محمدرضا ساکت: روش سردار آزمون اشتباه بود
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۵۶۶۱
۱۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲
۱۵۵۰
مدیرعامل باششگاه سپاهان گفت: فروش سردار آزمون کار درستی نبود و در زمان مدیریت بنده انجام نشد، اما توجه کنید که ما در قرارداد بستن هم دچار محدودیت هستیم.

خبرآنلاین: مدیرعامل باششگاه سپاهان گفت: فروش سردار آزمون کار درستی نبود و در زمان مدیریت بنده انجام نشد اما توجه کنید که ما در قرارداد بستن هم دچار محدودیت هستیم.

نشست هسته علمی اقتصاد ورزش دانشگاه امام صادق علیه السلام امروز با حضور محمدرضا ساکت، مدیر عامل باشگاه سپاهان برگزار شد.

ساکت در خصوص معضلات باشگاه داری حرفه ای در ایران گفت: در موضع اول مشکل بزرگ باشگاه ها عدم ثبات برنامه و مدیریت دو چالش اصلی است که در باشگاه ها با آن رو به رو هستیم. دارای یک مدیر با برنامه و پایبند به برنامه ها نیستیم. مسئله دوم که بسیار مشکل بزرگی است موضوع اقتصادی و بازرگانی است. در همه دنیا مشخصا فهرستی از درآمد های ثابت یک باشگاه وجود دارد که باشگاه می‌تواند نیاز های خود را با استفاده از آن درآمد ثابت برطرف کند. امروزه باشگاه ها از حق خود که حدود ٣۵ درصد تا ٧٠ درصد از درآمد های باشگاه را تشکیل میدهد محروم هستند. باشگاه ها یک کارخانه تولیدی هستند و محصول زحمات، تلاش ها، هزینه ها و سرمایه گذاری آنان یک رویداد و یک مسابقه ورزشی است که مشتریان خاص خود را دارد. کسی که از این محصول استفاده می‌کند و آن را از شبکه ها و کانال های صدا و سیما پخش می‌کند موظف است حق استفاده از این محصول را بپردازد.  شاید شخصی بگوید اخیراً قانونی تصویب شده که درصدی( ٣٠ درصد از هزینه تبلیغات قبل تا بعد از بازی به فدراسیون داده شود و فدراسیون آن را بین باشگاه ها تقسیم کند) از تبلیغات صدا و سیما به باشگاه ها داده شود. این با حق پخش متفاوت است. این در اصل صدقه ای است که قرار است داده بشود اما دو سال است که داده نشده است.

محمدرضا ساکت: روش سردار آزمون اشتباه بود

مدیرعامل سپاهان افزود: موضوع بعدی که یک معضل اساسی در اقتصاد ورزش است و خودکفایی یک باشگاه را دچار مشکل می‌کند فقدان برندینگ و حق کپی رایت است. باشگاه باید از برند مخصوص خودشان برخوردار باشند و آن را به محصول مورد علاقه هواداران که یک طیف گسترده‌ای از سبد نیازمندی هوادارانشان است تبدیل کنند. علی رغم وجود این قانون بخاطر عدم برخورد قضایی که باید صورت بگیرد این حق از باشگاه ها ضایع شده. مورد دیگر درآمد های روز مسابقه (match day) است که برای باشگاه بسیار تاثیرگذار است. ما در کشور به عنوان مالک رویداد ورزشی در تعیین قیمت بلطی ها دچار محدودیت هستیم و اجازه تعیین قیمت به ما داده نمی‌شود.  موضوع دیگر تبلیغات محیطی است که بحث آن بسیار در باشگاه ها داغ است. بر اساس قانون سازمان لیگ تبلیغات محیطی باید توسط سازمان لیگ انجام بشود و هزینه ای مشخص به باشگاه ها پرداخت شود و باقی ظرفیت ها به باشگاه ها واگذار شود. اگر هر باشگاه به صورت مستقل وارد بازار تبلیغات محیطی بشود عرضه کننده زیاد شده و باعث شکست قیمت ها می‌شود. پرداختی سازمان لیگ از تبلیغات محیطی مبلغ بسیار کمی است اما راهکار باشگاه ها برای اختصاصی شدن تبلیغات محیطی هم مناسب نیست.

او در خصوص دیگر راه‌های درآمدزایی گفت: یکی دیگر از فرصت های درآمدزایی برای باشگاه ها که از آن غافل اند پرورش و فروش بازیکن ها است. در بحث درآمدزایی حتی در ثبت برند های روی لباس دچار محدودیت هستم. سازمان لیگ به ما اعلام کرد فقط اجازه ثبت دو برند روی لباس تیم های خود را دارید. این دستور در صورتی است که من در سفری که به یکی از کشور های آمریکای لاتین که در فدتبال پیشرو است داشتم دیدم که روی یک پیراهن 17 برند مختلف ثبت شده است و باشگاه برای هر یک از نیاز های خود از حمل و نقل تا پوشاک و خوراک و اسکان یک اسپانسر و حامی دارد.

ساکت مسیر موفقیت سپاهان را پیوند باشگاه با مجموعه های پژوهشی و دانشگاهی، حرکت به سمت مدیریت نوین، شفافیت و گسترش ارتباطات بین الملل خواند و گفت: در باشگاه ها ابتدا باید مسیر درآمد پایدار و ثابت را مهیا کرد. در رقابت های بین الملل عرصه رقابت اقتصادی بسیار جدی تر است و تاثیرات عمیق تری دارد.  با باشگاه زنیت سن‌پترزبورگ قرارداد خواهرخواندگی( همکاری) امضا کردیم. قرار بود پیش از فصل مقابل زنیت بازی تدارکاتی داشته باشیم اما به دلیل تغییر برنامه سازمان لیگ محقق نشد. اما در نیم فصل برگزاری آن پا بر جا است.

او اسخ به این سوال که با توجه به واگذاری باشگاه تراکتورسازی و مشکلات و حاشیه های پیش آمده حول آن خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس درست است، هم گفت: خصوصی سازی این دو باشگاه بدون فراهم کردن زیر ساخت ها بسیار مضر است. در حال حاضر اولویت با تفکیک مالکیت عام این دو باشگاه است. پیشنهاد بنده این است که مالکیت عام این دو باشگاه از یکدیگر جدا شود. به طور مثال استقلال تحت مالکیت یکی از شرکت های خودروسازی و پرسپولیس تحت مالکیت یکی دیگر از شرکت های خودروسازی باشد تا کنفدراسیون فوتبال آسیا فشار را از روی این دو تیم بردارد.

ساکت در پایان در خصوص فروش سردار آزمون در سنین پایین اظهار داشت: فروش این بازیکن کار درستی نبود و در زمان مدیریت بنده انجام نشد اما توجه کنید که ما در قرارداد بستن هم دچار محدودیت هستیم. با بازیکنان زیر ١٨ سال و تیم های پایه نمیتوانیم قرارداد بیش از ٣ سال  ببندیم. بازیکنان به محض رسیدن به سن ١٨ سالگی باید به خدمت سربازی بروند و مجبور به ترک تیم به مدت دوسال هستند.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر نائبی_2
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
تنورستان_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی ثمین_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
فنی آتل_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
نیکان فارمدمهر_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
تنورستان_فوتر