حکم مردی که به قتل همسرش متهم شد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۳۲۳۱
۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۲۴
۲۰۷۸
هیئت عمومی دیوان عالی کشور حکم بر قصاص مردی داد که متهم است همسرش را یک‌ هفته شکنجه کرده و باعث مرگ او شده است

شرق: هیئت عمومی دیوان عالی کشور حکم بر قصاص مردی داد که متهم است همسرش را یک‌ هفته شکنجه کرده و باعث مرگ او شده است.به گزارش خبرنگار ما، دی سال 95 مرد سالخورده‌ای به نام داود با اورژانس تماس گرفت و کمک خواست. مأموران اورژانس دقایقی بعد به خانه مرد سالخورده رفتند و با جنازه همسر 55ساله این مرد به نام مهری روبه‌رو شدند که آثار سوختگی روی بدن و پاهای او نمایان بود.

به‌ این‌ ترتیب پلیس در جریان قرار گرفت و جنازه در حالی به پزشکی قانونی منتقل شد که داود به مأموران پلیس گفت: همسرم بیمار بود و پیوند کلیه شده بود. من به شوخی به پایش لگد زدم، اما چون مدتی قبل تصادف کرده و پایش شکسته بود، گفت قادر به حرکت نیست. من همسرم را به حمام بردم و شیر آب داغ را باز گذاشتم تا شاید آب داغ درد پای همسرم را بهبود دهد، اما 10 دقیقه بعد وقتی با فریادهای همسرم به حمام برگشتم، متوجه شدم همسرم داخل وان گرفتار و با آب داغ دچار سوختگی شده است. من از مهری خواستم او را به بیمارستان برسانم، ولی قبول نکرد. او خودش در خانه به سوختگی‌ها پماد می‌زد تا اینکه دو هفته بعد از این ماجرا سر کار بودم که پسرم تماس گرفت و گفت حال مادرش بد شده است. وقتی به خانه رسیدم، همسرم جان سپرده بود.

وقتی پزشکی قانونی علت فوت زن میانسال را سوختگی درجه سه اعلام کرد، علیه داود کیفرخواست صادر و پرونده‌اش به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. در جلسه رسیدگی به این پرونده که در شعبه هفتم دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار شد، ابتدا نماینده دادستان کیفرخواست را خواند و برای داود به جرم قتل عمد اشد مجازات را خواست.

سپس متهم به دفاع پرداخت. او گفت: من و مهری 29 سال با هم زندگی کردیم. من قبل از او همسری داشتم که بعد از جدایی از همسر اولم با مهری ازدواج کردم. ما زندگی خوبی داشتیم، اما صاحب فرزند نشدیم تا اینکه با کمک پزشکان صاحب پسری شدیم که حالا 12 سال دارد. من بازنشسته بودم و حقوق بازنشستگی کفاف مخارج زندگی را نمی‌داد. به‌ همین‌ خاطر از صبح تا دیروقت به حوالی حرم عبدالعظیم می‌رفتم و با ترازوی وزن‌کشی کار می‌کردم.
پیرمرد ادامه داد: پسرم می‌گفت باید به مدرسه غیرانتفاعی برود و چون نمی‌توانستم در مقابل خواسته‌هایش پاسخ منفی بدهم، قبول کردم.

من مجبور بودم تا نیمه‌شب کار کنم، ولی از این وضعیت شکایتی نداشتم. تنها مشکلم با همسرم این بود که همیشه بدون اجازه از جیبم پول برمی‌داشت. او مدتی بود به من مشکوک شده بود، اما بارها به او گفته بودم می‌تواند به حوالی حرم بیاید و من را در حال کارکردن در گوشه خیابان ببیند.

متهم گفت: آخرین‌بار 800 هزار تومان روی تخت پسرم گذاشته بودم تا آن را با خودش به مدرسه ببرد، ولی وقتی پسرم از خواب بیدار شد، گفت پولی روی تختش نبوده است. آنجا بود که فهمیدم بار دیگر همسرم پول را برداشته است. من به مهری اعتراض کردم. مدتی بود به همسرم مشکوک شده بودم و فکر می‌کردم برادرش برایش مواد مخدر می‌آورد و او به کراک معتاد شده است. وقتی این موضوع را به مهری گفتم، عصبانی شد. او از نارسایی کلیه رنج می‌برد و مدتی قبل پیوند کلیه شده بود و همان‌ موقع هم تصادف کرده و پایش شکسته بود‌. من که عصبانی بودم، لگدی به پای مهری زدم. پای مهری به‌شدت درد گرفته بود. به‌ همین‌ خاطر او را به داخل حمام بردم و داخل وان گذاشتم.

فکر می‌کردم آب داغ باعث بهبود درد پایش می‌شود، ولی مهری فریاد کشید و گفت پایش به‌خاطر داغ‌بودن آب سوخته است. همان‌ موقع آب را بستم و خواستم او را به بیمارستان برسانم، ولی قبول نکرد. موقع خروج از حمام هم سر مهری ناخواسته به دیوار خورد و حالش بد شد.داود گفت: چند روز از این ماجرا گذشت. مهری به آثار سوختگی پماد می‌زد تا بهتر شود، اما آخرین روزی که برای کار از خانه بیرون رفته بودم، پسرم تماس گرفت و گفت حال مادرش بد است. وقتی به خانه رسیدم، متوجه شدم مهری نفس نمی‌کشد. با اورژانس تماس گرفتم و متوجه شدم جانش را از دست داده است.

بعد از گفته‌های متهم، وی از سوی دادگاه به قصاص محکوم شد، اما رأی صادره در دیوان عالی کشور نقض و متهم یک‌ بار دیگر در شعبه 5 محاکمه و به قصاص محکوم شد که باز هم رأی صادره نقض شد، اما با توجه به اینکه شعبه هم‌عرض و دیوان‌ عالی هر دو بر نظر خود اصرار کردند، هیئت عمومی دیوان عالی کشور که متشکل از همه قضات دیوان عالی است، رأی صادرشده را مورد بررسی قرار داد و قصاص را تأیید کرد. به‌ این‌ ترتیب متهم در صورت عدم جلب رضایت اولیای دم پای چوبه دار می‌رود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:12
Iran (Islamic Republic of)
08:17 - 1400/09/07
ای شاالله اعدام تموم مردای ظالم و زن کش
پاسخ ها
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۳۸ - ۱۴۰۰/۰۹/۰۷
ان شا الله
Iran (Islamic Republic of)
08:43 - 1400/09/07
ببخشید قصاص مگه مقابله به مثل نیست؟ خب شما هم دقیقا همون کارها رو روش انجام بدید چرا دارش می زنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
اورانوس_فوترموبایل2
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
تدبیرکالا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
اورانوس_فوتر2
تنورستان_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی