شگفت‌انگیزترین رودخانه‌های جهان
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۸۵۴۲۶
۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
۳۵۲۰
رودخانه پنج‌رنگ در کلمبیا، آلاسکای اروپا در سوئد، ماجراجویانه‌ترین رودخانه جهان در فرانسه و ... از خاص‌ترین جاذبه‌های آبی در جهان هستند

روزنامه خراسان - نجات شکوندی: رود‌ها رگ‌های حیات‌بخش زمین‌اند. بستر تمدن‌های اولیه بشریت، جاذبه‌هایی هستند که از میان کوه‌ها و دره‌ها، روستا‌ها و شهر‌ها عبور می‌کنند و همیشه یکی از مهم‌ترین عوامل برای شکوفایی و پررونق شدن شهرنشینی به شمار رفته‌اند. امروزه رودخانه‌ها علاوه بر جایگاه حیاتی قبل خود در محیط‌زیست، توسعه سیاسی و اقتصادی، ایفاگر نقش پررنگی در توسعه رونق گردشگری هم هستند. بعضی از این رودخانه‌ها، ویژگی‌های شگفت‌انگیزی دارند که از بقیه متمایزشان کرده است. رودخانه‌هایی که در کشور‌های مختلف جهان قرار دارند و احتمالا کمتر پیش آمده که اسم‌شان به گوش‌تان خورده باشد.

رودخانه پنج‌رنگ

اسم رودخانه؟ کانیو کریستالس

کجاست؟ کلمبیا

شگفت‌انگیزترین رودخانه‌های جهان

رودخانه «کانیو کریستالس» که به نام رودخانه پنج‌رنگ هم شناخته می‌شود، تماشایی‌ترین شگفتی طبیعی در کشور کلمبیا به شمار می‌رود. این رودخانه که در محدوده کوهستانی سرانیا قرار دارد، با رنگ‌های خیره‌کننده‌ای همچون زرد روشن، سبز، آبی، سیاه و قرمز کف آن هر بیننده‌ای را متحیر می‌کند. علت رنگ قرمز این رودخانه رشد گیاه شیراب بلورین (Macarenia clavigera) در بستر رودخانه است.

رنگ‌های دیگر از صخره‌های سیاه، جلبک سبز، آبی آب رودخانه و شن‌های زرد نشئت می‌گیرند. رودخانه کانیو کریستالس را می‌توان یک شگفتی خیره‌کننده طبیعی نامید و از آن جایی که هیچ‌گونه ماهی و موجود آبی در این رودخانه وجود ندارد، برای شنا کردن بسیار مناسب است، بنابراین بازدیدکنندگان می‌توانند از حمام بی‌وقفه در بستر رودخانه لذت بسیار ببرند!


اسب‌سواری وسط رودخانه!

اسم رودخانه؟ گروس ونتر

کجاست؟ ایالت وایومینگ آمریکا

شگفت‌انگیزترین رودخانه‌های جهان

رودخانه «گروس ونتر» تنها ۱۲۰ کیلومتر انشعاب از رودخانه بزرگ اسنیک است، با این همه در ترکیب با محیط زیبای اطرافش چشم‌ها را خیره می‌کند. بخش اعظم این رودخانه از بیابانی به همین نام که به‌خاطر طبیعت دست نخورده‌اش مشهور است، عبور می‌کند. رودخانه مذکور در میان ماهیگیرانی که برای صید ماهی قزل‌آلا به این جا می‌آیند، از محبوبیت زیادی برخوردار است. اسب‌سواری و کایاکینگ (کایاک نوعی قایق است) و همچنین پیاده‌روی از دیگر سرگرمی‌های این ناحیه هستند. مسیر‌های پیاده‌روی فراوان، این اجازه را به علاقه‌مندان می‌دهد تا به راحتی در طبیعت باارزش محصور شده در محدوده تیتون به گشت‌و‌گذار بپردازند و لب به تحسین مناظر نفس‌گیر آن باز کنند.


محلی عالی برای ورزش‌های آبی

اسم رودخانه؟ سوکا

کجاست؟ اسلوونی

شگفت‌انگیزترین رودخانه‌های جهان

این رودخانه به‌دلیل داشتن آب شفاف و فیروزه‌ای با نام زمردی هم شناخته می‌شود. تعداد کمی رودخانه در دنیا وجود دارند که این‌گونه در تمام طول خود رنگ‌شان را حفظ می‌کنند. ورزش‌های آبی مختلف، به خصوص قایق‌سواری و ماهیگیری در این ناحیه از محبوبیت بالایی برخوردار است. فصل تابستان بهترین زمان برای سفر به این منطقه و لذت بردن از زیبایی‌های آن است و در سرمای زمستان می‌توان از لذت اسکی کردن در کوه‌های جولیان نهایت استفاده را برد.


آلاسکای اروپا

اسم رودخانه؟ راپا

کجاست؟ سوئد

شگفت‌انگیزترین رودخانه‌های جهان

رودخانه «راپا» ۷۵ کیلومتر طول دارد و در امتداد سرچشمه‌اش تا دریاچه Tjaktjajaure از میان مناطق خارق‌العاده‌ای عبور می‌کند. مشهورترین بخش این رودخانه، دلتای آن است که در دهانه دریاچه قرار دارد. این رودخانه همچنین از میان دره‌ای به همین نام که توسط کوه‌های مرتفع احاطه شده و دارای مناظری بی‌نظیر است، عبور می‌کند و به دلیل طبیعت دست‌نخورده و چشم‌انداز خشن این ناحیه، گاهی‌اوقات از آن به عنوان آلاسکای اروپا یاد می‌شود. اگر به طبیعت علاقه‌مند هستید، حیات وحش واقعا تاثیرگذاری پیش روی شما خواهد بود.


عبور از زیر پل شیطان!

اسم رودخانه؟ ریوس

کجاست؟ سوئیس

شگفت‌انگیزترین رودخانه‌های جهان

«ریوس» به عنوان چهارمین رودخانه طولانی کشور سوئیس از میان مناطق جذابی می‌گذرد. این رودخانه همچنین از میان شهر زیبا و تاریخی لوسرن، دره دیدنی Reuss و تنگه Schöllenen عبور می‌کند که درون این تنگه می‌توانید پل مشهور شیطان را پیدا کنید. طبق افسانه‌ها، خود اهریمن در ساخت این پل شراکت داشته است! اگر روی این رودخانه سوار یک قایق شوید، می‌توانید از مکان‌های متنوع و زیبایی همچون روستا‌های کوهستانی و شهر‌های بزرگ در کوهپایه‌های دست‌نخورده عبور کنید.


ماهیگیری با کمک پرنده‌ها!

اسم رودخانه؟ لی

کجاست؟ چین

شگفت‌انگیزترین رودخانه‌های جهان

بهتر است با تور‌های قایق‌سواری به تماشای این رودخانه و مناظر زیبایش بروید. این رودخانه که یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین جاذبه‌های منطقه گوانگشی و یکی از برترین جاذبه‌های کشور چین به شمار می‌رود، هرساله با تور‌های قایق‌سواری گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. گردشگران از طریق این تور‌ها می‌توانند به تماشای ماهیگیران محلی بپردازند که توسط باکلان (نوعی پرنده) مشغول صید ماهی هستند و با کشتی‌های کروز مسیر ۸۳ کیلومتری بین گویلین و یانگشاو را در حدود ۴ تا ۵ ساعت طی کنند.


قدم‌زدن با کفش‌های مخصوص در آب

اسم رودخانه؟ جورا

کجاست؟ ایسلند

شگفت‌انگیزترین رودخانه‌های جهان

اگر گذرتان به ایسلند افتاد، برای یک بار هم که شده حتما از این شگفتی طبیعی مسحورکننده یعنی رودخانه «جورا» که از میان دره شگفت‌انگیزی به همین‌نام می‌گذرد، دیدن کنید. هرچند سطح حاشیه این رودخانه به دلیل ناهم‌سطح بودن، کفش مخصوص به خودش را می‌طلبد، اما باز هم شما می‌توانید با قدم‌زدن در طول این رود از صدای دلنشین آب لذت ببرید. این رودخانه برای شما تجربه‌ای عالی از پیاده‌روی به همراه فرصت‌های فراوان برای عکاسی را فراهم می‌کند.


پیاده‌روی جنگلی یک ساعته

اسم رودخانه؟ رادونا

کجاست؟ اسلوونی

شگفت‌انگیزترین رودخانه‌های جهان

رودخانه «رادونا» در تنگه‌ای زیبا در چند کیلومتری شهر بلد (Bled) واقع شده است. دره شگفت‌انگیز بلد دارای یک مسیر پیاده‌روی جنگلی و یک پل است که در طول رودخانه کشیده شده و فرصت گشت و گذار در محیط اطراف را فراهم می‌کند. این مسیر در نقطه‌ای خیره‌کننده که منتهی به آبشار بسیار زیبایی است، به پایان می‌رسد و امکان تجربه یک پیاده‌روی هیجان‌انگیز در روز گرم تابستانی را در اختیار بازدیدکنندگان می‌گذارد، رودخانه‌ای زیبا و محیط بکر و واقعا خوش‌منظره اطرافش که در میان گردشگران از محبوبیت بالایی برخوردار است به همراه مسیری که تنها ۳ کیلومتر طول دارد و در حدود یک ساعت کامل می‌شود.

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
شرکت هوش و دانش سپهر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
اورانوس_فوتر2
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
کلینیک النا_فوتر