یون جادویی ضد خودکشی!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
ریزخور_1
کلاسینو_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
اپیلاسیون نانا 4
ریزخور_2
دکتر نداف کرمانی 2
اپیلاسیون نانا 2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
زمردی_داخلی2
سفیر بار ساقدوش_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۴۷۸۶
۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۷
۱۰۶۴
لیتیوم معروف به «یون جادویی» یکی از عناصر طبیعی است که در سبزی‌ها، غلات، ادویه‌جات و آب آشامیدنی وجود دارد و دارای خواص ضد تهاجمی است که در درمان افسردگی و جلوگیری از خودکشی موثر است.

فرارو: بر اساس یک مطالعه جدید در بریتانیا که در مجله British Psychiatry منتشرشده است، آب آشامیدنی با سطوح کمی از لیتیوم طبیعی ممکن است دارای اثر ضد خودکشی باشد. لیتیوم یک عنصر طبیعی است و در مقادیر متفاوتی در سبزی‌ها، غلات، ادویه‌جات و آب آشامیدنی یافت می‌شود. تقریباً در تمام انواع سنگ‌ها به مقدار کمی وجود دارد و با تغییر آب و هوا درون خاک آب‌های زیرزمینی و سطحی حرکت می‌کنند و درنتیجه در منابع آب عمومی نفوذ می‌کند.

به گزارش فرارو، لیتیوم که گاه «یون جادویی» نامیده می‌شود، به طور گسترده و تأثیرگذاری به عنوان دارویی برای درمان و پیشگیری از دوره‌های شیدایی و افسردگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، خلق و خو را تثبیت می‌کند و خطر خودکشی در افراد مبتلا به اختلالات خلقی را کاهش می‌دهد. خواص ضد تهاجمی آن می‌تواند به کاهش رفتار تکانشی، پرخاشگری، رفتار مجرمانه خشونت‌آمیز و سوءمصرف مزمن مواد کمک کند.

یون جادویی ضد خودکشی!

به گفته محققان در مطالعه اخیر مرز‌های بین دارو درمانی و مداخلات تغذیه‌ای آن‌طور که تصور می‌کردیم، محدود نیست و این مسئله امکان درمان‌های جدیدی را فراهم می‌کند که هر دو حوزه را در بر می‌گیرد. دانش بیشتر در مورد خواص مفید لیتیوم و نقش آن در تنظیم عملکرد مغز می‌تواند به درک عمیق‌تری از بیماری‌های روانی منجر شود و آسایش بیماران مبتلا به افسردگی و سایر مشکلات روانی را بهبود ببخشد.

در این مطالعه محققان از دانشکده پزشکی برایتمن و ساسکس و نیز مرکز روان‌پزشکی، روانشناسی و علوم اعصاب در کالج کینگ لندن با بررسی تحقیقات سراسر جهان دریافتند که مناطق جغرافیایی با سطوح نسبتاً زیاد یا غلظت بالای لیتیوم در آب آشامیدنی میزان خودکشی نسبتاً پایینی داشتند؛ بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که سطح بالای لیتیوم در آب آشامیدنی بتواند اثر پیش‌گیرانه در خودکشی و قابلیت ارتقای سلامت روانی جامعه داشته باشد.
 
محققان اشاره می‌کنند هم‌زمان با فراهم آمدن شرایط بهداشت روانی میزان خودکشی ملی در بسیاری از کشور‌ها در حال افزایش است. در سراسر جهان سالانه بیش از ۸۰۰۰۰۰ نفر براثر خودکشی جان خود را از دست می‌دهند و خودکشی عامل اصلی مرگ در بین افراد ۱۵ تا ۲۴ سال است. آن‌ها با اشاره به این آمار می‌گویند در این زمان بی‌سابقه همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ و به دنبال آن افزایش موارد ابتلا به بیماری‌های روانی دسترسی به راه‌های بهبود سلامت روان جامعه و کاهش اضطراب، افسردگی و خودکشی از اهمیت بیشتری برخوردار است.
 
این تحقیق همچنین لیتیوم را با کاهش بروز بیماری آلزایمر و دیگر انواع بیماری‌های زوال عقل مرتبط می‌داند. این امر پتانسیل استفاده پیش‌گیرانه از آن برای مبارزه با خطر زوال عقل را افزایش می‌دهد. آنچه از این مطالعه با بررسی سامان‌مند و متاآنالیز کلیه مطالعات قبلی موجود در این زمینه در اتریش، یونان، ایتالیا، لیتوانی، انگلستان، ژاپن و ایالات‌متحده به دست می‌آید، این است که سطح لیتیوم طبیعی موجود در نمونه‌های آب آشامیدنی و میزان خودکشی در ۱، ۲۸۶ منطقه شهری یا ایالتی در این کشور‌ها مرتبط است.
 
در این خصوص پروفسور آلن یانگ، رئیس اختلالات خلقی در کالج کینگ لندن معتقد است این تجزیه و تحلیل‌ها همه شواهدی است که یافته‌های قبلی برخی از مطالعات فردی را تأیید می‌کند و رابطه معنی‌داری بین سطح بالای لیتیوم در آب آشامیدنی و میزان خودکشی پایین در جامعه را نشان می‌دهد. در واقع سطح لیتیوم در آب آشامیدنی بسیار کمتر از میزان توصیه شده لیتیوم به‌عنوان داروست. اگرچه مدت زمان قرار گرفتن در معرض آن ممکن است بسیار طولانی‌تر باشد. این یافته‌ها همچنین با یافته‌های آزمایش‌های بالینی سازگار است که نشان می‌دهد لیتیوم باعث کاهش خودکشی و رفتار‌های مرتبط با آن در افراد مبتلا به اختلال خلقی می‌شود.
برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_3
عارفی_4
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
دکتر نائبی_2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
زمردی_فوتر موبایل اصلی
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
شفا_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
کلینیک النا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی