چگونه ترامپ از حمله به ایران منصرف شد؟
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۰۰۶۲
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳
۳۶۱۷
به ترامپ گفتند چند فروند هواپیمای آمریکایی که برای بمباران به ایران روانه خواهند شد، باز نخواهند گشت چون احتمالا شکار سیستم پیشرفته دفاع هوایی ایران خواهند شد.

عصر ایران: در کتاب جدیدی که به زودی روانه بازار نشر آمریکا می شود، چگونگی منصرف کردن دونالد ترامپ از حمله نظامی به ایران از سوی " کریستوفر میلر" سرپرست وقت وزارت دفاع آمریکا تشریح شده است.

وب سایت "بیزنس اینسایدر" آمریکا به نسخه ای از کتاب در حال انتشار " خیانت: اقدام نهایی نمایش ترامپ" که از سوی " جاناتان کارل" گزارشگر شبکه خبری" ای بی سی" آمریکا به نگارش درآمده، دست یافته است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، در بخش هایی از این کتاب، تاکتیک "کریستوفر میلر" سرپرست دقت وزارت دفاع آمریکا برای منصرف ساختن ترامپ از ماجراجویی نظامی علیه ایران در واپسین هفته های حضور او در کاخ سفید، روایت شده است.

میلر که جانشین "مارک اسپر" وزیر دفاع برکنار شده کابینه ترامپ شده بود، درست در زمانی که ترامپ در واپسین هفته های حضورش در کاخ سفید در فکر حمله به ایران بود، سرپرست وزارت دفاع شد.

تاکتیک میلر برای منصرف ساختن ترامپ از ماجراجویی نظامی در واپسین روزهای حضورش در کاخ سفید، ایفای نقش مدافع تمام عیار اقدام نظامی علیه ایران بوده است.

در واقع بنا بر روایت کتاب، میلر می کوشید حتی دیوانه تر از تندروترین حامیان اقدام نظامی علیه ایران جلوه کند و در کنار آن پیامدهای اقدام نظامی علیه ایران را برجسته کند.

میلر گفته بود هدف او همانند سلف برکنار شده اش مارک اسپر، جلوگیری از کودتای احتمالی ترامپ برای باقی ماندن در قدرت، جلوگیری از ماجراجویی نظامی ترامپ در واپسین روزها و نیز ممانعت از حضور نیروهای نظامی آمریکا در خیابان ها بوده است؛ که البته او در تحقق هدف سومش ناکام ماند چون حمله 6 ژانویه حامیان ترامپ به کنگره آمریکا اوضاع داخلی را در آستانه انتقال قدرت به بایدن، به چنان آشفتگی سوق داد که هفته ها نیروهای گارد ملی آمریکا مجبور به استقرار در کنگره و خیابان های پایتخت آمریکا شدند.

بر اساس روایت کتاب، استراتژی مهار میلر در جلسه 12 نوامبر 2020 در دفتر بیضی شکل کاخ سفید با حضور ترامپ، معاون رییس جمهوری "مایک پنس"، وزیر امور خارجه "مایک پمپئو"، رییس ستاد مشترک "مارک میلر"، مشاور امنیت ملی "رابرت اوبراین"، و وزیر خزانه داری "استیون منوچین" آشکار شد.

چگونه ترامپ از حمله به ایران منصرف شد؟

این جلسه پس از گزارش فصلی آژانس بین المللی انرژی هسته ای درباره فعالیت های هسته ای ایران تشکیل شده بود و هدف آن بررسی گزینه حمله نظامی برای از بین بردن تاسیسات هسته ای ایران بوده است.

گزارش آژانس نشان می داد که ایران ذخایر اورانیوم غنی‌شده خود را به‌طور چشمگیری افزایش داده است و می‌تواند تنها ظرف 6 ماه اورانیوم با خلوص بالا برای ساخت2 بمب اتمی تولید کند و ترامپ و تیمش در حال بحث در مورد چگونگی واکنش آمریکا بودند.

در این جلسه ترامپ به کریستوفر میلر رو کرد و از او پرسید که آیا می توان برنامه هسته‌ای ایران را با حملات نظامی از بین برد؟

میلر سریعا پاسخ داد: "بله، آقای رییس جمهور. ما کاملا می توانیم این کار را انجام دهیم."

میلر در ادامه به جزییات طرحی پرداخت که شامل حمله همزمان با بیش از 100 هواپیمای جنگنده آمریکا به ایران می شود و همزمان به ترامپ هشدار داد که جمهوری اسلامی ایران دارای سیستم های پیشرفته دفاع هوایی است.

او گفت: " احتمالا برخی از هواپیماها را از دست خواهیم داد. البته این جزئی از ماهیت جنگ است. احتمالا خواهید دید که در این حمله 3، 4 و یا 6 هواپیمای ما ساقط شوند. من فقط می خواهم مطمئن شوم که شما مشکلی با این مساله نداشته باشید."

سپس ترامپ و کریستوفر میلر به جزئیات چگونگی وقوع چنین حمله ای، از جمله تدارکات محل سوخت گیری و نشست وبرخاست هواپیماها، پرداختند.

ترامپ در بخشی از گفتگو از سرپرست وقت وزارت دفاع پرسید: " بوئینگ؟ بوئینگ سوخت گیری هوایی را انجام خواهد داد؟ آنها دیگر نمی توانند گند بزنند."

چگونه ترامپ از حمله به ایران منصرف شد؟

بر اساس روایت کتاب، پمپئو که با حساسیت و تعجب شاهد گفتگوی ترامپ و میلر در این جلسه بوده از شوق میلر برای اقدام نظامی علیه ایران شگفت زده شده و در نهایت به میلر می گوید با توجه به پیامدها انجام چنین حمله ای اشتباه است و احتمالا منجر به جنگ بزرگ تری در منطقه می شود.

بر اساس روایت کتاب، پمپئو که خود از شاهین های کابینه ترامپ بود و از نقش بازی کردن کریستوفر میلر بی اطلاع بوده پس از جلسه با "بیل بار" دادستان کل وقت آمریکا تماس تلفنی گرفته و نگرانی های خود را درباره کادر رهبری (سرپرست موقت) وزارت دفاع آمریکا بیان کرده و می گوید از این بیم دارد که رهبری جدید پنتاگون در روزهای باقی مانده دولت ترامپ، آمریکا را به جنگ با ایران بکشاند.

برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:31
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی بانو_فوترموبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
رستوران باغ بهشت _فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
شفا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
اورانوس_فوتر2
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر