یک کیلو مرغ در مشهد چند؟!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نداف کرمانی 3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
ریزخور_3
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_4
کلاسینو_2
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۴۶۳۱
۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۱
۵۶۱۷
کمبود مرغ در سطح شهر مشهد و دوندگی شهروندان برای یافتن مرغ کشتار روز به قیمت مصوب موجب شده تا آن‌هایی که مرغ کشتار روز در اختیار دارند قیمت مرغ را از کیلویی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان به کیلویی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان ارتقا دهند.

خبرگزاری ایلنا: کمبود مرغ در سطح شهر مشهد و دوندگی شهروندان برای یافتن مرغ کشتار روز به قیمت مصوب موجب شده تا آن‌هایی که مرغ کشتار روز در اختیار دارند قیمت مرغ را از کیلویی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان به کیلویی ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان ارتقا دهند.

البته این نرخ‌ها در مورد مرغ‌های تکه شده بسیاری نجومی‌تر است زیرا قیمت یک کیلو سینه مرغ در فروشگاه‌های مواد غذایی مشهد به ۶۵ هزار تومان و حدود سه برابر قیمت تعزیراتی رسیده است.

ران مرغ که در همین ابتدای مهرماه کیلویی ۲۰ هزار تومان خریدار بیشتری نداشت این روزها توانسته قیمت خود را به کیلویی ۴۵ هزار تومان برسد که این قیمت‌ها آه از نهان مصرف‌کنندگان درآورده است.

یک کیلو مرغ در مشهد چند؟!

در حال حاضر بازار مرغ های تکه شده به دلیل اینکه سود خوبی برای فروشندگان دارد بیش از هر زمانی داغ شده است و با وجود ممنوعیت و محدودیت های اعلام شده برای تکه کاری و قیمت های غیر مصوب اما مسئولان هم چنان نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند.

حسین اعتمادی یکی از بارفروشان مرکز توزیع مرغ در میدان استقلال مشهد در پاسخ به سئوال ما که قیمت ۳۵ هزار تومان به ازای هر کیلو مرغ را چه شخصی تعیین می‌کند اظهار می‌کند: تا دو هفته پیش مرغ را کمتر از ۲۵ هزار تومان به ما می‌فروختند اما حالا مرغدار همین مرغ را کیلویی ۳۰ هزار تومان به ما می‌فروشد و این در حالی است که حاضر به فاکتور کردن بار به این قیمت هم نیست.

وی بابیان اینکه مرغداران مرغ را بیش از قیمت مصوب به فروش می‌رسانند اذعان می‌کند: ما به‌عنوان مرکز پخش هیچ نقشی در قیمت‌گذاری و یا گران‌فروشی نداریم و لذا بر اساس فاکتوری که خریداری می‌کنیم سود خود را بر روی محصول محاسبه می‌کنیم لذا اگر ارزان  به دست ما برسد ما هم ارزان می فرشیم و برعکس!  

قیمت مرغ گرم به هیچ وجه رعایت نمی شود

در همین حال سخنگوی کارگروه تنظیم بازار خراسان رضوی قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد را ۲۵۰ هزار ریال ذکر و بیان کرد: قیمت مصوب گوشت مرغ گرم در بازار استان به‌هیچ‌وجه رعایت نمی‌شود و هم‌اینک قیمت میانگین آن به ازای هر کیلوگرم بیش از  ۳۳۰ هزار ریال است.

علی غفوری مقدم اعلام کرد: در نشست کارگروه تنظیم بازار استان مقرر شد گوشت مرغ منجمدی که فعلاً مجوز توزیع آن وجود دارد بین مشهد و شهرستان‌ها توزیع شود و اولویت توزیع شهرستانی با نقاطی باشد که کمبود گوشت مرغ گرم دارند.

وی افزود:  هم‌اینک توان خراسان رضوی برای توزیع گوشت مرغ منجمد ، روزانه ۵۰ تن است درحالی‌که شرکت پشتیبانی امور دام از امکان توزیع ۲۵۰ تن گوشت مرغ منجمد در روز برخوردار است لذا مقرر شد که این شرکت از طریق وزارت جهاد کشاورزی برای گرفتن مجوز توزیع روزانه ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن گوشت مرغ منجمد پیگیری لازم را انجام دهد زیرا ذخیره گوشت مرغ منجمد خراسان رضوی مناسب است.

کمبود ۲۰ درصدی مرغ کشتار روز در بازار 

مدیر طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز در گفت‌وگو با ایلنا علت کمبود مرغ در بازار را کاهش جوجه ریزی در ماه گذشته دانست و بابیان اینکه در حال حاضر شاهد کمبود ۲۰ درصدی مرغ کشتار روز در بازار هستیم اظهار کرد: این در حالی است که با بازگشایی رستوران‌ها و برداشته شدن برخی محدودیت ها در زمان کرونا به مصرف مرغ نیز حدود ۱۰ درصد افزوده‌شده است.

وی اذعان کرد: همواره با کمیاب شدن هر کالایی در بازار از طرف دیگر عطش برای خرید نیز افزایش می‌یابدلذا تمامی این عوامل و رفتار ها بر کمبود و گرانی مرغ در بازار دامن می‌زند.

وی هم‌چنین با اشاره به این نکته که قیمت افزایشی مرغ و هم‌چنین کمبود آن به‌صورت موقتی بوده و تا ۱۰ روز آینده این کمبود جبران خواهد شد افزود: در حال حاضر برای جبران کمبود مرغ نسبت به توزیع مرغ منجمد به میزان لازم در بازار اقدام شده است.

یعقوب زاده بابیان اینکه از اوایل مهرماه تاکنون در سطح استان بیش از ۷میلیون جوجه ریزی انجام‌شده است افزود: با اتمام دوره رشد این تعداد جوجه نیاز بازار تأمین‌شده و قیمت نیز نرخ مصوب به خود خواهد گرفت.

تا ۱۰ روز آینده کمبود تولید برطرف خواهد شد

مدیر طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی اذعان کرد: در ماه گذشته به دلیل کمبود جوجه در کشور لذا جوجه ریزی کمتری اتفاق افتاد که متأسفانه تبعات آن در حال حاضر در بازار خود را نشان می‌دهد  و لذا در مهرماه که جوجه ریزی به‌اندازه لازم انجام‌شده است تا ۱۰ روز آینده با فراوانی تولید روبرو خواهیم شد.

وی با اشاره به طول دوره رشد جوجه‌ها اطمینان خاطر داد که کمبود مرغ تا آخر هفته جاری رفع خواهد شد.

مدیر طیور، زنبورعسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی هم‌چنین از خریداری تخم‌مرغ نطفه‌دار خبر داد و گفت: این تخم‌مرغ‌ها برای تولید جوجه و حفظ ذخایر مرغ مادر بین مراکز استان‌ها توزیع‌شده  است و لذا دغدغه‌ای از این بابت در طول ماه آینده نداریم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
سوییچ ایران_4
عارفی_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_تزریق چربی موبایل
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر اصلی
پارسیس_فوتر ساختمان
آیلین_فوتر کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
شفا_فوتر