چرا همه کارهای سرخابی‌ها باید با مجوز باشد؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
ریزخور_1
لاله زار مال_1
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
کلاسینو_3
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
کلاسینو_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۷۲۵۲۴
۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱
۷۹۷
آقای صدری یا هر فرد دیگری که به باشگاه پرسپولیس می‌آید، همه سعی و تلاش خود را می‌کنند تا نتایج خوبی را بگیرند. درواقع هر مدیریتی سعی می‌کند بهترین اتفاقات بیفتد. اما شرایط تیم‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس به‌دلیل آنکه قدرت مانور آنچنانی ندارند، همیشه در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

فرهیختگان: در حاشیه مراسم تجلیل از ورزشکاران بسیجی، سجادی، وزیر ورزش در مقابل خبرنگاران ایستاد تا به سوالات آنها درخصوص همین برنامه پاسخ دهد اما در میانه‌های مصاحبه یکباره موضوع به‌سمت فوتبال و تیم پرسپولیس تغییر کرد و البته سجادی هم بی‌میل نبود که درباره اظهارات یحیی گل‌محمدی صحبت کند. سرمربی پرسپولیس قبل از اظهارات سجادی با اشاره به مشکلات پرسپولیس گفته بود که وضعیت این تیم و راهکار برای خروج از این شرایط مشخص است.

او همچنین با تاکید بر اینکه شرایط مدیریتی باشگاه در نتایج تیم موثر است، گفته بود بازیکنان و اعضای تیم آرامش روانی ندارند. اما وزیر ورزش در این خصوص گفت: «خواهش می‌کنم مسائل فنی تیم را بعضی افراد‌ بی‌خودی به مسائل مدیریتی ربط ندهند. کجای دنیا نتایج فنی یک تیم به مدیریت مربوط می‌شود که اینجا مربوط شود؟ اینها بهانه است و خواهش می‌کنم جامعه ورزش وارد این حاشیه‌ها نشوند.»

همه این صحبت‌ها درحالی است که به نظر می‌رسد از مدت زمان حضور حمید سجادی در باشگاه پرسپولیس به هردلیلی وی از تعیین‌تکلیف مدیرعامل این باشگاه سر باز زده و گویی اراده‌ای برای انجام این کار وجود ندارد. درخصوص این موضوع دقایقی با محمدرضا زادمهر، پیشکسوت پرسپولیس به صحبت پرداختیم که گفت‌وگو با وی را در ادامه می‌خوانید.

صحبت‌مان را از شرایط پرسپولیس آغاز کنیم. این تیم بعد از پیروزی ابتدایی در ۳ رقابت بعدی در لیگ برتر موفق عمل نکرد.

پرسپولیس بعد از اینکه در لیگ قهرمانان آسیا به کار خود پایان داد با توجه به آنکه بازی را در مرحله یک‌چهارم نهایی به الهلال عربستان واگذار کرد، از لحاظ روحی و روانی و انگیزشی خیلی آسیب دید. آنها به این دلیل که تیم سال قبل خود را نداشتند و چند بازیکن خوب ازجمله کنعانی‌زادگان، نوراللهی و شهریار مغانلو از این تیم جدا شده بودند و از سوی دیگر نتوانستند در فصل نقل‌وانتقالات توفیقی به دست آورند و از آنجا که زمان کمی برای آماده‌سازی مقابل الهلال وجود داشت، این تیم بدون آماده‌سازی و بازی تدارکاتی مناسب به الهلال عربستان رسید اما در هر صورت نتیجه خوبی نگرفت و فکر می‌کنم از آنجا که توقع هواداران و فوتبالی‌ها از این تیم بالا رفته بود و همه فکر می‌کردند پرسپولیس در حد و اندازه‌های سال قبل ظاهر شود اما به‌خاطر دلایلی که آنها را برشمردم، این تیم نتوانست نتیجه لازم را بگیرد و از لحاظ روحی و روانی در آن مقطع پرسپولیس آسیب دید. این درحالی است که بعد از آغاز بازی‌های لیگ که پرسپولیسی‌ها موفق شدند با برد‌های اقتصادی نتیجه را از آن خود کنند اما در ادامه نتایج لازم به دست نیامده، هرچند سایر تیم‌های دیگر هم در این فاصله به‌خوبی خود را آماده کرده و توانستند مقابل پرسپولیس حرف‌های خوبی برای گفتن داشته باشند. البته من همه بازی‌ها را می‌بینم و همه تیم‌ها از لحاظ قدرت بدنی و سرعت بازی خیلی خوب عمل می‌کنند و به عقیده من در فوتبال ایران دیگر هیچ تیمی ضعیف نیست و فوتبال ما از لحاظ بدنی فکر نمی‌کنم فاصله‌ای نسبت با تیم‌های مطرح دنیا داشته باشد؛ چراکه تمرینات همان تمرینات خارجی‌هاست و از لحاظ تغذیه نیز شرایط بهتر شده و تیم‌ها دارند قوانین حرفه‌ای را رعایت می‌کنند. بنابراین از لحاظ بدنی بازیکنان دارند از لحاظ استاندارد در یک سطح بالایی قرار می‌گیرند. به‌خاطر همین آماده‌سازی مناسب و سطح قدرت بدنی بالا این‌طور نیست که تیم‌ها دیگر مقابل پرسپولیس از پیش بازنده به زمین بیایند و از آنجا که پرسپولیسی‌ها پنج فصل پیاپی عنوان قهرمانی را به دست آورده‌اند، در فصل جاری همه تیم‌ها با این تفکر مقابل قهرمان بلامنازع چند سال اخیر فوتبال ایران به میدان می‌آیند و همه سعی و تلاش خود را می‌کنند تا موفق عمل کرده و بازنده از زمین خارج نشوند.

به موضوع پرسپولیس و نتایج این تیم برگردیم؛ چرا مثل سال گذشته ظاهر نمی‌شود؟

در هر صورت پرسپولیس تمایز دیگری نسبت به سایر تیم‌های دیگر دارد که این موضوع برمی‌گردد به بحث حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها. این درحالی است که حضور تماشاگران می‌تواند برای تیمی مثل پرسپولیس یک امتیاز مثبت محسوب شود اما با توجه به اینکه پرسپولیسی‌ها یک مقدار با گذشته فاصله دارند به نظر من حضور تماشاگران می‌تواند تا حد زیادی خلأ گذشته را پر کند، چون بازیکنان می‌توانند با انگیزه بیشتری وارد میدان شوند. از سوی دیگر من فکر می‌کنم بین نیمکت‌‌نشینان و بازیکنان درون زمین پرسپولیس یک اختلاف سطح وجود دارد که البته این اختلاف آنچنانی نیست اما در هر صورت این فاصله وجود دارد. هرچند امیدوارم در آینده سطح رقابتی بین همه بازیکنان این تیم برای حضور در مسابقات پیش‌رو یکسان شود.

این سوال را از این جهت مطرح می‌کنم که پیش‌نیاز سوال بعدی است، به نظر شما در نتیجه نگرفتن یک تیم بحث مدیریت یک باشگاه تا چه اندازه مهم است؟

همیشه در همه جای دنیا اگر موفقیت و یک پیروزی به دست بیاید، آن پیروزی برای همه است و اگر هم ناکامی و شکست باشد، آن هم برای همه است و پیروزی و شکست برای هیچ گروه یا فرد خاصی نیست. یک تیم متشکل می‌شود از مدیریت، تمامی اعضای کادرفنی، بازیکنان و حتی هواداران و رسانه‌ها پس در نتایج و موفقیت یا ناکامی یک باشگاه همه با هم تاثیرگذارند. چطور وقتی یک تیم می‌برد همه ارکان در آن نقش دارند پس در ناکامی و شکست‌ها هم همه ارکان نقش دارند، چون یک مجموعه وقتی حرکت می‌کند در برد و باخت همه با هم شریکند و نمی‌توان گفت این برد برای یک نفر و این باخت برای فرد دیگر است و یک مجموعه در هر نتیجه‌ای با هم تاثیرگذار و موثر هستند.

سوال قبلی را از این جهت پرسیدم که درحال‌حاضر به هر بهانه‌ای حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان از انتخاب مدیرعامل برای پرسپولیس ممانعت به عمل می‌آورد. این درحالی است که چیزی تا پایان دوران سرپرستی صدری باقی نمانده است.

آقای صدری یا هر فرد دیگری که به باشگاه پرسپولیس می‌آید، همه سعی و تلاش خود را می‌کنند تا نتایج خوبی را بگیرند. درواقع هر مدیریتی سعی می‌کند بهترین اتفاقات بیفتد. اما شرایط تیم‌هایی مانند استقلال و پرسپولیس به‌دلیل آنکه قدرت مانور آنچنانی ندارند، همیشه در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است. به این دلیل که آنها هر کاری که می‌خواهند انجام بدهند باید با مجوزهای بالادستی باشد و خودشان نمی‌توانند خلاقیت‌های آنچنانی داشته باشند. در هر صورت آنها باید همیشه با نظر مجمع تصمیم‌گیری کرده و حرکت کنند. این درحالی است که از برخی مسائل قانونی و پتانسیل‌هایی که باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس دارند هم نمی‌توانند درآمدزایی لازم را انجام بدهند، چون آنها تابع افراد و نهادهای بالادستی و مجمع هستند. در هر صورت این دو تیم بودجه دولتی ندارند و فقط از کارگزار یا همان اسپانسر بهره می‌برند. این درحالی است که عمده این مسائل باعث می‌شود بدهی‌های انباشته در جاهای مختلف مثل شرکت مالیاتی ایجاد شود تا جایی که باعث می‌شود تراز این باشگاه همیشه منفی باشد. یک روزی باید این تراز صفر شود و به دست بخش خصوصی برسد؛ اما متاسفانه هیچ‌وقت تا امروز این اتفاق نیفتاده است.

اما نگفتید چرا سجادی برای تعیین‌تکلیف مدیرعامل پرسپولیس مدام امروز و فردا می‌کند؟ حتی روز گذشته وی در مصاحبه‌ای گفته بود اینکه پرسپولیس نتیجه نمی‌گیرد به مسائل فنی ارتباط داشته و نباید این مسائل با مسائل مدیریتی مرتبط دانست.

به عقیده من این‌گونه رودررویی‌ها و اظهارات طرفین نسبت به دیگران که در رسانه‌ها به وجود می‌آید به هیچ‌وجه زیبنده نیست و بهتر است این مسائل رودررو و در یک جلسه عنوان شود تا اختلافات و مشکلات حل شوند. در هر صورت پرسپولیس هواداران زیادی دارد و درخصوص اتفاقات پیرامونی این تیم و تصمیم‌گیری‌هایی که می‌شود، توقع زیادی وجود دارد. به عقیده من بزرگ‌ترین اشتباه این است که رئیس مجمع هر دو تیم یک نفر باشد و همه مشکلات از همین‌جا آغاز می‌شود. فکر می‌کنم خود فیفا هم به این امر آگاهی دارد و این موضوع خودش می‌تواند برای فوتبال ما مشکلات و دردسرهای زیادی درست کند. یعنی وقتی دو تیم در پوشش یک مدیریت و مجموعه واحد بخواهند اداره بشوند و بازی کنند، در آخر این موضوع به ضرر فوتبال ایران خواهد بود. در هر صورت این دو تیم با این شرایط باید هرچه سریع‌تر به بخش خصوصی واگذار شوند، آن هم نه هر بخش خصوصی.

درباره دوران سرپرستی مجید صدری صحبتی دارید. در این مدت نقطه‌ ضعف و قوت را مشاهده کرده‌اید؟

باز هم تاکید می‌کنم هر فردی به‌عنوان مدیرعامل باشگاه پرسپولیس انتخاب می‌شود، تلاش خود را می‌کند و سعی می‌کند بهترین عملکرد را داشته باشد؛ چه آقای صدری و چه نفرات قبلی، همه آنها کوشش می‌کنند دستاوردهای خوبی به دست بیاید اما شرایط و واقعیت‌ها را هم باید درنظر بگیریم.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
عارفی_3
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شیرآلات زمانی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
سوییچ ایران_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
خرید باکس 2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران پارسیان_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
شفا_فوتر
فنی آتل_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر