« چشمان » زنان زیبا باید پوشانده شوند
۱۳۸۲۷
۲۸ آبان ۱۳۹۰ - ۱۳:۲۰
۴۸۹۵
براساس گزارش‌ها حکومت عربستان سعودی قصد دارد با وضع تدابیری، زنانی را که "چشمان زیبا" دارند مجبور کنند که چشمان خود را نیز بپوشانند.
براساس گزارش‌ها حکومت عربستان سعودی قصد دارد با وضع تدابیری، زنانی را که "چشمان زیبا" دارند مجبور کنند که چشمان خود را نیز بپوشانند.

دولت محافظه‌کار عربستان سعودی اعلام کرده که این حق را دارد تا جلوی زنان را از نشان دادن "چشمان اغوا کننده‌شان" در مکان‌های عمومی بگیرند.

یک سخنگوی کمیته امر به معروف و نهی از منکر عربستان سعودی اظهار داشت: پیشنهاد این مساله برای ثبت قانونی ارائه شده است.

این در حالی است که زنان عربستان در برخی مناطق مجبور به پوشاندن صورت‌های خود در مکان‌های عمومی هستند.

این طرح پیشنهادی پس از آن ارائه شده که یکی از اعضای این کمیته هنگامی که در یک خیابان رفت وآمد می‌کرده، شیفته چشمان یک زن شده و پس از آن درگیری‌هایی به وجود آمده است.

این زن همراه با همسر خود در حال پیاده‌روی در خیابان بوده و در نهایت پس از درگیری یکی از دستان وی با دو ضربه چاقو مجروح شده است.

کمیته امر به معروف و نهی از منکر عربستان قبلا نیز چندین بار متهم به اقداماتی در نققض حقوق بشر شده بود.

این کمیته که در سال 1940 تاسیس شده وظیفه دارد تا بر حفظ احکام در مکان‌های عمومی در عربستان نظارت داشته باشد.

سال 2002 این کمیته اجازه خروج دانش آموزان دختر یک مدرسه را در شهر مکه که دچار آتش‌سوزی شده بود به دلیل عدم رعایت حجاب از سوی دانش‌آموزان نداد. این تصمیم سبب شد که تلفات این آتش‌سوزی تا 15 نفر افزایش پیدا کند.

زنان عربستانی همچنین از رانندگی محروم هستند و نمی‌توانند بدون اجازه مردان خود سفر کنند.

ماه سپتامبر یک زن عربستانی به جرم سرپیچی کردن از قانون ممنوعیت رانندگی به 10 ضربه شلاق محکوم شد اما تصمیم پادشاه عربستان موجب عفو این زن گردید.

پادشاه عربستان در ماه سپتامبر اعلام کرد که زنان برای نخستین بار در انتخابات محلی سال 2015 این حق را خواهند داشت که رای دهند و کاندیدا شوند.

منبع: ایسنا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران


نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج