طنز؛ هنر نزد ایرانیان است و بس!
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
مجتمع فنی تهران_Fموبایل
کلینیک فرشته_موبایلf
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
زمردی_داخلی1
لاله زار مال_1
کلاسینو_1
دکتر نداف کرمانی 1
ریزخور_1
سفیر بار ساقدوش_1
اپیلاسیون نانا 1
سفیر بار ساقدوش_3
لاله زار مال_3
ریزخور_3
زمردی_داخلی3
دکتر نداف کرمانی 3
کلاسینو_3
اپیلاسیون نانا 3
دکتر نداف کرمانی 4
لاله زار مال_4
زمردی_داخلی4
ریزخور_4
اپیلاسیون نانا 4
کلاسینو_4
سفیر بار ساقدوش_4
ریزخور_2
اپیلاسیون نانا 2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نداف کرمانی 2
کلاسینو_2
زمردی_داخلی2
لاله زار مال_2
مجتمع فنی تهران_F
کلینیک فرشته_f
۱۳۰۷۷۵
۲۶ مرداد ۱۳۹۳ - ۱۰:۱۳
۲۵۲۵۹
پخش نسبتا مستقیم مسابقات ورزشی از صدا و سیمای ما، با پخش مستقیم مسابقات در همه رسانه های دیگر فرق دارد و آنچنان به هنرمندی آغشته است که حیف است از آن یاد نکنیم. نمونه اش هم پخش مسابقات جام جهانی بود که صحنه های ماندگاری در ذهن ایرانی ها یادگار گذاشت.
مجله اینترنتی برترین هامجله خط خطی - محمد
حسین روانبخش:

هنر پخش مستقیم تکراری!

پخش نسبتا مستقیم مسابقات ورزشی از صدا و سیمای ما، با پخش مستقیم مسابقات در همه رسانه های دیگر فرق دارد و آنچنان به هنرمندی آغشته است که حیف است از آن یاد نکنیم. نمونه اش هم پخش مسابقات جام جهانی 2014 برزیل بود که صحنه های ماندگاری در ذهن هنرشناس ایرانی ها به یادگار گذاشت.

مثلا در دقیقه پنج بازی هلند - اسپانیا، یک تماشاگر طرفدار اسپانیا با لبخند به تماشاگر بغل دستی اش ذرت مکزیکی تعارف کرد. چند دقیقه بعد اسپانیا گل زد و باید همه خوشحالی می کردند اما آن تماشاگر باز هم با لبخند به تماشاگر بغلی اش ذرت مکزیکی تعارف کرد و انگار نه انگار که تیم ملی کشورش گل زده، بازی ادامه پیدا کرد و این بار هلند گل زد اما باز هم آن تماشاگر با لبخند به تماشاگر بغل دستی اش ذرت مکزیکی تعارف کرد!

نیمه دوم بازی باز هم هلند به اسپانیا گل زد و باز هم آن تماشاگر همان کار را کرد... تا پایان بازی که اسپانیا 5- یک از هلند شکست خورد. واقعا اگر در کشور دیگری بودیم و چنین صحنه هایی از تلویزیون می دیدیم باید در تعادل روانی آن تماشاگر شک می کردیم اما چون خودمان صدا و سیمای خودمان را می شناسیم در تعادل روانی هیچکس شک نمی کنیم!

در مورد این هنرنمایی صدا و سیما یک داستان جالب هم به وقوع پیوسته: یکی از اتباع آلمان در ایران، بازی فینال جام جهانی را از تلویزیون محترم کشورمان تماشا می کرده که یکباره می بیند یکی از بستگان نزدیکش در ورزشگاه است و اتفاقا دوربین دائم دارد جایی را که او نشسته نشان می دهد و متاسفانه این فامیل نزدیک هم دستش در دماغش است!

در تمام 120 دقیقه بازی آلمان - اسپانیا این فامیل به جای اینکه بازی را نگاه کند به کندوکاو در بینی اش مشغول بوده و واقعا اعصاب فامیلشان که در ایران بوده بهم می ریزد و...

نتیجه اخلاقی: همانطور که تصاویر خارجی برای ما غیراخلاقی است، تصاویر صدا و سیمای ما هم برای خارجی ها غیراخلاقی است!

لیلا یا هاله نور؛ مسئله این است!

دو ماه پیش، لیلا حاتمی به جشنواره فیلم کن رفت و در آنجا رییس جشنواره کن که پیرمردی نود ساله بود (و بنا به نظر صاحبنظران سال ها است بوسه برایش معنا و مفهومی ندارد) به سمت او آمد و با او سلام و علیک مخصوص کرد. این موضوع باعث شد که هنر بعضی دلواپسان وطنی گل کند و رگ های گردنشان به شدت علیه این اقدام غیراخلاقی متورم شود.

به هر حال اینگونه اقدامات فقط برای افراد دارای هاله نور و مادر هوگو چاوز مجاز است و اگر کسی پا در کفش آنها کند، مستحق داد و بیداد است. بنده خدا رییس جشنواره کن، الان نود سال از خدا عمر گرفته اما اگر نهصد سال دیگر هم عمر کند نمی تواند بفهمد که بین او و هاله نور چقدر تفاوت وجود دارد!

باز هم هنر صدا و سیما

در کشور ما اگر هزار هنر وجود داشته باشد، نهصد و نود و نه تای آن مختص صدا و سیما است. مثلا هنر کپی - پیست، یکی از هنرهایی است که صدا و سیما در آن مهارت بسیار دارد ولی تا حالا از روی شکسته نفسی آنرا کمتر رو کرده است اما در ماه مبارک رمضان، یکباره رسانه های غربی مشاهده کردند که ای دل غافل! صدا و سیمای ایران یک سریال معروف آمریکایی را کپی کرده و دوباره ساخته و پخش می کند.

متاسفانه بسیاری از رسانه ها به این امر دامن زدند و انتظار داشتند خدای ناکرده، زبانم لال، مسئولان صدا و سیما در این خصوص لااقل یک عذرخواهی خشک و خالی از مردم داشته باشند اما خوشبختانه اصلا چنین اتفاقی نیفتاد و البته توضیحاتی که بعد از آن داده شد، خیلی روشنگرانه بود: اینکه کپی کاری چیز عجیبی در صدا و سیما نیست و اصولا مرسوم است، مسئولان هم از اول در جریان بودند و اصلا خودشان گفته بودند که مبادا، خدای ناکرده ذکر منبع در تیتراژ صورت بگیرد!

این هم که حتی بعضی از دیالوگ ها کپی است چیزی از ارزش های صدا و سیما نمی کاهد و نشان می دهد زحمتکشان این رسانه به شدت ملی، چقدر حرفه ای هستند و به این ترتیب مسئله حل شد و به رغم توطئه های بیگانگان یک بار دیگر افتخاری به افتخارات صدا و سیما افزوده شد و هنرمندی شان بیش از پیش به جهانیان ثابت شد!

در همان ایام رییس این سازمان برای اینکه نشان دهد که از هر انگشتش هنر می ریزد در مصاحبه با روزنامه خودشان، جام جم، گفت: «باید نهضتی برای تولید مانتوهای مناسب، زیبا و حتی ارزان شکر بگیرد! حافظ می فرماید: «...گفت ای خواجه عاقل! هنری بهتر از این؟!»
برچسب ها:
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
21:38 - 1393/05/26
تلویزیون ایران واقعا مایه شرمساری است. آدم حتی از افغانی ها هم خجالت میکشد چون در تلویزیون انها ساز و اواز و چیزهای دیگری هست که برای ما خواب و رویاست!!!
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
عارفی_1
خرید باکس 1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_1
دکتر نائبی_1
شیرآلات زمانی_1
سوییچ ایران_1
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_3
سوییچ ایران_3
خرید باکس 3
دکتر نائبی_3
عارفی_3
شیرآلات زمانی_3
سوییچ ایران_4
شیرآلات زمانی_4
خرید باکس 4
دکتر نائبی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_4
عارفی_4
شرکت ویرا انرژی مهر ماهان_2
عارفی_2
خرید باکس 2
سوییچ ایران_2
شیرآلات زمانی_2
دکتر نائبی_2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
شاخه نبات_ فوتر موبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
فنی آتل_فوتر موبایل
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_تزریق چربی موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
دکتر عارفی - موبایل فوتر
زمردی_فوتر موبایل اصلی
شفا_فوترموبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی
زمردی_فوتر اصلی
فنی آتل_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
دکتر سید مصطفی حسینی_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
رستوران باغ بهشت _فوتر
شاخه نبات_ فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کلینیک النا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر