یک بازیگر: سریال‌های ماهواره جذاب نیستند!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۴۸۷۴
۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۴
۱۶۶۳
فریده سپاه‌منصوردر گفتگویی گفت: سریال‌های ماهواره جذاب نیستند، کار‌های ما عقب‌افتاده هستند!

خبرگزاری ایسنا: هنرمند پیشکسوت کشورمان ـ می‌گوید: این روزها هیچکس دل و دماغ کار کردن ندارد. او که سال‌هاست برای سینما، تئاتر و تلویزیون نقش بازی کرده، معتقد است: تلویزیون هنرمندان را اذیت می‌کند و دوست دارد همه مجانی برایش کار کنند؛ مگر ما زندگی نداریم؟!

یک بازیگر: سریال‌های ماهواره جذاب نیستند!

سپاه منصور ابتدا درباره مساله بزرگ این روزهای سازمان صداوسیما، اینگونه بیان کرد: در حال حاضر کسی دل و دماغ کار کردن ندارند، به خاطر اینکه مسئولان فکر می‌کنند فقط خودشان هستند که خرج زندگی دارند، اجاره خانه می‌دهند و زن و بچه دارند. مدیران فکر می‌کنند تمام کسانی که طرف قرارداد تلویزیون هستند اجاره خانه ندارند، خرید نمی‌کنند، زن و بچه ندارند، خرج رخت و لباس نمی‌دهند، فقط چون عاشق کارشان هستند چشم‌شان کور، دنده‌شان نرم، باید بیایند مجانی کار کنند و بروند!

این بازیگر تصریح کرد: متاسفانه حقوق‌ عوامل کارها درست پرداخت نمی‌شود؛ فرقی هم  نمی‌کند چه در تلویزیون و چه در سینما این روزها اوضاع خوب نیست. خیلی مواقع پیش می‌آید که متاسفانه برخی عوامل قهر کرده، کار را رها می‌کنند و می‌روند. به خدا ما هم زندگی داریم، وقتی ما می‌آییم و کار می‌کنیم، به امید این هستیم که زندگی‌مان بچرخد وگرنه آزار که نداریم. متاسفانه آنهایی که مسئولان سینما و تلویزیون هستند، این مسائل را متوجه نمی‌شوند و به شکل انگشت‌شمار فقط ممکن است تهیه‌کنندگانی در تلویزیون باشند که ما را درک کنند.

سپاه منصور سپس در پاسخ به اینکه پیام اصلی‌تان به عنوان یک هنرمند پیشکسوت به رییس صداوسیما (پیمان جبلی) برای حل معضلات فعلی تلویزیون چیست؟ خاطرنشان کرد: اول سانسورها را کم کنند. دوستان بنشینند و ببینند شبکه‌های ماهواره‌ای چه دارند که مردم ما را جذب می‌کنند؟ چه چیزهایی از این شبکه‌ها را ما نمی‌توانیم نشان بدهیم و چه چیزهایی را می‌توانیم نشان می‌دهیم؟ برای مثال موسیقی که می‌توانیم داشته باشیم. متاسفانه تلویزیون در بخش سانسور سخت‌گیری‌های عجیب و غریب می‌کند و آنچه در موردش سختگیری می‌کند، بد اندر بدترش را جوانان در شبکه‌های ماهواره‌ای می‌بینند، آیا این اتفاق برایشان مهم نیست؟

این هنرمند در ادامه همین بحث اظهار کرد: سریال‌های ماهواره آنچنان جذابیتی هم ندارند اما کارهای ما عقب‌افتاده هستند و باید حتماً تمهیداتی بیندیشیم که چه کار کنیم فیلم و سریال‌هایمان برای جوانان جذاب‌تر باشند. نمی‌گوییم خلاف موازین شرع عمل کنیم، اما در حال حاضر خیلی محدودیت داریم؛ به عنوان مثال مادری که دست و بالش تنگ است و مجبور است هر روز به فرزندانش تخم‌مرغ بدهد، یک روز تخم مرغ را خاگینه می‌کند، یک روز املت درست می‌کند، یک روز تخم مرغ شل درست می‌کند و ...؛ بالاخره تنوعی ایجاد می‌کند تا بچه‌ها غذا را بخورند و می‌گوید بیشتر از این ندارم و نمی‌توانم چیز دیگری بخرم اما همان تخم مرغ را به پنج ـ شش مدل درست می‌کند تا برای بچه‌ها تکراری نشود.

یک ژانر داستانی را مدام زیراکس می‌کنیم؛ چقدر تکرار؟

بازیگر سریال های «معصومیت از دست رفته»، «دوران سرکشی»، «مرگ تدریجی یک رویا»، «اغما»، «دردسرهای عظیم۲» و «نون خ ۱» همچنین به تنوع موضوع و ژانر در سریال‌های تلویزیونی اشاره کرد و این بخش را یکی دیگر از معضلات بزرگ صداوسیما دانست.

سپاه منصور تاکید کرد: بعد از سانسور، تنوع موضوع در صداوسیما واقعا جای بحث دارد. ما در کارهایمان تنوع نداریم و بعضا موضوعی را که مردم خوششان می‌آید، در دستگاه چاپ می‌اندازند و زیراکس می‌زنند. متاسفانه تمام داستان‌ها شبیه هم شده‌اند. دوستان کمی به خودشان زحمت بدهند یا اینکه یکسری افرادی که آگاه‌تر و باسوادترند به این کار را بیاورند تا فهم این را داشته باشند که حداقل کارهای متنوع‌تری را تصویب کنند.

و قسط آخر تلویزیون را کی داده کی گرفته

وی همچنین مساله بحث دستمزدهای برنامه‌سازان و هنرمندان را از دیگر معضلات صداوسیما دانست و در این زمینه گفت: دیگر معضلی که ما را اذیت می‌کند، همان‌طور که اشاره کردم دستمزدهای عوامل و بازیگران است. تلویزیون دستمزدها را نمی‌دهد و می‌گوید بیایید همه مجانی برای من کار کنید! چرا؟؟ این موضوع فقط حرف من نیست و درد خیلی‌هاست. قسط آخر تلویزیون هم که مثل مهریه می‌ماند، کی داده و کی گرفته! در واقع دوستان قسط آخر پروژه‌ها را حق خودشان می‌دانند، باقی قسط‌ها را هم که به موقع نمی‌دهند. متاسفانه کسی به داد هنرمندان و برنامه‌سازان تلویزیون نمی‌رسد. حداقل یک نفر باید حرف‌های ما را هم بشنود و دردی دوا کند.

چرا حال خوب را از تماشاگر تلویزیون دریغ می‌کنیم؟

این بازیگر پیشکسوت تلویزیون همچنین درباره بحث نیاز و ضرورت ساخت سریال‌های کمدی که این روزها از مهم‌ترین مطالبات مردمی از رئیس صداوسیماست و اینکه چرا تلویزیون نتوانسته در سال‌های اخیر طنزهای قابل توجهی داشته باشد و آثار ماندگار گذشته را تکرار کند؟ خاطرنشان کرد: مردم خسته و کوفته به خانه‌هایشان می آیند، همراه با فشارهای اقتصادی و مشکلات و محدودیت‌های کرونایی، حداقل باید این امید را داشته باشند که در تلویزیون یک کار طنز خوب تماشا کنند و لذت ببرند. این سوال را باید از مسئولان بپرسید که چرا نمی‌خواهیم مردم وقتی خسته به خانه‌هایشان می آیند بخندند؟ حالا ما انتظار قهقهه زدن از مخاطب نداریم اما در حدی که حالشان خوب شود؛ چرا حال خوب را از تماشاگر تلویزیون دریغ می‌کنیم؟

نمی‌دانم درباره «خوشنام» چه بگویم

او که این روزها مقابل دوربین علیرضا نجف‌زاده در سریال طنز «خوشنام» ایفای نقش می‌کند، درباره اینکه این مجموعه را چطور می‌بیند؟ گفت: من هیچ وقت عادت نکردم از آثاری که در آنها حضور دارم تعریف کنم. واقعاً نمی‌دانم «خوشنام» موفق هست یا خیر، باید در زمان پخش ببینیم چطور می‌شود. خودم از گروه بسیار راضی‌ام چون هم گروه و هم بازیگران بسیار عالی‌اند و همکاران خوبی دارم. همچنین کارگردان و تهیه‌کننده همه خوب هستند فقط تلویزیون ما را اذیت می‌کند. نقشم را هم در این مجموعه خیلی دوست دارم وگرنه اصلاً قبول نمی‌کردم بعد از یک سال و نیم دوری ایفای نقش کنم اما در مورد نقشم دوست دارم در زمان پخش صحبت کنم.

از مردن می ترسم!

سپاه منصور که اوایل پروژه «خوشنام» به کرونا مبتلا شده بود، درباره دشواری‌های کار در ایام کرونا به ویژه در سریال‌های آپارتمانی مثل «خوشنام» که در لوکیشن‌های سربسته ریسک بالاتری برای عوامل دارند، بیان کرد: من یک سال و پنج ماه به خاطر کرونا کار نکردم، چون از مردن می‌ترسم (با خنده). خوشبختانه هر دو دُز واکسنم را تزریق کرده بودم اما بعد از گذشت حدودا ۱۵ روز، در پروژه «خوشنام» علیرغم رعایت‌هایی که می‌کردم اما کرونا گرفتم ولی خوشبختانه خفیف بود و به خیر گذشت. درست است که می‌گویند از هرچه بترسی سرت می آید.

وی افزود: در حال حاضر همچنان پروتکل‌ها سر صحنه «خوشنام» رعایت می‌شود و به غیر از بازیگرانی که مقابل دوربین هستند، همه ماسک دارند؛ ضمن اینکه یک خانم پرستار سر صحنه حاضر می‌شود و مرتب تب، فشار و اکسیژن ما را چک می‌کند و ویتامین ب یک به ما می دهند، اگر خدای ناکرده موردی هم باشد سریعا اخطار می‌دهند. هر کسی هم که وارد صحنه می‌شود باید ماسک داشته باشد، هر بازیگری هم که کارش تمام می‌شود بلافاصله ماسکش را می زند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 10
در انتظار بررسی:6
Iran (Islamic Republic of)
08:27 - 1400/09/13
راست میگه.....
پاسخ ها
اعظم
Iran (Islamic Republic of)
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
درود
Iran (Islamic Republic of)
08:34 - 1400/09/13
عجب بس حتما سریال ایرانی جذابه پانزده دقیقه سریال نیم ساعت پیام بازرگانی اتفاقا سریال ماهواره هم جذابه وهم آموزنده
پاسخ ها
خدایا امیدم به تو هست
Iran (Islamic Republic of)
۰۸:۵۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
لطفا قسمت آموزندش رو از سریالهای ترکیه ای بفرمایید با رسم شکل
بدون نام
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۶ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
کاری به سریالهای شبکه جم ندارم که باب طبعم نیست،اما سریالهای روز دنیا تو ماهواره پخش میشه و خیلی هم جذاب و خوش ساختند،مثلا دکستر یا وایکینگ یا ۲۴ساعت،سریال غریبه که سفر به گذشته است
Iran (Islamic Republic of)
08:55 - 1400/09/13
کاملا درست میگویند س ریال های بیخودی هستند تقصیر کار گردانان است
Iran (Islamic Republic of)
09:05 - 1400/09/13
البته بگم این بازیگر خیلی هم پیشکسوت نیست الکی کنده اش نکنید بعدش سریالهای ایرانی با اون داستانهای تکراری مزخرف ترین سریالهایی که داره پخش میشه این خانم بازیگر نگران شغلش است چون الان سینما و سیما ما دنبال چهره ها ی جذاب برای جذب مخاطب هستند و اثر بازیگران قدیمی کنار گذاشته شدند.
پاسخ ها
طرفدار ایلان ماسک
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۲۳ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۳
امثال شما هستن که الان وضع سینما این جوری هست
این خانم پیشکسوت هست و ۱۰۰۰ برابر بازیگر های زن الان هست.
Iran (Islamic Republic of)
09:13 - 1400/09/13
بااینکه جذاب نیستن ولی به افتضاحی سریال ترکیه نیستن وتونستن مخاطب جابجاکنند
Iran (Islamic Republic of)
10:42 - 1400/09/13
اره اونها جذاب نیست ولی این بچه مهندس ۳ و گاندو خیلی خوبن؟ و بقیه سریال ها ابکی صدا و سیما
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
دندانپزشکی تاج _ فوترموبایل2
شفا_فوترموبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
دندانپزشکی تاج _ فوتر2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
تنورستان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
شفا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر