برنامه نتانیاهو برای سخنرانی علیه ایران
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
ادیب_1
اپیلاسیون نانا 1
لاله زار مال_1
شیرآلات زمانی_1
ادیب_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
لاله زار مال_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
ادیب_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۴۱۸۸۹
۰۷ مهر ۱۳۹۳ - ۰۹:۰۶
۸۳۱۴
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل روز یکشنبه (دیروز) تل آویو را به مقصد نیویورک ترک کرد تا سخنرانی خود را روز دوشنبه (امروز ) در مجمع عمومی ملل متحد ایراد کند.
عصر ایران: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل روز یکشنبه (دیروز) تل آویو را به مقصد نیویورک ترک کرد تا سخنرانی خود را روز دوشنبه (امروز ) در مجمع عمومی ملل متحد ایراد کند.

 نتانیاهو در حالی امروز در مجمع عمومی ملل متحد سخنرانی دارد که دولت دست راستی اسراییل در هفته های گذشته و همزمان با شکل گیری ائتلاف ضد داعش و تحت الشعاع قرار گرفتن تحولات خاورمیانه با محوریت تهدید داعش، منزوی ترین شرایط خود را تجربه می کند.

از سویی رژیم اسراییل با توجه به حملات 51 روزه اخیر به باریکه غزه و کشتار بیش از 2200 فلسطینی بی گناه تحت فشار افکار عمومی جهانی است و از سوی دیگر برنامه هسته ای ایران کاملا تحت الشعاع تحولات اخیر منطقه خاورمیانه به ویژه در عراق و سوریه قرار گرفته و مضاف بر همه اینها رژیم نتانیاهو در روزهای اخیر شاهد مذاکرات هسته ای بین ایران و گروه 1+5 در نیویورک و پیشهادهای تازه دولت اوباما برای حل و فصل صلح آمیز برنامه هسته ای ایران بوده است، که ظاهرا پیشنهادهای تازه آمریکا به مذاق سردمداران اسراییل خوش نیامده است، چرا که آنها به چیزی جز برچیده شدن کامل برنامه غنی سازی اورانیوم در ایران و دستکم کاستن از تعداد سانتریفیوژ ها به حدود هزار عدد راضی نیستند.

این خواسته رژیم اسراییل در حالی است که مذاکره کنندگان هسته ای با ایران ماه هاست که از این بحث ها عبور کرده اند و به نظر می رسد دولت اوباما متقاعد شده است که برنامه غنی سازی اورانیوم در ایران را بپذیرد و پیشنهادهای اخیر آمریکا برای شکستن بن بست مذاکرات (از جمله پیشنهاد کاستن از تعداد سانتریفیوژ ها به 5 هزار عدد و یا متصل نکردن سانتریفیوژها به هم بدون کاستن و افزودن به تعداد کنونی آنها ) نیز در همین راستا به نظر می رسد.

نتانیاهو امروز در مجمع عمومی ملل متحد سخنرانی خواهد داشت و قرار است با اوباما نیز دیدار داشته باشد. نتانیاهو در سال 2012 نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی با آوردن یک نقاشی از بمب و کشیدن خط و نشان قرمز روی آن تلاش کرد توجه جهانی را به سمت برنامه هسته ای ایران سوق دهد، اما این کار او بیش از اینکه توجه جهانی را به برنامه هسته ای ایران جلب کند دست مایه و سوژه طنز رسانه ها شد.

از هم اکنون قابل پیش بینی است که محتوای سخنرانی امسال نتانیاهو نیز در مرحله نخست متمرکز بر برنامه هسته ای ایران و تکرار مکررات و اتهامات همیشگی رژیم اسراییل علیه برنامه هسته ای صلح آمیز ایران از سویی و در مرحله بعدی حملات علیه فلسطینی ها و گروه حماس و پاسخ دادن به سخنرانی اخیر محمود عباس رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی در مجمع عمومی ملل متحد درباره تعیین ضرب الاجل 6 ماهه تا 3 ساله از سوی شورای امنیت برای پایان دادن به اشغالگری رژیم اسراییل باشد.

نتانیاهو تلاش خواهد کرد توجه ها را در سخنرانی خود در نیویورک نخست به سمت برنامه هسته ای ایران جلب کند و در مرحله بعدی  علیه فلسطینی ها و خواست مشروع ملت و دولت فلسطین در تشکیل کشور مستقل فلسطینی صحبت کند.

اسراییل  از اینکه می بیند تحولات 4 ماه اخیر در خاورمیانه کاملا تحت الشعاع موضوع تهدید آفرینی داعش در عراق و سوریه قرار گرفته است، خشنود نیست و سردمداران تل آویو دوست دارند همچنان با فرافکنی ،  معرکه گیری خود درباره موضوع برنامه هسته ای ایران را در کانون توجهات جهانی قرار دهند.

اما از هم اکنون مشخص است که این استراتژی دولت دست راستی نتانیاهو از این پس جواب نخواهد داد و دیگر بخش اعظمی از دنیا گوش شنوایی برای شنیدن حرف های تکراری و کلیشه ای دست راستی ها و تندروهای رژیم اسراییل درباره برنامه هسته ای ایران ندارد.

وانگهی بنا به نوشته روز یکشنبه روزنامه جروزالم پست اسراییل ، غالب کشورهای دنیا به ویژه کشورهای غربی اکنون به این جمع بندی رسیده اند که تهدید اسراییل برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران در همه این سال ها " بلوفی" بیش نبوده و اسراییل توان و قابلیت - و در واقع جرات – دست یازیدن به چنین اقدام پرخطری را ندارد و تنها با تهدید حمله می خواهد از کشورهای غربی در موضوع مذاکرات هسته ای با ایران امتیاز بگیرد و آنها را تحت فشار قرار دهد.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
دکتر نائبی_1
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
گروه تولیدی نیلوفر_3
دکتر نائبی_3
سفیر بار ساقدوش_3
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
کلینیک النا_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
پارسیان طب - فوتر موبایل
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
دکتر عارفی - موبایل فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
آیلین_تزریق چربی موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر
کلینیک النا_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
دکتر صالحی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
آیلین_فوتر کاشت ابرو
دکتر آزاد خواه_فوتر
رستوران پارسیان_فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
روشا فارمسی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
تنورستان_فوتر
روانشناسی مرهم_ فوتر
قالیشویی بانو_فوتر