راهکار عدم اعتراض مردم به حذف ارز ترجیحی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_4
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۱۸۵۷۲۴
۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
۱۸۸۴
بالاخره، گاهی لازم است برای مصلحت کشور ، جراحی بزرگی انجام شود تا فسادهایی مانند همین فساد نهفته در ارز ترجیحی یا ارز چند نرخی ، ریشه کن شوند.

خبرآنلاین : بالاخره، گاهی لازم است برای مصلحت کشور ، جراحی بزرگی انجام شود تا فسادهایی مانند همین فساد نهفته در ارز ترجیحی یا ارز چند نرخی ، ریشه کن شوند.

حالا ، دولت رئیسی مصمم است تا ارز ترجیحی را حذف کند و استدلال هایی نیز برای این تصمیم خود دارد اما اغلب کارشناسان درباره پیامدهای حذف ناگهانی این ارز و احتمال گرانی و اعتراض های مردمی هشدار می دهند و تاکید دارند حذف ارز 4200 تومانی ، بدون داشتن برنامه جایگزین مناسبی که مانع از گرانی ها شود ، اقدامی خطرناک است و بهتر است ، حذف این یارانه حساس به زمان مناسبی موکول شود.

دولت نیز به منتقدان اطمینان می دهد که از طریق اجرای مجموعه ای از تدابیر ، وضعیت معیشت مردم ، نه فقط بدتر نمی شود بلکه بهتر هم خواهد شد، وعده ای که اغلب کارشناسان با دیده تردید به آن می نگرند .

سردار محمد اسماعیل کوثری نماینده تهران در مجلس و از حامیان حذف ارز ترجیحی به خبرنگار ما گفت: هنوز هیچ تصمیمی در مورد ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته نشده است . وی افزود: رئیس جمهور ، هنگام دفاع از لایحه بودجه سال 1401 و از پشت تریبون مجلس اعلام کردند که موضوع حذف ارز ترجیحی را نزد حضرت آقا مطرح کرده اند و ایشان فرموده اند:نظر مجلس در این ارتباط اخذ شود.

این عضو جبهه پایداری ادامه داد: معنای سخن رئیس جمهور و تاکید حضرت آقا ، این است که دولت هنوز تصمیمی برای حذف ارز ترجیحی نگرفته و اراده و مصوبه مجلس را هرچه که باشد، خواهد پذیرفت.

به گفته کوثری، هم اکنون، نمایندگان دولت و اعضاء کمیسیون تلفیق در حال بحث و تبادل نظر در مورد این موضوع هستند تا به نتیجه نهایی و مشخصی برسند.

وی مقایسه بازتاب های اجتماعی طرح حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی با داستان افزایش قیمت بنزین را «اشتباه بزرگی» دانست و گفت : نه اینکه الان بگویم همان موقع هم گفتیم آقای روحانی، خودشان باعث شدند کلی مشکل ایجاد شود ،چون یک ماه و نیم و دوماه قبل از آغاز رسمی افزایش قیمت بنزین توسط دستگاه های امنیتی هم کتبا و هم شفاها به ایشان گفتیم اگر این کار را می خواهید بکنید عیبی ندارد چون بالاخره شما رئیس هستید، اما مانند هر طرح مشابهی باید ابتدا مردم از طریق رسانه ها و صحبت های مسئولین توجیه شوند و بعد فاز اجرایی آغاز شود.

کوثری گفت: واقعیت این است که بیشتر ناراحتی مردم ، نه از افزایش قیمت بنزین بلکه ناشی از سخنان آقای روحانی بود که گفتند من صبح جمعه بلند شدم و دیدم بنزین گران شده است. خُب، مردم حس می کردند ایشان واقعیت را به آنان نمی گوید و حس توهین به خود داشتند.

نماینده تهران افزود: پنج روز قبل از گران شدن بنزین (یکشنبه )سردار سلامی به من که آن موقع در قرار گاه بودم گفتند از شب جمعه دولت می خواهد قیمت بنزین را افزایش دهد .

وی احترام به مردم را مهمترین نکته در انجام هر تصمیم بزرگی برشمرد و ادامه داد : ما نه چیز پنهان نداریم و نه منافع شخصی مطرح است، بلکه این تصمیم برای دفاع از منافع عمومی ارائه شده است بنابراین ، اگر بتوانیم مردم را توجیه کنیم که حذف ارز ترجیحی به نفع آنان و به زیان رانت خواران و سودجویان است ، به راحتی می پذیرند .

سردار کوثری تاکید کرد : باید درهر اقدامی که می خواهیم انجام دهیم از مدتی قبل باید مردم را در جریان بگذاریم و اگر منطق و استدلال مان قوی باشد مردم هم با اجرای حذف ارز 4200 تومانی، همراهی خواهند کردند و کار خیلی راحت تر انجام می شود .

نماینده تهران ادامه داد : بالاخره، گاهی لازم است برای مصلحت کشور ، جراحی بزرگی انجام شود تا فسادهایی مانند همین فساد نهفته در ارز ترجیحی یا ارز چند نرخی ، ریشه کن شوند.

کوثری در پاسخ به اینکه آیا تدابیر لازم برای انجام جراحی بزرگ حذف ترجیحی اندیشیده شده ، گفت:قطعا و یقینا اندیشیده شده و حتی بیشتر از حد لازم هم اندیشیده می شود تا خدای ناکرده ، مردم مطلع نشوند و مشکلاتی ایجاد شود ،انشاالله که کار به بهترین نحو جلو خواهد رفت.

وی درمورد احتمال اعتراض مردم پس از حذف ارز ترجیحی و گران شدن برخی کالاهای اساسی گفت :من می گویم هنوز به نتیجه نرسیده ایم ولی چنانچه تصویب شود،عیبی ندارد ،یک تصمیم است و آن موقع اقدامات توجیه ای و اطلاع رسانی لازم هم حتما ، انجام خواهد شد.واقعیت این است که اعتراض ها به افزایش قیمت بنزین به دلیل عملکرد بد دولت وقت بود و اگر اشتباهات آنان را مرتکب نشویم و بتوانیم مردم را قانع و توجیه کنیم ، آنان همکاری خواهند کرد و شاهد تجمعات اعتراضی مردم نخواهیم بود.

برچسب ها:
انتشار یافته: 2
در انتظار بررسی:74
Iran (Islamic Republic of)
16:00 - 1400/10/23
همه چیز دست خودتونه و دزدیها هم خودتونید مردم بیچاره را سر کار نذارین
Iran (Islamic Republic of)
16:07 - 1400/10/23
راهکارش کوپن الکترونیکی وخیلی راحت وموفق
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر
پارسیان طب - فوتر
کلینیک النا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
فنی آتل_فوتر
اورانوس_فوتر2
دکتر آزاد خواه_فوتر
آیلین_تزریق چربی
دکتر لاجوردی_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو