سعید جلیلی در پشت صحنه مذاکرات وین است
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
لاله زار مال_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۵۲۱۵
۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۸
۲۳۷۷
منصور حقیقت پور، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم درباره مذاکرات اخیر احیاء برجام و افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر گفت: هنوز برای قضاوت درباره مذاکرات زود است، افزایش قیمت دلار هم عادی است و پیش از این هم جامعه تاثیرات منفی را از مذاکرات گرفته و این مساله ای طبیعی است.

مدارا: منصور حقیقت پور، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم درباره مذاکرات اخیر احیاء برجام و افزایش قیمت دلار در روزهای اخیر گفت: هنوز برای قضاوت درباره مذاکرات زود است، افزایش قیمت دلار هم عادی است و پیش از این هم جامعه تاثیرات منفی را از مذاکرات گرفته و این مساله ای طبیعی است.

حقیقت پور درباره تفاوت های بین تیم مذاکره کننده در دولت قبل و دولت فعلی نیز گفت: ترکیب تیم مذاکره کننده متفاوت از ترکیب قبلی است و روش هایی که در پیش گرفته اند نیز با روش های تیم قبلی فرق دارد، به نظر می‌رسد در گذشته تسلط بیشتری نسبت به رقبا و مقابلین مذاکره، در بین تیم مذاکره کننده وجود داشت.

وی با اشاره به هدف گذاری تیم مذاکره کننده فعلی برای مذاکرات وین نیز تاکید کرد: این دوستان برای مذاکرات اهدافی را تعیین کردند که دسترسی به آن ها سخت است و برای مذاکرات باید اهدافی مد نظر قرار بگیرد که قابل وصول باشد .

در مذاکرات دیپلماسی « چشم انداز» با «هدف» تفاوت دارد

مشاور رییس مجلس دهم با تاکید بر این که « باید دقت کرد که در مذاکرات دیپلماسی ، چشم‌انداز با هدف تفاوت می کند»، افزود : نباید نگاه چشم اندازی به مذاکرات داشت ، بلکه باید نگاه هدف محور داشت آن هم اهداف قابل تحقق تا با رسیدن به آن اهداف اثر آن در جامعه دیده شود.

جلیلی و باقری کنی از یک حوزه ایدئولوژیک و یارغار هم هستند

وی در پاسخ به سوال جمهوریت درباره تکرار تجربه تکیه بر چشم انداز در مذاکرات هسته ای در دوران سعید جلیلی نیز گفت: آقای باقری کنی و آقای جلیلی از یک حوزه فکری و یارغار هم هستند و تردیدی نیست که آقای جلیلی در پشت صحنه در حال هدایت کار است.

حقیقت پور خاطر نشان کرد: ارزش های انقلاب برای ما هم مهم است و برای حفظ آن هر تلاشی می کنیم اما مذاکره سیاسی بده و بستان است ، اگر جز این بود شخص مقام معظم رهبری که از همه ما ارزشی تر است بحث انعطاف را در قالب «نرمش قهرمانانه» مطرح نمی‌کردند.

رفع تمامی تحریم های بعد از انقلاب هدفی آرمان‌گرایانه است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم همچنین گفت: دوستان مذاکره کننده در یک هدف کلی رفع تمامی تحریم های بعد از انقلاب را در دستورکار قرار دادند ، این بسیار مساله ای آرمانی و البته خوب است اما آیا قابل وصول است؟!

وی ادامه داد: هر خوبی را نمی توان جزء اهداف قرار داد بلکه باید روی اهداف قابل وصول در چهارچوب برجام تمرکز و آن ها را ارائه و اصرار کرد نه این که اهدافی مطرح شود که با توجه به مختصات روابط سیاسی و اقتصادی ما با غرب قابل دسترس نباشد.

در قرارداد با چین نباید به “به به و چه چه” بسنده کنیم

حقیقت پور در پاسخ به سوال جمهوریت درباره موضع گیری روز گذشته حسینی معاون پارلمانی دولت سیزدهم مبنی بر این که « اگر نتیجه مطلوب پیش آمد که بهتر اما اگر هم توافق نشد به سمت شرق می‌رویم و می‌توانیم از این بخش، منافع خودمان را به دست بیاوریم»، گفت: گفته های ایشان در جای خود قابل توجه است اما باید توجه کرد ما امروز حدود سه سال است که قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین را امضا کردیم اما چقدر جلو رفتیم؟

وی در اینباره خاطر نشان کرد: از این ۴۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری قید شده در سند بین ایران و چین، چقدر آن وارد مملکت شده که این گونه صحبت می کنیم.

حقیقت پور درباره میزان تحقق اهداف این سند تاکید کرد: باید واقع بین باشیم از ۴۵۰ میلیارد دلار ، یک میلیارد آن را نهایی و اجرایی کردیم . پاکستان تنها در یک بندر ۴۵ میلیارد دلار از سرمایه چین استفاده کرده است، عربستان سالانه ۱۰۰ میلیارد دلار از سرمایه‌های چین استفاده می‌کند یعنی ۱۰۰ میلیارد دلار توافقنامه اقتصادی بین عربستان و چین دایر است و نزدیک به ۷۵ میلیارد دلار امارات با چین کار می کند اما ما چقدر استفاده کردیم؟

وی همچنین خاطرنشان کرد: درست است که دنیا بسیار بزرگتر از چیزی است که به نظر آمریکا می رسد و بدون شک ایران می تواند با شرق ارتباط گرفته و از ظرفیت شرق استفاده کند اما معنای آن قطع ارتباط با دنیا نیست چرا که با هر جایی که تامین منافع ما را تضمین کنند ، می توانیم کار کنیم

رییس کمیته معادن در قرارداد ایران و چین با بیان این که «خود بنده در حال پیگیری کار توافق هستم اما بیش از عملیاتی و اجرایی شدن مسائل، کار به «به به و چه چه» محدود شده است، گفت: این که آقای حسینی ایده ارتباط با چین را مطرح می کنند بسیار خوب است، اما باید سوال پرسید چقدر با جزئیات و مراحل پیشرفت کار در زمینه توافق بین ایران و چین آشنا هستند و از آن اطلاع دارند.

منصور حقیقت پور خاطرنشان کرد: باید اجازه دهیم تیم مذاکره کننده، مذاکرات خود را در هفته آتی انجام دهد، ما آرزوی موفقیت داریم و هرکسی بتواند برای مردم قدمی بردارد ما دست آن ها را می بوسیم.

برچسب ها:
انتشار یافته: 3
در انتظار بررسی:62
Iran (Islamic Republic of)
09:42 - 1400/09/14
آقای جلیلی باید پاسخگوی کرسنت باشد
Iran (Islamic Republic of)
09:44 - 1400/09/14
خوب مردم را سر کار گذاشته اید
Iran (Islamic Republic of)
10:06 - 1400/09/14
این آقا مگه زمان احمدی نژاد امتحانش رو پس نداد؟
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
آیلین_تزریق چربی موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر صالحی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
فنی آتل_فوتر
کلینیک النا_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
آیلین_تزریق چربی
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی نوین_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
شفا_فوتر