وزیر درست می‌گوید یا یحیی؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
سفیر بار ساقدوش_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
کلاسینو_1
زمردی_داخلی3
لاله زار مال_3
دکتر نداف کرمانی 3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
اپیلاسیون نانا 3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 4
دکتر نداف کرمانی 4
ریزخور_4
زمردی_داخلی4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
لاله زار مال_4
ریزخور_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
سفیر بار ساقدوش_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۱۷۲۵۲۹
۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۲
۱۲۴۲
در کل‌کل‌های این سالیان هواداران فوتبال، «وزیر ورزش» به کلیدواژه‌ای پرتکرار تبدیل شده است؛ روندی که حتی بعد از تغییر دولت هم تغییر نکرد.

دنیای اقتصاد: در کل‌کل‌های این سالیان هواداران فوتبال، «وزیر ورزش» به کلیدواژه‌ای پرتکرار تبدیل شده است؛ روندی که حتی بعد از تغییر دولت هم تغییر نکرد. به زبان ساده گروهی از هواداران و نیز عوامل پرسپولیس و استقلال عقیده دارند وزارت ورزش به عنوان مالک و متولی اداره دو باشگاه نگاه یکسانی به آن‌ها ندارد و به نوعی رفتار‌های تبعیض‌آمیز بین دو تیم صورت می‌گیرد.

در دوران وزارت مسعود سلطانی‌فر، استقلالی‌ها از این موضوع شکایت داشتند و کفه حمایت‌ها را به سود پرسپولیس سنگین می‌دیدند، حالا، اما با حضور حمید سجادی در پست وزارت ورزش دولت سیزدهم، این قرمز‌ها هستند که به اوضاع اعتراض دارند. یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی پرسپولیس انتقاد‌های زیادی از نوع مدیریت وزارت ورزش در پرسپولیس انجام داده بود که این گلایه‌ها، روز گذشته به شکلی غیرمنتظره با واکنش سجادی مواجه شد.

یحیی چه گفته بود؟

پرسپولیس در حال حاضر مدیرعامل ندارد و با سرپرستی موقت مجید صدری اداره می‌شود. از سوی دیگر پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه به خاطر بدهی به گابریل کالدرون بسته است و دو خرید تاجیکستانی سرخ‌ها به همین دلیل فعلا فرصت حضور در ترکیب را پیدا نکرده‌اند. مجموعه این مسائل باعث شده یحیی گل‌محمدی در چند نوبت نسبت به سیاست‌های وزارت ورزش ابراز گلایه کند که آخرین آن‌ها در نشست خبری پیش از بازی این تیم برابر نفت آبادان بود.

یحیی در بخشی از حرف‌هایش گفته بود: «همه فوتبال بخش فنی آن نیست و اتفاقاتی که بیرون زمین می‌افتد و مشکلاتی که تیم دارد تاثیرش را روی ذهن همه ما گذاشته و کار را سخت کرده است. قطعا این بلاتکلیفی به تیم و باشگاه آسیب می‌زند. منِ مربی و بازیکن باید بدانیم که تیم‌مان تشکیلاتی دارد و وضعیت مدیریتش مشخص است. ما باید بدانیم که با چه کسی طرف حساب هستیم. مشکلات خیلی واضح است و چیزی نیست که پیچیده باشد و بخواهیم کنکاش کنیم، تشکیلات بزرگی مثل پرسپولیس قطعا باید اعضای هیات‌مدیره‌اش، کمیته انضباطی و مدیرعاملش یک چارت مشخص داشته باشد، چون این موضوع کمک می‌کند تا یک تیم همه وظایفش را به خوبی انجام دهد. این حالتی که برای پرسپولیس وجود دارد در شأن و شخصیت این تیم نیست. امیدواریم که وزیر ورزش هم هرچه زودتر وضعیت را مشخص کنند. اگر واقعا دنبال این هستیم که تیم و باشگاه ثبات داشته باشد باید این موضوع را هم در بحث مدیریت هم داشته باشیم تا تیم آسیب نبیند.»

وزیر چه جوابی داد؟

در این سال‌ها انتقاد‌های یک‌طرفه از وزارت ورزش زیاد بوده و عمده آن‌ها هم بدون پاسخ می‌ماند. یحیی حتی در دولت قبلی سابقه تعیین اولتیماتوم چند روزه برای وزیر ورزش برای برکناری سرپرست باشگاه را هم داشت که به نتیجه رسید! این‌بار، اما احمد سجادی به شکلی غیرمنتظره جواب گل‌محمدی را داد. وزیر ورزش در حاشیه تجلیل از ورزشکاران بسیجی به این موضوع ورود کرد و گفت: «در پرسپولیس بلاتکلیفی نیست. من نمی‌دانم چرا مسائل فنی را به مسائل مدیریتی ارتباط می‌دهند؟ من با آقای صدری کاملا در ارتباط هستم و او آدمی خدوم و پرتلاش است. من و او کاملا با هم هماهنگ هستیم. ما در مدیریت مسائلی داریم که لازم نیست هر روز آن‌ها را عنوان کنیم.

اگر بخواهم تمام اتفاقات هر روزم را که با استقلال و پرسپولیس، بین همکارانم و بین این دو باشگاه دارم را اطلاع‌رسانی کنم اصلا مصلحت نیست. زندگی ما فقط استقلال و پرسپولیس نیست، وظیفه داریم در خدمت همه ورزش کشور باشیم. هر اقتداری که یک مدیرعامل بخواهد آقای صدری دارد و هر اختیاری بخواهد او دارد. کاملا با هم هماهنگ هستیم. خواهش می‌کنم مسائل فنی تیم را بعضی‌ها بیخودی به مسائل مدیریتی ربط ندهند. کجای دنیا نتایج فنی یک تیم به مدیریت مربوط می‌شود که اینجا مربوط شود؟ این‌ها بهانه است و خواهش می‌کنم جامعه ورزش وارد این حاشیه‌ها نشوند.»

حق با کیست؟

مثل هر اختلاف نظر انسانی دیگری، نمی‌توان یک طرف را صددرصد مقصر و طرف دیگر را صددرصد بی‌خطا دانست. از یکسو یحیی حق دارد. باشگاهی که پنج دوره قهرمان لیگ شده و دو بار به فینال آسیا رسیده، حداقل حقش این است که تکلیف چارت مدیریتی‌اش روشن باشد. از سوی دیگر، اما حرف‌های وزیر ورزش هم قابل تامل است. انگار تیم‌های ما یاد گرفته‌اند هر کجا اشتباهی کردند و نتیجه مورد نظر به دست نیامد، گناه را گردن عوامل بیرونی بیندازند.

اینکه باشگاه مشکلاتی دارد درست است، اما خب اگر در چند بازی نخست امتیازاتی برای پرسپولیس از دست رفت، علت اصلی‌اش اشتباهات کادرفنی و عملکرد نه چندان خوب بازیکنان بود. نمی‌شود آقای گل‌محمدی وقتی با دستمزد بسیار بالا قراردادش را با همین آقای صدری تمدید می‌کند او را به رسمیت بشناسد، اما زمانی که دو تا مساوی می‌دهد از بلاتکلیفی باشگاه گله کند.

چاره چیست؟

اداره پرسپولیس و استقلال برای دولت فقط «بدنامی» داشته است؛ موفقیت‌های این تیم‌ها مال خودشان بوده و از درایت کادرفنی و تعهد بازیکنان سرچشمه گرفته، اما شکست‌ها به نام دولت و وزارت ورزش ثبت شده است. تنها راه پایان دادن به این داستان هم آن است که سرخابی‌ها با تضمین آینده اقتصادی و مخصوصا بعد از تعیین تکلیف قطعی حق پخش تلویزیونی به مردم واگذار شوند. این‌طوری خودشان پول در می‌آورند، خودشان می‌خورند، خودشان تصمیم می‌گیرند و خودشان جواب می‌دهند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
عارفی_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
دکتر نائبی_1
خرید باکس 3
سوییچ ایران_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
عارفی_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
خرید باکس 2
عارفی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
دکتر نائبی_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
شفا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
آیلین_تزریق چربی
فنی آتل_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو