این مرد دیگر به آبادان بر نمی گردد
۱۴۲۷۸
۰۶ آذر ۱۳۹۰ - ۱۳:۵۹
۴۴۰۰
پیروانی: به شیراز آمده ام تا کمی آرام شوم
غلامحسین پیروانی فصل پرحاشیه ای را در آبادان پشت سر می گذارد. مربی بااخلاق فوتبال ایران که تیمش در حال حاضر با 17 امتیاز در رده یازدهم جدول لیگ برتر است، چند روزی است که آبادان را ترک کرده و به شیراز رفته است. مصاحبه قانون با پیروانی را می خوانید.
غلامحسین پیروانی فصل پرحاشیه ای را در آبادان پشت سر می گذارد. مربی بااخلاق فوتبال ایران که تیمش در حال حاضر با 17 امتیاز در رده یازدهم جدول لیگ برتر است، چند روزی است که آبادان را ترک کرده و به شیراز رفته است. مصاحبه قانون با پیروانی را می خوانید.

*آقای پیروانی از آبادان و نفت قهر کرده اید؟

نه، قهر نکرده ام اما دلم خیلی پر است، به شیراز آمده ام تا کمی آرام شوم.

*شما فصل خوبی را پشت سر نمی گذارید. چرا؟

بله، فصل خوبی را پشت سر نمی گذارم. حالم اصلا خوب نیست و دلم از این فوتبال گرفته است.

*چرا؟

دلیلش را همه می دانند. چرا باید در استادیوم آبادان به من فحاشی کنند؟ کاش فقط به من فحش می دادند. همه را به فحش می بندند. جو استادیوم در آنجا خیلی خراب است و من دیگر تحملش را ندارم.

*چرا هواداران نفت آبادان با شما این طور رفتار می کنند؟

برای خود من هم سوال است. مگر ما جز تلاش و زحمت کار دیگری کرده ایم؟ البته خود آبادانی ها مشتی و بامعرفت هستند. عده ای هستند که واقعا نه طرفدار نفت هستند و نه از اخلاق و انسانیت بویی برده اند که به همه بازیکنان و کادر فنی فحاشی می کنند.

*آیا این عده از فرد یا افراد خاصی خط می گیرند؟

نمی دانم، به خدا اگر می دانستم بدون تعارف رسوایشان می کردم ما خودم هم مانده ام که چه کنم و چه بگویم!

*آیا احتمال دارد در شیراز بمانید و دیگر به آبادان برنگردید؟

بله، احتمال دارد که دیگر به آبادان برنگردم چون جو آنجا خیلی علیه ماست و دیگر به برد و باخت هم کاری ندارند.

*چطور؟

چطورش را آنها خودشان می دانند. آنهایی که به راحتی آنچه سزاوار خودشان است، به من و بازیکنان نسبت به می دهند، باید از خودشان بپرسند که چرا تیم ما در خانه امتیاز از دست می دهد؛ می بازد و مساوی می کند. اما در خارج از خانه بازی های خودش را می برد چرا؟ چون خانه را برای ما نا امن کرده اند.

*با شما تماس گرفته اند که برگردید؟

بله، با من تماس گرفته اند که بر گردم اما بهتر است هم من خوب فکر کنم، هم آنها چون در چنین شرایطی این نفت آبادان است که ضرر می کند. اگر تا همین هفته پیش هم آنجا بودم، به احترام هیئت مدیره بود. حالا دیگر خودشان می دانند.

*شما خودتان دوست نداردید برگردید؟

من مشکلی ندارم. مشکل از جو آنجاست. این طوری نمی شود کار کنیم. مشکل از آنجاست که مدام می گویند صنعت بی تعصب، بازیکنان بی غیرت! این شعارها یعنی چه؟ مگر تیم ما قعر جدول است که این طوری رفتار می کنند!

*از آبادانی ها دلخورید؟

نه، آبادانی ها را دوست دارم. آبادان شهر شهیدان است. هزاران هزار گل در خاکش آرمیده. اما باید انصاف داشت. آنجا نمی توان با این شرایط کار کرد.

*بالاخره تصمیم خودتان چیست؟

فعلا که هیئت مدیره به ما چند روزی مرخصی داده است.

*پس قهر نکرده اید؟

نه، قهر نمی کنم.

منبع: روزنامه تماشا

باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برترین مجله اینترنتی ایران

نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج