رابطه امنیت افغانستان با امنیت همسایگان
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
زمردی_داخلی1
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_3
زمردی_داخلی3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_3
سفیر بار ساقدوش_3
کلاسینو_3
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۴۷۰۸
۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۹
۷۳۹
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: همسایگان افغانستان دارای پیوند عمیق فرهنگی و تاریخی با این کشور هستند و نوعی هم‌سرشتی و هم‌سرنوشتی با آن دارند که امنیت و ثبات و صلح را در آسیای مرکزی به ارمغان می‌آورد. گزافه نیست اگر بگوییم امنیت و ثبات همسایگان به امنیت و ثبات در افغانستان گره خورده است.

خبرگزاری ایلنا: محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور در دومین نشست وزرای خارجه همسایه افغانستان با اشاره به عدم حضور رئیس‌جمهور در این نشست گفت: عذرخواهی آقای رئیس‌جمهور را به دلیل مشغله‌ای که پیش آمد از جانب ایشان اعلام می‌کنم.

وی افزود: وزای خارجه و نمایندگان خارجی کشورهای همسایه، حضور شما را در تهران خیر مقدم گفته و امیدوارم این نشست به نتایج مطلوبی دست پیدا کند. تحولات افغانستان همراه با نگرانی و امید است، نگرانی از ناامنی و خشونت و امید به آنچه مردم انتظار دارند کشوری امن و رو به توسعه داشته باشند.

امنیت همسایگان وابسته به امنیت افغانستان

معاون اول رئیس‌جمهور یادآور شد: همسایگان افغانستان دارای پیوند عمیق فرهنگی و تاریخی با این کشور هستند و نوعی هم‌سرشتی و هم‌سرنوشتی با آن دارند که امنیت و ثبات و صلح را در آسیای مرکزی به ارمغان می‌آورد. گزافه نیست اگر بگوییم  امنیت و ثبات همسایگان به امنیت و ثبات در افغانستان گره خورده است.

مخبر عنوان کرد: ما از ابتکار پاکستان در برگزاری اولین دور نشست وزاری خارجه کشورهای همسابه افغانستان حمایت کردیم و میزبانی دور دوم را بر عهده گرفتیم و از میزبانی چین در دور سوم استقبال می‌کنیم. مردم افغانستان ۴ دهه بی‌ثباتی و نا‌امنی را تجربه می‌کنند. امروز  خانواده‌ای در افغانستان نیست که عزیزی را در این تحولات از دست نداده باشد و برخی در سال‌های ناامنی و غربت به دنیا آمده‌اند و عمر خود را در این ناامنی سپری کردند. یاد شهیدان این دوره به ویژه نمازگزاران افغان را گرامی می‌داریم و شفای مجروحان را خواهانیم.

وی خاطرنشان کرد: دو دهه پیش آمریکا و متحدانش در ناتو با دستاویز قرار دادن  ۱۱ سپتامبر و به بهانه مبارزه با تروریسم به افغانستان حمله کردند اما حمله و اشغال بیست ساله چیزی جز ناامنی و رشد ترورسیم و عقب‌ماندگی و تخریب انسجام ملی و افزایش ترانزیت مواد مخدر بر جای نگذاشت و سیاست نامسئولانه و نسنجیده آمریکا در افعانستان با وجود هزینه دو و نیم تریلیون دلار قادر به موفقت نشد.

مخبر افزود: واشنگتن حتی در دولت‌سازی که صرفاً بهانه‌ای برای تداوم اشغال این کشور بود نیز شکست خورد؛ سقوط دولت پیشین افغانستان در کمتر از ۲ هفته به خوبی نشان داد که اقدام آمریکا برای دولت‌سازی و ایجاد ساختارهای حکومتی تا چه اندازه با مردم، فرهنگ و محیط اجتماعی این کشور بیگانه بوده است. فرار مفتضحانه و فاجعه‌آمیز آمریکا و متحدانش از افغانستان بدون احساس مسئولیت نسبت به آینده مردم آن کشور صحنه‌های دردناک و عبرت‌آموزی را خلق کرد که برای همیشه در یاد و خاطره مردم افغانستان و تمام مردم آزاده جهان به یادگار خواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: فراموش نخواهد شد که هیچ اشغالگری نمی‌تواند برای سرزمین‌های اشغالی امنیت، صلح، ثبات و رفاه بیاورد و اتکای به بیگانه نمی‌تواند هیچ دولتی را سر پا نگه دارد؛ هرچند شکست اشغالگری آمریکا را فرصتی برای ملت افغانستان و کشورهای منطقه می‌دانیم اما باید توجه داشت که آمریکا با فرار از افغانستان نتیجه دو دهه ناکارآمدی و اشغالگری را به دوش مردم افغانستان و همسایگان آن کشور انداخته است.

معاون اول رئیس‌جمهور ایران با بیان اینکه همه ما امروز ناخواسته در برابر وضعیت جاری افغانستان قرار گرفته‌ایم، گفت: مسئولیت داریم در ابتدا با همکاری یکدیگر و در گام بعدی با رایزنی و همکاری سایر کشورها و سازمان ملل متحد، موانع فراروی تشکیل دولت قوی و ملی در افغانستان را برطرف و آن دولت را برای تامین امنیت و بازسازی و توسعه کشور یاری کنیم.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 1
عارفی_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
خرید باکس 3
عارفی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
ادیب_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
خرید باکس 2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
شفا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
فنی آتل_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر