آفتاب ناقلای پاییزی!
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
لاله زار مال_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
اپیلاسیون نانا 4
ادیب_4
لاله زار مال_4
لاله زار مال_2
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۳۱۱۱
۰۳ آذر ۱۳۹۰ - ۱۵:۳۷
۶۱۳۵
متخصصان پوست معتقدند استفاده از ضدآفتاب مناسب می تواند پوست را در مقابل اشعه های خطرناک خورشید محافظت کند، به این ترتیب اگر مجبورید ساعت های طولانی خود را در فضای آزاد سپری کنید و پوست تان کمتر در معرض خطر قرار بگیرد. استفاده از ضدآفتاب فراموش نشود.
مصرف ضدآفتاب برای همه و در تمام طول سال ضروری است زیرا بدون توجه به فصل، اگر بیش از حد در فضای باز و در معرض آفتاب بایستید بالاخره دچار آفتاب سوختگی می شوید؛ بنابراین استفاده از ضدآفتاب، تابستان و پاییز نمی شناسد.متخصصان پوست معتقدند استفاده از ضدآفتاب مناسب می تواند پوست را در مقابل اشعه های خطرناک خورشید محافظت کند، به این ترتیب اگر مجبورید ساعت های طولانی خود را در فضای آزاد سپری کنید و پوست تان کمتر در معرض خطر قرار بگیرد. استفاده از ضدآفتاب فراموش نشود؛ البته هر نوع ضدآفتابی برای هر نوع پوستی مناسب نیست. بنابراین باید در انتخاب آن دقت کرد. برای آگهی بیشتر از این موضوع با ما همراه شوید.

فواید ضدآفتاب ها

استفاده از ضدآفتاب برای جلوگیری از بروز سرطان پوست، پیری زودرس و دیگر آثار زیان آور آفتاب ضروری است. براساس آخرین پژوهش ها حتی چند دقیقه قرار گرفتن در معرض نور خوشید، چنانچه به طور مرتب و روزانه و بدون استفاده از ضدآفتاب باشد باعث ایجاد تغییرات فاحشی در پوست می شود که نه فقط چین و چروک زودهنگام بلکه لک و افتادگی پوست را نیز به دنبال دارد.

انتخاب ضدآفتاب مناسب

برای انتخاب کرم ضدآفتاب تجربه هر فرد مهم است. زیرا مصرف بعضی از آنها ممکن است باعث ایجاد قرمزی، خارش و حتی جوش شود. بعضی از ضدآفتاب ها نیز حاوی مواد معطر، رنگی یا اجزایی دیگر هستند که ممکن است برای پوست ها حساسیت ایجاد کنند؛ بنابراین چنانچه پوستی حساس دارید از این نوع ضدآفتاب ها استفاده نکنید. ماده موثر ضدآفتاب ها اکسید روی یا اکسید تیتانیوم است که با ایجاد مانعی فیزیک، اشعه ماوراءبفنش را منعکس می کند. بعضی از کرم های ضدآفتاب دارای ترکیبات رنگی ای مانند کرم پودر هستند. این ترکیبات، به اثر پوشانندگی کرم کمک می کنند. در غیر این صورت اگر کسی بخواهد بعد از ضدآفتاب از کرم پودر استفاده کند، هیچ مشکلی وجود ندارد اما توصیه می کنیم حتما نیم ساعت بعد از مالیدن ضدآفتاب از کرم پودر استفاده کنید.تاثیر SPF

تمام ضدآفتاب ها دارای عدد محافظتی SPF هستند. هرقدر میزان SPF بیشتر باشد، قدرت محافظت از پوست در برابر سوختگی بیشتر می شود؛ اما این میزان به مرور زمان کاهش می یابد. متخصصان پوست توصیه می کنند از ضدآفتاب های دارای SPF 15 به بالا استفاده کنید. اگر می خواهید مدت زمانی نامشخص و طولانی در معرض مستقیم نور خورشید باشید، باید هر دو ساعت یک بار ضدآفتاب بزنید زیرا نور خورشید باعث از بین رفتن تاثیر آنها می شود. برای تعیین میزان اثربخشی یک ضدآفتاب از روی SPF آن ابتدا باید بدانید که بدون استفاده از آن چقدر می توانید بدون اینکه دچار آفتاب سوختگی شوید در معرض آفتاب قرار بگیرید. این مدت را «حداقل مدت قرمزی» می نامند؛ برای مثال اگر پس از 15 دقیقه ماندن در زیر آفتاب دچار سوختگی شوید، SPF 4 این مدت را به یک ساعت و SPF 15 این مدت را به چهار ساعت افزایش می دهد.ضدآفتاب در پاییز

هر روز باید از ضدآفتاب استفاده کنید و در فصل پاییز و هوای ابری نیز این کار را ترک نکنید. زیرا استفاده از یک ضدآفتاب مناسب میزان تاثیر اشعه ماوراء بنفش را روی پوست کاهش می دهد و علاوه بر جلوگیری از آثار درازمدت آفتاب (مانند سرطان) از آثار کوتاه مدت آن مانند آفتاب سوختگی، قرمزی و تیره شدن پوست می کاهد. کارشناسان می گویند ضدآفتاب علاوه بر اینکه مانع ورود تشعشع های خطرناک خورشید به پوست می شود، از پیری زودرس پوست نیز جلوگیری می کند.

توصیه های مهم

*ضدآفتاب را 15 تا 30 دقیقه قبل از خروج از خانه به پوستتان بمالید.

*کرم ضدآفتاب را باید به صورت یکنواخت روی تمام قسمت هایی که در معرض آفتاب قرار دارند (مانند گردن، گوش ها و پشت دست ها) بمالید.

*مراقب باشید ضدآفتاب به لباس تان نخورد، زیرا بعضی از آنها موجب ازبین رفتن رنگ لباس یا لک هایی می شود که یا از بین نمی روند یا به سختی پاک می شوند.

*اگر نمی دانید از چه نوع ضدآفتابی استفاده کنید، از پزشک یا داروساز بخواهید که شما را درمورد ضدآفتاب هایی که هم اشعه UVA و هم اشعه UVB آفتاب را مهار می کنند، راهنمایی کنند.

*بهتر است کودکان و افراد مبتلا به بیماری های پوستی خاص که دارای پوستی تحریک پذیر هستند از ضدآفتاب های فیزیکی (ضدآفتاب های دارای موادی مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم)استفاده کنند.

*برای انتخاب ضدآفتاب به نکاتی که روی برچسب آن قید شده است دقت کنید.

*ضدآفتاب مناسب پوستتان را انتخاب کنید زیرا هر نوع ضدآفتابی برای هر نوع پوستی مناسب نیست.

منبع: هفته نامه تندرستی

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
شرکت هوش و دانش سپهر_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
شرکت هوش و دانش سپهر_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
سفیر بار ساقدوش_4
شرکت هوش و دانش سپهر_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
گروه تولیدی نیلوفر_2
شرکت هوش و دانش سپهر_2
سفیر بار ساقدوش_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
تنورستان_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
فنی آتل_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
شفا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
اورانوس_فوتر2
آیلین_فوتر کاشت ابرو
کلینیک النا_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_تزریق چربی
موسسه خیریه زهرا_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
تنورستان_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
روشا فارمسی_فوتر