برای پرکردن ایام فراغت، چقدر حاضرید خرج کنید؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
سفیر بار ساقدوش_3
زمردی_داخلی3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
سفیر بار ساقدوش_4
کلاسینو_4
لاله زار مال_4
سفیر بار ساقدوش_2
زمردی_داخلی2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
کلاسینو_2
ریزخور_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۶۸۵۷
۰۲ تير ۱۳۹۳ - ۱۳:۴۴
۱۴۹۹۴
باز هم صدای پای تابستان به گوش می‌رسد و بسیاری از خانواده‌ها برای پرکردن اوقات فراغت فرزندانشان به دنبال راهکاری مناسب هستند.
جام جم آنلاین: هرچند تا اوایل دهه 70 شمسی گزینه های زیادی مقابل این خانواده ها نبود، اما امروز اگر از ده ها سرگرمی داخل منزل مثل دنیای مجازی، پلی استیشن و انواع و اقسام بازی های رایانه ای بگذریم، اکنون ده ها یا حتی صدها گزینه آموزشی یا تفریحی مقابل آنهاست تا بتوانند برای دلبندانشان یکی را با توجه به معیارهایی که در ذهن دارند، انتخاب کنند.

جای تردید نیست که امکانات داخل منزل با توجه به در دسترس بودن همیشگی آنها و البته زندگی شهری خانواده ها که پدر و مادر معمولا هر دو شاغل هستند، به عنوان سرگرمی یا گزینه مناسب اوقات فراغت تابستانی فرزندان نیست و والدین به دنبال گزینه مناسبی خارج از منزل خواهند بود.

امسال تابستان به دلیل شروع بازی های جام جهانی کمی زودتر برای فرزندانمان آغاز شده و تب و تاب یافتن کلاس مناسب آنها در میان خانواده ها هم زودتر بالا گرفته است. به هر حال با هر شرایطی تعطیلات و دغدغه های والدین برای پرکردن اوقات فراغت فرزندانشان هم اکنون از راه رسیده و آنها را سردرگم انتخاب بهترین گزینه کرده است. به همین دلیل بازار این هفته جام جم سری به برخی گزینه های پیش روی آنها زده تا از قیمت اوقات فراغت تابستانی و گزینه های پیش روی والدین بگوید.

برای پرکردن ایام فراغت چقدر حاضرید خرج کنید

سنتی یا مدرن، مساله این است؟

به یاد داریم آغاز تعطیلات تابستانی دوران نوجوانی خودمان را که به دنبال یافتن کارگاه یا مغازه ای برای کارکردن و همزمان، پرکردن اوقات فراغت تابستانی بودیم. هرچند این موضوع ریشه در باورهای سنتی والدین و البته توان مالی آنها داشت، اما کار تابستانی برای فرزندان در اکثر خانواده ها به امری کاملا عادی تبدیل شده بود، در حالی که دهه های اخیر این موضوع کاملا رنگ باخته و خانواده ها برای پرکردن اوقات فراغت دلبندانشان حاضر به پرداخت هزینه هایی گاه هنگفت نیز شده اند.

کلاس های آموزشی و هنری در این زمینه بهترین گزینه مقابل والدین هستند که همین موضوع باعث شده تا علاوه بر ایجاد بازارهای کسب و کاری جدید، امکانات فراوانی مقابل خانواده قرار گیرد و در برخی موارد آنها را سردرگم انتخاب بهترین ها روانه کوچه و خیابان کند. این در حالی است که هنوز هم در برخی خانواده ها که از نظر مالی ضعیف هستند، همان روند سنتی باقی مانده و فرزندان این گروه گزینه ای جز کار تابستانی مقابل رویشان نیست.

آموزشی، هنری یا ورزشی؟

یکی از دغدغه های والدین، امروزه قبولی فرزندانشان در آزمون کنکور و ورود آنها به بهترین دانشگاه های کشور است. بنابراین آنها سعی می کنند از مقاطع پایین تحصیلی با استفاده از امکانات کلاس های آموزشی فرزندان خود را برای شرکت در کنکور آماده کنند تا آینده آنها تضمین شود. به همین دلیل اکثر خانواده ها با استفاده از فرصت تعطیلات تابستانی سعی دارند پایه علمی دلبندانشان را تقویت کرده و آنها را با دست پر از نظر علمی روانه کلاس بالاتر کنند. با این حال این گونه می توان گفت که کلاس های آموزشی هنوز هم در صدر گزینه های والدین برای پرکردن اوقات فراغت فرزندان هستند.

از سوی دیگر نمی توان از کنار انتخاب های سنتی خانواده یعنی کلاس زبان و شنا نیز بی تفاوت گذشت. هنوز هم کلاس زبان و شنا در صدر انتخاب خانواده ها قرار گرفته و پس از آن کلاس های تقویتی و آموزشی خواهد بود هرچند در دیگر گروه های آموزشی نیز جنب و جوشی برقرار خواهد شد.

فرهنگسرا، کانون و پرتال جامع اوقات فراغت را جدی بگیریم

یکی از موارد مهم در انتخاب بهترین گزینه میان اکثر خانواده ها برای پرکردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانانشان بحث توان مالی و اقتصادی خانواده است بنابراین هزینه پرکردن اوقات فراغت کودکان یکی از اصلی ترین معیارهای انتخاب آنهاست در حالی که امکانات دولتی مثل فرهنگسراها توانسته کمی این تصمیم گیری را برای خانواد ه ها ساده تر کند.

اگر جزو آن گروه از خانواده ها هستید که هنوز برای تعطیلات فرزندان خود برنامه ریزی نکرده اید و گاهی هزینه های سرسام آور این گونه کلاس ها باعث نگرانی شما شده است، کمی صبور باشید و بد نیست سری هم به پرتال جامع اوقات فراغت وزارت ورزش و جوانان به نشانی www. faraghat. org بزنید. چون گزینه های مناسبی که کارشناسان برای اوقات فراغت فرزندان با توجه به معیارهای مختلف تهیه کرده اند، می تواند بهترین گزینه شما البته با کمترین هزینه باشد.

می توانید در این پرتال با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی محل سکونت، نزدیک ترین کلاس برگزار شده را انتخاب و بدون دغدغه دلبندتان را در آن ثبت نام کنید.

البته بد نیست بدانید این کلاس ها یا به طور کامل رایگان است یا اگر هم مبلغی برای آن می پردازید اصلا قابل مقایسه با کلاس های معمول سطح کوچه و خیابان نیست. بهترین امتیاز این کلاس ها برای فرزندان این است که در گروه کلاس های حرفه ای مدارک معتبری صادر می شود که این مدارک در آینده حرفه ای دلبندان مان مفید خواهد بود.

هرچند این امکانات بیشتر برای سنین بالاتر از 13 سال در نظر گرفته شده، اما بتازگی مسئولان برای سنین قبل از این مرحله نیز تدابیری اندیشیده اند. بااین حال فراموش نکنید فرهنگسراهای محله نیز می تواند گزینه های مناسبی به شما معرفی کند.

همچنین یکی از گزینه های کاملا سنتی برای پرکردن اوقات فراغت فرزندان از گذشته های دور کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بوده است. در این زمینه هرچند برخی کلاس های کانون از زمستان گذشته شروع به ثبت نام کرده اند و اکنون جایی برای دلبندان شما ندارند، اما گاهی اوقات با توجه به افزایش درخواست والدین ممکن است کلاس های فوق العاده ای برای اوقات فراغت تابستانی کودکان برگزار شود. پس بد نیست سری به وبسایت رسمی این کانون به نشانی www. kanoonparvaresh.com نیز بزنید تا شاید جزو آن گروه خوش شانس باشید.

خصوصی ها محبوب تر از عمومی ها

در گذشته اکثر کلاس های آموزشی و هنری تابستانی بیشتر به صورت گروهی برگزار می شد، اما با توجه به رشد جمعیت و افزایش تقاضای ثبت نام والدین، کلاس های تابستانی نیز به خصوصی و عمومی البته با هزینه های متفاوت تقسیم شدند. اگرچه فلسفه برگزاری این گونه کلاس ها پرکردن اوقات فراغت تابستانی فرزندان بود، اما کیفیت و نحوه آموزش در این دوره توانست دلیلی برای برگزاری همین کلاس ها به صورت خصوصی باشد. از این رو هم اکنون اکثر آموزشگاه ها هنگام ارائه اطلاعات به والدین دو نوع قیمت به آنها ارائه می کنند که یکی مربوط به کلاس های عمومی و دیگری مربوط به کلاس های خصوصی با کمی تفاوت قیمتی است. اما به یاد داشته باشید اگر بتوانید آموزشگاه مناسبی را در این زمینه انتخاب کنید دیگر نیازی به ثبت نام در کلاس های خصوصی برای فرزندان نیست؛ زیرا در آموزشگاه های معتبر با سیستم آموزشی استاندارد، دیگر کلاس خصوصی و عمومی معنی نداشته و فضای کلاس ها براساس استانداردهای آموزشی تعیین شده است.

آموزشگاه های خارجی نیز وارد عمل شدند

در حالی که برخی خانواده ها مشغول دودوتا چهارتای ثبت نام فرزندانشان هستند، برخی موسسات خصوصی آموزشی مشغول ثبت نام و برگزاری کلاس هایی در این زمینه خارج از مرزهای ایران هستند. این آموزشگاه ها که در واقع همان کلوب های خصوصی خارجی هستند، مدتی است با تبلیغات گسترده به ثبت نام کودکان و نوجوانان حداکثر تا سن 17 سال اقدام می کنند و آنها را برای گذراندن دوره های آموزشی روانه کشورهای مختلف می کنند که در راس این کشورها مقاصدی در قاره سبز ـ اروپا ـ است.

تبلیغات گسترده این موسسات و آنچه درخصوص آموزش های مهارتی و زبان به صورت تضمینی عنوان می کنند، وسوسه برانگیزاست، اما نباید فراموش کرد یک دوره یکماهه یا دوماهه برای این کار کافی نیست و نمی توان با استفاده از خدمات شبانه روزی این موسسات نتیجه ای 100 درصدی برای دلبندانمان به دست آورد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
ادیب_1
خرید باکس 1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
عارفی_3
ادیب_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
خرید باکس 3
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
ادیب_4
سوییچ ایران_4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
عارفی_2
دکتر نائبی_2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
خرید باکس 2
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیس_فوتر ساختمان
زمردی_فوتر اصلی
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر