همه سقوط‌ های ایرانی و غیرایرانی آنتونوف
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
سفیر بار ساقدوش_1
کلاسینو_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
زمردی_داخلی1
زمردی_داخلی3
سفیر بار ساقدوش_3
ریزخور_3
کلاسینو_3
دکتر نداف کرمانی 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 3
ریزخور_4
دکتر نداف کرمانی 4
اپیلاسیون نانا 4
سفیر بار ساقدوش_4
زمردی_داخلی4
لاله زار مال_4
کلاسینو_4
دکتر نداف کرمانی 2
سفیر بار ساقدوش_2
ریزخور_2
کلاسینو_2
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
زمردی_داخلی2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۲۹۴۳۵
۲۰ مرداد ۱۳۹۳ - ۰۹:۴۰
۸۶۳۴
حادثه ای که امروز هواپیمای آنتونوف رقم زد، طی سالیان گذشته و با مدل‌های مختلفش برای مردم چند کشور دیگر هم اتفاق افتاده است.
خبرآنلاین: سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ (آنتونوف) در تهرانسر و کشته شدن ۳۹ نفر در این حادثه، اولین مورد از سوانح هواپیمای آنتونوف نبوده است.

سقوط، آتش سوزی و در نهایت مرگ هر چند تکان دهنده است ولی صفی از اتفاقات مشابه بزرگ و کوچک در خصوص سقوط هواپیما را در ذهن تداعی می کند.

اتفاق صبح امروز هواپیمایی آنتونوف ۱۴۰ در حوالی تهرانسر  یاد و خاطره اتفاقات چند ساله این هواپیما را در ذهن ناخودآگاه زنده می کند. اما قطعا زور آنتونوف فقط به ایران نمی رسد و کشورهای دیگر نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

حادثه ای که امروز هواپیمای آنتونوف رقم زد، طی سالیان گذشته و با مدل‌های مختلفش برای مردم چند کشور دیگر هم اتفاق افتاده است.

در جدول زیر برخی از مهمترین حوادث مدل های مختلف آنتونوف را می بینید؛

ردیف

حادثه

محل حادثه

توضیح

۱

آتش سوزی هواپیما در پرواز آموزشی

ایران - یزد

درست در تیر ماه همین امسال بود که یک فروند هواپیمای آنتونوف متعلق به نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پرواز آموزشی، هنگام فرود در فرودگاه یزد به دلیل نقص فنی دچار آتش سوزی شد. در پی وقوع این سانحه با تلاش عوامل امداد و گروه های اطفاء حریق نسبت به خاموش کردن آتش اقدام شد. در این سانحه خوشبختانه هیچ گونه آسیبی به کادر پرواز و سرنشینان هواپیما وارد نشده بود.

۲

سقوط هواپیمای سم پاشی

روسیه

در سال ۲۰۱۳ وزارت امور اضطراري روسيه اعلام كرد يك فروند هواپيماي آنتونوف دو اين كشور در منطقه كراسنودار در جنوب روسيه سقوط كرد كه به جان باختن خلبان آن منجر شد. سخنگوي وزارت امور اضطراري روسيه اعلام كرد اين هواپيما هنگام سم‌پاشي سقوط كرد و خلبان آن جان باخت.

۳

مقامات نظامی قزاقستان قربانی شدند

قزاقستان

در سال ۲۰۱۲ بر اثر سقوط یک هواپیمای نظامی در جنوب قزاقستان، همه ۲۷ سرنشین آن جان خود را از دست دادند.

همان زمان کمیته امنیت ملی قزاقستان اعلام کرد ۲۰ مقام نظامی و هفت خدمه ، سرنشین این هواپیمای تیپ آنتونوف آن-۷۲ بودند. که یکی از این مقامات نظامی، رییس حفاظت مرزی قزاقستان بوده است. این هواپیما از آستانه، پایتخت قزاقستان پرواز خود را آغاز کرد، اما حدود ۲۰ کیلومتری فرودگاه واقع در شهر جنوبی شیمکنت سقوط کرد.

۴

هواداران فوتبال هم در امان نماندند

اوکراین

در سال ۲۰۱۲ براساس اعلام مرکز فوریت‌های اوکراین، پس از تلاش هواپیمای مسافری آنتونوف آن-24 برای فرود اضطراری در منطقه دونتسک در شرق اوکراین، حداقل 4 نفر کشته، 2 نفرمجروح و 2 نفر مفقود می شوند . 45 نفر در این هواپیما حضور داشتند که 39 نفر از آنها قبل از آتش گرفتن هواپیما موفق به خروج از آن می شوند. این هواپیما از مسیر خود منحرف و پس از سرنگونی و متلاشی شدن دچار آتش‌سوزی شد. چندتن از مسافران برای تماشای مسابقه میان دو تیم بورسیا دورتموند و شاختار دونتسک اوکراین در مرحله یک‌هشتم لیگ قهرمانان اروپا در این هواپیما حضور داشتند.

۵

سقوط هندی ها

هند

هواپيماي روسي انتونوف -۳۲ در سال ۸۸ در منطقه اي در ايالت آروناچال پرادش در شمال شرق هند سقوط کرد.

به گزارش پايگاه اينترنتي خبرگزاري ريانوستي روسيه از دهلي نو، هفت تن از پرسنل نيروي هوايي هند و شش سرباز نيروي زميني اين کشور روي اين هواپيما قرار داشتند.

۶

سقوط هواپیمای نیروی هوایی سپاه پاسداران

ایران - کن

در سال ۸۵ هواپيماي آنتونف ۷۴ روسي متعلق به نيروي هوايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به علت از کار افتادن يکي از دو موتور هواپيما، در منطقه مسيل رودخانه کن واقع در انتهاي باند فرودگاه سقوط کرد. اين نوع از هواپيماها، داراي ظرفيت ۵۰ نفر سرنشين هستند که تعداد سرنشينان اين هواپيما ۳۸ نفر اعلام شده بود.

اين هواپيما قرار بود از تهران عازم شيراز و در نهايت از شيراز نيز راهي يکي از مناطق ماموريتي در جنوب کشور شود که بلافاصله پس از برخاستن و صعود در انتهاي باند فرودگاه مهرآباد تهران بر اثر آتش گرفتن يکي از موتورها دچار سانحه شد و سقوط کرد.

اين هواپيماي نظامي که حامل ۳۲ تن از پرسنل سپاه و ۶ خدمه بوده بر پايه آخرين گزارش ها و اعلام رسمي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، ۳۶ تن از سرنشينان آن کشته و ۲ نفر زنده مانده بودند.

۷

سقوط بعد از 4کیلومتر پرواز

روسیه

سال 86 یک فـرونـد هـواپيماي ترابري آنتونوف 12 روسيه پس از برخاستن از فرودگاه "دوموده دوو" مسكو به زمين خورد و تكه تكه شد. به گزارش ايسكانيوز، پرنده آهنين به همراه هشت خدمه و 9تن بـار عـازم شهرهاي "امسك" و "براتسك" در سيبري بود كه لحظه هايي پس از برخاستن و طي مسافتي نزديك به چهار كيلومتربه زمين می خورد و آتش می گیرد.

۸

سقوط در پرواز آزمایشی

ایران - اصفهان

سقوط هواپیمای آنتونوف ان ـ۱۴۰ در کوه های مرکزی ایران در نزدیکی استان اصفهان که حامل تنی چند از متخصصان صنعت هوایی روسیه و اوکراین جهت آزمایش پروازی بود و در تاریخ ۲ دی ماه ۱۳۸۱ به خاطر سهل انگاری خلبان دچار نقص فنی شد و همه ۴۶ سرنشین آن که از مهندسان و تکنسین های روسی و اوکراینی آنتونوف بودند، کشته شدند.

۹

سقوط در کرمان

ایران - کرمان

۲۴ آبان ۱۳۷۲- هواپيماي آنتونوف ۱۲۴ در نزديكي كرمان سقوط كرد و همه ۱۷ سرنشين آن كشته شدند.

۱۰

12قربانی در مسکو

روسیه

سقوط يك فروند هواپيماي نظامي باربري قديمي روسي در جنوب مسكو بمقام‌هاي كميته تحقيقات فدرال روسيه اعلام كرده‌اند اين هواپيماي آن-۲۲ از منطقه ورونژ در جنوب غربي اين كشور پرواز كرده و در ۹۰ كيلومتري جنوب مسكو سقوط كرد که منجر به كشته شدن ۱۲ نفر شد. اين هواپيماي آنتونوف علاوه بر خدمه حامل چند سرنشين ديگر نيز به مقصد پايگاه نظامي تور بوده است.

۱۱

سقوط در تهرانسر

ایران - تهران

ساعت ۹:۱۸ صبح روز ۱۹ مرداد ۹۳ یک فروند هواپیمای آنتونوف ۱۴۰ دقایقی پس از پرواز به دلیل نقص فنی دچار حادثه شد و سقوط کرد. در جریان این حادثه ۳۸ سرنشین این هواپیما کشته شدند.

۱۲

سقوط در شاهین شهر

ایران - اصفهان

هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ در حوالی فرودگاه شاهین شهر اصفهان سقوط کرد و تمامی پنج سرنشین هواپیما جان باختند. سانحه سقوط هواپیمای مسافربری ایران ۱۴۰ هنگامی رخ داد که خلبانان یکی از شرکت‌های هواپیمایی شامل یک استاد خلبان و ۴ خلبان در حال آموزش، در حال گذراندن آموزش‌های تایپ (نوع) این هواپیمای دوموتوره جهت ورود به ناوگان این شرکت بوده‌اند.

مطالب مرتبط
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
-
10:43 - 1393/05/20
تکبییییییییییییییییییییییر
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
دکتر نائبی_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
سوییچ ایران_1
شیرآلات زمانی_1
خرید باکس 1
عارفی_3
خرید باکس 3
شیرآلات زمانی_3
دکتر نائبی_3
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
سوییچ ایران_4
خرید باکس 4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
شیرآلات زمانی_4
دکتر نائبی_4
عارفی_4
عارفی_2
خرید باکس 2
دکتر نائبی_2
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
شیرآلات زمانی_2
سوییچ ایران_2
شاخه نبات_ فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی بانو_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
تدبیرکالا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر موبایل
زمردی_فوتر موبایل اصلی
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
زمردی_فوتر اصلی
قالیشویی بانو_فوتر
کلینیک النا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
فنی آتل_فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
شفا_فوتر
شاخه نبات_ فوتر
آیلین_تزریق چربی
آیلین_فوتر بلفارو