1400/07/29
البته سهمیه ها صدی بیست و پنجه یعنی به ازای هر ۱۰۰قبولی پزشکی ۲۵ سهمیه هم قبول میشه.. ومحاسبه ی جداگانه دارد...اما سهمیه دادن از نطر بار روانی در جامعه کار درستی نبوده...
Iran (Islamic Republic of)
09:47 - 1400/07/29
سهمیه هرجا بکار بره اشکال نداره بجز پزشکی چون با جون مردم سرو کار دارن رتبه ۱۷ هزار با سهمیه الان پزشکی تبریز و میخونه ولی هیچی حالیش نیست همین فردا برای خودش قصاب میشه اخه چرا حالیشون نیست نکنن این کار و محظ رضای خدا
پاسخ ها
بدون نام
United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland
۱۰:۱۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
من با رتبه پانزده هزار پرستار هم نشدم
امیر
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
عزیزجان درصدهای کنکوراستعدادشمارونشون نمیده اتفاقن من خیلی رتبه های برتردیدم هیچی حالشون نیست ربطی به سهمیه نداره
Iran (Islamic Republic of)
10:23 - 1400/07/29
قدردانی از ایثار شهدا و جانبازان بر هر ایرانی و مسلمان واجب است اما اختصاص سهمیه دانشگاهی و حتی تحصیلات پایین تر که با جان مردم مربوط است واقعا ناصواب است که باعث تغییر و اضمهلال فرهنگ میشود بخدا خود شهدا راضی به این تصمیمات نیستند بهتر است نسبت به آنان امتیازات دیگری برای گذران زندگی و امور درمان و .... داده شود و همین تصمیمات باعث شده روحیه ایثار و جهادی و ساده زیستی اول انقلاب و دوران دفاع مقدس تبدیل به حس رفاه طلبی و تجمل گرائی و فخر فروشی شده است و اوضاع مملکت به اینجا رسیده
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
احسنت حرف حق
Iran (Islamic Republic of)
11:05 - 1400/07/29
اونای که از سهمیه حرف میزنین، زمان جنگ شمام میرفتین جنگ، خودتونو بغل مادراتون پنهان کردین، الان شمام سهمیه داشتین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
سهمیه رو باید جای دیگه خرج کنن نه توی حوزه آموزش که حق بقیه رو بخورن!
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۷ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
کاربر به ظاهر محترم!!!! من مطمئنم همه این معترض های پزشکان سهمیه ای مخالفتی ندارن تا به جای سهمیه یارانه شمارو زیاد کنن!!!!! اما اینکه به واسطه جانبازی پدر برین و حق هزاران دانش آموز مظلوم رو بخورین نه!!!! مگه پدر شما بخاطر سهمیه رفته جنگ؟؟؟؟؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
11:06 - 1400/07/29
چی تو این مملکت نظم داره، که دانشگاهش داشته باشه، الان اکثر بچه هامون بیسوادان، خصوصا با آموزش انلاین
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
کسی که بخواد بخونه آنلاین هم میخونه
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
واقعا هم همین طوره چیکار میشه کرد هر چه زودتر باید بارو بندیل جمع کنیم
Iran (Islamic Republic of)
11:08 - 1400/07/29
همسرم تصادف کرد اورژانس بردش بیمارستان دولتی، پاش آسیب دید بعداز یک هفته عفونت کرد، دوباره بردیم بیمارستان خصوصی جراحی کردیم، اکثر دکترا سواد کافی برای تشخیص ندارن، باجون بیمار بازی میکنن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۲:۰۸ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
لبمارستانای دولتی تهران خوبن من یه بیماری ای داشتم هر دکتر دیگه ای میرفتی واسه سود سریع میگفت بیا عمل ولی بیمارستان دولتی اول یه عالم عکس و ازمایش رو اصول داد بعد پیشنهاد حفظ باروری داد و ذخیره جنین بعد عمل دکتر دیگه بود تو خصوصی حفظ باروری اصن براش مهم نبود
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
من شاهد چندین پزشک دیدهام
که ازنوشتن یک نسخه ناتوان مباشند بدبختی ازاین بیشتر
متخص نیز میباشند
Iran (Islamic Republic of)
12:04 - 1400/07/29
ای کاش تا میتونن برای تحصیل کمکشون کنن منابع در اختیارشون بزارن تشویق شون کنن ولی سهمیه دانشگاه ندن و بزارن در رقابت آزاد شرکت کنن ۷۰ درصد اشتغال دولتی خودش امتیاز کمی نیست
حضرت علی اولین فردی بود که سهمیه ها یی که خلیفه دوم وضع کرده بود برداشت
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
۷۰ درصد اشتغال و از کجا آوردی؟
Iran (Islamic Republic of)
12:06 - 1400/07/29
پس معلومه پزشکی رشته اسونیه وگرنه دوست من با سهمیه اومد دانشگاه رشته ای که ما میخوندیم دوترم خوند و هر دو ترم مشروط شد با معدل تک رقمی خودش دمبشو گذاشت رو کولش و انصراف داد رفت رشته دیگه خوند بنده خدا یه انتگرال ساده بلد نبود اونوقت معدل دبیرستانش نوزده و نیم بود
Iran (Islamic Republic of)
12:12 - 1400/07/29
اگه مدرک تخصص دیگه ای مثل مهندس عمران بگیره عیب نداره ؟! کلا باید سهمیه را حذف کنند و هرکسی بخاطر تلاش و تبحرش موقعیت تحصیل در دانشگاه مخصوصا دولتی پیدا کنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
همون مهندس عمران که میگین با سهمیه اومده و بیسواده اگه یه خونه غیراصولی بسازه جلو خونه شما موقعه زلزله هم همین حرفو میزنید یا لعنت بهش میگین؟
Iran (Islamic Republic of)
12:16 - 1400/07/29
ذیگه با رتبه بالای صد هزار دروغه . گزارش دروغ ندید
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
با رتبه ۸۱ هزار هست البته تفاوتی با صد هزار نداره
زهرا
Iran (Islamic Republic of)
۱۸:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
بارتبه ۸۱۰۰۰ هست که تفاوتی با صد هزار نداره
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۰ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
دروغ؟ برو نگاه کن کارنامه ها کنکور و استخدامیارو درصدارو ببینی شاخ در میاری بخصوص در رشته وکالت قضاوت و پزشکی که از رشته تخصصی مادره
Iran (Islamic Republic of)
12:18 - 1400/07/29
خیلیا با تقلب وخرید سوالای کنکور وارد رشته پزشکی میشن،خیلیا با پارتی بازی و...،۹۰ تا سهمیه داریم،فرزند شهید دیگه کجا بود،از فرزندان اساتید وفرهنگیان،حتی کمیته وبهزیستی هم سهمیه دارن،خیلیا ناتوانی خودشون رو نمیبینن،وقتی میبنن کسی داره زحمت میکشه انگ سهمیه بهشون میزنن
Iran (Islamic Republic of)
12:22 - 1400/07/29
الان هم میتونین برین جنگ،سهمیه بگیرین،خیلی ناراحتین،شما که خیلی شجاعی،برو با دعش و....بجنگ سهمیه بگیر
Iran (Islamic Republic of)
12:40 - 1400/07/29
سهمیه بی عدالتیه ولی مگه همه سهمیه دارن؟ بعد مگه فقط سواد پزشک ها کمه بقیه رشته ها خیلی باسوادن ؟
Iran (Islamic Republic of)
12:45 - 1400/07/29
سهمیه مثل خیلی چیز های دیگه بی عدالتیه . عدالت هم هیچوقت صد در صد برقرار نمیشه . اما ملت ما هم چشم دیدن هم دیگه رو ندارن یکی از علل بدبختی همین حسودی است
Iran (Islamic Republic of)
13:12 - 1400/07/29
عزیزان طرفیت سهمیه ایثارگران فقط 30درصده درضمن امسال درصدهای کنکورهمه پایین بودوربطی به سهمیه هانداره نفراول امسال ریاضی 56 درصدرزده بودیانفرهشتم زیست 78درصدزده بوددرضمن درصدهای کنکوربه استعدادربطی نداره پسرخاله من رتبه 300کشوری بودولی هیچی حالیش نیست فقط خرخوان به تمام معنابود
Iran (Islamic Republic of)
13:19 - 1400/07/29
من خودم خواهر شهید هستم ولی با سهمیه شدن دانشگاه های دولتی مخالفم در قدیم که سهمیه نبود هرکسی بنا به استعداد خودش قبول میشد من سال ۵۴ رشته روانشناسی دانشگاه تهران قبول شدم ولی دوستم که از من درسش بهتر بود پزشکی قبول شد واقعا بر اساس استعداد قبول میشدن و نتیجه بهتری داشت برای جامعه
Iran (Islamic Republic of)
13:40 - 1400/07/29
متاسفانه دولت وسیاستگذاران هم خودشان سهمیه ای هستند!!!!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۰/۰۷/۲۹
کاملا موافقم
Iran (Islamic Republic of)
13:50 - 1400/07/29
بی خیال کل مملکت ما اینجوری سهمیه ای هستش
Iran (Islamic Republic of)
14:17 - 1400/07/29
به خواهر برادر شهید که هیچ وقت هیچ سهمیه ندادن به فرزند شهدا دادن که باید میدادن
Iran (Islamic Republic of)
14:19 - 1400/07/29
دوستان مشکل خانواده‌ شهدا و ایثارگران نیستند، تقصیری ندارند.
قانون اشتباه این بحث و پیش آورده!
مگه هممون در زمان دولت دهم حمله نکردیم برای ثبت‌نام و گرفتن یارانه!
به بیش از ۷۰ تا ۸۰ میلیون نفر يارانه پرداخت میشه، یعنی کسی انصراف نداده
Iran (Islamic Republic of)
14:22 - 1400/07/29
رشته عروق یکی از حساسترین و مهمترین رشته های فوق تخصصه ثانیه ها و مهارت توش خیلی مهمه اما پزشکی رو میشناسم ک همکارم بود و تو دوره عمومی فشار خون بیمار در حال احتزار رو ۱۲ اعلام کرد و گفت حالش خوبه بارها ازین چیزا دیده بودم باهاش ولی ایشون با سهمیه بسیج و مدیریت و زهرمار جراحی و بعدش فوق عروق فبول شد!
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۴۰ - ۱۴۰۰/۰۸/۰۱
درسته از 15 قبولی تخصص فقط 5 نفر بدون سهمیه بودن
Iran (Islamic Republic of)
15:02 - 1400/07/29
شمایی که اینقدر سهمیه جانبازی رو دلتون سنگینی میکنه میتوننی الان هم پدر مادر تون بفرستین سوریه یا شهید میشن یا سهمیه دار میشید دیگه نگرانی وحرف مفت زنی نداره اینه خودتون هم میدونین شهامتشو ندارین تازه الان پول هم به شما میدن
Iran (Islamic Republic of)
15:21 - 1400/07/29
من دانشجوی پزشکیم موقع انتخاب رشته این کد رشته کلا ۶۰ نفر پذیرش داشت چه روزانه چه پردیس چه تعهدی اما ترم اول وقتی رفتیم سرکلاس ۹۰ نفر بودیم. حالا سهمیه به کنار این ۳۰ نفر چجوری اضافه شدن؟؟؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
صندلی خریدن پول داشته خریده وقتی سهمیه ایا حق میخوره ماهم با پول میریم میشینیم نرخش 500م شروع میشه برو بالا
Iran (Islamic Republic of)
18:30 - 1400/07/29
من با سهمیه وارد دانشگاه شدم کلاسمان ۲۵ نفره معدلم از ۱۸ نفرشان زیاد تره.
Iran (Islamic Republic of)
18:54 - 1400/07/29
اضافه کنید پخش سوا لات آزمونهای تخصصی بین عده ای خاص که حتی در زمان احمدی نژاد لو رفت و آزمون رزیدنتی باطل شد البته همه مطلعین میدانند این تقلب اولین بار نبوده و این بدان معناست که بسیاری از مسئولین مخصوصا وزارت بهداشت به شدت زیر سوال است
Iran (Islamic Republic of)
19:49 - 1400/07/29
من دخترم سه سال پشت کنکوربود دختر درس خوان وزرنگی بود ولی رشته ای که دوست داشت نتونست بیاره وناخواسته رشته ی دیگری میخونه وعلاقه به این رشته نداره وهمش به خاطر این سهمیه ها وبی عدالتی ها که در کشور ما حاکمه من که واگذارشون به خدا ایشالله خدا جوابشون بده
Iran (Islamic Republic of)
20:37 - 1400/07/29
من پزشک بدون سهمیه و هیئت علمی هستم وضعیت خیلی خرابتر از این است من شاهد تهدید نورچشمی های بیسواد برای گرفتن نمره هستم ........ این مدعیان در طلبش بیخبراند.....
Iran (Islamic Republic of)
23:05 - 1400/07/29
بجز سهمیه کاهش سطح علمی دانشگاهها ست تا جایی که ممکنه درسها آسان می کنند تا ریزش دانشجو نداشته باشن. مخصوصا دانشگاههای آزاد که با هر سوادی می توان وارد شد و مدرک گرفت دندانپزشکی کیش که یادتان هست
Iran (Islamic Republic of)
23:06 - 1400/07/29
الهی خیر نبینن. حق ما ها که استعداد داریم و پشتکار. ولی پول نداریم وسهمیه رو خوردن. من باید پزشکی میخوندم. ولی حالا یک پرستارم. من با یک پدر ومادر بیسواد خودمو کشوندم تا اینجا. البته میتونستم بهتر باشم. ولی نمیزارن
Iran (Islamic Republic of)
23:58 - 1400/07/29
سهمیه ربطی به بیسوادی پزشکان یاخیلی ازاقشاروکارمندان دیگه نداره مثلا سهمیه حذف بشه همه باسوادمیشن همه جای دنیادکتربیسوادهست بریدببینیدتوبقیه کشورهاوحتی اروپاچه اتفاقاتی رخ میده اوناکه دیگه باسهمیه نمیرن نمیدونم چه هدفی پشت سراین حرفاست که میگن بیسوادی به خاطرسهمیه س؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
خرید باکس 1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
ادیب_1
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
ادیب_2
دکتر نائبی_2
عارفی_2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
کالازم_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شاخه نبات_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
شفا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
انجمن پرستاری ایران_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کالازم_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر