کوین یامگا؛ غریبه قهرمان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
کلاسینو_1
ریزخور_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
لاله زار مال_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_2
کلاسینو_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۴۵۸۱
۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۱۷
۷۳۸
غریبه‌ای که قهرمان استقلال شد؛ این داستان دومین برد آبی‌ها در فصل جدید بود که در فولادشهر با درخشش کوین یامگا برابر ذوب‌آهن به‌دست آمد.

روزنامه همشهری: غریبه‌ای که قهرمان استقلال شد؛ این داستان دومین برد آبی‌ها در فصل جدید بود که در فولادشهر با درخشش کوین یامگا برابر ذوب‌آهن به‌دست آمد. این روزها اوضاع بر وفق مراد آبی‌هاست؛ آنها از مدیریت و کادرفنی راضی هستند، خریدها را خوب می‌بینند و نسبت به کسب عنوان قهرمانی امید زیادی دارند.

به‌نظر می‌رسد استقلال هر چقدر در خرید بازیکن داخلی بدشانس یا بی‌استعداد است، در مورد جذب بازیکنان خارجی بهترین عملکرد ممکن را دارد. البته که در این سال‌ها امثال الحاجی گرو و نیومایر هم آبی‌پوش شده‌اند، اما انصافا تعداد بازیکنان خوب خارجی در این تیم بیشتر بوده است. مامه تیام، سرور جباروف، آیاندا پاتوسی، شیخ دیاباته و حالا هم کوین یامگا ازجمله خوب‌های استقلال بوده‌اند و عجیب اینکه چنین اتفاقی در پرسپولیس رخ نمی‌دهد. آخرین خریدهای خارجی رقیب سنتی بازیکنانی همچون استوکس و اوساگونا بودند که خاطرات تلخی به جا گذاشتند. در نقطه مقابل قوت پرسپولیس در جذب بازیکنان داخلی و تبدیل کردن آنها به ستاره است. در استقلال اما خیلی از ستاره‌های ایرانی که با کلی سر و صدا و پول رضایتنامه آبی‌پوش شدند، درنهایت کار چندانی از پیش نبردند.

با وجود کسب 2 پیروزی در 2 بازی نخست اما، استقلال همچنان مشکلاتی دارد که حتما فرهاد مجیدی به خوبی نسبت به آنها واقف است. این تیم در دقایق زیادی از بازی با ذوب‌آهن ناچار به انجام فوتبال بسته و به‌شدت تدافعی شد. با این حال میزبان اصفهانی حتی در همین شرایط هم موقعیت‌های خوبی برای گلزنی داشت؛ توپ‌هایی که شاید اگر به ثمر می‌نشست، خیلی چیزها عوض می‌شد. همچنین در استقلال بازیسازی از میانه میدان به ندرت به چشم می‌خورد و این مسئله باعث کاهش تنوع فوتبال آبی‌ها می‌شود.

برخلاف اعتقاد وریا غفوری، احتمالا عدم‌دعوت او به تیم ملی یکی از فنی‌ترین و فوتبالی‌ترین تصمیماتی است که در سال‌های اخیر گرفته شده! کاپیتان استقلال خودش می‌تواند کیفیت بازی‌هایش در این یکی دو فصل را مورد بازبینی قرار بدهد و بعد قضاوت کند که آیا چنین بازیکنی باید به تیم ملی دعوت شود یا نه. وریا در فولادشهر هم روز خوبی نداشت. او بارها توپ لو داد و چندین بار هم جا ماند که ویدئوی یکی از آنها در فضای مجازی وایرال شده است.

باگ بزرگ استقلال در فصول گذشته، از دست دادن امتیازات اول فصل بود. هی مربی عوض می‌شد و تا کادر جدید به شرایط مسلط شود، امتیازاتی از دست می‌رفت که تا آخر فصل جبران نمی‌شد. از این نظر استقلال لیگ 21را متفاوت شروع کرده و حالا با 2 پیروزی و 6 امتیاز، برای حضور در کورس قهرمانی از هر زمان دیگری دلگرم‌تر است.

درنهایت باید به پوئن‌های این پیروزی برای فرهاد مجیدی هم اشاره کرد. جسارت او در بازی دادن به یامگا در ترکیب اصلی و در پستی متفاوت قابل ستایش بود و نتیجه هم داد. پیش‌تر گفته می‌شد یامگا دفاع راست است، اما مجیدی او را به خط حمله برد و جواب گرفت. فرهاد همچنین با شجاعت به جوانان بازی می‌دهد. امیرعلی صادقی که در این مسابقه پاس گل دوم را داد، ازجمله همین بازیکنان جوان استقلال است. امیرحسین حسین‌زاده هم که حالا کاملا تبدیل به یک بازیکن فیکس شده است. سبحان خاقانی هم به اندازه کافی فرصت بازی پیدا می‌کند و اگر تیزچنگ باشد، جایگاه خودش را تثبیت خواهد کرد. فارغ از هر نتیجه‌ای که در این فصل رقم بخورد، سیاست مجیدی در بازی دادن به نفرات جوان احتمالا میراثی ارزشمند برای آینده استقلال به جا خواهد گذاشت.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شیرآلات زمانی_1
عارفی_1
سوییچ ایران_1
ادیب_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_3
دکتر نائبی_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_2
ادیب_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
کالازم_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
انجمن پرستاری ایران_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی بانو_فوتر
کالازم_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
اورانوس_فوتر2
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر