زرنگ‌بازی مهران مدیری با دریافت چپق طلایی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۱۵۰۶
۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۵۲
۸۴۸۲
یکی از حواشی جشن حافظ، نظر صریح و بدون تعارف مهران مدیری درباره بازی خودش در فیلم «درخت گردو» اثر محمدحسین مهدویان بود.

برترین‌ها: مهران مدیری در جشن حافظ به صراحت درباره بازی و نقشش در این فیلم صحبت کرد و گفت:«هنوز نفهمیدم دلیل انتخاب من برای بازی در «درخت گردو» چه بود. نمی‌دانم فیلم «درخت گردو» را دیدید یا نه؟! من افتضاحم در آن فیلم. این را واقعا می‌گویم. من خیلی در آن فیلم بد بازی کردم. یعنی وقتی فیلم را دیدم نفهمیدم چرا بازی کردم. حالا دوستم داشتند یا دوست بودیم گفتند تو هم بیا بازی کن ولی یک چیز افتضاحی بود. یعنی جایزه «چپق طلایی» اگر وجود داشت برای این فیلم به من می‌دادند!

زرنگ‌بازی مهران مدیری با دریافت چپق طلایی

بازی او در این فیلم از سوی منتقدان و تعدادی از مخاطبان مورد انتقاد قرار گرفته بود. محمدرضا مقدسیان نوشت: «مهران مدیری سرش را بالا گرفته و اعلام کرده بازی‌اش در فیلم «درخت گردو» افتضاح بود، که البته بود، اما این جراتمندی برای اعتراف به اجرای بدش در این فیلم را باید تقدیر کرد و چه خوب که این پذیرش را دارد.

این از لایه‌ی رویی ماجرا. پس برجسته‌اش کردم که خودم و همه‌مان یادبگیریم و اشتباهات خودمان را بپذیریم.اما آیا رسیدن به این نقطه در اثر نقدهای متکثر و بازخورد‌های مخاطب نبود؟ طبعا بود. پس چه عالی که جریان اظهار نظر محترمانه و پذیرش نقد و نظر مخاطب کم‌کم می‌رود که به بلوغ برسد.

اصل ماجرا اما اینجاست که رندی و نبوغ رسانه‌ای مدیری را می‌رساند و آن اینکه وقتی غالب جریان بازی او را افتضاح تعبیر می‌کنند، او به جای ایستادن مقابل موج،همراه موج می‌شود و با بهره‌گیری از ویژگی طنز پردازی‌اش، بار انتقاد را از روی دوشش برمی‌دارد و مخاطب را مال خود می‌کند تا جایی که تشویق حضار را برمی‌انگیزد. این یعنی مدیری بعد از سال‌ها کار کردن و دوام آوردن خوب بلد است نبض مخاطب را در دست بگیرد از پیچ‌های خطرناک کاری و صنفی‌اش گذر کند و موقعیت‌های علیه خودش را تبدیل به موقعیت‌های مطلوب خودش کند.

زرنگ‌بازی مهران مدیری با دریافت چپق طلایی

تا جایی که حتی این سوال که «چرا نقش را قبول کردی اگر فکر می‌کردی که توان اجرایش را نداری» را با این جمله که «دوستان محبت داشتن و اصرار کردند» به گردن تیم تولید می‌اندازد. مسئولیت تیم تولید و انتخاب و هدایت بازیگر سرجایش،اما مسئولیت پذیرش نقش و اجرای مدیری همچنان سرجای خودش محفوظ است. پس دقیق‌تر اگر بگوییم مدیری بد بودن خودش را پذیرفت، چپق طلایی را به خودش داد اما مسئولیت این ماجرا را بیشتر برگردن انتخاب کننده‌هایش گذاشت نه انتخاب خودش.»

دامون قنبرزاده نوشت: «خیلی‌ها این حرف‌های صریح مدیری را پای نقدپذیری، جنبه‌ی بالا و صراحت لهجه‌اش می‌گذارند. اما راستش هر چه‌قدر هم از این حرف‌ها با طنز مخصوص مهران مدیری لب‌های‌مان به خنده باز شده باشد، پس‌وپشت این جمله‌ها چیزهای عجیبی نهفته است.

گمان نمی‌کنم بحث صراحت در میان باشد. مهران مدیری، با آن عینک همیشه‌آفتابی‌ و ژست مخصوصش، طبعاً بعد از عمری کار هنری (که در اغلب آن‌ها هم مجبور نبوده به کسی جواب پس بدهد) آن‌قدر خیال راحتی دارد که بتواند با فراغ بال چنین حرف‌هایی بزند. نکته این‌جاست که این حرف‌ها نه از روی صداقت، بلکه از روی نوعی بی‌خیالی زده شده است؛ نوعی بی‌خیالی آمیخته با اعتمادبه‌نفسی فوران‌کرده که هیچ‌چیزی برایش مهم نیست. تمام بازیگران دنیا، انتخاب‌های اشتباه می‌کنند و ممکن است بعد از مدتی نیز ابراز پشیمانی‌ کنند. به نظر می‌رسد مهران مدیری هم همین کار را کرده است. اما این میان فرقی عمده وجود دارد.

زرنگ‌بازی مهران مدیری با دریافت چپق طلایی

این‌که با پول بادآورده و پشت‌پرده‌ای، فیلمی ساخته شود که نگرانی بازگشت سرمایه هم برای آن وجود ندارد، ابراز پشیمانی کردن آن هم با لحن کمیک، معنای متفاوتی دارد. انگار بیش‌تر به ریشخند می‌ماند. ریشخند آدم‌هایی که پول داده‌اند تا فیلمی را روی پرده ببینند. فیلمی که همین‌جوری هم بدون مخاطب هیچ ضرری نمی‌کند، چون پیش از اکران شدن، پول‌هایش تقسیم شده است. وقتی بازیگر چنین فیلمی (فیلم‌هایی) مستقیماً به بازی بدش اشاره می‌کند، این‌جا دیگر ماجرا آنی نیست که باید باشد.

این اعتراف مهران مدیری، نکته‌ی دیگری را هم آشکار می‌کند؛ این‌که در پشت‌صحنه‌ی سینمای ایران چه اتفاق‌های گریه‌آور و مفتضحانه‌ای می‌افتد. اتفاق‌هایی نظیر انتخاب یک بازیگر بدون شناخت درست شخصیتی که در فیلم‌نامه قرار است نقش او را بازی کند، انتخابی از روی رفاقت و صمیمیت یا انتخابی از روی ظاهر برای فروش بیش‌تر. این‌گونه است که انگار نه‌تنها مهران مدیری، بلکه سینمای ایران هم ما را به سخره گرفته است.»

کاربری در این باره نوشت: مهران مدیری در نشست خبری فیلم درخت گردو: دوستی من با تهیه کننده باعث شد در فیلم حضور داشته باشم.دو سال و بعد از اکران فیلم مهران مدیری در جشن حافظ : دلیل انتخاب من برای بازی در این فیلم را نفهمیدم!
تو رابطه مهدویان و مدیری و تهیه کننده تنها چیزی که نقش نداشته فیلمنامه بوده!

زرنگ‌بازی مهران مدیری با دریافت چپق طلایی

دیگری نوشت: اینکه مهران مدیری گفته من خیلی بد بود تو فیلم «درخت گردو» و دیگران اصرار کردن که من تو این فیلم بازی کنم نشون میده که چقدر ادم بی مسئولیتیه. خب بازی نمیکردی!

کاربری دیگرنوشت: تهیه کننده دنبال برندسازی مدیری بود تا صرفه اقتصادی کنه از کنارش و هر پروژه‌ای رو باهاش می‌بست ؛
اینکه کارگردان برای ساخت فیلمش تن به هر چیزی بده نقطه تاریک ماجراست

دیگری نوشت: مهران مدیری خودش گفته در فیلم درخت گردو افتضاح بودم حالا دیگه چرا یه عده دارن به خودشون صدمه وارد میکنن الله علم

زرنگ‌بازی مهران مدیری با دریافت چپق طلایی

بسیاری از کاربران هم از این اظهار نظر مدیری استقبال کردند و نوشتند: اینجوری نگید آقای مدیری اتفاقا نویسنده و کارگردان و خصوصا تهیه کننده درخت گردو باید از شما عذرخواهی کنند که وقت گرانبها و ارزشمند شما رو که میشد صرف ساخت بهترین آثار طنز توسط خود شما بشه گرفتند و یک نقش کم اهمیت به شما دادن برای دیده شدن فیلمشون !!! همه میدونن اسم مهران مدیری مهری برای فروش فیلماشونه.

انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:11
Iran (Islamic Republic of)
08:24 - 1400/09/01
اسم مهران مدیری مهری برای فروش فیلماشونه؟
کاری به خوب بودن مدیری ندارم ولی کسی هست که فیلم رو به خاطر پیمان معادی نبینه و به خاطر اسم مهران مدیری ببینتش؟
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۰۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
اتفاقا این صراحت ربطی به اون صداقت ندارد. مهران مدیری بسیار مغرورانه با اعتمادبه‌نفسی بی نهایت و نگاه از بالا به پایین
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۱:۵۹ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
من هستم پیمان معادی به گرد پای مدیری نمیرسه
آرش کمانگیر
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۴۷ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
اولا هرکی بگه مدیری بازیگر بزرگی نیس چیزی از هنر و فیلم نمیفهمه بهتر نظر نده ،دوما مدیری میتونست اعتراف نکنه ب هیچ کسی هم جواب نده ولی حداقل کار ممکن انجام داد ،سوما چجوری باید صداقت نشون میداد که حضار اساتید ناراحت نشن ،کلا بعضی ها عادت به تخریب دیگران و نظرتان تو هر مسئله ای دارند ،
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
مهران مدیری بازیگر خیلی بدیه و جالبه که از بد بودن بازیگری لاله صبوری میگه و خودشو نمی بینه:)
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
بله من وخانواده م فقط به خاطر مهران مدیری رفتیم فیلم رو دیدیم و متاسفانه نقش ایشون خیلی کم بود
Iran (Islamic Republic of)
08:34 - 1400/09/01
مدیری هرگز بازیگر خوبی نبوده. دوتا سریال خوب ساخته اونم به لطف بزرگترین نویسندگان طنز. بازیگر خوب یعنی مهران غفوریان
پاسخ ها
بدون نام
Germany
۰۱:۲۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
دو سوم متنتو خوندم بعدش لایکت کردم.به اخرش رسیدم فهمیدم اشتباه کردم
Iran (Islamic Republic of)
10:07 - 1400/09/01
کلا هر فیلمی که بازی کرده افتضاح بوده . مدیری فقط یه مدل بازی اون هم فقط در سریال های خودش را تکرار میکند به هیچ وجه بازیگر توانایی نیست ولی طنز درجه 2 را استاد است . نزدیک 30ساله که مدیری را فقط باهمین شکل بازی میبینیم او استاد ظنز عامیانه ای است که اتفاقا مردم خیلی این طنز را دوست دارند به خاطر بیسوادی و فرهنگ پایین شان
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۲:۰۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
استاد طنز عامیانه؟؟؟ هنوز مغزت در حد و اندازه فهم طنز کارای مدیری رشد نکرده
یه بیسواد
Iran (Islamic Republic of)
۰۱:۱۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
الآن نشون دادی که خودت خیلی باسواد و بافرهنگی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۱۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
مجبوری اسم عوض کنی؟ کامنت بعدی هم از خودته. وجود داشته باش با یک اسم کامنت بنویس
Iran (Islamic Republic of)
10:15 - 1400/09/01
تمام کارگردان های ایرانی میدانند که مدیری بسیار بازیگر افتضاحیست ولیکن بخاطر جذب مخاطب مجبورند در فیلم از او استفاده کنند . مدیری فقط متخصص طنز عامیانه ای است که دست بر قضا مردم ایران بخاطر بیسوادی این نوع طنز را دوست دارند همانطور که طنز ده نمکی را دوست داشتند . به دور از هر جانیداری و توهینی میگویم مردمی که فیلم ده نمکی را به فیلم فرهادی ترجیح میدهند عاقبت زندگی و سرزمینشان این میشود که الان می بینید
پاسخ ها
جانگو
Iran (Islamic Republic of)
۱۷:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
ایزییییییی من
ایزی
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۲۳:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۱
تمام فیلمهای اصغر فرهادی هم خوب نیست سیاه نمایی کامل اگه ده‌نمکی بد هست که هست اصغر فرهادی هم همیشه خوب نیست
سهیل
Iran (Islamic Republic of)
۰۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
دمت گرم ۰۰۷.واقعا لذت بردم از کامنتت.دقیقا همینی هست که میگی
تا ده نمکی،مدیری،محمد حسین فرح بخش ها هستند همین است که همین است
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۲:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
منفی فقط بخاطر اون دو خط آخر کامنتت که اتفاقا هدف اصلیت هم بوده: تطهیر فرهادی در لفافه انتقاد از مدیری
خلاصه اونقدرها هم که خیال میکنی زرنگ نیستی. کامنت قبلیت را هم اگه میتونستم منفی میزدم
Iran (Islamic Republic of)
18:32 - 1400/09/01
حالا یه نفرم اومده اعتراف به اشتباهش کرده هی الکی بکوبینش
Pakistan
19:54 - 1400/09/01
اتفاقا مهران مدیری کارگردان و بازیگر کار بلد و فوق العاده ایه
خیلی کسایی رو میشناسم که بخاطر مهران مدیری درخت گردو رو دیدن و ایشون تقصیر رو گردن کسی ننداختن و قاعدتا قبل از اینکه در ابن فیلم بازی کنن نمیدونستن که براشون چالشی نداره .
کارگردان باید هر بازیگر رو در هر نقشی بشناسه و بدونه که این نقش برای چه کسی چالش انگیزه.به نظر منم مهران مدیری خیلی تاثیر زیادی برای فروش درخت گردو داشت.به نظر من بعد از سی سال کار کردن باید به مهروخوبی ایشون پی برد
Iran (Islamic Republic of)
22:24 - 1400/09/01
دیالوگ گفتن بدون ذره ای فشار به اعصاب صورت که هنر جاودان فیلمهای ماست و ۱۰۰٪ هنروران کشورمون راه ارتزاقشون همینه، حالا یکی فریاد میزنه، اشکی میریزه، به زور میخنده، و مهران مدیری هم همینطور منتها فقط سرپا نمیتونه! ، بشینه و دیالوگ دیالوگ دیالوگ
Iran (Islamic Republic of)
01:17 - 1400/09/02
مهران مدیری در سینما تا اینجا کارنامه قابل دفاعی نداشته
(سینما،نه تلویزیون)
ماهمه با هم هستیم فقط غذا خورد
ساعت ۵ عصر همون نقش لنز گذاشت ولی دیگه غذا نمیخورد
همیشه پای یک زن در میان است فقط سیگار برگ کشید
رحمان ۱۴۰۰ فقط با تسبیح ذکر گفت و انتهای جمله رو نفر مقابلش میگفت
توکیو بدون توقف فقط زل زد به دوربین
مقداری دایره زنگی و دیدار رو بازی کرد
متاسفانه درخت گردو رو ندیدم که خودش گفته در حد چپق بازی کرده دیگه.
اما خب برند هست و کاریش نمیشه کرد.
Iran (Islamic Republic of)
08:14 - 1400/09/02
چرا نظر من رو پخش نمیکنی برترینها؟
Iran (Islamic Republic of)
09:35 - 1400/09/02
کلا خیلی مونده تا مدیری را بشناسید...هنر اصلی او رندی است و خوب هم بلده ... از اون به همه چی میرسه ...مگه بچه است که نقش بد بگیره و بدبازی کنه ؟ کلا ازش خوش میاد خیلی زرنگ است خیلی...
Iran (Islamic Republic of)
10:07 - 1400/09/02
شما یه کار جدی به من نشون بده که مهران مدیری توش خوب بوده باشه! ایشون بازیگر کار جدی و درام نیست! زوریم نیست! عوضش در کار کمدی و طنز واقعا تبحر دارن
Iran (Islamic Republic of)
11:50 - 1400/09/03
مهران مدیری با این کارش برای من خیلی محترم تر شد. جسارت و صداقتش تحسین برانگیزه. این تفاوت مهران مدیری با بقیه ست.
Iran (Islamic Republic of)
11:57 - 1400/09/03
اتفاقا مدیری خیلیم خوبه فقط نیازه تا یکم بیشتر فیلمای جدی بازی کنه
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر لاجوردی_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر