کریس آنجل ایرانی، به خانه ها می آید!
۱۴۱۹۵
۰۵ آذر ۱۳۹۰ - ۱۰:۵۹
۴۸۲۲
«بفرمایید شام ایرانی» هنوز به بازار نیامده اما...
مدیرکل دفتر نمایش خانگی وزارت ارشاد در وبلاگش منتشر کرده، مجوز برنامه ای به نام «اینمرد جادویی نیست» از طرف ارشاد صادر شده و نکته جالب موضوع این است که این برنامه درباره تردستی و شعبده بازی یک هنرمند ایرانی است.
شبکه نمایش خانگی بعد از اوجگیری و رونقی که در سال گذشته داشت و برای اولین بار شاهد توزیع سریال در این شبکه بودیم، متاسفانه در سال 90 دچار افت فراوانی شد. به گفته خیلی از دست اندرکاران این حوزه روند اعطای مجوز به آنها باعث شده دو مجموعه قلب یخی و قهوه تلخ که با اقبال عمومی همراه شده بودند، یکی در میان و بدون هیچ زمان بندی خاص و مشخصی به بازار برسند یا به خاطر عدم دریافت مجوز با نوقفه ای چندماهه به بازار برسند. شنیده می شود قهوه تلخ در سری جدیدش با حضور کاراکترهای قجری اش در زمان حال، با کنایه های اجتماعی و سیاسی همراه شده و همین، مسئولان ارشاد را بر آن داشته که از پخش این مجموعه جلوگیری کنند.

شاید برای همین است که خبر تاییدنشده عدم پخش سری جدید این مجموعه همه جا پیچیده است. از طرف دیگر «بفرمایید شام ایرانی» کپی برابر اصل مجموعه آن ور آبی اش قلمداد شده و عوامل هر دو این مجموعه ها فعالیت پشت درهای بسته ارشاد، منتظر لطف مسئولان هستند اما باتوجه به نامه ای که حمید رجبی فروتن، مدیرکل دفتر نمایش خانگی وزارت ارشاد در وبلاگش منتشر کرده، مجوز برنامه ای به نام «اینمرد جادویی نیست» از طرف ارشاد صادر شده و نکته جالب موضوع این است که این برنامه درباره تردستی و شعبده بازی یک هنرمند ایرانی است و دقیقا باز هم نمونه مشابه آن در شبکه های ماهواره ای پخش می شود و حالا معلوم نیست چرا بفرمایید شام ایرانی توقیف است.

در تماسی که با رجبی فروتن داشتیم، او در این باره گفت: «فرآیند بررسی و ارزیابی بعضی از تولیدات نسبت به باقی تولیدات بیشتر طول می کشد و طبیعی است که باتوجه به موضوع و اجرایی که دارند، باید تامل و تانی بیشتری برای اعطای مجوز به آنها صورت بگیرد. بفرمایید شام ایرانی و قهوه تلخ از همان آثار هستند که مشمول ملاحظات بیشتری می شوند. قهوه تلخ که در حال حاضر در آخرین مرحله پروژه اعطای مجوز یعنی اداره کل ارزشیابی آثار نمایش خانگی است و این بحث هایی که در این چند روزه انجام شده مبنی بر اینکه موضوع قهوه تلخ و آمدن آنها از گذشته به حال مشکل ساز شده، کاملا کذب است و صحبت ندارد».

رجبی فروتن همچنین در پاسخ به این سوال که با وجود خبرهایی که هر روز در رسانه ها می بینیم و طولانی شدن وقفه دادن مجوز به بفرمایید شام ایرانی، پیش بینی می شود که این اثر به بازار نیاید، گفت: «من همیشه آدم خوش بینی هستم». اما بیژن بیرنگ، کارگردان بفرمایید شام ایرانی هم از اظهارنظرهای جزئی درباره این اثر خودداری کرد و از هرگونه جبهه گیری، خود را کنار کشید و تنها در جمله مشابه رجبی فروتن گفت: «من هم، هم امیدوارم و هم خوشبین!»

منبع: روزنامه تماشا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج