هشدار مشاور روحانی به انصار حزب الله
۱۳۹۲۹۴
۲۸ شهريور ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۸
۱۷۴۵۱
حسام‌الدين آشنا، در خصوص گشت‌ ارشاد موتوري گروه انصار حزب‌الله گفت: آقاي عبدالحميد محتشم خوب است به ياد داشته باشد دوران ترکتازي‌هاي دهه 70 به پايان رسيده است.
ایلنا: مشاور فرهنگي رئيس جمهور نسبت به گشت ارشاد موتوري گروه انصار حزب‌الله واکنش نشان داد.

حسام‌الدين آشنا، در خصوص گشت‌ ارشاد موتوري گروه انصار حزب‌الله گفت: آقاي عبدالحميد محتشم خوب است به ياد داشته باشد دوران ترکتازي‌هاي دهه 70 به پايان رسيده است.

وي ادامه داد: نه نيروي انتظامي و نه ارشاد و نه قوه قضائيه و نه وزارت کشور و نه حتي بسيج هيچ‌کدام از موتورسوارهاي ايشان استقبال نخواهند کرد به خصوص اينکه اگر کلاه ايمني به سر نداشته باشند.

لازم به ذکر است که ۲۳ شهريور ماه امسال انصار حزب الله به طور رسمي اعلام کرد که با چهار هزار نيرو براي مبارزه با بدحجابي و فساد به سطح شهر مي‌آيد و نيروهاي موجود براي پوشش کامل اين فريضه سه هزار زن و بقيه مرد هستند. درحالي که در‌‌ همان موقع وزارت کشور اعلام کرد هرگونه فعاليت دسته جمعي از جمله گشت‌هاي امر به معروف و نهي از منکر انصار حزب الله بايد با مجوز وزارت ارشاد صورت گيرد. دبير کل انصار حزب الله با صدور بيانيه‌اي با يادآوري اصل هشتم قانون اساسي ذکر لساني را بلامانع دانست و کارشان را فريضه‌اي دانست که به هيچ قانوني مربوط نيست.

ستاد اجرائي انصار حزب‌الله روز چهارشنبه نيز در بيانيه‌اي با بيان اينکه گروه‌هاي امر به معروف و ناهي از منکر سيار نه ضابط قضائي هستند و نه مامور به بگير و ببند که نياز به کسب اجازه از کسي داشته باشند. آنان جمعي دغدغه‌مند هستند که در اين وانفساي لجام گسيختگي فساد و فحشا در معابر براي اقامه فريضه واجب الهي قيام کرده اند و هزينه آن را نيز به جان خريده اند که تاريخ همين چند ساله شاهد محکمي بر مظلوميت و صلابت آمران به معروف و ناهيان از منکر است، با اعلام شماره‌اي به منظور تکميل و گسترش گروه‌هاي سيار امر به معروف و نهي از منکر از آقايان و بانوان درخواست کرد به عضويت اين ساماندهي دربيايند.

همچنين روح‌الله جمعه‌اي رييس مرکز اطلاع رساني و امور بين‌المل وزارت کشور در گفت‌وگويي تاکيد کرد: هنوز بر مواضع خودمان و حرف‌هاي وزير کشور مبني بر اينکه هر حرکت دسته جمعي نياز به مجوز دارد، هستيم.

محمدباقر نوبخت نيز روز چهارشنبه در پاسخ به سوالی در اين خصوص با تاکيد بر اينکه نبايد فکر کنيم که از روش‌هاي غيرفرهنگي و خشن در اين خصوص مي‌توان به نتيجه رسيد، تصريح شد: گاهي برخي بر اساس احساس مسئوليت و يا اعتقادات خود از اين روش‌ها استفاده مي‌کنند در حالي که آنها بايد بدانند در سال‌هاي گذشته نيز اين روش‌ها نه تنها موثر نبوده بلکه در پاره‌اي از موارد پديده بدحجابي را تشديد هم کرده است. البته ما نبايد پديده بدحجابي را نسبت گذشته تشديد يافته بدانيم و با روش‌هاي غيرقانوني با آن برخورد کنيم.

وي با بيان اينکه ما بايد بدانيم که بانوان ما در جامعه بايد مورد احترام باشند، تاکيد کرد: اگر قرار است در اين ميان به کسي تذکري بدهيم قانون نحوه آن را تعيين کرده بنابراين هر نوع روش غيرقانوني و بي‌حرمتي به بانوان امر غير قابل پذيرش از سوي دولت است.

سخنگوي دولت اضافه کرد: تاکيد دولت در اين خصوص بر اين خواهد بود که نبايد احساس کنيم که پديده‌اي که سال‌ها در کشور ما وجود داشته امروز به پديده حادي تبديل شده و بايد با آن به شکل فيزيکي برخورد کنيم و صراحتا هم اعلام کنيم که هزينه آن را مي‌دهيم. مسلم است که اين هزينه به پاي آنها نوشته نخواهد شد بلکه هزينه اين اقدامات را اسلام مي‌دهد.

نوبخت با تاکيد براينکه دولت هيچ اقدام غيرقانوني و بدون مجوزي را تاييد نمي‌کند، عنوان کرد: ما مخالف اين گونه اقدامات هستيم و دستگاه‌هاي ذي‌ربط نيز بايد در ارتباط با وظايف خود با اين مسئله برخورد کنند.
انتشار یافته: 6
در انتظار بررسی:0
United States
00:03 - 1393/06/29
در این مملکت قانون هست - نیروی انتظامی و قوه قضائیه هست آنوقت اینها چه کاره هستند مردم باید از چند نفر دستور بگیرن... به این شکل یعنی همه این نیروها هیچ دیگر.... هر کسی هر کاری خواست انجام بدهد...؟؟؟؟!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
09:17 - 1393/06/29
وقتی مسئولین محترم عین خیالشان نیست و فقط شعار می دهند که باید کار فرهنگی کرد . کار ریشه ای کرد، باید خود مردم برای خودشان کاری بکنند. اگر مسئولی یا شخصی فکر بهتری (برای مقابله با بد حجابی) دارد ارائه کند.
Iran, Islamic Republic of
09:41 - 1393/06/29
این دغدغه مارو کشت همه دغدغه دارند اما هرروز بدتر از دیروزه چطوریه؟
Iran, Islamic Republic of
13:09 - 1393/06/29
انصار حزب الله داره به مردم خدمت میکنه...شما کجا دیدین که گشت موتوری حزب الله بی جهت به کسی گر بده پس وجدانا منصفانه قضاوت کنین...
پاسخ ها
بدون نام
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
فقط منفیاتو ببین
Iran, Islamic Republic of
13:49 - 1395/03/10
خدا همه اون انسانهایی که در این راه خدمت میکنن به نظام جمهوری اسلامی و گوش به فرمان رهبرعزیزهستند روحفظ کنه منم خیلی علاقه دارم همکاری,کنم اگه میشه کمکم کنید
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج