چرا مردهای بد پرطرفدارترند؟
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
ایرانیان - F داخلی موبایل111
کلینیک زیبایی پارسیس_f موبایل
قالیشویی بانو_هدر
رستوران پارسیان_D
پارسیس - f تبلت
کتاب لند_1
لایکو_1
دکتر استرکی_1
اپیلاسیون نانا 1
اپیلاسیون نانا 3
دکتر استرکی_3
لایکو_3
کتاب لند_3
لایکو_4
کتاب لند_4
دکتر استرکی_4
اپیلاسیون نانا 4
اپیلاسیون نانا 2
دکتر استرکی_2
لایکو_2
کتاب لند_2
ایرانیان - F داخلی1111
کلینیک زیبایی پارسیس_f
۱۳۵۳۸۴
۱۳ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۴
۶۱۵۲۸
مي‌دانيد راه را اشتباه مي‌رويد اما نمي‌توانيد قلب‌تان را مهار كنيد؟ مي‌دانيد اين عشق به شما آسيب مي‌زند، حسرت آرامش عاشقانه دوستان‌تان را مي‌خوريد اما توان دل كندن نداريد؟ ديگران شما را به ضعيف بودن متهم مي‌كنند.
برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: می‌گویند زن‌ها خودآزارند، می‌گویند اگر می‌خواهی یک زن را همیشه در زندگی‌ات داشته باشی، باید زجرش دهی. باید زندگی‌اش را سخت کنی تا به‌خاطر یک لبخندت بال دربیاورد و قدر کوچک‌ترین قدم‌هایی که به سمتش برمی‌داری را بداند. می‌گویند اگر زن‌ها را به رابطه‌ای امن و برابر وارد کنی، قدرت را نمی‌دانند و رهایت می‌کنند. شما چه فکر می‌کنید؟ شما هم با ادعاهای کلیشه‌ای مردهای شکست‌خورده موافقید و تصور می‌کنید زجر کشیدن اصلی‌ترین عنصری است که یک زن را در رابطه‌ای عاشقانه ماندگار می‌کند؟ محققان با این ادعا موافق نیستند. از نظر آنها ماندن در رابطه آزاردهنده دلایل زیادی دارد اما اگر پای یک زن بیمار در میان نباشد، میل به زجر کشیدن در میان این دلایل جایی ندارد.

مي‌دانيد راه را اشتباه مي‌رويد اما نمي‌توانيد قلب‌تان را مهار كنيد؟ مي‌دانيد اين عشق به شما آسيب مي‌زند، حسرت آرامش عاشقانه دوستان‌تان را مي‌خوريد اما توان دل كندن نداريد؟ ديگران شما را به ضعيف بودن متهم مي‌كنند و از آنجا كه مي‌دانيد حرف حساب مي‌زنند، جوابي براي‌شان نداريد؟ ریچادر آ فریدمن، استاد روانشناسی و مدیر کلینیکی روانپزشکی‌ در کالج پزشکی «ویل کورنل» مي‌گويد، بيهوده تقلا نكنيد! چراكه مغز شما امكان بيرون آمدن از يك عشق آزاردهنده را براي‌تان فراهم نمي‌كند. او ادعاي برخي پژوهشگران كه مي‌گويند ما عاشق زجر كشيدن هستيم را رد مي‌كند و مي‌گويد ميل ناهوشيار به زجر كشيدن نيست كه قلب ما را به آدم‌هاي بد پيوند مي‌زند بلكه دمدمی‌مزاج بودن و وجود تناقض در عملکردمدار پاداش در مغز ماست كه پاي اين آدم‌ها را به زندگي‌مان باز مي‌كند.

چه اتفاقي مي‌افتد؟

اين ادعاي فريدمن شما را گيج كرده؟ اجازه دهيد موضوع را بيشتر توضيح دهيم. هر كدام از ما در مغزمان يك شبكه عصبي ابتدايي داريم كه به پاداش‌هایی حساس است. اين شبكه وقتي به چيزهايي مثل پول، محبت و حتي غذاي دلخواهش مي‌رسد فعاليتش را بيشتر مي‌كند و احساس لذت را در بندبند وجود ما ايجاد مي‌كند. شايد براي‌تان تعجب‌آور باشد اما اين شبكه وقتي با هيجان‌هاي غيرقابل پيش‌بيني روبه‌رو مي‌شود فعاليتش چند برابر مي‌شود و لذتي غيرقابل وصف را براي‌مان ايجاد مي‌كند.

وقتي در همان لحظه‌اي كه پاي تلويزيون نشسته‌ايم، مجري برنامه اسم ما را به عنوان برنده مسابقه پيامكي مي‌خواند، وقتي تيم مورد علاقه‌مان قهرمان ليگ مي‌شود و البته وقتي عشق را در يك رابطه پرفراز و فرود تجربه مي‌كنيم، اين مدار حسابي فعال مي‌شود و براي ايجاد احساس لذت به اينكه عشق مورد نظر چقدر با آرامش و اطمينان همراه بوده هم اهميتي نمي‌دهد. بررسي‌هاي محققان بارها ثابت كرده‌ است كه فعاليت مدار پاداش مغز با لذت‌هاي غيرقابل پيش‌بيني چند برابر مي‌شود و به همين دليل است كه تجربه يك عشق توفاني و حتي عذاب‌آور از يك عشق جاودان و آرامش‌بخش لذت بخش‌تر است.

چرا مردهای بد پرطرفدارترند؟

از نظر محققان وقتي شما از چنين ارتباطي لذت مي‌بريد، نصيحت‌ها و دليل آوردن‌هاي ديگران نمي‌تواند به ترك عشق وادارتان كند چراكه مغز شما لجوج‌تر از آن است كه لذت‌هاي غيرمنتظره را فداي سكون يك رابطه آرام كند.

پدر و مادرتان هم مقصرند

از قديم گفته‌اند پدر و مادرها خير و صلاح بچه‌هاي‌شان را مي‌خواهند. راست گفته‌اند! اما گاهي معادلات روانشناختي با هيچ ادعاي منطقي جور درنمي‌آيد. از نظر محققان حتي اگر يك پدر بدخلق و سختگير آرزوي ازدواج دخترش با يك مرد آرام را داشته باشد، باز هم بعيد است كه به اين آرزو برسد و اگر يك مادر خودمحوركه به‌خاطر آرامش خودش فرزندانش را رها كرده، آرزوي سر وسامان گرفتن‌شان را داشته باشد، باز هم بعيد است كه شاهد تكرار حضورش در زندگي فرزند خود نباشد. منظورمان از تكرار حضور والدين در زندگي بچه، ازدواج آنها با افرادی است كه دقيقا نمونه كپي شده خود والدین هستند.

چه اتفاقی می‌افتد؟

پژوهشگران حوزه روانشناسی معتقدند بسياري از ما، عاشق افرادی مي‌شويم كه بيشترين شباهت را به آدم‌هاي كودكي‌مان دارند. شباهت به پدر يا مادر، مهم‌ترين اصلي است كه در اين شرايط باني عشق مي‌شود و اين اصل وقتي باتجربه يك رابطه آزاردهنده با اين دو فرد همراه مي‌شود، قوت بيشتري هم پيدا مي‌كند. از نظر روانشناسان، عشق به معناي جست‌وجوي چيزهايي نيست كه هميشه در زندگي‌مان كم بوده و آرزوي داشتن‌شان را داشته‌ايم بلكه گاهي عشق تجربه دوباره همه چيزهايي است كه روزي به ما آسيب زده‌اند. روانشناسان به شيوه‌هاي مختلفي اين موضوع را توجيه مي‌كنند. عده‌اي از آنها مي‌گويند ما به دنبال كساني مي‌گرديم كه دقيقا امكان تجربه كردن همان آسيب‌هايي كه در كودكي از سوي والدين‌مان ديده‌ايم را دوباره براي‌مان فراهم كنند.

انگار مغز زجردوست ما هيچ‌وقت بي‌خيال اين واقعيت‌هاي آزاردهنده نمي‌شود. البته از نظر اين روانشناسان، نوعي خوش‌بيني هم روي اين شيوه عاشق شدن تاثير مي‌گذارد. آنها مي‌گويند آزارهاي كودكي و خاطرات تلخ از ذهن ما پاك نمي‌شوند و هميشه اين عقده كه بايد اين مشكلات را حل كنم و به آرامش برسم را در زندگي‌مان باقي مي‌گذارند. به گفته روانشناسان درست است كه در كمتر موردي فردي كه عاشقش شده‌ايم، تغيير مي‌كند اما ميل به تغيير دادن معشوق آسيب‌زننده در واقع ادامه ميل به تغيير دادن پدر يا مادر آسيب‌زننده است. انگار مي‌خواهيم با نوعی فداكاري، خود را به چنين رابطه‌اي وارد كنيم و يك‌بار براي هميشه مشكلي كه سال‌ها ذهن‌مان با آن درگير بوده را حل و اين داستان كهنه را با پيروزي تمام كنيم.

بله؛ خودشیفته‌ها جذاب‌ترند

حتما این جمله را بارها شنیده‌اید: «عشق نوعی خودآزاری است!» و حتما این ادعا که زنان از مردان خودآزارترند هم به گوش‌تان آشناست. با کمال تاسف باید بگوییم حتی اگر عشق واقعا خودآزاری نباشد، باز هم شمار زنانی که می‌خواهند با وارد شدن به یک رابطه عاشقانه خود را آزار دهند بیشتر از مردانی است که چنین تمایل پنهانی دارند. محققان مي‌گويند شخصيت‌هاي سياهي مثل خودشيفته‌ها و جامعه‌ستيز‌ها در ميان مردان بيشتر از زنان ديده مي‌شوند و جالب اینجاست که این مردها در جذب زنان تواناتر از دیگر همتایان‌شان هستند. کتاب بر باد رفته را خوانده‌اید؟ شاید همین موضوع است که اسکارلت را از اشلی سر به راه و عاشق جدا و به رابطه پرنوسان با رت باتلر وارد می‌کند. از نظر محققان این زن تنها نیست و بسیاری از خانم‌ها یک اسکارلت درون دارند.

چه اتفاقی می‌افتد؟

از نظر محققان اين موضوع ارتباط چنداني به فرهنگ ندارد و در همه جوامع مردها بيشتر به دامان خودشيفتگي مي‌افتند و بيشتر منم‌منم مي‌كنند. بر اساس اين بررسي‌ها، آغاز كردن يك ارتباط براي خودشيفته‌ها آسان‌تر است و اين افراد از قرار گرفتن در رابطه‌هاي موازي هم ابايي ندارند اما با وجود اين چنين شخصيت‌هایي، توانايي بالاتري براي جذب زنان دارند. گرچه اين مردها اهل تعهد و رابطه‌هاي بلندمدت نيستند اما از نظر پژوهشگران اعتماد به نفس، سرسختی و ریسک‌پذیری اين آقايان ستودني است و به همين دليل بي‌آنكه هوشيارانه از دليل رخ‌ دادن چنين عشقي باخبر باشند، ناخودآگاه به اين مردها بله مي‌گويند.

درحالي‌كه زنان در جمع‌هاي دوستانه و حتي پرسشنامه‌هاي روانشناسي مي‌گويند به دنبال يك شريك هميشگي هستند كه به آنها آرامش دهد و زندگي‌شان را به بازي نگيرد اما در عمل توان مقاومت در برابر تمايلات ناخودآگاه‌شان را ندارند و به دام اين مردها مي‌افتند. زندگی با مرد جسوری که شجاعانه در مورد توانایی‌هایش حرف می‌زند، در رابطه به فرد مقابلش باج نمی‌دهد و در همه ابعاد زندگی خود را در اولویت می‌گذارد برای بسیاری از خانم‌ها جالب است و شاید لازم باشد باز هم به اولین یافته‌ای که مطرح کرده‌ایم بازگردیم و این ادعای پژوهشگران که عشق غیرمنتظره حتی اگر زجرآور باشد، باز هم شیرین است را تکرار کنیم. بله! زندگی با یک خودشیفته آسیب‌رسان همیشه بالا و پایین‌هایی دارد که می‌تواند عنصر غیرمنتظره بودن را به عشق وارد کند.

این زن‌ها بی‌عرضه‌اند؟

چرا برخی زن‌ها برای بیرون آمدن از یک رابطه نابرابر و آزاردهنده تلاش نمی‌کنند؟

نمي‌خواهند تنها بمانند

گاهي زن‌ها گرفتار انتخاب‌هايی اشتباه مي‌شوند، چون از تنهايي مي‌ترسند. چنين افرادي حاضر نيستند به خود فرصت به دست آوردن شناخت مناسب از فرد مقابل‌شان را بدهند يا از ميان گزينه‌هاي پيش رو مناسب‌ترين‌شان را انتخاب كنند. به عقيده روانشناسان براي زناني كه از تنها ماندن وحشت‌دارند، بودن يك مرد در كنارشان كافي است.

راه خروج را نمی‌دانند

گاهي زنان گرفتار رابطه‌هایی آسیب‌رسان مي‌شوند و با تمام وجود مايلند به رابطه‌اي كه آزارشان مي‌دهد، پايان دهند. اين افراد تنها نمي‌دانند چطور و از چه زماني بايد رابطه را قطع كنند و به همين دليل همچنان در ارتباطي كه به آنها آسيب مي‌زند مي‌مانند. آنها همیشه منتظر یک معجزه و یک دست غیبی می‌نشینند تا برای نجات‌شان قدم بردارد و با بهانه‌های مختلف بیرون آمدن از رابطه را به تعویق می‌اندازند.

از دیگران الگو می‌گیرند

اين افراد هميشه شنيده‌اند كه مردها مثل هم‌اند و همه زندگي‌ها هم همین‌طور هستند. به همين دليل تلاشي براي تغيير شرايط خود نمي‌كنند. آنها فکر می‌کنند دیگران هم به اندازه خودشان زجر می‌کشند و گاهی با این توجیه که فلانی شرایط سخت‌تری دارد، بهانه‌ای برای خوشبخت جلوه دادن خود دست‌وپا می‌کنند. این زن‌ها حاضر نیستند بپذیرند هرکس خالق سرنوشت خودش است و شکست‌ها و دشواری‌های زندگی شان را به عنوان یک قانون همه‌گیر جلوه می‌دهند.

فكر مي‌كنند ناجي هستيد

مردهای آسیب‌رسان همیشه در یک رابطه نقش ظالم را بازی نمی‌کنند. این مردها گاهی چهره مظلوم را به خود می‌گیرند و به زنان ضعیفی که فکر می‌کنند ناجی تمام آدم‌های جهان هستند اجازه بیرون آمدن از رابطه را نمی‌دهند. این زن‌ها مدام می‌گویند «بدون من می‌میرد!»، «اگر حالا رهایش کنم یک سال درس خواندنش بی‌نتیجه می‌ماند و امتحان کارشناسی‌ارشدش را خراب می‌کند!»، «او جز من کسی را ندارد!» و...
برچسب ها:
انتشار یافته: 11
در انتظار بررسی:0
Iran, Islamic Republic of
11:33 - 1393/06/13
این مقاله را با هزاران لایک تایید میکنم
+++++++++++++++10
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۶
متاسفانه همش واقعیته ..... من خودم یه نمونش :-(
Iran, Islamic Republic of
12:53 - 1393/06/13
یه جاهائیش درست بود !
Iran, Islamic Republic of
00:26 - 1393/06/15
ایشالا مقاله بعدی درباره زن های آسیب رسان ...
پاسخ ها
رضا
Iran, Islamic Republic of
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۱۸
زنا کلا آسیب رسونن. این دیگه مقاله نداره که.
Iran, Islamic Republic of
01:13 - 1393/06/17
من درگیر یکی از این رابطه ها هستم
Iran, Islamic Republic of
09:00 - 1393/06/17
من درگیر چنین رابطه ای بودم با تمام جزئیاتی که توی این مقاله نوشته و رابطه تمام شده ولی اثرات خیلی خیلی بدی روم گذاشته و هنوز هم ادامه داره
Iran, Islamic Republic of
14:01 - 1393/06/18
دقیقا برای من هم چنین اتفاقی افتاد و خیلی زجر کشیدم و اذیت شدم!خدا رو شکر اون رابطه مدتیپیش تموم شد و علیرغم اینکه مدتی خیلی ناراحت بودم الان خوبم و واقع بین شدم
Iran, Islamic Republic of
14:22 - 1397/06/18
من فقط میتونم بگم خدا لعنت کنه مرد بد رو ایشالا که رو به انقراض برن
تو رو خدا دعا کنین شوهر منم یه بلایی سرش بیاد من خلاص بشم هیچی راهی ندارم
پاسخ ها
Ebi
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۹
د اخه اگه مرد بد منقرض بشه دیگه شما عاشق کی بشید دقیقا بیشتر دخترا ثابت کردن که مرد باید دو رو باشه سنگدل باشه بی معرفت باشه اصلا توجه نکنه ب زن تا یه زن عاشقش بشه به والله همش چرت ک میگن ما از مردای رمانتیک و با معرفت و... خوشمون میاد واسه همینم هست که بیشتر خانما مینالن از رابطه های قبلشون چون فقطو فقط دنبال مردای بد هستن بعدش ک شکستم میخورن همه جا جار میزنن ک همه مردا فلانو اینجورن و اونجور
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
تدریس خصوصی امیرکبیر_1
شیرآلات زمانی_1
بهمن پور_داخلی1
استخدام_1
تدریس خصوصی امیرکبیر_3
استخدام_3
بهمن پور_داخلی3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
بهمن پور_داخلی4
تدریس خصوصی امیرکبیر_4
استخدام_4
بهمن پور_داخلی2
شیرآلات زمانی_2
استخدام_2
تدریس خصوصی امیرکبیر_2
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
شفا_فوترموبایل
پارسیس_فوتر موبایل ساختمان
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
کیان برنا_فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
ایرانیان- فوتر موبایل222
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل2
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
تدبیرکالا_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر عارفی - فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
فنی آتل_فوتر
شفا_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
قالیشویی بانو_فوتر2
ایرانیان-فوتراصلی222
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
پارسیس_فوتر ساختمان
قالیشویی ادیب_فوتر
کیان برنا_فوتر