آخرین اخبار درباره بورسیه های جنجالی
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
دکتر نداف کرمانی_ fموبایل
دندانپزشکی تاج_f موبایل
روشا فارمسی_d
رستوران پارسیان_D
شیرآلات زمانی_1
لاله زار مال_1
اپیلاسیون نانا 1
ادیب_1
ادیب_3
شیرآلات زمانی_3
اپیلاسیون نانا 3
لاله زار مال_3
شیرآلات زمانی_4
ادیب_4
اپیلاسیون نانا 4
لاله زار مال_4
ادیب_2
اپیلاسیون نانا 2
شیرآلات زمانی_2
لاله زار مال_2
دکتر نداف کرمانی_ f
دندانپزشکی تاج_f
۱۴۳۶۲۰
۱۴ مهر ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۹
۶۵۹۵
سرپرست وزارت علوم با اشاره به آخرین وضعیت بورسیه‌ شده‌‌های سال‌های گذشته گفت: دو هزار و ۱۰۰ بورسیه شده سال‌های گذشته مشکلی از نظر ادامه تحصیل ندارند.
خبرگزاری تسنیم: سرپرست وزارت علوم با اشاره به آخرین وضعیت بورسیه‌ شده‌‌های سال‌های گذشته گفت: دو هزار و ۱۰۰ بورسیه شده سال‌های گذشته مشکلی از نظر ادامه تحصیل ندارند.

محمدعلی نجفی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه انعقاد موافقت نامه همکاری با وزارت نفت در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت بورسیه هایی که ادعا می شود در سال های گذشته غیرقانونی بورس شده اند و آمارهای ضد و نقیض در این زمینه، اظهار داشت: آمارهایی که وزارت علوم در این زمینه داده ضد و نقیض نبوده و روشن و شفاف بوده است.

وی افزود: همان طور که گفته شده بود کمیسیون 5 نفره ای مسئولیت تطبیق وضعیت این بورسیه ها را با ضوابط و آئین نامه های وقت که درباره بورسیه شدن آنها تصمیم گیری شده، بررسی می کند.

سرپرست وزارت علوم گفت: در این زمینه به پرونده 450 دانشجو و بورسیه شده رسیدگی و وضعیت آنها مشخص شده است. البته بررسی همه پرونده ها و زمان این فرآیند بستگی به حجم و وقتی که اعضا برای این مسئله می گذارند است. ممکن است مدت زمان ثبت شده برای یک پرونده طولانی شود و یا شکل دیگری باشد که امیدوارم تا پایان هفته آینده تکلیف همه بورسیه ها مشخص شده باشد.

نجفی یادآور شد: 480 نفر نیز از بورسیه های اعلام شده که مربیان دانشگاه ها بودند تا حدودی وضعیت شان مشخص شده و پرونده های آنها برای تصمیم گیری به هیئت امنای دانشگاه ها ارسال شده و تکلیف شان مشخص شده است.

وی افزود: حدود دو هزار و 100 نفر از این افراد براساس بررسی های اولیه اداره کل بورسیه وزارت علوم مشکلی از نظر ادامه تحصیل ندارند، بنابراین در این بین تکلیف 1100 نفر باقی می ماند که از این تعداد نیز 450 پرونده در کمیسیون مطرح و تکلیف شان مشخص شده و تنها حدود 650 پرونده بررسی نشده در کمیسیون وجود دارد.

سرپرست وزارت علوم ضمن ابراز امیدواری از اینکه در هفته آینده با تشکیل جلسات دیگر کمیسیون، تکلیف 650 پرونده باقی مانده نیز مشخص شود، اضافه کرد: مجلس در هفته آینده تعطیل است و از این نظر که دو تن از اعضای این کمیسیون از نمایندگان مجلس هستند امیدواریم با حضور این افراد و انجام جلسات مختلف تا پایان هفته آینده نتیجه قطعی بورسیه این افراد که سه هزار و حدود 700 نفر هستند مشخص شود و تکلیف برای آنها و دانشگاهیان مشخص شود.

نجفی در پاسخ به سوالی در خصوص تکلیف وضعیت متخلفان، گفت: ابتدا باید وضعیت بورسیه ها مشخص شود، سپس وضعیت متخلفان.

وی درباره برنامه های وزارت علوم درباره ایجاد نشاط در دانشگاه ها برای سال جدید، گفت: برنامه های زیادی وجود دارد که مهمترین آنها ایجاد فضای آزاداندیشی و نقادی در دانشگاه هاست که به دانشجو و استاد برای ایجاد فضای نشاط آور در دانشگاه کمک می کند. اینکه هر دو بتوانند حرف خود را آزادانه بیان و آنچه که به نظرشان مثبت می آید را دفاع و از آنچه که به نظرشان نادرست است، نقد کنند.

سرپرست وزارت علوم با اشاره به اینکه کرسی های آزاداندیشی در سال تحصیلی جدید در دانشگاه ها توسعه می یابد، گفت: برنامه هایی را برای این مسئله در نظر گرفتیم که هم شامل تعداد برگزاری کرسی ها و هم موضوعات متنوع ها می شود تا دانشجویان و اساتید با هر علایقی در این جلسات شرکت کنند، قطعا امسال تحویلی در این زمینه خواهیم داشت.

نجفی گفت: فوق برنامه های ورزشی، فرهنگی، فلسفی و سیاسی نیز در دانشگاه ها در نظر گرفته شده که امیدواریم با جلب نظر دانشجویان و اساتید باعث ایجاد فضای نشاط و تحرک در دانشگاه ها شود.

وی در خصوص تفاهم نامه وزارت علوم و نفت، گفت: عقد این قرارداد در راستای سیاست جدید وزارت علوم در مأموریت گرا کردن دانشگاه هاست که در این زمینه شش دانشگاه با مأموریت مشخصی در فعالیت های حوزه های نفتی شرکت می کند.

سرپرست وزارت علوم در پایان اضافه کرد: قرارداد این شش دانشگاه و وزارت نفت تقاضامحور است و قرار است دانشگاه ها در این پروژه ها به مشکلات موجود در مخازن نفتی راه حل ارائه دهند.
نام:
* نظر:
تعداد کاراکترهای مجاز: 450
قوانین ارسال نظر
بانک اطلاعات مشاغل تهران و کرج
گروه تولیدی نیلوفر_1
سفیر بار ساقدوش_1
دکتر نائبی_1
دکتر نائبی_3
گروه تولیدی نیلوفر_3
سفیر بار ساقدوش_3
دکتر نائبی_4
سفیر بار ساقدوش_4
گروه تولیدی نیلوفر_4
دکتر نائبی_2
گروه تولیدی نیلوفر_2
سفیر بار ساقدوش_2
دکتر عارفی - موبایل فوتر
رستوران پارسیان_فوتر موبایل
فنی آتل_فوتر موبایل
نیکان فارمدمهر_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل بلفارو
موسسه خیریه زهرا_فوتر موبایل
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر موبایل
تنورستان_فوتر موبایل
آیلین_فوتر موبایل کاشت ابرو
آیلین_تزریق چربی موبایل
دکتر لاجوردی_فوتر موبایل
قالیشویی بانو_فوترموبایل
تدبیرکالا_فوتر موبایل
روشا فارمسی_فوتر موبایل
ترجمه زندگی_فوتر موبایل
رستوران باغ بهشت_فوتر موبایل
دکتر صالحی_فوتر موبایل
روانشناسی مرهم_ فوتر موبایل
قالیشویی ثمین_فوتر موبایل
اورانوس_فوترموبایل2
دکتر آزاد خواه_فوتر موبایل
قالیشویی ادیب_فوتر موبایل
کلینیک النا_فوتر موبایل
پارسیان طب - فوتر موبایل
قالیشویی نوین_فوتر موبایل
آیلین_فوتر کاشت ابرو
روانشناسی مرهم_ فوتر
فنی آتل_فوتر
قالیشویی ادیب_فوتر
قالیشویی محتشم کاشان_فوتر
رستوران باغ بهشت _فوتر
قالیشویی نوین_فوتر
آیلین_فوتر بلفارو
آیلین_تزریق چربی
اورانوس_فوتر2
رستوران پارسیان_فوتر
ترجمه زندگی_فوتر
تدبیرکالا_فوتر
قالیشویی ثمین_فوتر
تنورستان_فوتر
دکتر آزاد خواه_فوتر
موسسه خیریه زهرا_فوتر
دکتر صالحی_فوتر
دکتر لاجوردی_فوتر
پارسیان طب - فوتر
قالیشویی بانو_فوتر
روشا فارمسی_فوتر
کلینیک النا_فوتر
نیکان فارمدمهر_فوتر