ایران، عراق، سوریه محور گفت وگوها در پاریس
۱۱۸۸۱۸
۰۶ تير ۱۳۹۳ - ۰۲:۱۸
۴۸۸۷
یک مقام وزارت خارجه آمریکا با اشاره به دیدار روز پنجشنبه جان کری با سعد حریری نخست وزیر اسبق لبنان و «اویگدور لیبرمن» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در پاریس گفت: مسایل عراق، سوریه و مذاکرات هسته ای با ایران، محور این گفت وگوها بود.
خبرگزاری ایرنا: یک مقام عالی رتبه وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت که در دیدار جان کری و حریری درباره بمب گذاری های لبنان و همچنین وضعیت سوریه و عراق بحث و گفت وگو شد.

این مقام آمریکایی افزود: موضوع پشتیبانی از جریان به اصطلاح میانه رو مخالفان سوریه نیز مورد بحث قرار گرفت و وزیر خارجه آمریکا دیدگاه های سعد حریری درباره وضعیت لبنان و منطقه را شنید.

در دیدار دوجانبه جان کری و اویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در پاریس، دو طرف به طور مختصر درباره مذاکرات هسته ای با ایران نیز گفت وگو کردند.

وزیر امور خارجه آمریکا با تاکید بر اینکه اختلاف ها در مذاکرات هنوز باقی است، مدعی شده که روند گفت و گوها به رویکرد ایران بستگی دارد.

به گفته وی، جان کری در این دیدار خواستار اتحاد کشورهای منطقه علیه تروریسم و گروه داعش شده است. همچنین محور گفت و گوهای وزیر خارجه آمریکا با همتایان خود از عربستان، امارات و اردن در پاریس، تحولات سوریه و عراق و گفت وگوهای هسته ای با ایران بوده است.

دولت نوری مالکی با توجه به اظهارات مقام های سعودی درباره وضعیت عراق از جمله سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان که در سخنانی اقدامات گروه داعش در عراق را انقلاب خوانده، ریاض را به پشتیبانی از گروه افراطی داعش و بهره برداری از ابراز تروریسم برای فشار به بغداد متهم کرده است.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج