رادوشوویچ: برنمی‌گردم، شکایت می‌کنم
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
شیرآلات زمانی_1
شیرآلات زمانی_3
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
ادیب_4
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۷۶۲۶۴
۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۷:۴۱
۱۰۷۶
جدایی بوژیدار رادوشوویچ دروازه‌بان ۳۳ساله پرسپولیس آن‌هم در شرایطی که هنوز به بازی‌های نیم‌فصل در لیگ جاری نرسیدیم برای خیلی‌ها تا حدود بسیاری غیرقابل پیش‌بینی بود؛ اما سرانجام راه رادو و پرسپولیس از هم جدا شد.

فرهیختگان: جدایی بوژیدار رادوشوویچ دروازه‌بان ۳۳ساله پرسپولیس آن‌هم در شرایطی که هنوز به بازی‌های نیم‌فصل در لیگ جاری نرسیدیم برای خیلی‌ها تا حدود بسیاری غیرقابل پیش‌بینی بود؛ اما سرانجام راه رادو و پرسپولیس از هم جدا شد. گلر دوم پرسپولیس در یکی، دو فصل گذشته به‌دلیل بدعهدی مدیران این تیم تصمیم به جدایی داشت و آخرین‌ زمزمه‌های جدایی‌اش در همین ابتدای فصل شنیده شد که ایران را ترک کرد و مشخص نبود بالاخره به ایران برمی‌گردد یا نه، اما با پادرمیانی سرمربی پرسپولیس و یک گفت‌وگوی تلفنی بین یحیی با او، بازگشتی کوتاه‌مدت داشت و درنهایت راه جدایی را پیش گرفت. گل‌محمدی که پیش از این واسطه شد تا گلر کروات برگردد این‌بار در نشست خبری اعلام کرد رفتن رادو برگشتی ندارد و باید بدون او ادامه بدهند.

اولین اختلاف بین صدری و رادو

ماجرا به چندماه قبل برمی‌گردد، گفته می‌شود رئیس هیات‌مدیره پرسپولیس به رادو پیشنهاد خرید اوراق مشارکت داد تا از این طریق مطالبات او را پرداخت کند. رادو برای دریافت مطالباتش راضی به پذیرش پیشنهاد شد اما گویا این ماجرا به دلایلی عملی نشد و باشگاه پرسپولیس نتوانست برای گلر کرواتش اوراق مشارکت بخرد. وعده‌ای که برای رادو پول نشد اما برای باشگاه زمان خرید!

رادو به باشگاه: به من هم پول ایرانی بدهید

رادو راضی شده بود که مطلباتش را ریالی پرداخت کنند (در گفت‌وگو با «فرهیختگان» از واژه پول ایرانی استفاده کرد) موضوعی که یک‌بار در زمان سمیعی انجام شد و او بخشی از مطالبات را به‌صورت ریال دریافت کرد اما بازهم خبری از پرداخت ریالی نشد و رادوشوویچ که زیاد هم به بازی گرفته نشد و مانند سال‌های اخیر گلر دوم بود بیشتر از قبل در فشار مالی قرار گرفت و زمزمه‌هایی مبنی‌بر احتمال رفتنش از همان زمان شنیده می‌شد. در ابتدای فصل سرپرست پرسپولیس مطالبات فصل قبل بازیکنان این تیم را پرداخت کرد اما به‌دلیل نامشخصی طلب ۲۰درصدی رادو از فصل پیش پابرجا ماند. همین مساله دلخوری‌های رادو از باشگاه را دوچندان کرد.

مثل برانکو و کالدرون

رادو در یکی، دو هفته گذشته به دوستان نزدیکش گفته بود صدری نمی‌خواهد او بماند. مدعی بود همان‌طور که برانکو و کالدرون از پرسپولیس کنار گذاشته شدند نفر بعدی اوست و او را نمی‌خواهند. ‌این درحالی است که مدیران فعلی باشگاه برخلاف مدیران قبلی که بحث باج‌گیری را مطرح کرده بودند موضع‌گیری علیه گلر کروات نداشتند و جلساتی هم برای حل مشکل و حفظ رادوشوویچ برگزار کردند.

اول خانواده و بعد خودش

مادر و برادر رادو چند روز قبل از دربی از تهران خارج شدند و دو، سه روز بعد همسر و فرزند او عازم کرواسی شدند. رادو قبل از دربی به‌طور غیررسمی اعلام کرده بود می‌خواهد از ایران برود اما به‌خاطر بازی با استقلال در پیام صوتی اختصاصی با «فرهیختگان» اعلام کرد تا قبل از دربی نمی‌خواهد درباره رفتن حرف بزند و بعد از دربی هم مطمئن نیست که چه اتفاقی خواهد افتاد.

رضایت نمادین

رادو چند روز قبل به باشگاه رفت و به او گفته شد «فردا بیا و پاسپورت خودت را همراه داشته باش و چند برگه را باید امضا کنی.» فردای آن روز هم خبری از پول نشد تا اینکه روز بعد رادو موفق به دریافت 50هزار یورو شد عددی که به 20درصد دریافتی سایرین نمی‌رسید و سرانجام این ناراحتی‌ها باعث خروج این دروازه‌بان از کشور شد. در جلسه‌ای که بین صدری و رادو برگزار شد به او گفتند «پاسپورت تو را برای تمدید ویزای کار می‌خواهیم. 50هزار یورو را بگیر و ۳۰هزار یورو دیگر را سه هفته دیگر می‌دهیم تا تو هم مثل بقیه 20درصد دریافتی داشته باشی.» نزدیکان به باشگاه پرسپولیس می‌گویند رادو هم با رضایت باشگاه را ترک کرد. حالا سوال پیش می‌آید چطور با رضایت باشگاه را ترک کرد که بعد از کشور خارج شد؟

قرارداد رادو لو رفت؟

باشگاه پرسپولیس مدعی شده 50هزار یورو به رادو پول داده و با پرداخت 30هزار یوروی دیگر او هم ۲۰درصد دریافتی خواهد داشت. با یک حساب سرانگشتی می‌شود متوجه شد مبلغ قرارداد رادو با پرسپولیس در فصل جاری، 400هزار یورو بوده است که طبعا برای یک دروازه‌بان ذخیره عدد بالایی است و احتمالا باشگاه را به دردسر خواهد انداخت.

مصاحبه بعد از ترک ایران

بعد از انتشار خبر رفتن رادو مصاحبه‌ای از وی به این شرح منتشر شد: «همین ۵۰هزار یورو هم با تاخیر یک‌روزه به من پرداخت شد. همچنین یک توافقنامه به من پیشنهاد دادند که قبول کنم ایران را ترک نخواهم کرد چراکه از این موضوع نگران هستند. مشکل آنها این است که می‌خواهند به‌قدری به من پول بدهند که به‌صورت قانونی نتوانم قراردادم را فسخ کنم. از من خواستند پاسپورتم را به باشگاه بدهم که درخواست عجیبی بود. آنها به من احترام نگذاشتند. وقتی در تابستان [سمیعی] به من بدقولی کرد، من گفتم «ولش کن، مهم نیست» تا یک‌ساعت پیش می‌خواستم از پرسپولیس شکایت کنم اما کنسل کردم. مدیران باشگاه مغز من را خسته و عصبی‌ام کردند. من همیشه برای پرسپولیس با تمام توان بازی کردم و همیشه هواداران را دوست داشتم.»

واکنش باشگاه

باشگاه پرسپولیس پس از خروج بوژیدار رادوشوویچ از کشورمان اطلاعیه‌ای به شرح زیر صادر کرد: «باشگاه پرسپولیس با توجه به حساسیت‌های پیش‌رو و بازی (پنجشنبه) برابر تیم هوادار و میزبانی در ورزشگاه آزادی، در آینده‌ای نزدیک به هواداران پاسخ خواهد داد. رادوشوویچ روز سه‌شنبه پس از حضور در باشگاه و دریافت مبلغ 50هزار یورو، در پی توافق شفاهی با مجید صدری رئیس هیات‌مدیره و سرپرست باشگاه پرسپولیس، قول داد در تمرینات تیم حاضر شود و طی سه هفته آینده مبلغ 30 تا 40هزار یوروی دیگر دریافت کند اما در عین ناباوری، ناگهانی و بدون اطلاع باشگاه و کادرفنی، ایران را ترک کرد.»

حق فسخ دارد؟

از گوشه و کنار شنیده می‌شود صدری از اینکه مبلغی را تا قبل از خروج رادو به حساب او واریز کرده خوشحال است، چون همین پول باعث می‌شود این دروازه‌بان نتواند قراردادش را فسخ کند.‌ با این حال باید‌ منتظر بود و دید آیا پرونده‌ای دیگر علیه پرسپولیس در فیفا به جریان می‌افتد یا خیر و سوال مهم‌تر اینکه درصورت جدایی رادو، جانشین او روی نیمکت کیست؟

رادو: دیگر برنمی‌گردم و شکایت می‌کنم

لحظه‌ای که متوجه شدیم این دروازه‌بان کروات از کشور خارج شده سعی کردیم بی‌واسطه با او گفت‌وگو کنیم. رادو که از صدری ناراحت بود در گفت‌وگویی کوتاه گفت: «خیلی ناراحت و غمگین هستم. نمی‌دانم چه باید بگویم! فقط دلتنگ هواداران می‌شوم. نمی‌خواستم کار به اینجا بکشد اما من دیگر برنمی‌گردم و برای دریافت حقوقم شکایت می‌کنم.»

برچسب ها:
انتشار یافته: 4
در انتظار بررسی:20
Iran (Islamic Republic of)
08:36 - 1400/09/18
بله پول پدرتان که نیست فردا شکایت می‌کند وباید ۹۰۰هزار یورو همراه با جریمه پرداخت کنید هیچ وقت هم آدم نمیشوید
پاسخ ها
رضا
Iran (Islamic Republic of)
۰۹:۰۱ - ۱۴۰۰/۰۹/۱۸
دقیقاً
Iran (Islamic Republic of)
09:17 - 1400/09/18
بیست در صد اگه بشه سی هزار دلار

پس قراردادش نزدیک دویست هزار دلار بوده
نه چهارصدهزار دلار
Iran (Islamic Republic of)
11:27 - 1400/09/18
خیلی بی معرفت بودی
رفتی درم پشت سرت ببند
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_4
دکتر نائبی_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
سفیر بار ساقدوش_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
آیلین_تزریق چربی موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران پارسیان_فوتر
تنورستان_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر لاجوردی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
کلینیک النا_فوتر
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر