وعده خودرویی وزیر در برنامه زنده تلویزیونی
۱۴۱۸۷۸
۰۷ مهر ۱۳۹۳ - ۰۸:۲۵
۶۸۲۱
وزیر صنعت،معدن و تجارت درباره برنامه زنده تلویزیونی سیما گفت: تلاش داریم حاشیه بازار خودرو را به حداقل برسانیم.
خبرگزاری ایرنا: وزیر صنعت،معدن و تجارت گفت: تلاش داریم حاشیه بازار خودرو را به حداقل برسانیم.

«محمدرضا نعمت زاده» که یکشنبه شب در برنامه زنده تلویزیونی سیما شرکت کرده بود، افزود: با ادامه افزایش تولید به دنبال کاهش حاشیه های بازار خودرو هستیم.

وی ادامه داد: البته افرادی که از این بازار سود می بردند مخالف کم شدن حاشیه ها هستند چرا که سود بادآورده آنان ازبین رفته است.

وزیر صنعت،معدن و تجارت با بیان اینکه در تلاش برای بهبود کیفیت خودروهای ساخت داخل هستیم،گفت : میزان تولید خودروهای داخلی در سال جاری 75 درصد افزایش داشته است.

نعمت زاده افزود:در شش ماهه نخست سال جاری 455 هزار دستگاه خودرو تولید داشته ایم و امیدواریم این رقم را تا پایان سال به یک میلیون و 200 هزار دستگاه برسانیم.

وی به تغییرات ایجاد شده در خودروهای ساخته شده درسال جدید اشاره کرد و افزود : تبدیل موتورخودروها به یورو 4 ، افزایش 2 درصدی مالیات بر ارزش افزوده و اجباری شدن نصب دو ایربگ در خودروها موجب افزایش 5/5 درصدی خودروها شده است.

وزیر صنعت،معدن و تجارت از اراده شرکت های خودرو ساز برای صادرات خبر داد و گفت : 30 هزار خودرو توسط شرکت سایپا به خارج از کشور صادر شده است.

نعمت زاده در بخش دیگری از سخنان خود به 3 برابر شدن مالیات و سود بازرگانی خودروهای وارداتی اشاره کرد و گفت: کسانی که توان خرید خودروهای لوکس را دارند حتما توان پرداخت مالیات وضع شده را نیز خواهند داشت.

وارد کنندگان در سال جاری 78 هزار دستگاه خودرو به کشور وارد کرده اند که سود حاصل از این واردات یک هزارو 460 میلیارد تومان برآورد می شود.

بیشترین واردات از کشور کره جنوبی انجام شده که 76 درصد این خودروها از طریق کشور امارات متحده عربی و 16 درصد نیز از طریق چین به کشور وارد شده است.

نعمت زاده روند تولید خودروی داخلی در سال 90 را رو به افزایش اعلام کرد وگفت:در سال 90 تولید خودرو در کشور به یک میلیون و 500 هزار دستگاه رسید .

وی میزان تولیدات را در 6 ماهه نخست سال گذشته نیز همراه با کاهش اعلام کرد و گفت: در 6 ماه گذشته 75 درصد تولید سواری و 70 درصد تولید وانت با افزایش همراه بود.

وزیر صنعت،معدن و تجارت در مورد واردات خودروهای بالای 2هزارو 500 سی سی نیز گفت : حقوق و سود بازرگانی خودروهای بالای 2 هزارو 500 سی سی 70 درصد بود که البته با توجه به مصوبه دولت جلوی واردات آن گرفته شد.

نعمت زاده تعداد خودروهای وارداتی در سال گذشته را 4 هزارو 16 دستگاه اعلام کردو افزود: 133 دستگاه از این تعداد امسال وارد کشور شد که 33 دستگاه مربوط به سفارتخانه ها بود .

وی خاطر نشان کرد: دولت مصوبه جدیدی به تصویب رساند که اگر خودرویی در این گروه وارد کشور شود نیز باید مسترد شود و حتی این دستورالعمل شامل خودروهایی که در گمرکها وجود دارند و ترخیص نشده اند نیز می شود.

وزیر صنعت،معدن و تجارت به رشد 10 درصدی در صنعت کشور اشاره کرد و گفت : در سال 91 رشد تولید برابر با 5 /9 درصد منفی بود که این میزان در سال گذشته به 2 درصد منفی کاهش پیدا کرد.

وی افزود:سهم صنعت و معدن در رشد تولید ناخالص ملی 5 /1 درصد بوده است.

نعمت زاده همچنین در پاسخ به سووال مجری برنامه با این مضمون که مجبور به تعویض مدیران استانی شده اید، گفت: با فشارهایی از سوی مردم، استانداران و نمایندگان مجلس مواجه بودم، که به همین دلیل مجبور به تعویض برخی مدیران استانی شدم.

وزیر صنعت معدن و تجارت تاکید کرد: هیچ فشاری از سوی رییس محترم جمهوری و یا مقام مافوق دیگری برای تعویض مدیران استانی بر مجموعه وزارت صنعت،معدن و تجارت وارد نشد.

وی در ادامه به میزان رشد اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت : براساس اعلام بانک مرکزی و همچنین بهبود وضعیت صنعت شاهد رشد 6/4 درصدی در کشور هستیم .

وزیر صنعت ،معدن و تجارت در توضیح ماجرای واگذاری معدن به همسر یکی از مدیران استانی گفت: این فرد مدیر نبوده و یکی از کارشناسان قراردادی در استان خراسان رضوی بوده است.

وی ادامه داد:جواز این معدن درسال 81 به نام همسر این کارشناس واگذارشده و بعداز مدتی نیز به یک شرکت انتقال پیدا کرده است البته به دلیل بررسی های شخصی و ورود به این قضیه اقدام به لغو مجوز این معدن کردم.

نعمت زاده افزود:باتوجه به طرح شکایت ازطرف این شرکت از سوی قوه قضاییه حق به این شرکت داده شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد افزایش قیمت خودروها و واکنش رییس جمهوری به این تغییر قیمت ها گفت : رسانه ها در مورد قیمت خودروها به رییس جمهوری دروغ می گویند این در حالی است که قیمت خودرو تنها 5/5 درصد افزایش داشته و اما رسانه ها مدام از رشد 30 درصدی قیمت خودرو سخن می گویند.

وزیر صنعت،معدن و تجارت در پاسخ به سووال دیگر مجری برنامه مبنی بر حضور فرزند نعمت زاده در مافیای دارو گفت : فرزند من در بیمارستان میلاد مشغول به فعالیت بوده و به دلیل تحصیلاتش در زمینه دارو به ارایه خدمات در این بیمارستان می پردازد.
انتشار یافته: 1
در انتظار بررسی:0
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج