آب سد زاینده‌رود تنها کفاف ۱۰۰ روز را می‌دهد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۲۷۴۶
۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۶
۶۷۸۱
استاندار اصفهان با بیان اینکه متاسفانه داده‌های آماری نشان می‌دهد آب پشت سد زاینده‌رود تنها کفاف حدود ۱۰۰ روز را می‌دهد، گفت: اولویت تامین آب شرب است و در صورت مازاد، می‌توان آن را برای مصارف کشاورزی رهاسازی کرد.

خبرگزاری تسنیم: سیدرضا مرتضوی شامگاه پنج‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به رویکرد کلی دولت سیزدهم، اظهار داشت: دولت در پیشانی کار خودش بحث شفافیت را دارد، بنابراین یک ارتباط نزدیک با مردم در دستور کار دولت است.

وی افزود:  خط قرمز ما آب شرب همگانی است و متاسفانه داده‌های آماری نشان می‌دهد آب پشت سد زاینده‌رود تنها کفاف حدود 100 روز را می‌دهد و در حال حاضر ورودی آب سد از مناطق آبریز کوهرنگ 10.9  مترمکعب بر ثانیه است و خروجی سد 12 متر مکعب بوده، یعنی میزان خروجی آب از ورودی پیشی گرفته و در صورت ادامه این روند، عملا در بعد آب شرب با مشکل حاد  برخورد می‌کنیم.

آب سد زاینده‌رود تنها کفاف ۱۰۰ روز را می‌دهد

وی گفت: دولت در توزیع امکانات کشور نگاه عدالت محوری دارد و به دنبال توزیع عادلانه منابع، کار و فعالیت است تا یک رضایت‌مندی عمومی و یک برنامه‌ریزی جامع برای پیشرفت همه مناطق کشور داشته باشیم.

استاندار اصفهان بیان کرد: دولت توجه به نخبگان را در دستور کار خودش قرار داده است و می‌خواهد از صنعت‌گر نخبه، کشاورز نخبه، دانش‌آموز نخبه، حوزوی نخبه، کسبه نخبه و همه کسانی که بتوانند در هر جایی در شناخت مسائل دولت و کشور کمک کنند، استفاده کند. حرکت مجاهدانه و پرتلاش رویکرد دیگر است چرا که شبانه‌روز همه دولت‌مردان درگیر هستند حتی در استان اصفهان روزانه 16 تا 18 ساعت در حال فعالیت هستند تا بتوانند مشکلاتی را حل کنند.

وی افزود: ارتباط مستقیم و مستمر با مردم از دیگر رویکردهای است که بر آن تاکید بسیاری شده است و ما در  استان اصفهان با همین رویکردها کار خود را شروع کردیم و امیدواریم با همراهی همه مردم و مسئولان طرح مناسبی را رقم بزنیم.

مبارزه با بیماری کرونا اولویت اول دولت است

مرتضوی با بیان اینکه واکسیناسیون در استان روند خوبی را طی کرده است، گفت: 77.6 درصد جامعه هدف نوبت اول و 63 درصد نوبت دوم را دریافت کرده‌اند در واکسیناسیون 12 تا 18 سال تا کنون 72.31 درصد واکسن نوبت اول تزریق شده و 50.24 درصد هم نوبت دوم را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد: طرح شهدای سلامت در استان اصفهان از اول آذر آغاز شده و تا نوزدهم آذر هم ادامه دارد در این طرح در مسیر پایگاه‌های سلامت محلی، شرایط فراهم شده آن دسته از افرادی که تاکنون به دلایل مختلف برای واکسن اقدام نکرده‌اند بتوانند واکسن بزنند و زودتر به ایمنی جمعی برسیم.

230 هزار مسکن سهم استان اصفهان از طرح ملی مسکن در طول 4 سال است

استاندار اصفهان با بیان اینکه طرح ساختن 4 میلیون مسکن در یک دوره 4 ساله برنامه دولت است، تصریح کرد:در استان اصفهان باید 230 هزار مسکن در این طرح برای مردم فراهم کنیم که هر سال حدودا 57 هزار و 400 واحد مسکونی سهم استان اصفهان است که لزوما همه آنها در سال اول ساخته نمی‌شود ولی طرح باید به نحوی جلو برود که با یک تولید مسکن فزاینده در سال‌های بعد این محصول تمام شده در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه بازآفرینی شهری به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود، گفت: در استان اصفهان این کار در حال انجام است و زمین برای ساخت این واحدهای مسکونی در نظر گرفته شده و حدود 146 هزار نفر تا کنون در سامانه مرتبط با مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند.

همکاری مردم در کاهش مصرف انرژی و کنترل منابع آلودگی دو گام موثر در رفع آلودگی است

مرتضوی اظهار داشت: در فصلی قرار داریم که متاسفانه با وارونگی هوا، انباشت آلایندگی را در شهرستان‌های مرکزی استان اصفهان شاهد هستیم و تجربه نشان داده هر چه به ماه‌های آذر و دی نزدیک شویم آلودگی هوا بیشتر  تجلی پیدا می‌کند و زندگی مردم را به مخاطره می‌اندازد.

وی با بیام اینکه منابع ثابت و متحرک آلودگی در فضای استان در شرایط فعلی بیشتر شده‌اند، تصریح کرد: گام اول در رفع آلودگی، همکاری همه مردم است که باید در کاهش مصرف انرژی سوخت در منزل و  خودرو سهیم باشند و کنترل منابع و منشاء آلودگی گام دومی است که باید برای رفع این معضل برداشت.

استاندار اصفهان با اشاره به مصرف سوخت نیروگاه‌ها، اظهار داشت: ما تلاش کردیم نیروگاه‌ها و مراکز تولید برق با گاز طبیعی کار کنند و به سمت استفاده از سوخت‌های دیگر نروند که باعث افزایش آلودگی شود.

وی ادامه داد: متاسفانه وضعیت جغرافیایی کشور و بارش ناکافی در استان به صورتی است که اگر کنترل خوب نداشته باشیم بسیار خطرپذیر هستیم و متاسفانه از اول سال جاری اصفهانی‌ها هوای خوبی را تنفس نکردند و باید همه کمک کنیم تا به نحوی در کاهش استفاده از سوخت سهیم باشیم.

مرتضوی خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته در راستای کنترل آلودگی هوا اقدامات بسیاری انجام شده و ما هم سعی کردیم ظرفیت‌های قانونی برای مقابله با این موضوع و تجهیز کردن واحدهای صنعتی و کارخانه‌ها به فیلترهایی که جلوی انتشار آلودگی را بگیرد را تقویت کنیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه بنده  با کشاورزان احساس جدایی نداشته و ندارم، گفت: دولت مردمی از روزهای نخستین روز آغاز به کار در پی شناسایی مولفه‌های کارآمد و بنیادین در موضوع عدالت در تخصیص منابع آب میان ذی نفعان بوده است.

مرتضوی تصریح کرد: اولویت آب شرب است در صورت وجود مازاد، می‌توان آن را برای مصارف کشاورزی رهاسازی کرد چرا که به خاطر کمبود ذخیره آب اگر رودخانه باز شود و نزولات آسمانی یاری نکند نمی‌توانیم آب شرب مردم را تا 3 یا 4 ماه آینده تامین کنیم و با مشکل آب شرب مواجه خواهیم شد می‌دانم شرایط اصفهان به نحوی است که همه ما باید دست به دست هم بدهیم و منجر به بهبود شرایط زندگی مردم با جاری شدن دائمی زاینده‌رود اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: وزیر نیرو در بازدید از غرب تا شرق و شمال تا قسمتی از جنوب استان دستور تشکیل کارگروه احیا زاینده رود را صادر کرد و معاون خود را به عنوان مسئول معین حوزه زاینده رود منصوب و تامین اعتبار به منظور تکمیل سامانه دوم استان، فرایند تکمیلی تصفیه خانه‌های شمال و جنوب، حق کشت کشاورزان و ... را مصوب و اجرایی نمود.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: تا کنون 94 میلیمتر بارندگی در سرشاخه‌های کوهرنگ گزارش شده در حالی در سال گذشته 176 میلیمتر بوده و اکنون 82 میلیمتر بارندگی کمتر نسبت به سال قبل داشتیم و دلیل اینکه ورودی کمتر از خروجی است به همین دلیل است.

وی با بیان اینکه میانگین متوسط دراز مدت بارندگی در این روز در پشت سد 213 میلیمتر بوده و با میانگین بلند مدت فاصله دارد، گفت: 120 میلیمتر از بارندگی متوسط دراز مدت در سرشاخه‌های کوهرنگ عقب هستیم.

برچسب ها:
مطالب مرتبط
انتشار یافته: 26
در انتظار بررسی:26
Iran (Islamic Republic of)
10:32 - 1400/09/05
گند زدید با این کشور داری تون یعنی اگه باران میاد آب برای خوردن هم نداریم ، بیست سال پیش باید فکر امروز رو می کردین در ضمن چطوری مسکن ایران ظرفیت ۱۵۰ میلیون رو داره و طرح جوانی میذارین ؟ از تشنگی نمیریم خوبه
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
خدا بزرگه کاش به جای این حرفا نماز بارون می خوندن
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۳۵ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
خشکسالیه و الیته ایران همیشه کشور کم آبی بوده
Iran (Islamic Republic of)
10:32 - 1400/09/05
خجالت آوره وزیر و فرماندار استاندار نماینده پس چکار میکنند
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
هر چی خدا بخواد همونه
Iran (Islamic Republic of)
10:33 - 1400/09/05
کوته فکران صنایع اب بر رو تو دل کویر اینم نتیجش
ایران جاییه که نخبگان فرار میکنند و پخمه گان سرکارن
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۲۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
خدا بخواد مثل دو سال پیش چندتا استان رو آب میگیره باید دعا کرد
Iran (Islamic Republic of)
10:33 - 1400/09/05
کوته فکران صنایع اب بر رو تو دل کویر اینم نتیجش
ایران جاییه که نخبگان فرار میکنند و پخمه گان سرکارن
Iran (Islamic Republic of)
10:34 - 1400/09/05
اگر زودتر سر بزنید به سد ببینید چقدر آب داریم فکری کنید خیلی بهتره
Iran (Islamic Republic of)
10:36 - 1400/09/05
عرضه کنترل مدیریت بحران کم آبی هم ندارن مثل چیزای دیگه
Iran (Islamic Republic of)
10:36 - 1400/09/05
خوشبحال سو مدیریت ناکارامدی تون
Iran (Islamic Republic of)
10:39 - 1400/09/05
بدبخت شدیم ! با بی آبی میمیریم
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
نباید از رحمت الهی نا امید شد
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۱۳:۲۰ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
کشاورزی با آب خلیج فارس نمیشه ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
10:43 - 1400/09/05
چه اتفاقی در ایران افتاده ؟ آیا این خشکسالی که در ایران هست در کشورهای همسایه و غیر همسایه مثل پاکستان ، عراق و ... افتاده
Switzerland
10:50 - 1400/09/05
اقایون از مسئول بودن فقط حقوق گرفتن و حرف زدن را یاد گرفتن
وگرنه مسئول اون کسیه که آینده نگر باشه مشکلات را براش اماده باشه برنامه داشته باشه
نه این که همه چی ول باشه به امان خدا بعد ملت بخوان کاسه چه کنم چه کنم دس بگیرن.
پول مملکت را میشد خرج انتقال اب از خلیج فارس کنین میشد کشاورزی پیشرفته درست کنید که به سبک هزار سال پیش نخوان کشاورزی کنن. اما سرمایه ایران خرج همه چی شد الا خود ایران و مردمش
Iran (Islamic Republic of)
10:51 - 1400/09/05
جناب مرتضوی ا ولویت اولتون باید اب باشه نه واکسن .واکسن باید اولویت سوم باشه چون اگه واکسن تائثر داشت وزیر بهداشت ی دوز نمیزد
Iran (Islamic Republic of)
10:59 - 1400/09/05
پس چرا آب و به یزد و کوه ها انتقال میدن دروغ میگه این یکجور تهدید به حساب میاد
Iran (Islamic Republic of)
11:08 - 1400/09/05
آب رو کلا میدن به صنایع فولاد و احتمالا صادرات.....ملت رو هم سر کار گذاشتن
Iran (Islamic Republic of)
11:08 - 1400/09/05
حتی نتوانستید اب و برق ملت را هم تامین کنید
Iran (Islamic Republic of)
11:16 - 1400/09/05
اب و برای یزددقطع کردن
دوستان اصفهانی ب کارگرا و کارمندای ذوب اهن بگین برن کشاورزی ک از این ب بعد یزده ک سنک اهن نمیده ب اصفهان
Iran (Islamic Republic of)
11:16 - 1400/09/05
اکنون خیلی دیر شده تمام تخریبها با نظر افراد نادان غیر متخصص انجام گرفته حالا نخبه واقعی چه کند جنگل کوه مرتع اب زیر زمینی محیط زیست هوای الوده بیکاری فرار مغزها حاصل عملکرد افراد نادان بوده حالا کی میتواند سنگ را از چاه بیرون بکشد
Iran (Islamic Republic of)
12:50 - 1400/09/05
بسه دیگه، چقدر از اب کارون میبرید، تمام زمین های ما شور شده، حیوانات ما تلف شدن ،جز لجن توی کارون چیزی نمونده ، بخاطر یه استان کویری استان دیگر رو نابود کردین
Iran (Islamic Republic of)
10:30 - 1400/09/07
فرمودند:عدالت محور کدام عدالت محور،با این حرفا مردم رو چی فرض کردید.چیزی که عیان چه حاجت به بیان است.دیگه دروغ بسه مردم خسته شدند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تنورستان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
اورانوس_فوتر2
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
فنی آتل_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو