مذاکره‌کنندگان چه واکسنی زدند که روادید گرفتند؟!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_3
لاله زار مال_3
لاله زار مال_4
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۶۱۷۹
۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۹
۳۰۷۶
عمده واکسن‌های تزریق شده در کشور سینوفارم بوده و جمعیت کمی توانسته‌اند از واکسن‌های آسترازنکا استفاده کنند. این موضوع موید این است که افرادی که به خارج از کشور رفته برای دریافت ویزا حتما از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا به غیر از فرانسه که تست پی‌سی‌آر منفی را هم قبول می‌کند می‌بایست یا واکسن آسترانکا تزریق کرده و یا اینکه به گونه‌ای از واکسن‌های آمریکایی بر خلاف رویه ضد استکباری که نشان می‌دهند استفاده کرده باشند.

جامعه 24: چند روز قبل شهره لرستانی بازیگر سینما در اینستاگرام خود ضمن انتشار یک پست انتقادی از نمایندگان پرسید که با توجه به قانون اروپا، نمایندگان مجلسی که به اسپانیا و دیدن فوتبال رئال مادرید رفته‌اند و مذاکره کنندگان احیای برجام آیا واکسن برکت زده‌اند یا چیز دیگر؟

پست لرستانی کنایه‌ای به شوآف نمایندگان مجلس شورای اسلامی مبنی بر تزریق واکسن برکت در ماه‌های اخیر و مخالفت صریح این افراد با واکسن‌های خارجی بود.

واکسن‌های مورد تأیید اتحادیه اروپا

این در حالیست که هر کشوری لیست ویژه خود را برای تأیید واکسن‌های مسافرین خارجی دارد. اتحادیه اروپا واکسن‌های فایزر، آسترازنکا، مدرنا، جانسون و جانسون را تأیید کرده و هنوز خبری از واکسن‌های ایرانی، روسی، چینی و هندی که در ایران تزریق شده‌اند، نیست و تنها واکسنی که در ایران تزریق شده و مورد تأیید اتحادیه اروپا است واکسن آسترانکا بود، اگرچه قرار بود واکسن سینوفارم نیز در گروه این واکسن‌ها قرار بگیرد.

حال سوالی که پیش می‌آید این است که تیم مذاکره کننده هسته‌ای یا نمایندگان مجلس که به اسپانیا رفتند چه واکسنی را دریافت کرده‌اند؟ اگر واکسن برکت یا دیگر واکسن‌های ایرانی بوده چگونه این‌ها توانستند مجوز ورود به کشور‌های عضو اتحادیه اروپا را دریافت کنند و حتی از آن مهمتر وارد جمعیتی چون حاضران در استادیوم سانتیاگو برنابئو شده و مسابقه رئال مادرید را ببینند اگرچه به قول خود برای یک اتنوگرافی یا مردم شناسی رفته باشند.

این افراد و تعداد زیادی از افرادی که تیم مذاکره کننده هسته‌ای را همراهی می‌کنند یا باید واکسن آسترازنکا و یا اینکه یکی از واکسن‌های آمریکایی که ورود آن‌ها به کشور ممنوع است تزریق کرده باشند. درحالی‌که همین افراد تبلیغات زیادی را برای واکسن برکت انجام داده و خود را از جمله کسانی می‌دانستند که این واکسن را تزریق می‌کردند.

میزان واکسن‌های وارد شده و تزریق شده

در حال حاضر بیش از ۱۰۸ میلیون دوز واکسن کرونا وارد کشور شد، این در حالیست که بر اساس اعلام گمرک ایران تا آبان ماه سال جاری ۱۴۸ میلیون و ۷۸۴ هزار و ۳۰۸ دوز واکسن وارد کشور شد که ۸۸ درصد آن سینوفارم چینی بود.

بر اساس اعلام سازمان گمرک ایران، از مجموع واکسن وارداتی ۱۳۱ میلیون و ۴۹۸ هزار و ۸۹۸ دوز سینوفارم چین بوده که معادل ۸۸.۷۳ درصد کل واکسن‌های وارداتی بوده است. همچنین ۱۲ میلیون و ۶۹ هزار و ۲۱۰ دوز آسترازنکا از چند کشور وارد ایران شده که ۸.۲۴ درصد کل واکسن ورودی به ایران را تشکیل می‌دهد.

از مابقی واکسن‌های وارداتی، چهار میلیون و ۹۱ هزار دوز اسپوتنیک از روسیه و یک میلیون و ۱۲۵ هزار دوز بهارات هندی سایر واکسن‌های خارجی را تشکیل داده‌اند.

این در حالیست که بر اساس میزان مصرف، ۸۶ میلیون و ۸۱۳ هزار و ۵۶۸ دوز واکسن سینوفارم معادل ۸۰.۳ درصد و پنج میلیون و ۹۳۰ هزار و ۲۰۰ واکسن آسترازنکا معادل ۵ درصد واکسن‌های تزریق شده در مجموع سه دوز تزریق شده است.

این در حالیست که شش میلیون و ۸۱۲ هزار و ۷۰۰ دوز واکسن برکت در مجموع سه دوز تا امروز تزریق شده است که معادل ۳.۳ درصد واکسیناسیون کشور را تشکیل می‌دهد.

همانگونه که در بالا نیز عنوان شد عمده واکسن‌های تزریق شده در کشور سینوفارم بوده و جمعیت کمی توانسته‌اند از واکسن‌های آسترازنکا استفاده کنند. این موضوع موید این است که افرادی که به خارج از کشور رفته برای دریافت ویزا حتما از کشور‌های عضو اتحادیه اروپا به غیر از فرانسه که تست پی‌سی‌آر منفی را هم قبول می‌کند می‌بایست یا واکسن آسترانکا تزریق کرده و یا اینکه به گونه‌ای از واکسن‌های آمریکایی بر خلاف رویه ضد استکباری که نشان می‌دهند استفاده کرده باشند.

 آنچه در مورد آن اطمینان وجود دارد این است که این افراد برکت تزریق نکرده‌اند چرا که این کشور‌ها هنوز سینوفارم، برکت و حتی اسپوتنیک را مورد تأیید قرار نداده‌اند. واکسن رازی، اسپایکوژن و فخرا نیز تازه توسط وزارت بهداشت خریداری شده‌اند. واکسن پاستوکووک هم همچون سینوفارم و برکت است پس گزینه ایرانی، روسی و چینی در مورد این افراد به کلی کنار می‌رود و آنچه باقی می‎ماند آسترازنکا و یا واکسن‌های آمریکایی است که در ایران وجود ندارد و حداقل واردات آن به صورت رسمی از کشور صورت نگرفته.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
اورانوس_فوترموبایل2
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تنورستان_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر صالحی_فوتر
فنی آتل_فوتر
آیلین_تزریق چربی
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر