اثرات شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 3
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
شیرآلات زمانی_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۴۳۱۴
۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
۱۲۸۶
قیمت درهم امارات حوالی ظهر امروز روی ۸ هزار تومان قرار داشت و معادل درهمی قیمت دلار، ۲۹ هزار و ۳۸۴ تومان به دست می‌آمد که از قیمت دلار بازار آزاد ۱۶۴ تومان بیشتر بود، شکاف بین قیمت دلار آزاد و معادل درهمی آن نسبت به روز گذشته قدری بزرگ شده بود، اما اختلاف قیمت بین دلار سنا و متشکل با بازار آزاد که در روز‌های گذشته رشد شدیدی داشت، بیشتر جلب توجه می‌کرد.

اقتصادنیوز: به نقل از اکوایران، قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته روی 29 هزار و 110 تومان قرار داشت و در شروع معاملات امروز با رشد 110 تومانی روی 29 هزار و 220 تومان قرار گرفت. قیمت دلار در معاملات روز دوشنبه رقم‌هایی بالای 29 هزار و 500 تومان را به ثبت رساند و در روز گذشته قدری کاهش یافت. احتمال دارد قیمت دلار تا بیرون آمدن خبری مهم از مذاکرات احیای برجام زیر مرز 29 هزار و 500 تومان نوسان کند و نوسان‌گیران از قدرت اخبار برای بالا و پایین بردن قیمت استفاده و سود کسب کننند.

واگرایی قیمت‌ها در بازار ارز

قیمت درهم امارات حوالی ظهر امروز روی 8 هزار تومان قرار داشت و معادل درهمی قیمت دلار، 29 هزار و 384 تومان به دست می‌آمد که از قیمت دلار بازار آزاد 164 تومان بیشتر بود، شکاف بین قیمت دلار آزاد و معادل درهمی آن نسبت به روز گذشته قدری بزرگ شده بود، اما اختلاف قیمت بین دلار سنا و متشکل با بازار آزاد که در روزهای گذشته رشد شدیدی داشت، بیشتر جلب توجه می‌کرد. قیمت دلار سنا ظهر امروز 26 هزار و 645 تومان بود و 2 هزار و 575 تومان با قیمت دلار آزاد فاصله داشت. اختلاف قیمت دلار متشکل و آزاد نیز ظهر امروز نزدیک به 11 درصد بود. شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد همراه با رشد قیمت دلار در هفته اخیر بزرگ شده است. قیمت دلار آزاد با وجود این شکاف بزرگ هنوز کاهش نیافته است. احتمال دارد اگر اندازه این شکاف همین قدر بزرگ باقی بماند، صادرکنندگان انگیزه پیدا کنند که به طرقی ارز خود را نه در بازار متشکل، بلکه در بازار آزاد عرضه کنند و در این صورت، قدرت بازار متشکل در کنترل نوسانات قیمت کاهش می‌یابد.

احیای برجام به راحتی محقق نخواهد شد؟

اخباری که تا اینجای کار از مذاکرات بیرون آمده نشان می‌دهد، توافق به راحتی حاصل نخواهد شد. دیپلمات‌های اروپایی سانتریفیوژهای ایران را از جمله مسائلی عنوان کردند که در مذاکرات بر سر آن‌ها اختلاف وجود دارد و مثل اینکه هنوز مشخص نشده است که مذاکرات قرار است از جایی که در دور ششم پایان یافت آغاز شود یا خیر، با این وجود کاخ سفید هنوز بازگشت دوجانبه به برجام را بهترین گزینه در دسترس می‌داند.

قیمت سکه بالای مرز 12 میلیون و 600 هزار تومان ایستاد

قیمت طلای جهانی در ساعت 12 و 8 دقیقه ظهر امروز روی 1778 دلار قرار داشت و نسبت به ساعت مشابه روز قبلی تغییراتی منفی را به ثبت رسانده بود، با این وجود قیمت سکه تحت تاثیر نوسان صعودی قیمت دلار افزایش یافت و در شروع معاملات امروز بالای مرز 12 میلیون و 600 هزار تومان قرار گرفت. قیمت سکه صبح امروز از عصر روز گذشته 75 هزار تومان بالاتر بود و روی 12 میلیون و 630 هزار تومان قرار داشت. حباب قیمتی سکه نیز روی 3.3 درصد قرار داشت که قدری بزرگ شده بود و از انتظارات افزایشی در بازار سکه حکایت می‌کرد.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا در شروع معاملات امروز قدری افزایش یافت. شکاف بین قیمت دلار متشکل و آزاد نسبت به مقادیر متعارف ماه‌های اخیر بزرگ است. قیمت درهم امارات روی مرز 8 هزار تومان ایستاد. قیمت سکه تحت تاثیر رشد قیمت طلا از مرز 12 میلیون و 600 هزار تومان عبور کرد. اندازه حباب قیمتی سکه 3.3 درصد به دست می‌آمد که قدری بزرگ شده بود و از انتظارات افزایشی در بازار سکه حکایت داشت.

برچسب ها:
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
روشا فارمسی_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
فنی آتل_فوتر
پارسیان طب - فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر